Yurtdışına Kargo Gönderimi

17-06-2019 14:37'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 28-09-2023 14:04

Yurtdışına Kargo Gönderimi

Yurtdışına Kargo

Yurtdışına kargo kişisel ya da ticari gönderilerinizi Türkiye’den yurtdışına ulaştıran, aynı zamanda yurtdışından da Türkiye’ye kargo almanızı sağlayan firmalarla mümkündür. Kargo gönderileri firmaların ölçeklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bir evrak ya da bir koli ile gönderim sağlanabileceği gibi parsiyel taşımacılık ile daha büyük gönderilerinizi de Fast Express kargo şirketi ile çok uygun fiyatlarla güvenli bir biçimde taşıtabilirsiniz. Dünya’nın her noktasına kargo imkânı sağlayan bu hizmeti güvenilirlik standartları dahilinde kolayca alabilirsiniz. 

Ürün, dosya, evrak ve benzeri şeylerin bir yerden bir yere teslim edilmesini sağlayan hizmetlere kargo denir. Kargo hizmetleri hem yurtiçi hem de yurtdışı için kullanılabiliyor. Yurtdışı kargo hizmetlerine günümüzde pek çok alanda oldukça fazla ihtiyaç duyuluyor. Gerek bireysel gönderiler gerekse de ticari gönderiler için bu hizmetlerden yararlanmak mümkündür. Aklınıza gelen pek çok şeyin kargo hizmetleri kapsamında yurtdışına gönderilmesi mümkündür. Yurtdışına kargo göndermek için alanında uzman bir firmadan hizmet almak önemlidir. Bu sayede göndermek istediğiniz şeyler hem güvenli hem de sorunsuz bir şekilde teslim edilebilir. Belirtmek gerekir bu hizmetin ücretleri de değişkenlik gösterir.

Yurtdışı kargo gönderimi alanında firmamız tarafından uzun bir süredir hizmet veriliyor. Sektörde elde ettiğimiz tecrübe ile sizlere en iyi şekilde hizmet veriyoruz. Öncelikle bütün hizmetlerimizde yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı amaçladığımızı belirtmekte fayda var. Bunun için de kargolarınızı mümkün olan en kısa sürede adrese sorunsuz bir şekilde teslim ediyoruz. Aynı zamanda yurtdışına kargo hizmetleri kapsamında her ülkeye teslimat gerçekleştiriyoruz. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere bütün ülkeler için bizden hizmet alabilirsiniz. Belirtmek gerekir ki hizmetlerimiz kapsamından ürünlerinizi, gönderilerinizi hızlı bir şekilde teslim alıyoruz. Daha sonra ise gönderilmek üzere hazırlayarak en kısa sürede teslimatı tamamlıyoruz.

Yurtdışına Kargo Gönderirken Sigorta Yapılıyor Mu?

Yurtdışına kargo göndermek günümüz şartlarında lojistik sektörünün gelişimiyle birlikte kolaylaştı. Artık dilediğiniz ülkeye kargo gönderimi yaparken uygun fiyatlarla ve eşsiz fırsatlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu aynı zamanda hızlı bir teslimat sürecini beraberinde getiriyor. İlk akla takılan sorulardan birisi ise sigorta ve güvence olabiliyor. Yurtdışı kargolarında sigorta için taşıma kuralları gayet nettir.
Fast Express kargo şirketi müşterilerinden ek olarak sigorta poliçesi talep etmez. Bunu karşılamak isteyen göndericiler özel olarak sigorta poliçesi düzenleme hakkına sahiptir. Şirket tarafından proforma üzerinde yer alan ve beyan değeri olarak kabul edilen tutarın 100 $ limitine kadar olan kısmı sigortalanır. Aynı zamanda göndericinin paketleme hatası, yaşanabilecek olası arızalar göz önüne alındığında gönderici ekstra sigorta primi ödemek durumundadır. 
Güvence olarak kıymetli gönderiler için Fast Express kargo şirketi göndericilerine özel olarak bir sigorta acentesiyle sigorta poliçesi düzenleme hakkını sunar. Üst değeri 7.500 €’ya kadar olan sigorta poliçelerinin bizzat gönderici tarafından gönderi ile birlikte düzenlenen taşıma sertifikasında yer alıyor olması gerekmektedir. Belgeyi kargo firması talep etmez ve göndericinin kendisinin beyan etmesi gerekir. 

