Yurtdışı Kargo ile İlaç Gönderilir mi?

15-07-2020 12:35'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 22-10-2023 00:29

Yurtdışı Kargo ile İlaç Gönderilir mi

Yurtdışı Kargo ile İlaç Gönderilir mi?

İlaç insanların ve hayvanların iyileşmesini sağlayan tıp deyim ile kimyasal preparatlardır. Hastalıklardan korunmak amaçlı üretilen, satılan ve kullanılan ilaçlar dünya ticaretinin önemli bölümünü oluşturmaktadır. İlaç ithalatı ve ihracatı yapan ülkeler genellikle Avrupa ülkeleri ve amerikadır.

İlaç satışı genellikle eczaneler tarafından yapılmaktadır. İnternet üzerinden ilaç satımı yasak olsa da bazı yasa dışı şahıs ve şirketler ilaç satabilmektedir. İlaç konusunda üretici, satıcı ve kullanıcılar çok dikkat etmelidir. İlaç üreticisi ilacı yurtdışına güvenilir firmalara emanet etmelidir. İlaç gönderiminde önemli rol oynayan yurtdışı kargo firmaları istediğiniz adrese, kuruma ve şahısa ilaç gönderimi yapmaktadır. İlaç gönderimini her kargo firması da yapmayabilir. Zira ilaç gönderiminde gümrükler çok sıkı denetime tabi tutmaktadır.

Yurtdışı Kargo ile İlaç Gönderilir mi

Yurtdışına İlaç Gönderebilir miyim?

Yurtdışına ilaç gönderimi konusunda her ülke gümrüğü ilaçların neden geldiği sorgulamakta ve ilaca ait tüm belge ve raporları istemektedir. Yurtdışına ilaç göndermek için ilaca ait reçete, ilaç prospektüsü, doktor sağlık raporu, sosyal sağlık bilgileri, ilaç kullanma nedenleri ve diğer tüm evraklar ilaç gönderiminde ilacın yanında olmalıdır. İlaçlar gümrüğe takılmaması için bu belgelerin eksiksiz olarak bulundurulmalıdır.

Ancak şunu da belirtmek gerekirse ilaç gönderiminde tüm belgelere eksiksiz olarak toplasanız dahi bazen gümrükler ilaçları iade edebilmektedir. İlaç gönderimi bu nedenle zorlu bir süreçtir. Fast express tüm zorlu süreçlere rağmen ilaç gönderiminde firmalara ve şahıslara her türlü kargo hizmetini en uygun fiyatlarla ve güvenli şekilde sunuyoruz.

Yurtdışı Kargo ile İlaç Gönderilir mi

Kargo ile İlaç Göndermek Yasak mı?

Yurtdışına kargo ile ilaç göndermek yasak değildir. Ancak ilaç gönderimindeki sıkıntılı süreçler, yasalar ve yönetmelikler nedeniyle geri gönderim çok olduğu için insanları bıktırabiliyor. Firma gönderilerinde de bu sorunlar olabiliyor. İlaç gönderimindeki sorunlara rağmen şahısların ve firmaların ilaç gönderilerini yapıyoruz.

Avrupa’ya ve ABD’ye İlaç Göndermek

Avrupa da ilaç ithalatı ve ihracatı konusunda ilaç ticareti yapan ülke sayısı çoktur. Avrupadaki Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve Hırvatistan’dır. Ülkemiz, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan ülkerine ilaç gönderimi yapan fast express ayrıca Amerika’ya da ilaç gönderimi yapmaktadır.

Yurtdışı Kargo ile İlaç Gönderilir mi

Yurtdışı Kargo İlaç Gönderim Fiyatları

İlaç gönderiminde takipli olarak kargo gönderimi yapan fast express her kargonuz için kargo takip numarası oluşturmaktadır. Kargo takip numaranız ile kargolarınızı kolayca takip edebilirsiniz. Ayrıca kargolarınızı hızlı ve güvenli şekilde gönderilmesi amacıyla hava yolunu tercih etmekteyiz. Uçak kargo ile ilaçlarınızı Avrupa, Amerika, asya, çin ve diğer tüm dünya ülkelerine gönderiyoruz. Fast Express; Yurtdışı Kargo ile Uluslararası alanda, ilaç taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Did you find the answer to the question you were looking for?

Herhangi olumsuz bir durum ( rötar, olumsuz hava koşulları, gümrük vb. ) olmadığı sürece Avrupa’ ya 1 gün, diğer ülkelere 2 ila 5 iş günü arası transfer süresi mevcuttur. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Fast Express Ailesi olarak gönderilerinizi titizlikle taşıyıp istediğiniz adrese teslim ediyoruz. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Fast Express Yurtdışı kargo olarak en uygun fiyatlandırma ve özel iskontolarımız ile kargolarınızı minimum masraf ile yurtdışına gönderebilmekteyiz. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

CUSTOMER SERVICELIVE SUPPORTWHATSAPP