Amazon Yurtdışı Kargo Gönderimi

23-12-2020 15:47'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 17-11-2023 14:49

Amazon Yurtdışı Kargo Gönderimi

Amazon Yurtdışı Kargo Gönderimi

Yurtdışı kargo ile taşımacılık son yıllarda e-ticaret’in gelişmesi ve tüketimin artmasıyla çok hızla büyümeye başladı. Özellikle yazılım ve donanım teknolojisinin gelişmesi ile birlikte dünya’a e-ticaret hizmeti veren bir çok firma ortaya çıktı. Dünya çapında e-ticaret hizmeti veren firmalardan biri de Amazon’dur. Amazon dünya çapında ae-ticaret hizmeti veren en büyük firmada diyebiliriz.

Türkiye’den yurtdışında bulunan amazon depolarına ürün, paketi evrak vb gibi eşyalar gönderimi yapılmaktadır. Firmalar ve bireysel olarak kargolarını amazon üzerinden göndermek isteyenler için firmamız Fast express kargolarınızı kapınızdan alarak yurtdışında bulunana amazon noktalarına kargoları göndermektedir. Amazon üzerinden satış yapan ve alıcısı yurtdışında olan bir ürünü göndermek için kargoyu yurtdışındaki amazon depolarına göndermelisiniz.  

Firmamız Fast express olarak Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika’daki Amazon depolarına kargolarınızı göndermektedir. Ticari yada bireysel amazon hesabınız olsun amazon depolarına kargolarınızı gönderiyoruz. Amazon üzerinde e-ticaret yapmak istediğinizde firmamız tüm paket, ürün, evrak, hediyelik eşya gönderimlerini yapmaktadır.

Amazon özellikle global e-ticaret için en önemli kaynaklardan birisi olarak öne çıkıyor. Dolayısıyla tüm dünyada satış yapmak ve bunun için en güvenilir kaynağı kullanmak isteyenler için FBA ismi verilen bir hizmeti bizlere sunuyor. Çok uzun yıllardır kullanılan bu hizmet sebebiyle Amazon yurtdışı kargo taleplerinde de ciddi bir artış yaşanıyor. FBA aslında Fulfilment By Amazon kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. E-ticaret dünyasında da son derece önemli bir kavrama dönüşüp günümüzde Türkiye’den de tüm dünyaya ürün satılabilmesini mümkün kılmaktadır.

Amazon FBA Türkiye’den kargo gönderimi kabul eden bir satış sistemidir. Bu satış sisteminin amacı satıcılara sunulan çok geniş kapsamlı bir lojistik çözüm paketini içerir. Buna göre Amazon belirli noktalarda depolara sahiptir ve bu depolara dilerseniz satıcı olarak ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Böylece şirket sizin yerinize ürünleri depolar, herhangi bir sipariş almanız durumunda da bu depodan direkt olarak teslimatı başlatır. Zamandan kazanılabildiği gibi stoksuz bir satış yapma, lojistik giderlerinizi minimuma indirme ve müşteri memnuniyeti gibi kazançlar kaçınılmaz olur. Fast Express ise aklınıza takılan Amazon deposuna nasıl ürün gönderebilirim sorusunun yanıtını hızlıca veriyor. 

Firmamız bünyesinde yer alan hizmetlerden birisi de dünyanın çeşitli noktalarında yer alan Amazon depolarına mevcut ürünlerinizi güvenli bir biçimde ulaştırmaktır. Yaptığımız lokal anlaşmalar sayesinde hiçbir zaman aksaklık yaşamayacağınız, son derece geniş bir taşımacılık vizyonuna sahip, günümüz teknoloji trendlerini takip eden bir altyapı kullanmaktayız. Dolayısıyla Amazon yurtdışı kargo gönderimi ile ilgili aklınıza takılabilecek her soruna yanıt verebiliyoruz. 

Türkiye’den Amazon yurtdışı kargo teslimatları için depolara yapacağınız sevkiyatlarda sizin için anlık çözümler sunuyoruz. Keza ülkemizin her ilinde lokal anlaşmalar neticesinde hızlı bir teslim alma süreci yapılıyor. Ardından ise operasyonel faaliyetlere hazırlamak adına gönderileriniz direkt sevkiyat merkezlerinde toplanıyor. Deponun okyanus ötesinde olması durumunda kıtalararası kargo için tercihimiz olan havayolu taşımacılığı ile uygun fiyatlarla ürünleriniz Amazon deposuna ulaştırılıyor. 