Yurtdışına Kargo Teslim Süresi Ne Kadar?

Yurtdışına kargo firmalarında teslim süresi çıkış noktası, varış noktası, transfer tipi ve tarih aralığı gibi pek çok değişkene göre farklılık gösterebilir. Tabii ki genel olarak ülkelerin transfer türleri çoğu zaman standart olarak kabul görür. Buna bağlı olarak Fast Express yurtdışı kargo teslim süreleri oldukça hızlıdır. 
Hızlı gönderi için bizzat firmanın sunduğu karayolu ya da havayolu seçeneklerinin belirlenen lokasyona en uygun olanı hangisiyse o transfer tipi seçilebilir. Fast Express kargo firması süreç olarak pek çok ülkeye yapılacak transferler için belli zaman dilimlerini önceden bildirmektedir. 
Türkiye çıkışlı olan kargo gönderilerinizin Afganistan’a 6 gün, Arnavutluk için 2 gün, Çin’e 3 gün, Fransa’ya 1 gün, İspanya’ya 1 gün, İtalya’ya 1 gün, Japonya’ya 3 gün, Kıbrıs’a 2 gün, Rusya’ya 3 gün, Suriye’ye 3 gün içerisinde ulaştırılıyor. Teslim süreleri lokal olarak dağıtım sürecini kapsayarak toplam transfer sürecini ifade etmektedir. Ancak tüm süreçler ortalama olarak belirlenmiştir. 

Yurtdışına Kargo İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Türkiye’den yurtdışına kargo göndermek için ihtiyacınız olacak evraklar gönderinizin türüne göre değişkenlik gösterebilir. Yalnızca bir yakınınıza hediye gönderebileceğiniz gibi bireysel olarak bir evrak gönderimi de yapabilirsiniz. Bunun için özel olarak bir evrak ihtiyacınız olmazken, ticari gönderileriniz için faturalandırma yapmanız gerekmektedir. 
Elbette ki Fast Express kargo ile yurtdışına ticari faaliyetlerinize ilişkin gönderilerinizi yollarken direkt faturalandırma yapmama şansına sahipsiniz. Düzenleyeceğiniz proforma ile ön faturalandırma sürecini tamamlayarak ürünün ticari değerinin de yer aldığı teslimat tutanağı yeterli olur. Tabii ki gönderinin teslimatıyla birlikte fatura kesme yükümlülüğü doğar ve olası hataları minimum seviyeye indirerek proforma sayesinde faturalandırma aşamasını gerçekleştirebilirsiniz. 
Ticari faaliyetler için gönderilecek olan kargolarda temel anlamda dört farklı evrak zorunludur. Bunlar için aktif olan bir firmaya sahip olmak ve vergi mükellefi konumunda bulunmak zorundasınız. 
• Proforma
• ETGB Formu
• Yükleme Notası
• İnvoice
Yurtdışına satış yapan ticaret siteleri, ithalat ihracat yapan firmalar, bireysel olarak gerçekleştirmiş olduğunuz bir satış için yurtdışı kargo hizmeti kullanabilirsiniz. Ancak göndermiş olduğunuz ürün için fatura beyanı yapmanız bu bağlamda zorunludur. 

Yurtdışına Kargo Firmaları Parsiyel Taşımacılık Yapıyor Mu?

