Yurtdışı Kargo Teklif Alın

13-02-2023 13:44'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 16-02-2023 13:57

Yurtdışı Kargo Teklif Alın

Kargo gönderimi esnasında ilk üzerinde durulacak noktanın gönderi ücreti olduğu aşikâr. Bu tutar ürünün satış fiyatını belirlemede kullanılan bir metrik olduğu gibi aynı zamanda alıcı için de satın almayı belirleyici bir unsura dönüşüyor. Dolayısıyla satıcılar en uygun fiyatlarla ürünü göndermek ve bunu olabildiğince hızlı ve güvenli şekilde başarmayı amaçlıyor. 
 
Yurtdışı kargo teklifi almak burada çok önemli bir etkene dönüşüyor. Ki aynı zamanda bireysel gönderiler için ayrı, e-ihracat yapan firmalar için de farklı teklifler alınabiliyor. Burada e-ticaret yapanların en büyük avantajı doğal olarak sürekli gönderim sağladıklarından dolayı daha uygun fiyatlarla karşılaşmaları oluyor. Günümüzde hem havayolu ile hızlı kargo seçeneğinin olması, hem de teklif usulüyle çok daha uygun fiyatların karşımıza çıkması avantaj haline dönüşüyor. 
 
Ülkemizde küresel lojistik firmalarının dışında Türkiye menşei pek çok lojistik şirketi var. Bunların hemen hepsinde de yurtdışı kargo teklifi alabileceğiniz bir sisteme rastlanabiliyor. Aynı zamanda müşteri hizmetleri kanalından ya da fiziksel olarak ulaşım sağlayarak da uzun vadeli kargo tekliflerini değerlendirmeniz mümkün olabiliyor. 
 
Yurtdışına hızlı kargo denildiğinde akla ilk olarak küresel lojistik devleri arasında yer alan UPS, DHL ve FedEx gibi seçenekler geliyor. Ayrıca Türkiye’de PTT kargo gibi yurtdışı kargo seçenekleri sunan firmaların yanı sıra tamamıyla lojistik sektöründe hizmet veren üçüncü taraf şirketlere denk gelebiliyoruz. 
 

Yurtdışı Kargo Fiyatlandırma

Yurtdışı kargo teklifi alabilmeniz için öncelikle kargo fiyatlandırma parametrelerine sahip olmanız gerekiyor. Ülkemizden dünyanın herhangi bir noktasına kargo göndermek istiyorsanız bunun için ilk yapmanız gereken şey ürünün boyutlarına sahip olmanızdır. Ağırlığını ve büyüklüğünü bildiğiniz sürece aşağı yukarı kargo şirketlerinin çıkaracağı meblağı bulmanız mümkün hale gelebilir.
 
Hatta bunun için hazırlanmış özel çizelgelerle kargonuzun hangi statüye dâhil olduğunu ve hangi ülkelere ne kadar ortalama maliyetle gönderileceğini de tespit etmeniz oldukça kolay. Ürün bilgilerine sahip olduğunuzda zaten yurtdışı kargo ücretleri teklif alma formuyla da ürüne ait gönderi meblağına ulaşabileceğinizi hatırlatalım. 
 
Tabii ki fiyatlandırmalar yine bildiğiniz hacim hesaplamasıyla ve yurtdışı kargo gönderilerinde etkin olarak kullanılan formül ile gerçekleştiriliyor. Gönderinin hacimsel ağırlığı hesaplanarak gerçek ağırlığıyla karşılaştırılmaktadır. Bu bağlamda hangisi daha yüksek bir değerdeyse o değer fiyatı belirleyecek olan ana kriter olarak alınır. 
• En*Boy*Yükseklik/1.000
 
Buna göre eni, boyu ve yüksekliği santimetre cinsinden çarpılarak ardından 1.000’e bölünür. Dm3 cinsinden elde edilecek olan bu değer temel alınır ve ağırlıkla karşılaştırılmadan evvel 5’e bölünür. Dolayısıyla yukarıdaki formüle göre elde edeceğiniz değerin 30 olduğunu düşünürsek 5’e bölünmesi durumunda 6 sonucu bize hacimsel ağırlığını gösterir. Eğer göndereceğimiz kargonun gerçek ağırlığı 7 kiloysa ağırlığı üzerinden fiyatlandırma gerçekleştirilir. Ancak gerçek ağırlığı 3 kilogram ise bu kez hacimsel ağırlığı 6 ve daha yüksek olduğundan dolayı fiyatlandırma buna bağlı olarak yapılır. 
 