Amazon Yurtdışı Kargo Gönderimi

Amazona Ürün Göndermek için Dikkat Edilmesi Gereken Husular

  • Amazona ürün göndermek için mutlaka ürünlerinizin barkodlanması gerekir. İster kendi barkodunuzu oluşturun isterseniz de Amazon’un barkodunu kullanın.

  • Amazon deposuna göndereceğiniz ürünleri toplayıp tek seferde gönderin.

  • Amazon ile iletişime geçip ürünler ile ilgili onayı alın.

  • Genellikle hafif ve küçük ürünleri tercih edin.

E ticaret sektörünün gelişmesi ile insanlar ve işletmeler artık dünyanın her yerine ürün atışı gerçekleştiriyor. Günümüzde en fazla tercih edilen e ticaret şirketlerinden birisi de Amazon oluyor. Dünyanın her yerine Amazon üzerinden aklınıza gelebilecek her türlü ürünün satışı yapılabiliyor. Amazon üzerine satış yapan veya dünyanın farklı yerlerindeki Amazon depolarına çeşitli ürünleri göndermek isteyen kişiler bu alanda firmamızdan profesyonel hizmetler alabilir. Amazon yurtdışı kargo hizmetleri veren bir firma olarak dünyanın her yerine birçok farklı ürünün teslimatını gerçekleştiriyoruz. Firmamızdan hizmet alarak Amazon depolarına kolay bir şekilde kargolarınızı ulaştırıyoruz.
E ticaret ile uğraşan kişiler ve firmalar, Amazon üzerinden ticaret yapmak istedikleri takdirde ürünlerini yurtdışındaki depolara göndermelidir. Uluslararası ticaret için Amazon üzerinden satış yapmak oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Ürünlerini yurtdışında satmak ve bunu Amazon üzerinden gerçekleştirmek isteyenler ise bu ürünleri firmamız aracılığı ile yurtdışına gönderebilir. Amazon’un Avrupa, Asya, Amerika ve Afrika kıtalarında bulunan bütün depolarına firmamız araçlığı ile ürün gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

Amazon Kargo Gönderim Fiyatları

Amazon yurtdışı kargolarıyla ilgili en fazla sorulan sorulardan bir tanesi gönderim ücretlerinin ne kadar olduğudur. Belirtmek gerekir ki farklı gönderim ücretleri ortaya çıkıyor. Çünkü Amazon yurtdışı kargo ücreti çeşitli unsurların ele alınması ile hesaplanır. Birden fazla unsur doğrultusunda müşterilerimize fiyat teklifi sunarız. Ücret konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve müşteri temsilcilerimize kargolanmak istenen ürün hakkında bilgi verebilirsiniz. Aynı zamanda gönderim yerini de söylemeniz halinde size fiyat teklifi sunulur.
Amazon yurtdışı gönderilerinde ücret hesaplaması yapılırken ilk dikkat edilen unsur nereye gönderim yapılacağıdır. Gönderim yapılacak ülkeye göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Avrupa ülkeleri için daha uygun gönderim ücretleri söz konusu olurken kıtalararası kargolarda ücretler artar. Amazon yurtdışı kargo ücret hesaplaması için aynı zamanda gönderinin ağırlığına ve hacmine de dikkat edilir. Ne kadar ağır ve büyük olursa fiyatlar da buna bağlı olarak artar. Bir başka unsur ise gönderinin ne olduğudur. Paket, koli gibi şeyler ile zarf, evrak gibi şeylerin kargolama ücretleri aynı değildir. Aldığınız hizmetin türü de fiyatlara etki eden bir unsurdur. Standart, ekonomik gibi hizmet seçeneklerimiz mevcuttur.

 

Amazon’a kargo göndermek istediğinizde Fast express amazonun dünyadaki tüm depolarına gönderim yapmaktadır. Amazon üzerimden e-ticaret yapan firma ve şahıslar için firmamız kargo gönderimlerinde desi hacim değerini baz alarak fiyat sunmaktadır. Fiyatlarımız piyasada diğer firmaların verdiği en uygun bütçeli fiyatlar olduğu gibi bu fiyatlara kalitemiz çok üst seviyededir.

 

Amazon Yurtdışı Kargo Gönderimi

Amazon Kargo Takibi

Türkiye’nin her yerinden amazon’a kargo göndermek istediğinizde Fast express olarak kargolarınızı kapınızdan alır merkezimize getirerek gerekli işlemler yapar. İşlemleri başlattıktan sonra yurtdışında belirttiğiniz amazon deposuna kargolarınız gönderilir. Tüm bu süreci sizlere verdiğimiz kargo takip numarası ile takip edebilirsiniz. Fast espress olarak kargo takibini sorunsuz olarak yaparak kargolarınızın en iyi şekilde teslimatını yapar.

