Yurt Dışı En Hızlı Kargo

25-01-2023 14:34'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 03-02-2023 15:59

Yurt Dışı En Hızlı Kargo 

Yurt dışı kargo hizmeti özelikle internetten alışverişin altın çağlarını yaşadığımız şu dönemde son derece önemli bir yere sahip oldu. Gerek yurtdışından ülkemize gelen gönderiler, gerekse Türkiye çıkış noktası olup dünyanın farklı noktalarına ulaşan gönderiler için çok sayıda firma bulunabiliyor. Bu bağlamda da bazı kalite standartları oluşarak lojistik sektörü için pozitif adımlar atılabiliyor. 
 
En basit şekilde yurt dışı en hızlı kargo arayışını buna örnek olarak gösterebiliriz. Zira bir gönderinin lojistik firması tarafından teslim alındığı andan, hedef noktaya yani alıcıya ulaşacağı sürece teslimat süresi denmektedir. Teslimat süresi ne kadar hızlı olursa müşteri memnuniyeti o denli artacaktır. Bilhassa yurtdışı alışverişleri ve gönderilerinde uzun süreler beklemeye alışık olan çok sayıda insan olduğu ise biliniyor. Günümüzde bunu yurt dışı hızlı kargo servisleri ile değiştirmeye çalışan çok sayıda şirket var. 
 
Hali hazırda Türkiye’de yurtdışı hızlı kargo servisi sağlayan pek çok şirketi gönül rahatlığıyla tercih edebiliyoruz. Ki bunlar arasında dünya çapında hizmet sağlayan, dünyanın hemen her noktasında aktif bir biçimde yer alan lojistik devleri de mevcut. Elbette ki bunun yanında Türkiye menşei olup globale açılarak nitelikli hizmetler sağlayan firmalara da rastlayabiliyoruz. 
 
Genel anlamda herkesin birincil önceliği daha uygun fiyatlarla yurtdışı kargo göndermek olsa da ücretlendirmenin karşı ekseninde de teslimat süresinin olduğunu hemen fark edebiliyoruz. Hatta şu sıralar özel olarak sunulan Express hizmetler sayesinde hem daha uygun fiyatlarla hem de daha kısa sürelerde dünyanın her yerine kargo gönderimi yapabildiğimiz gerçeğine vurgu yapmak gerekiyor. Türkiye’den yurtdışına hızlı kargo için seçenekleriniz arasında UPS, DHL, Fedex gibi devlerin yanı sıra ülkemizin en değerli şirketleri arasında yer alan THY gibi seçeneklere de yönelebilirsiniz. 
 
Tabii ki yurtdışı hızlı kargo söz konusu olduğunda firma ve sunduğu imkânlar, ücret tarifesi, depolama, gümrükleme gibi ek hizmetleri sağlayıp sağlamaması gibi etkenleri de göz önüne almak gerekiyor. Ki yine hızlı teslimat seçeneklerinin tamamında bu gibi evrak işleri lojistik şirketleri tarafından üstleniliyor. Burada teslimat süresi açısından en önem verilen kriter ise tabii ki gönderinin hangi metot ile taşınacağı ve hangi noktaya ulaştırılacağıdır. Ülkelerin konumuna, o destinasyona organize edilmiş sefer sayısına ve kargo transferi için ortaya konan hizmet kalitesine göre tercihinizi yapabilirsiniz. 
 

Yurt Dışı En Güvenilir Kargo

Türkiye’den yurtdışına hızlı kargo için tercih edeceğiniz şirketlerin fiyat tabloları yapacağınız seçimlerde belirleyici bir etken olabilir. Bunun kadar değerli olan bir diğer unsur ise güvenilirliktir. Özellikle gönderilerin Avrupa ülkelerine ya da kıtalararası transferlerle Amerika’ya gönderilmesinde güvenlik aşamalarının ne denli önemli olduğunu daha net anlayabiliyoruz. Belge, doküman ve koli bazında olan tüm gönderilerinizi en hızlı şekilde hedef noktaya ulaştırmayı amaçlayan lojistik şirketleri bunu güvenilir bir biçimde de yapmaya özen göstermektedir. 
 