Online Yurtdışı Taşımacılık Teklifi

Yurtdışı lojistik hizmeti fiyat teklifi almanın en büyük avantajı elbette ki gönderim öncesinde maliyetini bilmemizdir. Ki satış aşamasında bunun hem satıcı hem de alıcı tarafından bilinmesi gerçekten önem arz eder. Ayrıca çevrimiçi yurtdışı taşımacılık teklifi alabileceğiniz firmaların sayısı günden güne artmaktadır. 
 
Web sitelerine yerleştirilen sistemler sayesinde birkaç tıklamayla ürününüzün bilgilerini giriş yaparak kolayca fiyat tekliflerine ulaşabilirsiniz. Eğer ürün ölçülerini ve ağırlığını bilmiyorsanız hedef ülkeye göre ortalama ağırlıklara ve hacim’e bağlı olarak belirlenmiş ortalama fiyat çizelgelerine ulaşmanız mümkün. 
 
Tabii ki günümüzde ölçüleri kolayca elde edebileceğimiz, ağırlığını ölçebileceğimiz cihazlara erişimimiz mevcut. Bu yüzden de ürün boyutlarına dair detayları girerek online yurtdışı kargo teklifi almanızın önünde hiçbir engel kalmamış oluyor. Alacağınız teklifi tarih bazında da düşünerek farklı fiyatlarla karşılaşacağınızı unutmayın. 
 
Öyle ki gönderilecek tarih, hangi saatte yola çıkacağı, varış zamanı gibi ölçüler dahi fiyatta oynamalara sebep olabiliyor. Ki zaten büyük çaplı uluslararası lojistik şirketleri size tek bir varış yerine birden fazla seçenek için fiyat oluşturuyor. Haliyle arasından size en uygun olanını seçmek mümkün hale geliyor. 
 

Yurtdışı Hızlı Kargo Çözümleri

Yurtdışı hızlı kargo hizmeti son yıllarda daha da büyük bir önem kazanmaya başladı. Özellikle de günümüzde internetten alışveriş sonrasında hızlı teslimatın bir seçenek yerine standart haline gelmesi bunu tetikleyen ana faktör olarak görülebiliyor. En basit haliyle Türkiye çıkışlı bir kargonun Avrupa Birliği ülkelerine günler içerisinde ulaşabildiğini gözlemleyebiliyoruz. Buna ek olarak dünyanın her noktasına gönderim yapılabiliyor ve olabildiğince kısa bir süreçte bu operasyonlar tamamlanıyor. 
 
Eğer ki yurtdışı Express kargo hizmeti ile ilgileniyorsanız standart gönderi dışında ekspres kargo hizmetiyle alakalı da fiyat teklifi alabilirsiniz. Çünkü bu iki hizmet her aşamasıyla birbirinden farklı şekilde konumlandırılıyor. Havayolu ile taşımacılık yapıldığında zaten en kısa süreçte hedef ülkeye varış mümkün oluyor.
 
Burada yurtdışı hızlı kargo seçeneklerinin daha da verimli olabilmesi lojistik firmasının sunduğu hedef ülke dağıtım ağıyla, çıkış ülkesinde sağlanan kargo kabul aşamalarıyla da alakalı olabiliyor. Ücrete esas ağırlığı belirlenen bir kargonun günler içerisinde dünyanın herhangi bir noktasına ulaşabilmesini sağlayan teknolojik gelişim günümüzde lojistiğin ana bölümlerinden birisine dönüşmüş oldu. Üstelik elinizde var olan ücrete esas ağırlık bilgisiyle de hızlıca yurtdışı kargo fiyat teklifi alabiliyorsunuz. 
 

En Uygun Yurtdışı Kargo Teklif Alma

Yurtdışı kargo teklifi almak için yapmanız gereken şey web sitelerinde bulunan modüle ürün bilgilerini girmek, çıkış ve hedef bilgilerini girerek hesaplamaktır. Tabii ki burada sizin yerinize tüm lojistik ağları tarayan, yazılım olarak destek ile size en uygun sonucu sunan firmalar da mevcut. Bunlar sayesinde de dilediğiniz zaman ve istediğiniz standartlarda gönderi yapabiliyorken en uygun fiyatlar arasından da seçim yapma özgürlüğüne sahip oluyorsunuz.
 
