Etsy Kargo Ücreti

25-08-2022 10:52'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 05-09-2023 15:59

Etsy Kargo Ücreti

Etsy firması, internet sitesi üzerinde satıcılar ile müşterilerin buluşmasını sağlayan bir alışveriş platformudur. Bu tarz platformlar günümüzde her geçen gün çoğalarak karşımıza çıkmaktadır. Öte yandan Etsy’yi diğer platformlardan ayıran birçok farklı özellik vardır. Etsy üzerinde genellikle el emeği ile üretilen özel ürünler sergilenmektedir. Sanatçılar ve zanaatçılar bu site üzerinden yaptıkları el işi ürünleri tüm dünya ile tanıştırabilmektedir. Burada satıcı olarak kâr amacı güden kişiler aynı zamanda bir dükkân işletiyormuş gibi düşünmelidir. Bu noktada Etsy kargo ücreti çok önemlidir. İnternet üzerinden satış gerçekleştiren kişiler, ciddi bir şekilde bu işi ele almalıdır aksi halde ticaretlerini yürütebilmekte zorlanırlar.

Etsy platformu özel ürünler ve aynı zamanda kişiselleştirilmiş ürünlerin satılmasına imkân sağlayan bir alışveriş merkezidir. Son dönemlerde çevrimiçi alışveriş 7’den 70’e birçok insan tarafından yapılmaktadır. Özellikle gençler arasında internet üzerinden alışveriş yapmak bir moda haline gelmiştir. Bu noktada satıcılar için müthiş bir çalışma sahası ortaya çıkmıştır. Özellikle tasarım ürünler satan kişiler, yaptıkları çalışmaları daha fazla insana ulaştırabilmek için dünya çapında kullanılan bu siteleri tercih edebilir. Kişiler ürünlerini satarken aynı zamanda bazı noktalara da iyi çalışmalıdır. Bunlar içerisinde Etsy kargo ücreti yer almaktadır. Etsy kargo ücreti, birçok etkene göre farklılık göstermektedir. Özellikle ürünlerin boyutları ve gönderilecek yerin uzaklığı birinci etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Etsy Kargo Hesaplama

Etsy kargo ücreti konusunda araştırma yapan satıcılar birçok farklı bilgi içerisinde kaybolmaktadır. Özellikle çevrimiçi ticarete yeni atılmış kişiler, sudan çıkmış balığa dönerler ve ne şekilde bir satış stratejisi izlemesi gerektikleri konusunda herhangi bir fikre sahip olamazlar. Bu noktada önemli olan kargo konusunda profesyonel yardım almak olacaktır. Etsy kargo hesaplama konusunda, çeşitli kargo şirketleri ile görüşmeniz ve o kişilerden yardım almanız önemlidir. Aksi halde hangi ürünü hangi fiyattan satacağınızı tam olarak belirleyemezseniz ve bu noktada çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Ürün satışında yüksek kar elde edebilmek için giderleri çok doğru bir şekilde girmelisiniz. Aksi halde giderler sizin sonunuzu sinsi sinsi getirebilmektedir.

Etsy kargo hesaplama konusunda sizlere yardımcı olabilecek birçok farklı şirket bulunmaktadır. Özellikle son dönemlerde satıcılara hizmet verebilecek çeşitli kargo şirketleri ortaya çıkmıştır. Bu şirketler içerisinden kendi satış stratejinize ve politikanıza uygun olan firmaları seçip satışlarınızı gerçekleştirmek uzun vadede başarılı olmanızı sağlayacaktır. Etsy kargo ücreti, birçok etkenle değişmesiyle beraber çalıştığınız kargo şirketinin hizmet politikasına göre de değişiklikler olmaktadır. Bu sebeple aslında internet üzerinden satış yapmak çok kompleks bir olaydır ve işlemlerin hepsi birbirine zincir ile bağlıdır. Bir zincirdeki oynama diğer adımda değişikliğe yol açabilir. Eğer kargo ücretlerinde yanlış hesaplamalar yaparsanız ürünlerden elde edeceğiniz kar düşecektir veyahut zarar edebileceksinizdir.