Güvenilir kargo şirketlerinin en önemli özellikleri arasında global bir hizmet çizgisi bulunuyor. Bu güvenilirliğin yanı sıra daha hızlı bir transfer sürecini beraberinde getiriyor. Ek olarak daha çok destinasyona sahip olmasından kaynaklı olarak ekonomik kargo gönderimleri mümkün hale gelebiliyor. Tüm bunları tek bir potada erittiğimizde ise güvenli, hızlı ve ucuz yurtdışı kargo gönderimi kaçınılmaz oluyor. 
 
Türkiye’den yurtdışına kargo gönderirken güvenlik açısından her şirketin kendisine ait mevzuatı olduğunu unutmamalısınız. Hali hazırda kanunlar nezdinde hem çıkış ülkesi, hem de hedef ülke kanunlarında illegal olan hiçbir ürün kargo taşımacılığı için uygun bulunmuyor. Hatta transit geçilen ülkeler için sakıncalı ya da yasadışı olan ürünler de yurtdışı kargo konseptinde kabul görmüyor. 
 
Yine uluslararası kurallarla her taşımacılık firmasına belirtilmiş olan global tüzükler neticesinde belirli kısıtlamalara özen gösteriliyor. Yalnızca mevcut gönderi değil diğer gönderilerin de güvenliği en üst noktada tutuluyor. Bu sayede güvenilirliğe ilişkin hiçbir problem yaşanmıyor. Ekstradan sigorta kapsamında sunulan hizmetten de söz etmekte fayda var. 
 
Keza kıymetli kargo olarak belirtilen ve belirli standartları karşılayan gönderileriniz için sigorta yaptırmak hayati bir önem taşıyor. Buna ek olarak dilerseniz en küçük gönderilerinizin dahi güvenliğini maksimum noktaya çıkarabilirsiniz. Çünkü kargonuza sigorta yaptırmak opsiyonel bir seçenek olarak size sunuluyor. Elbette ki farklı kargo şirketlerinin sigorta bağlamında değişken limitleri, farklı koruyucu prosedürleri ve buna bağlı fiyatları olabiliyor. 
 
Hali hazırda yurtdışına Express kargo hizmeti almak istediğinizde en çok tercih edilen seçeneğin havayolu taşımacılığı olduğunu söylemek gerek. Uçak ile dünyanın hemen hemen her noktasına kolayca ulaşım sağlanabiliyor ve bu son derece kısa teslimat sürelerinde, en hızlı şekilde güvenlikten ödün verilmeden gerçekleştiriliyor. Express kargo seferleri yalnızca özel kargo uçaklarıyla değil aynı zamanda yolcu uçaklarının kargo bölümleriyle de yapılabildiğinden hem destinasyon çeşitliliği hem de sefer sıklığı maksimum noktaya çekilebiliyor. 
 

Yurt Dışı En Ekonomik Kargo

Yurt dışı ucuz kargo arayışı pek çok farklı firmayla karşılaşmanızı mümkün kılabilir. Tabii ki global lojistik devleri, ülkemizden çıkan dev markalar ve yeni online lojistik şirketleri en iyi hizmeti sunabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Burada en temel rekabet unsurunun ücretler olduğu ise aşikâr. Çünkü Türkiye’den yurtdışına ekonomik kargo gönderimi pek çok farklı amaca hizmet edebiliyor. 
 
İnternetten alışveriş yapan insanlara e-ihracat yapanların sürekli ve düzenli olarak kargo sürecini yönetebilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra ekonomik kargo gönderileri satış hacmini arttırabileceği gibi müşteri memnuniyeti için de önemli bir kıstas yaratabiliyor. Bunun e-ihracat dışında kalan gönderimleri baz aldığımızda da karşılık bulduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. 
 
Türkiye’den yurtdışına ekonomik kargo göndermek isteyen pek çok kişi tanıdıklarına, arkadaşlarına ya da akrabalarına bazı ürünler göndermeyi diliyor. Çıkan çok yüksek kargo tutarları ise bilhassa havayolu taşımacılığının ciddi miktarlarla yapılabileceğine karşın bir inanç doğuruyor. Oysa günümüz standartlarında bunun ötesine geçildiğini hatırlatmak gerek. Örneğin yurtdışına ucuz ve hızlı kargo göndermek sanılanın aksine kolaylaştı. 
 