Yurtdışına kargo gönderileri için en önemli unsurların başında kargo maliyeti geliyor. Kullanıcılar gönderdikleri evrak ya da koli gibi daha büyük çaplı kargolar için farklı fiyatlar ödüyorlar. Tüm lojistik sektöründe olduğu gibi desi üzerinden hesaplanan fiyatların daha uygun bir seviyeye inmesi içinse özel parsiyel taşımacılık güzergahları oluşuyor. 
Fast Express Avrupa parsiyel karayolu taşımacılığı için özel olarak sunduğu fırsatlarla düşük maliyetleri mümkün kılabiliyor. Avrupa’ya göndereceğiniz parça gönderileri tek bir araçla farklı gönderilerle bir arada hedef noktasına ulaştırıyor. Uzman kadrosunun yanı sıra yıllardır sektörde edindiği tecrübe sayesinde güvenli, hızlı ve uygun fiyatlı taşımacılığı mümkün kılıyor. 
Aynı zamanda 7.500 €’ya kadar olan gönderilerinizde herhangi bir konşimento, ardiye ya da gümrük ücreti ödemenize gerek kalmadan Avrupa’ya göndermenize olanak tanıyor. Temsil yetkisi ile sunulan bu imkân dahilinde yurtdışına kargo gönderme maliyeti ciddi oranlarda düşmüş oluyor. Uluslararası doküman, paket, koli ve daha büyük gönderileriniz için çözüm sunmaya devam ediyor. 

Yurtdışına Kargo Taşımacılığı

Yurtdışına kargo gönderimi için Fast Express tarafından hem karayolu taşımacılığı hem de havayolu taşımacılığı tercih edilmektedir. Avrupa Birliği bölgesinde yer alan ülkelere ortalama 1-2 günlük bir hızlı teslimat süreci sağlanırken, bu süreç Amerika gibi kıtalararası lojistik operasyonlarda ortalama 2-5 günlük bir süreçte gerçekleşiyor. Bu kadar hızlı teslimat şansı tanınmasıyla beraber hem Türkiye’den yurtdışına kargo gönderimleri hem de yurtdışından Türkiye’ye kargo süreçleri çok daha pozitif olarak değerlendirilebiliyor.
Şirketimiz bünyesinde kargo sürecini kapsayan her aşamaya profesyonel bir biçimde yaklaşan uzman personeller çalışmaktadır. Dolayısıyla gönderinizin gümrük sürecini takip eden, gümrük mevzuatıyla ilgili her adımı organize eden, vergilendirme ve depolama süreçleriyle ilgili tüm standartları legal bir biçimde tamamlayan hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Kargo göndermeden önce Fast Express müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçmeniz durumunda direkt olarak gönderiniz bulunduğunuz lokasyondan teslim alınabilmektedir.
Türkiye’nin her ilinde koordineli bir biçimde çalışan ve çeşitli iş bağlantılarıyla kaliteli hizmeti ayağınıza kadar getiren bir vizyona sahibiz. Bunun getirisi olarak ise en uygun fiyatlar her zaman müşteri memnuniyeti noktasında sizlerle buluşturulabiliyor. Ki güvenilir, hızlı ve her zaman kaliteli bir kargo süreci yaşamanız için hummalı bir çaba sarf ediliyor. Karayolu taşımacılığı aynı zamanda havayolu taşımacılığı ile hedef noktaya ulaştırılan gönderinizin bulunduğu lokasyondan teslimatı için de tercih edilen bir seçenek olabiliyor. Dilerseniz havaalanından dilerseniz adresinizden gönderinin teslim alınmasını mümkün kılabiliyorsunuz. 
Taşımacılık ciddi ve hassas olunması gereken bir iştir. Taşınacak ürünlerin düzgün herhangi bir hasar görmeden ve güvenli bir şekilde taşınması gerekmektedir. Gönderdiğiniz kargo paketi ne olursa olsun fiyatı uygun ve güvenli bir şekilde taşınması gerekmektedir. Bu iş özellikle yurtdışı kargo taşımacılığı ise daha da dikkat olunmalıdır.

Yurtdışı kargo gönderimi, işlerinde ürünlerin doğru adreslere kaybolmadan ve zamanında taşınması gerekmektedir. Uluslararası kargo gönderimi sürecinde ürünlerinize herhangi bir zarar gelmemesi için profesyonel ekiplerimiz anında müdahale ederek güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır.