Etsy Kargo Firmaları

Etsy kargo firmaları, ürünlerinizi müşterilerinize ulaştırmak için sizlere hizmet sağlamaktadır. Günümüzde çeşitli şekillerde hizmet veren farklı markalar bulunmaktadır. Bu markalar arasından doğru hizmeti alabileceğiniz kargo şirketini seçmek çok önemlidir. Eğer profesyonel hizmet sağlamayan kargo şirketleriyle çalışırsanız birçok farklı sorunla karşı karşıya gelebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, hassas ve kırılan bir ürün satışı gerçekleştiriyorsanız bu noktada kargo çok önemlidir. Kargo sırasında yaşanılan herhangi bir darbe sizlere zarar olarak yansıyacaktır. Öte yandan ürünün zamanında teslim edilmemesi veyahut geç edilmesi gibi problemlerde mağazanızın güvenilirliğini sarsacaktır. Etsy kargo ücreti konusunda fiyatla beraber bu durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple kesinlikle kargo firmanızı iyi seçmelisiniz.

Etsy, uluslararası bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır. Güncel olarak günümüzde yaklaşık 32 milyon aktif kullanıcıya sahip bu site üzerinden satış yapmak sizlere çok farklı artılar getirecektir. Sitenin koymuş olduğu kurallara uygun bir şekilde satış yaparsanız elde edeceğiniz karlar sizi mutlu edecektir. Öte yandan Etsy kargo ücreti konusu da karlılığınızı etkileyen bir diğer durumdur. Etsy kargo firmaları, sizlere bu noktada yüksek kar elde edebilmeniz için yardımcı olmaktadır. Özellikle ürün satışlarınızda kargo fiyatlandırmasının önceden belirlenmesi doğal olarak fiyat öngörüsü yapabilmenizi ve öncesinde karlarınızı gerçeğe çevirmenizi sağlayacaktır. Tüm bu noktalarda başarılı olabilmek için iyi bir kargo firması ile anlaşmalı olarak çalışmalısınız.

Etsy Kargo Gönderimi

Etsy kargo gönderimi sırasında dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları iyi bir şekilde yerine getirirseniz alacağınız sonuçlar genel manada kar doğrultusunda olacaktır. Bu noktaları sıralamak gerekirse:

  • Ürünlerin ilk olarak ağırlıklarını ölçün ve not alın.
  • Daha sonrasında paketleme işlemlerini gerçekleştirin ve tekrardan ölçün genellikle büyük bir değişiklik olmayacaktır.
  • Paketle birlikte olan ağırlığı kargo firmanızla paylaştığınızda size belirli bir fiyat çıkaracaklardır.

Bu adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde kargo fiyatınız üç aşağı beş yukarı öncesinden belirlenebilecektir. Aynı zamanda gönderim yaptığınız yerin uzaklığı ve ulaşımı da fiyatlandırma üzerinde etkilidir. Etsy kargo ücreti konusunda bu tarz durumları ön planda tutmanız çok önemlidir.

Ürünlerinizin satışını yaparken dikkat etmeniz gereken genel konu içerisinde ürünlerin fiyatlandırması ile kargonun orantılı olması gerekmektedir. Örnekle açıklamak gerekirse yaklaşık 30 dolar tutan bir ürünün 20 dolarlık bir kargo ücreti bulunuyorsa bu noktada müşteriler satın alma konusunda tereddüt yaşayabilir. Bu sebeple Etsy kargo ücreti çok önemlidir. Bu noktada yapılabilecek en güzel seçenek, kargo fiyatlarının bir kısmını ürün üzerinden eritmektir. Bu tarz satış stratejileri ile kar oranınız düşse bile doğal olarak yüksek satışlar elde edebileceksiniz. Etsy kargo gönderimi içerisinde böyle püf noktalar vardır ve iyi satıcılar noktaları çok iyi kullanmaktadır. Bazı dönemlerde kargo ücreti almadan da satışlar yapabilirsiniz.