Yurtdışı kargo ücreti hesaplama noktasında en, boy ve yüksekliğin santimetre cinsinden çarpılması ve elde edilen sonucun 5000’e bölünmesi esas alınıyor. Bu hacimsel ağırlığını gösterirken kargonun ağırlığı da bir diğer belirleyici unsur oluyor. Ki burada hacimsel ağırlık mı yoksa kargonun gerçek ağırlığımı daha yüksek bir değere sahip ona bakılıyor. Hangisi yüksek ise fiyatlandırma onun üzerinden yapılıyor. 
 
Türkiye’den yurtdışına kargo göndermek isteyenlerin ağırlığa, hacme ve tabii ki ürünün gönderim türüne bağlı olarak çok değişken fiyatlarla karşılaşacağından şüphe yok. Kaldı ki burada en önemli faktörlerden bir diğeri de teslimat süresi olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde hızlı kargo denildiğinde tek bir seçeneğe dönüşmüş olan havayolu taşımacılığı insanların büyük çoğunluğunun birincil tercihi haline gelmiş durumda. 
 
Hem Türkiye’nin havayolu ile dünyanın pek çok noktasına ulaşan mevcut seferlerinin olması, hem destinasyon yelpazesinin genişliğiyle yolcu uçaklarıyla da kargo taşımacılığı yapılması bunu destekler nitelikte. Ayrıca ekonomik yurtdışı kargo şirketleri de daha fazla sefer düzenleyen, daha çok yolcu ve kargo hacmine sahip, daha köklü firmalar olabiliyor. Fiyat performansını göz önüne alırken güvenilirliği, teslimat süresini ve ek hizmetlerin dahil olup olmadığını önemsemek sorunsuz bir transfer süreci yaşanacağının en net kanıtları arasındadır. 
 

Yurt Dışı En Ucuz Kargo Hangisi

Yurtdışına en ucuz kargo fiyatı hakkında net bir rakam vermek neredeyse olanaksız. Kaldı ki günümüzde çok sayıda kargo şirketi dünyanın hemen hemen her noktasına güvenli bir biçimde hızlı kargo hizmeti sağlayabiliyor. Burada mevcut şirketin kargo alım aşamasında sağladığı kolaylıklar, transfer süreci için sağladığı imkânlar, çıkış ülkesi olan Türkiye’de havaalanında gerçekleştirilecek işlemlerde ne kadar çözümcü bir vizyona sahip olduğu, depolama ve gümrükleme gibi ek hizmetlerin sağlanıp sağlanmadığı önem arz ediyor. Aynı şekilde hedef ülkede transfer süreci, havaalanındaki işlemlerin sürdürülebilmesi ve aynı nitelikte hizmetin her an sunulabilmesi tercih sebebi olabiliyor.
 
Tüm bu hizmet kalemlerini göz önüne aldığımızda doğal olarak en ucuz yurtdışı kargo firması kadar işlevsel açıdan bize en iyi hizmeti sağlayacak kargo firmasını da aramamız gerektiğini ark edebiliyoruz. Burada önemli olan tek faktörün fiyatlandırma olduğunu düşünmek daha önemli sorunlarla boğuşmak zorunda bırakabilir.
 
Günümüz koşullarında yurtdışı kargo şirketleri hızlı bir teslimat süreci sağlayabilmek adına uçaklarla transfer sağlıyor. Bu sayede de Avrupa, Asya, Amerika fark etmeksizin en hızlı şekilde gönderileriniz hedefe ulaştırılabiliyor. Üstelik en uygun fiyatlarla ek hizmetlerden de faydalanmaya devam ediyorsunuz. 
 
Kargo hacmi açısından daha yüksek noktalara ulaşmış olan lojistik şirketlerinin dilediğiniz her noktaya direkt uçuşu olduğu için uygun ücretlerle hizmet sağlayacağından emin olabilirsiniz. Bu doğrultuda kargo şirketleri arasında seçim yaparken fiyat etiketini belirleyen unsurun uçuş yoğunluğu ve talep olduğunu unutmamanız gerekiyor. Güvenli ve sigortalı bir şekilde hem evrak, doküman ve numune gibi acil olan gönderilerinizi hem de koli formunda standart gönderilerinizi maksimum hızla teslimat noktasına ulaştırabilirsiniz. 
 