En uygun yurtdışı kargo teklifi için gönderi standartlarınızı da önceden belirlemeniz şart. 
• Ürünün boyutları ve ağırlığı 
• Ürün detaylarına göre ücrete esas ağırlığının tespiti 
• Ürünün hangi noktaya gideceği
• Ürünün hangi tarih ve saatte gönderileceği
• Ürün için sigorta ve benzeri hizmetler
• Ürünün hangi yolla gönderileceği 
• Ürünün gönderim türünün belirlenmesi 
 
Aynı standartlarda bir ürünü aynı ülkeye Türkiye’den göndermek istediğinizde birbirinin yarısı kadar ya da birbirinden kat ve kat daha yüksek rakamlarla karşılaşmanız gayet normaldir. Bu hizmet kalitesinin dışında kargonun gönderim biçiminden gönderim tarihine kadar pek çok parametreyle ölçümlenebilecek farklılıklardır.
 
Uçakla yurtdışına kargo gönderme fiyatları yüksek gibi görünmesine karşın çok hızlı bir teslimatı mümkün kılar. Buna istinaden denizyoluyla yani gemilerle kargo gönderimi çok daha uygun fiyatlarla gerçekleşir. Ancak teslimat süresi uçakla yakalanabilecek teslimat süresine kıyasla çok daha fazladır. Bu yüzden tüm bu hedefleri belirledikten sonra yurtdışına en ucuz kargo teklifi için araştırmalara başlamak önem arz eder. 
 

PTT Yurtdışı Kargo Teklif Alma

Yurtdışı kargo teklifi alma PTT dâhil tüm lojistik firmalarının gerçekleştirdiği bir uygulamadır. Burada fiyat tekliflerini iki ana grupta incelemek mümkündür. Eğer gönderinizi yurtdışı kaynağa ne kadar maliyete ulaştırabileceğinizi merak ediyorsanız gönderi ücreti hesaplama kısmından bunu ürün detaylarını girerek kolaylıkla yapabilirsiniz. 
 
Aynı zamanda PTT yurtdışı kargo fiyat teklifi almak istediğinizde e-ticaret faaliyetlerinize dayalı olarak yurtdışına sürekli olarak göndereceğiniz kargolar için ayrı bir fiyatlandırma teklifi talebinde bulunabilirsiniz. İş hacmine bağlı olarak ve sizin ürünlerinize göre uygun bir fiyat çizelgesine bu şekilde ulaşmanız mümkündür. 
 
Basit bir biçimde PTT web sitesi üzerinde yer alan yurtdışı gönderi ücreti hesaplama yazılımından standart olarak belirleyeceğimiz 2 kg ağırlığında, 35*20*15 ölçülerine sahip bir gönderinin Almanya’ya gönderilebilmesi için uçak kargo maliyeti 372,72 TL tutarında görünüyor. Bu fiyatlar anlık olarak değişim gösterebileceği için bilgi amaçlı olup net detaylar için PTT yurtdışı kargo teklifi alma aşamasına yönelmeniz daha sağlıklı olabilir. 
 

DHL ve UPS Yurtdışı Kargo Teklif Alma

Dünya çapında en çok tercih edilen ve en güvenilir lojistik firmalarının başında yer alan DHL ve UPS özellikle hız konusunda müthiş bir grafiğe sahiptir. En hızlı şekilde hedef ülkeye kargo gönderimi sağlayabildikleri için herkesin bir numaralı tercihine dönüşmüştür. Ülkemizde de bilhassa yurtdışı kargo teklif alma noktasında DHL ve UPS sitelerinde bir modül barındırmaktadır.
 
Ayrıca düzenli olarak yurtdışı kargo gönderimi yapıyorsanız size özel olarak sunulacak anlaşmalı kargo avantajlarından faydalanmanız mümkün kılınabilmektedir. Bunun haricinde göndereceğiniz kargonun ücretini hesaplayabileceğiniz bir modüle de sahip olduğunu vurgulayalım. 
 