Etsy Yurt Dışı Kargo

Çevrimiçi alışveriş, internetin ve özellikle sosyal medyanın gelişmesiyle beraber çok büyük adımlar atmaya başlamıştır. Kişiler zamanla ihtiyaçlarını ve isteklerini gidermek için bu tarz çevrimiçi mağazaları kullanmaya başlamıştır. Günümüzde fiziksel olarak kullanılan alışveriş merkezlerinin yerlerini de bu tarz alışveriş siteleri almaktadır. Etsy de bunlardan biri olarak hayatımıza giriş yapmıştır. Özellikle ülkemizden yurt dışına özel el yapımı ürünler satmak isteyenler bu firmayı tercih edebilir. Etsy yurt dışı kargo konusu, satıcılar için tam olarak bu noktada önemlidir. Kargo fiyatlandırması yurt dışına doğru farklılık göstermeye başlar. Farklıklara sebep olarak konum, ürün ağırlığı ve gönderim süresini gösterebiliriz. Etsy kargo ücreti doğru yapıldığı sürece yüksek kazançlar elde edebileceksiniz.

Türkiye üzerinden Etsy’de yabancı ülkelere satış yaptığınızda birçok firmayı gönül rahatlığıyla kargo şirketi olarak kullanabilirsiniz. Bu kargo şirketleri, ürünlerinizin en hızlı şekilde ve güvenli olarak müşterilerinize ulaştırılmasını sağlar. Aynı zamanda son dönemlerde kargo firmalarına karşı oluşan ihtiyaç artış gösterdiği için kalitesiz iş yapan birçok firma karşımıza çıkmaktadır. Etsy yurt dışı kargo gönderiminde bu sebeple firma seçimine önem vermelisiniz. Ürünlerinizin sorunsuz bir şekilde müşterinize ulaşmanızı istiyorsanız dikkatli olmalısınız. Etsy kargo ücreti konusunda her ne kadar fiyat ön plana çıksa da hizmet kalitesini de fiyatlandırmaya dahil etmelisiniz. Kaliteli hizmetle müşterilerinize ürünleri gönderirseniz mağazanızın da itibari yüksek olacaktır.

Etsy Türkiye’den Yurt Dışına Kargo

Son dönemlerde özellikle zanaatkarlar, elleriyle ürettikleri ürünleri yalnızca lokal pazarlarda değil aynı zamanda dünya genelinde satışa sunmak istemektedirler. Bu isteğe sebep olan durumlardan en önemlisi internetin varlığıdır. Ürünlerini internet üzerinden satmak isteyen kişiler Etsy firmasını tercih edebilmektedir. Bu platformda satış yapacak insanların akıllarında birçok farklı soru bulunmaktadır. Etsy Türkiye’den yurt dışına kargo nasıl yollanır sorusu bunlar arasında başı çekmektedir. Türkiye içerisinde yurt dışına kargo yollamak eskisinden daha kolay bir hal almaya başladı. Bu sebeple firmanızı seçip hızlı bir şekilde Etsy kargo ücreti üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Fiyatları belirleyen parametreler sonuç olarak ürünlerden elde edebileceğiniz karları size gösterecektir.

Etsy Türkiye’den yurt dışına kargo yollayan birçok farklı firma bulunmaktadır. Satıcılar bu firmalar arasında kendi isteklerine ve aynı zamanda karlılığına uyanı seçerek çalışmalarını sürdürebilir. Özellikle firmalardan belirli bir fiyat listesi ve teklifi istemelidirler. Bu doğrultuda en iyi fiyatı veren kargo firması ile çalışmak kar oranınızı artıracaktır. Aynı zamanda Etsy kargo ücreti konusunda daha profesyonel çalışmış olacaksınız. Kargo fiyatlandırmasında hiçbir sürpriz yaşamazsanız elde edeceğiniz karda herhangi bir düşüş olmaz. Öte yandan kargolarınız fiyat hesaplamasını tam olarak yapmazsanız alacağınız sonuçlar sizleri pek memnun etmeyecektir. Bazı dönemlerde zarar etmenize bile sebep olabilir. Bu nedenle kesinlikle bir kargo firması ile aktif olarak anlaşmalısınız ve ürünlerinizi böyle müşterilerinize ulaştırmalısınız.