Yurtdışı kargo fiyatları neye göre belirleniyor diye merak edenlerin şirket bazında çok kârlı transferler yapılabildiğine şahit olduğundan eminiz. Keza yurtdışı kargo sürecini derinlemesine irdelediğiniz zaman depolama maliyetlerinin oldukça yüksek olabileceğini ark edebilirsiniz. Türkiye’den yurtdışına giden kargoların ortalamasına bakıldığında genellikle hacmi şekilsiz olan ve 100 kilogramın üzerinde pek çok tek parça ürün gönderisine rastlanıyor. Depolama hizmetlerinde ise kilogram başına bir birim uygulanıyor ve bu tutar gün ile çarpılıyor. 
 
Dolayısıyla yurtdışına ucuza kargo göndermek isteyenlerin gönderi aşaması kadar teslim alma aşamasında da etkin olması zorunludur. Tabii ki yurtdışına kargo gönderdiğinizde yalınızca o gönderiyi alabilecek yetki belgesine sahip olan kişilere teslimat sağlanıyor. Bu hizmetin adrese teslim şeklinde sunulması ya da havaalanından teslim alınması şeklinde sürdürülebilir. Bekleme süresi arttıkça depolama maliyetleri de arttığından dolayı gönderinin yurtdışı kargo ücreti yükselişe geçebiliyor. 
 

Yurt Dışına En Uygun Kargo Kimdir?

Yurtdışına uygun fiyata kargo göndermek ve bunun en hızlı şekilde gönderiminin sağlanması için kargo tercihini iyi yapmak hayati bir önem taşıyor. Özellikle günümüz koşullarında çoklu partnerler bir araya gelerek dünyanın farklı lokasyonlarında güçlerini birleştirebiliyor. Bunun en net örneğini ise ülkemizde hem yurtiçi hem de yurtdışı kargo süreçlerinde en çok tercih edilen alternatif olan PTT ile Turpex yaptı. 
 
Böylece dünya genelinde pek çok ülkeye ve destinasyona Türkiye çıkışlı gönderiler birkaç günlük süreçte ulaştırılmaya başlandı. Elbette ki PTT ile diğer kargo şirketleri arasındaki fiyatlandırma farkından da söz etmek gerek. Keza devlete ait bir kurum olarak özel şirketlere nazaran daha da düşük bütçelerle yurtdışı gönderilerinizi kabul ediyor. Üstelik bu her geçen gün daha da geniş bir hedef ağ ile güçlendiriliyor. Yani Avrupa ülkelerinin yanı sıra Uzakdoğu ve Afrika lokasyonlu gönderileriniz, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya gönderileriniz için de aynı hız, güven ve uygun fiyatlar kalıcı hale getirilmeye çalışılıyor. 
 
Türkiye’den yurtdışına en uygun kargo teklilerini almanız için elbette ki sayısız alternatifinizin olduğunu hatırlatmak isteriz. Bilhassa tekli usulü ile lojistik şirketlerinin mevcut gönderiniz için nasıl bir fiyat skalası sunacağına hemen göz atabilirsiniz. Ülkemizde uçakla yurtdışına kargo gönderimi için teslimat süreleri 2-3 gün bandına kadar düştü. Tabii ki bu Express kargo bağlamında sunulan ve opsiyon olarak seçilebilen bir gönderi türüdür. 
 
Bunun dışında standart olarak göndereceğiniz genel kargolarınız teknik olarak 7-15 günlük süreçlerde dünyanın her noktasına ulaştırılabiliyor. Express kargonun en önemli avantajı ise tabii ki inanılmaz bir hızla hedef noktaya ulaştırılması oluyor. Yurtdışına en ucuz Express kargo arayışının artmasında da bu teslimat süresi avantajının etkisi büyük. 
 

Yurtdışı Online Kargo Firmaları 

Yurt dışı online kargo şirketleri ülkemizde giderek artan e-ihracat hacminin en önemli rolünü üstlenmektedir. Güncel olarak dünya genelinde sayısız alışveriş sitesinden farklı lokasyonlara ürün gönderimi sağlanmaktadır. Tedarik zinciri ve aynı zamanda kesintisiz transferler ise online alışverişlerde aranan en önemli kriter olmaya devam ediyor. Hem gönderici açısından hem de alıcı açısından uygun fiyatlarla ve daha hızlı bir biçimde ulaştırılan transferler pozitif geri bildirimlere sebep oluyor.
 