Yurtdışına Kargo Göndermek

Yurtdışına kargo göndermek herkes gibi sizler içinde zahmetli bir iş olduğunu düşünebilirsiniz ancak uluslararası kargo gönderimi yurtiçin kargo taşımacılığı ile arasında bir fark yoktur. Hatta yurtdışına kargo göndermek isteyen firmalar ve bireysel kişiler için firma olarak büyük kolaylık sağlamaktadır. Ürünleriniz hem güvenli hem de uygun fiyatlı yurtdışı kargo göndermek istiyorsanız profesyonel ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışı kargo taşımacılığı son yıllarda maksimum seviyeye ulaştığı için fiyatlar da her geçen gün artış olabilmektedir. Yurtdışı kargo gönderimi konusunda firma olarak yılların verdiği tecrübe sayesinde profesyonel bir kurumsal yapıya ulaştık. Uluslararası tüm ülkelere yurtdışı kargo gönderiminde Fast-express olarak en uygun fiyatlı ve en güvenli kargo taşımacılığını yapmaktayız.

Yurtdışı Kargo Gönderimi

Fast-express yurtdışı kargo gönderiminde kargo ağırlığı, büyüklüğü ve gideceği ülkelere göre en uygun fiyatı çıkartmaktadır. Firmamızla bir kere çalıştıktan sonra hizmetimizin profesyonel kalitede olduğunu göreceksiniz ve bir daha ayrılamayacaksınız.

Yurtdışına Kargo Nasıl Gönderilir?

Yurtdışına herhangi bir şeyi gönderecek olan kişiler bunu son derece kolay bir şekilde yapabilir. Firmamız bu alanda sizlere her türlü kolaylığı sağlıyor. İlk olarak yapmanız gereken şey bizimle iletişime geçmektir. Telefon ile iletişim numaralarımızdan bize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda mail atarak ya da sitemiz üzerinden de bizimle kolayca bağlantıya geçebilirsiniz. Daha sonra ise nereye, ne göndereceğinizi bize bildirmeniz gerekir. Ürün özelliklerine göre bir fiyat teklifi alabilir ve onaylamanız halinde yurtdışına kargo sürecini başlatabilirsiniz. Öncelikle gönderileriniz teslim alınarak toplama merkezlerimize getirilir. Toplama merkezlerimizde gerekli işlemler yapıldıktan ve ürünün iyi bir şekilde paketlendiğinden emin olunduktan sonra hızlı bir şekilde kargolamaya başlanır. Kargo gönderimi genel olarak bu şekilde yapılır. Mümkün olan en kısa süre içerisinde ise kargonun istenen ülkeye, adrese teslim edilmesi sağlanır.
Kargolama alanında uzman personel kadrosu ve araçları ile hizmet veren bir firma olarak sizlere kaliteli hizmetler sunuyoruz. Yurtdışına kargo gönderme işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Sizleri yormadan gönderilerin teslimatını kısa sürede gerçekleştiririz. Bunun yanı sıra ücretlerimizin ekonomik olması ile de ön plana çıkarız. Aklınıza gelebilecek çoğu gönderinin teslimatını firmamız aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Daha doğrusu kanunlar kapsamında izin verilen her şeyi bizimle gönderebilirsiniz.

Yurtdışına Kargo ile Neler Gönderilir?

Yurtdışı kargo hizmetleri sunan firmamız tarafından verilen hizmetler son derece geniş kapsamlıdır. Farklı ülkelere kargo göndermek isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi ise nelerin yurtdışına kargo ile gönderilebileceğidir. Belirtmek gerekir ki aklınıza gelen hemen hemen her şeyin yurtdışına firmamız aracılığı ile gönderilmesi mümkündür. Genel olarak tehlike arz eden madde ve ürünlerin gönderilmesi yasaklanmıştır. Bunun haricinde bir kısıtlama yoktur. Bireysel ya da ticari fark etmeksizin bütün gönderileriniz için bizden profesyonel hizmetler alabilirsiniz.
Kargolama konusunda nelerin yurtdışına gönderiminin yasak olduğu Türk Ticaret Kanunu tarafından belirlenmiştir. Kanunda yer alan yasaklı ürün ve maddeler haricinde her şeyi rahat bir şekilde yurtdışına gönderebilirsiniz. Ticari gönderiler için gerekli olması durumunda uygun belgelerin müşteri tarafından sunulması gerekir. Bu alanda profesyonel bir şekilde hizmet veren firmamız sizlere bütün süreç konusunda en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Aklınıza gelebilecek her konuda müşteri temsilcilerimizden profesyonel yardımlar alabilirsiniz. Göndermek istediğiniz kargonun ne olduğunu bize ileterek uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yanıcı ve yakıcı madde gibi şeyler olmadığı sürece gönderileriniz güvenli bir şekilde istediğiniz ülkede istediğiniz adrese teslim edilir. 