E ticaret ciddi bir alandır. Ürünlerin teslim süreleri ve sorunsuz teslimatı da bu noktada büyük öneme sahip oluyor. Firmamız sektörün ileri gelen isimlerinden birisi olarak sizlere her konuda kolaylık sağlıyor. Hizmetlerimizden yararlanarak Amazon yurtdışı kargo göndermeniz halinde sitemiz üzerinden her zaman kargo durumunu takip edebilirsiniz. Sitemize girmeniz halinde kargo takip sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistem üzerinden sahip olduğunuz gönderi numarası ile sorgulama yapmanız halinde kargonun nerede olduğu görerek takip edebilirsiniz.
Firmamız tarafından kargo durumu her gün güncellenir. Yani günlük olarak gönderilerinizin nerede olduğunu web sitemiz üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Aynı zamanda gönderinin son hareketlerine dair de bilgi edinebilirsiniz. Yurtdışına gönderdiğiniz kargoları takip etmek için yurtiçi kargo ile aynı işlemleri yaparsınız. Arada herhangi bir fark yoktur. Sadece size verilen gönderi/kargo takip numarası ile sistemden sorgulama yapmanız yeterlidir. 

 

Amazon Deposuna Uçak Kargo Gönderimi

Amazon üzerinden e ticaret yapan kişi ve firmalar, ürünlerini kaliteli bir firma ile göndermelidir. Çünkü yurtdışına gönderim yapılacağı zaman uzun yolculukta ürünlerin zarar görmemesi önemlidir. Aynı zamanda hızlı teslimat da bu noktada önemli bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Amazon yurtdışı kargo konusunda profesyonel hizmet almak bu nedenle önemlidir.
Yurtdışına kargo göndermek için firmamızdan her zaman hizmet alınabilir. Alanında uzman personeller ile profesyonel olarak bu alanda faaliyet gösteriyoruz. Aklınıza gelebilecek her türlü ürünü bizimle gönderebilirsiniz. Amazon yurtdışı kargo firmaları arasında yüksek hizmet kalitemiz ile öne çıkarız. Hizmetlerimizden yararlanmak için bize hemen ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye’den yurtdışındaki amazon depolarına kargolarınızı genellikle hava yolunu kullanarak göndermektedir. Hızlı ve güvenilir olan uçak kargo hizmetimiz de uluslararası IATA kurallarına göre kargolarınızın gönderimini yapıyoruz.

Amazon Yurtdışı Kargo Gönderimi

Türkiye’den Amazon’a Gönderilecek Paketler için Gerekli Evraklar

Türkiye’de e-ticaret yapan firma ve şahıslar Amazon’un yurtdışındaki depolarına kargo göndermek için bazı belgelere ihtiyacı vardır. Numune, ETGB  yada beyannameli gönderilerin hepsinde değişiklik göstermektedir. Numune için; Konşimento ve Proforma Fatura ETGB için; Invoice, E-Arşiv Fatura, Etgb Bilgi Formu ve Konşimento yeterlidir. Beyannameli gönderiler için; Yükleme Notası, E-Fatura, Packing List ve Konşimento yeterlidir. Beyanname işlemlerini gümrükçü yapmaktadır.

Türkiye’den Amazon Depolarına Hangi Ürünleri Gönderebilirim?

Türkiye’de amazon sistemini kullanarak e ticaret yapan herkes yasal olarak belirlenmiş her ürünü amazon deposuna firmamız aracılığı ile gönderebilir. Gıda ürünlerinden tekstil ürünlerine, yedek parça’dan plastik ürünlere kadar aklınıza gelebilecek her ürünü gönderiyoruz.

Amazon Yurtdışı Kargo Gönderimi

Fast Express olarak Amazon gönderileriniz için büyük bir titizlikle çalışarak kargolarınızı göndermektedir. Fast Express; Yurtdışı Kargo hizmeti ile Amazon depolarına döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Amazon Yurtdışı Kargo Gönderimi Ne Zaman Ulaşır?