Türkiye konum itibariyle pek çok ülke için köprü vazifesi gördüğünden e-ihracat açısından da önemli bir yapıya sahip. Üstelik lojistik açısından her geçen gün artarak devam eden yüksek bir işlem hacmi var. Yurtdışı online kargo firmaları sayesinde alıcıya dilediği ürünün hızlı bir biçimde ulaştırılması, istenildiği takdirde sigorta gibi güvenlik adımlarının atılması, talep doğrultusunda opsiyon olarak gümrükleme ve depolama hizmetlerinin sunulması avantajlar arasında yer alabiliyor.
 
Her ne kadar geçmişten beri Türkiye’den yurtdışına kargo gönderen firmalar en çok ücretler noktasında rekabet etse de artık daha değişken rekabet unsurları da var. Bu sürekli olarak daha hızlı bir biçimde ulaşan ve alıcıyı memnun eden kargo süreçleriyle mümkün olmuştur. Dünyanın her noktasına çok sayıda sefer düzenleyen havayolu şirketleri ve aynı zamanda sadece kargo taşımacılığı yapan lojistik şirketleri ücret, teslimat süresi, güvenlik ve erişilebilirlik gibi aşamalarda birbiriyle yarışıyor. 
 
Tüm bunlardan kârlı çıkan ise tabii ki son tüketici oluyor. Özellikle günümüzde yurtdışına kargo göndermek isteyenlerin en önem verdiği kriterin Express gönderi olması şaşırtıcı değil. Neredeyse yurtiçi kargo transferleriyle yarışır bir noktaya ulaşan ve birkaç günlük süreyle hedef ülkeye ulaştırılan gönderiler sistemsel olarak ne kadar inovatif adımlar atıldığını doğruluyor. Online yurtdışı kargo firmaları için göz önüne serilen en önemli avantajlardan bir diğeri ise tabii ki anlık takip sistemleri oluyor. 
 
Artık gönderinizi lojistik firmasına teslim ettikten hemen sonra hızlı bir biçimde işleme alındığını, gümrüğe girip hangi aşamalardan geçtiğini, depolamaya gerek olup olmadığını, transfer sürecinin ayrıntılarını ve tabii ki bu bağlamda teslimat seçeneklerini kargo takibiyle görmek mümkün. Şirketlerin müşterilerine sağladığı bu online veri özellikle ihracat ve internetten satış açısından alıcıların talepleri baz alındığında büyük önem kazanıyor. Çünkü alıcılar farklı bir ülkeden ürün satın aldıktan sonra ürünün gelip gelmediğini merak ediyor ya da yurtdışından ürün ne zaman gelir sorularına yanıt bulmak istiyorlar. Tüm bu soruların herhangi bir soruna dönüşmeden çözümlenebilmesi ise online yurt dışı kargo ücretleri ile herkesin erişebileceği bir hizmet olmasıyla mümkün kılınıyor. 

Did you find the answer to the question you were looking for?

Fast Express Kargo; hem yurtdışı hızlı kargo gönderi teslim etme hem de teslim alma aşamasında, yurtdışı ülkelerin gümrük süreçlerinde, tüm yurtdışı kargo transfer işlemlerinde, hem de güvenli taşınma esnasında en hızlısıdır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Çevrenizde ucuza kargo taşımacılığı yapıyoruz diyen bir çok firma mevcuttur. Ancak önemli olan hız ve güvenilirliktir. Ucuz fiyat verip Avrupa’ ya 20 günde transfer edende mevcuttur. Biz Fast Express olarak 7/24 takip edebileceğiniz sistemimiz ile Avrupa’ya 1-2 iş günü transfer süresince teslimat sağlamaktayız. Aradığınızda ulaşabileceğiniz müşteri destek çalışanlarımız ürününüzün son durumu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirmektedir. İnternet sitemizde bulunan canlı destek platformundan bilgi sağlamaktayız. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

CUSTOMER SERVICELIVE SUPPORTWHATSAPP