Etsy Anlaşmalı Kargo

Etsy üzerinden satış yapan insanlar, kendi tercihleri doğrultusunda bir kargo firması seçimi yapmalıdır. Kargo firmasının gönderim yapabileceği alanları ve kapsamları iyi değerlendirmelidir. Aynı zamanda kendi müşteri portföyünüzü iyi bir şekilde ölçerseniz hangi kargo firması ile çalışırsanız fayda alabileceğinizi de doğru tahlil edebileceksiniz. Etsy anlaşmalı kargo seçimi yaparsanız aynı zamanda belirli faydaları da sizlere getirecektir. Örnek vermek gerekirse, belirli bir kotayı doldurduğunuz zaman kargo fiyatlandırması daha aşağılara düşecektir. Bu şekilde Etsy kargo ücreti farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel bir şekilde satış yapmak istiyorsanız bunları doğru kullanmalısınız. Yanlış hesaplamalar uzun vadede olumsuz sonuçlar almanıza neden olacaktır.

Eğer bir satıcı olarak belirli şartlar altında anlaşma yaptığınız bir firma varsa bu müşterilerinizin memnuniyeti için de çok önemli olacaktır. Anlaşmalı kargolar ürünleri çok daha hızlı bir şekilde müşterilere teslim etmektedir. Etsy anlaşmalı kargo seçiminde bu konu da çok önemlidir. Eğer ürünleri teslim sürecinde geri planda kalırsanız, müşterileriniz mağazanız hakkında kötü yorumlar bırakabilir. Öte yandan Etsy kargo ücreti içerisinde bu sürenin de önemi büyüktür. Eğer hızlı bir şekilde kargo gönderimi sağlamak istiyorsanız doğal olarak fiyatta artış göreceksiniz. Öte yandan daha sıradan bir gönderim türü fiyatın düşmesine sebep olabilir. Bu noktada insanlar kendi satış stratejisini belirleyip o şekilde yol almalıdır. Aksi halde iyi bir kazanç elde etmek zor olacaktır.

Etsy üzerinden satış yapmak özellikle elle üretilen ve maliyeti düşük ürünleri döviz kurlarıyla satmak Türkiye’de yaşayan satıcılar için çok önemli bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Aynı zamanda seri üretim halinde yapılan bazı özel ürünler de Etsy üzerinden satılabilmektedir. Bu noktada satıcılar, Etsy’nin koymuş olduğu kurallara harfiyen uymalıdır. Kaliteli bir mağazaya sahip olabilmek için kesinlikle siteye uygun hareket etmek gerekmektedir. Aksi halde mağazanız uzun vadede müşterilerinizin ilgisini çekmeyen bir yere dönüşebilir. Fiziksel bir mağazaya sahip olmasanız da gün içerisinde on binlerce hatta yüz binlerce kişinin uğradığı bir mağazayı işletmek istiyorsanız Etsy üzerinden bunu kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz. Satış yapacağınız ürünler dünyanın dört bir yanına ulaşabilecektir.

Did you find the answer to the question you were looking for?

Günümüz koşullarında artık e-ticaret ekonomi için büyük bir önem taşımaya başladı. Sizde E-ticaret yapmak istiyorsunuz ama yurtdışına nasıl gönderebilirim diye düşünüyorsanız iki adımda kargonuzu yurtdışına gönderebilirsiniz. Düzenli olarak çalışmak için kargo taşıma sözleşmesi karşılıklı imza altına alınırsa indirimli fiyatlardan yararlanılabilinir. İndirimli yurtdışı kargo fiyatlarına ulaşmak için Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Ülkenizden dünyanın herhangi noktasına gönderilerinizi hızlı, düşük maliyetli, güvenli ve özenli bir şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. Ülkeler arası Yurtdışı Express Kargo hizmetinde fiyat olarak en cazip, gönderim seçeneklerinizin arasında alternatif bakımından en kolay ve aynı zamanda en güvenli taşıma Fast Express Kargo ile sağlanır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

CUSTOMER SERVICELIVE SUPPORTWHATSAPP