Hemen DHL web sitesine girdikten sonra yurtdışı kargo fiyat teklifi bölümünden ilgili kargo bilgilerimizi girerek bu detaya ulaşabiliyoruz. Standart olarak belirlediğimiz 2 kilogramağırlığın da ve 35*20*15 boyutlarındaki ayakkabı kutusu formunda olan gönderimizin Almanya için çıkarılan fiyatlarına bakıyoruz. Buna göre uçak ile en hızlı kargo seçeneklerinin 2-3 gün aralığında teslim edilecek şekilde 2,347 TL ile 2,448 TL arasında değiştiğini görüyoruz. En hızlı yurtdışı kargo firmalarından birisi olması fiyat açısından direkt olarak karşımıza çıkabiliyor. 
 
UPS ise yine aynı standartlara dâhil 35*20*15 ölçülerinde, 2 kilogramlık gönderinin Almanya’ya kargosu için tüm masraflar dâhil 224 dolar fiyatlandırma çıkarıyor. Burada da kargo seçeneğinin Express kargo olduğunu ve 2-3 günlük bir teslim süresinin söz konusu olduğunu vurgulamak gerek. UPS aynı zamanda Express kargo seçenekleri için birden fazla alternatif sunarken standart gönderi seçeneklerini de bizlere sunabiliyor. 
 

Express Yurtdışı Kargo Teklif Alma

Yurtdışına hızlı kargo göndermek herkesin ortak paydası olmakla beraber aynı zamanda uygun fiyat arayışının da devam ettiği bir alandır. Lojistik sektöründe zaman ve ücretlendirme birbiriyle ters pozisyon almış bir seviyede işlemektedir. Örneğin gemiyle kargo göndermek pek çok yurtdışı kargo için çok uygun fiyatlara tekabül etse de teslimat süreleri haftaları bulabiliyor. Oysa uçakla ekspres kargo fiyatları daha yüksek olsa da 2-3 gün içerisinde teslim edilebiliyor.
 
İşte bu yüzden yurtdışı Express kargo özelliğinin nimetlerinden faydalanırken ciddi bir şekilde üst düzey fiyatlandırmalara rastlayabiliyoruz. Burada önemli olan bir diğer ayrıntı ise e-ihracat açısından teslimat süresinin hayati bir öneme sahip olmasıdır. 
 
Dolayısıyla bir e-ticaret faaliyeti söz konusuysa, müşteri memnuniyetinin kazanılabilmesi için hızlı kargo seçeneği en önemli koza dönüşebilir. İşte bu yüzden Express yurtdışı kargo hizmeti satışlarınızda önemli bir sıçrayış yakalamanıza sebep olacaktır. Keza söz konusu tutarlar her ne kadar Türk Lirası ile hesaplandığında ciddi rakamlara tekabül etse de döviz bazında kabul edilebilir lojistik fiyatlarla eşdeğerdir. 
 
Yine lojistik firmaların tamamı standart gönderim olarak ekstra bir teslimat süresi avantajı sağlamadıkları hizmetlerle karşımıza çıkarlar. Express kargo ise olabilecek en hızlı şekilde gönderiyi hedef adrese ulaştırmayı taahhüt eder. Burada uluslararası lojistik devlerinin birden fazla seçenek sunduğuna dahi şahit olabilirsiniz. Mesela UPS tarafından Express, Express Saver, Express Plus ve Express Freight olmak üzere dört farklı hızlı gönderi servisi sunulduğunun altını çizelim. 
 

Uçak Kargo Teklif Alma

Yurtdışına hızlı kargo denildiği zaman uçak kargo ilk akla gelen seçenek oluyor. Burada odaklanılması gereken en temel detay tabii ki teslimat süresinin bir hayli kısa olacağıdır. Ancak satıcı tarafından önemsenen bir diğer konunun da lojistik maliyeti olduğunu es geçmemeliyiz. 
 
Bu nedenle teklif alma usulüyle farklı lojistik firmalarından maliyet talebinde bulunmamız gayet doğallaşıyor. Uçak kargo teklif alma aşamasında dilerseniz bunun için lojistik ve yazılım olarak destek sağlayan firmalarla ortak çalışabilirsiniz. Birden fazla alternatifi sizin için bir araya getiren, teklifleri listeleyen ve size en uygun fiyatları sunan servisler mevcuttur. 
 