Yurtdışına Gönderilen Kargo Nasıl Takip Edilir?

Uluslararası kargo gönderimi yapan kişiler bu kargoları çok kolay bir şekilde takip edebiliyor. Yurtiçi kargo gönderiminde nasıl takip imkanı varsa aynı imkan yurtdışı kargo gönderiminde de bulunuyor. Firmamız bu alanda sizlere en iyi şekilde yardımcı oluyor. Kargonuzun gönderi numarası ile internet sitemiz üzerinden kolay bir şekilde sorgulama yapabilir ve gönderinin nerede olduğuna dair bilgi edinebilirsiniz.  Web sitemiz üzerinde bir kargo takip ekranı bulunuyor. Gönderiniz için oluşturulan takip numarasını kullanarak hızlı bir şekilde sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 
Firmamız tarafından sürekli olarak gönderi durumu ile ilgili güncelleme yapılır. Bu sayede de yurtdışıkargogönderimi yapan kişiler diledikleri zaman siteye girebilir ve kargo takip sistemini kullanarak gönderilerinin durumu hakkında bilgi edinebilir. Sitemizde kargonun o gün nerede olduğu ve ondan önceki hareketleri görülebilir. Sektörün ileri gelen isimlerinden birisi olarak uygun yurtdışına kargo gönderme fiyatı seçenekleri ile hizmet veririz. Hizmetlerimizden yararlanmak ve uygun fiyatlar ile birçok ülkeye kargo göndermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Did you find the answer to the question you were looking for?

Ülkenizden dünyanın herhangi noktasına gönderilerinizi hızlı, düşük maliyetli, güvenli ve özenli bir şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. Ülkeler arası Yurtdışı Express Kargo hizmetinde fiyat olarak en cazip, gönderim seçeneklerinizin arasında alternatif bakımından en kolay ve aynı zamanda en güvenli taşıma Fast Express Kargo ile sağlanır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı hızlı kargo hizmetinde Yemen, Sudan, Irak, Suriye, Afganistan, Somali, Kuzey Kore ve İran’a savaş, terör veya toplumsal ayaklanma, sokağa çıkma yasağı, ambargo veya bunun gibi jeopolitik ve siyasi durumlardan dolayı bu tarz ülkelere kargo taşıma fiyatlarına ek ücret sistemi uygulanmaktadır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı kargo gönderisi yapılırken uçak ve diğer taşıma araçları için tehlike arz eden ve uluslar arası yetkili kurumlarca belirlenmiş olan taşınabilir malzemeler konusunda taşıma firmanızdan mutlaka bilgi almalısınız malzemeler havayolu için x-ray cihazından taranacak olup yapılan yanlış beyanlardan kanuni olarak gönderici mesuldür. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı kargolarınız karşı ödemeli olarak gönderilirken, alıcınız tarafından ödemenin teyit edilmiş olması gereklidir. İlgili ödeme teyitleri gönderici tarafından bildirilen bilgiler üzerinden kargo firmasının yapmış olduğu bağlantılar üzerinden sağlanır. Ödeme teyidi olmayan kargolar göndericiye iade edilir. İade sırasında ilgili masraflar göndericiden tahsil edilir. Yurtdışı karşı ödemeli gönderilerde navlun ücreti alıcıdan tahsil edildiği gibi ayrıca ilgili ülke gümrüğünde oluşabilecek olan vergilerde alıcıdan talep edilebilir. İlgili vergi ödemeleri gönderici tarafından talep edilirse Türkiye’den ödenecek şekilde çevrilip işlem yapılabilir bu hususta oluşacak olan extra ücretler göndericiye fatura edilir ve tahsilatı yapılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Paketlerinizin boyutlarını ne kadar küçük tutarsanız fiyatlar o derece düşük olmaktadır. Gönderilerinizin boyutlarını minimum düzeyde tutmanız gerekmektedir. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

CUSTOMER SERVICELIVE SUPPORTWHATSAPP