Yine buna ek olarak tüm lojistik firmalarında uçak kargo ile gönderi ücreti hesaplama yazılımına rastlayabilirsiniz. Burada ücret hesaplamanın yanı sıra kargo süresi hesaplama gibi farklı parametreleri içeren sistemler olduğunu da söylemek gerek. Hem teslimat süresini, hem de fiyatlandırmayı önceden teklif alarak belirlemek kârlılığı ve maliyeti hesaplamak adına çok değerlidir. 
 

En İyi Yurtdışı Kargo Firmaları Ücret Teklifleri

Yurtdışı kargo firmaları ücret teklifi konusunda gayet şeffaf bir yapıya sahiptir. Öyle ki tüm web sitelerinde ücret hesaplamaya, teslimat süresi hesaplamaya ve ürününüzün boyutlarına göre ücrete esas ağırlığı hesaplamaya dair yazılımlar bulunur. Tüm bu sistemler hızlı hizmet almanızı kolaylaştırmak adına sizlere ücretsiz bir biçimde sunulmaktadır. 
 
Eğer en hızlı yurtdışı kargo firmaları ile çalışmak istiyorsanız uçak kargo sizin için en önemli alternatifi oluşturuyor demektir. Havayolu taşımacılığıyla dünyanın her noktasına günler içerisinde teslim edilecek şekilde kargolarınızı çıkarabilirsiniz. Ayrıca size uygun sigorta seçenekleri, sürekli kargo çıkışlarınız için en uygun kargo anlaşmaları ve fiyat çizelgeleri sunulacağından emin olabilirsiniz. 
 
En iyi yurtdışı kargo firmaları teklif iste modülleriyle size ve iş hacminize göre özel ücretlendirmeler yapabilir. Bunu direkt firma üzerinde bulunan yazılım kullanıp iletişime geçerek değerlendirebileceğiniz gibi aracı firmalar sayesinde de kolayca erişebilirsiniz. Yurtdışına uçak kargo fiyatları tarihe, saate, ürün cinsine, boyut ve ağırlığa bağlı olarak değişken olabileceği gibi karşılaştırma yaptığınız o ana göre de değişim gösterebilir. Bu sebeple tüm firmaların fiyat tekliflerini bir araya getiren bir ara yüz kullanmak sizin kârınıza olacaktır. 
 

E-ticaret Yurtdışı Kargo Fiyat Teklifi Alma

Artık yurtdışı kargo fiyat teklifi almak birkaç tıkla mümkün iken aynı zamanda e-ticaret hacminin inanılmaz boyutlara ulaştığı şu zamanlarda bir ihtiyaca dönüşmüştür. Sadece bireysel olarak yurtdışına kargo gönderimi değil aynı zamanda e-ihracat yapanların sürekli olarak ihtiyaç duyduğu bir sistemden söz ediyoruz. 
 
Almanya’dan Amerika’ya, Çin’den Norveç’e kadar uzanan ve dünyanın dört bir noktasına gönderim yapmanıza olanak tanıyan uluslararası lojistik firmaları mevcut. Türkiye’de de hepsi resmi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Gönderinizi kargoya vermeden önce hem teslimat süresine dair detaylı bilgiye erişmek hem de fiyatlandırma ile ilgili bilgi almak için yurtdışı kargo teklifi kısmına odaklanabilirsiniz.
 
Firmalar ürün cinsine ve ürünün çok özel içeriğine bağlı olarak size tarih odaklı fiyatlandırmalar çıkarmaktadır. Direkt gönderim söz konusu olduğunda bu sistemler işlevsel olarak kullanılabileceği gibi dilerseniz lojistik ihtiyaçlarınızın tümü için fiyat talebinde de bulunabilirsiniz. Yurtdışı kargo fiyat talebi ilettiğinizde size özel olarak hazırlanan anlaşmalı kargo teklifi sayesinde daha avantajlı fiyatlarla yüksek kâr paylarına ulaşabileceğinizin altını çizmek gerekir.

Did you find the answer to the question you were looking for?

Toplu yurtdışı kargo gönderimi yapmak isterseniz, sizlere özel indirimler sağlanmaktadır. Anlaşma yapmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Kurumsal yada bireysel amaçlı tüm yurtdışı kargolarınız, en hızlı ve en uygun fiyatlı şekilde Fast Express Kargo ile sağlanmaktadır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Dünya ülkelerinden gelecek olan paketinizin ebat ve ağırlıklarına bakılarak uygun fiyatlar tarafınıza iletilmektedir. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

CUSTOMER SERVICELIVE SUPPORTWHATSAPP