Firmamız tarafından verilen hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan bir tanesi Amazon kargo gönderilerinin ne zaman teslim edileceğidir. Bu nokta sizlere en iyi şekilde hizmet vermek adına hızlı bir teslimat süreci gerçekleştiririz. Amazon yurtdışı kargo hizmetleri kapsamında mümkün olan en kısa sürede ürünlerin istediğiniz ülkeye teslim edilmesini sağlarız. Böylece uzun bekleme süreleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız ve ticaretinizi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. 
Kargo gönderim süreleri çeşitli unsurlara bağlı olarak değişir. Bu nedenle de firmamızdan hizmet alırken ne gönderdiğinizin ve nasıl gönderileceğinin önemi büyüktür. Amazon yurtdışı kargo gönderimi için teslim süresi değişken bir konudur. Öncelikle hangi ülkeye teslimat yapılacağı süreyi etkileyen temel etkenlerden bir tanesidir. Çünkü Avrupa ülkelerine daha kısa sürede gönderim yapılırken kıtalararası teslimatların süresi biraz daha uzun olabiliyor. Aynı zamanda tercih edilen gönderim yolu da süreyi etkiler. En hızlı yol havayolu olarak gösterilebilir. En kısa sürede teslimat gerçekleştirmek adına firmamız tarafından profesyonel bir şekilde kargo taşımacılığı yapılıyor.

Amazon yurtdışına kargo gönderme işlemlerinde direkt olarak FBA satıcısı olmanızın verdiği getiriyle lojistik ihtiyaçlarınıza yanıt alabilirsiniz. Satış odaklı olan bu ürün gönderimlerinde en önemsenen noktalardan birisi ise teslimat süresidir. Zaten FBA dahilinde satılan ürünlerinizi direkt olarak Amazon kendi kargo ve lojistik operasyonları ile doğru orantılı olarak müşterilerinize iletiyor. Burada asıl aklınıza takılan nokta Türkiye’den Amazon yurtdışı kargo gönderimi olabilir. 

Ürünlerinizi mevcut Amazon deposuna gitmek üzere yola çıkardığınızda kaç gün sonra stoklara dahil olacağını, kaç gün sonra gelen siparişler neticesinde müşterilerinize bu ürünleri sunabileceğinizi sorgulayabilirsiniz. Tabii ki Fast Express Amazon kargo konusunda da hizmet süresini en ideal seviyelerde tutuyor. Yalnızca dünyanın farklı noktalarında da depoları bulunan bir firma olmasından dolayı direkt olarak bir süreç verilemeyebiliyor.

Ancak ortalama 2 ile 5 gün aralığında tüm ürünlerinizin Amazon yurtdışı kargo teslimatı noktasında olacağını garanti etmek mümkün. Bu denli garantili bir kargo sürecini tecrübe ederken en uygun fiyatlarla ürünlerinizin satışa hazır hale gelmesini beklemeniz pek şaşırtıcı değil. Nasıl ki tüm dünyada Amazon en çok tercih edilen e-ticaret sitesi olarak anılıyorsa, Türkiye’den yurtdışına kargo gönderme ile ilgili tüm talepleriniz için de Fast Express size aynı kalitede hizmet sunuyor. Hiçbir aksaklık yaşamadan, herhangi bir gümrük ya da vergi sorunuyla karşılaşmadan, tüm taşımacılık ve depo hizmetlerimizden faydalanabiliyorsunuz. Türkiye’nin her noktasından dilediğiniz Amazon deposuna ürün sevkiyatı gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Amazon’da Sattığım Ürünleri Türkiyeden Nasıl Gönderirim?

Fast Express kargo şirketi tarafından sunulan bu hizmet sayesinde Türkiye menşei tüm Amazon satıcılarının eline büyük bir koz geçiyor. Ülkemizde konum fark etmeksizin 81 ilde gönderileriniz teslim alınabiliyor. Burada müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek gönderiniz için talep formunu oluşturmanız yeterli olacaktır. Teslim alınan ürünleriniz büyük bir titizlikle sevkiyat merkezlerine aktarılarak hedef Amazon deposuna yola çıkmak üzere hazır hale getiriliyor.

Hemen ardından ise teslimat süreci başlıyor. Tabii ki dünyanın her noktasında aktif olarak tercih edilen bir e-ticaret şirketi olmasının getirisini Türk satıcıların yoğunluğundan da anlamak mümkün. Aynı durum depo sayısıyla da ölçümlenebiliyor. Fast Express kargo firması olarak tüm Amazon depolarına ürün gönderimi yapmanıza olanak tanıyoruz. FBA için en uygun kargo fiyatlarının söz konusu olması ile beraber kârlılığınızı arttırıyor, daha hızlı sürede teslimatlarınızın ulaşmasını sağlayarak müşteri memnuniyeti için önemli bir adım atıyoruz. 

Çok uygun fiyatlar olmasının yanı sıra tamamıyla güvenilir bir biçimde sevkiyatlarınızı tamamlıyoruz. Amerika başta olmak üzere Amazon deposu olan her lokasyona ve Amerika’nın her eyaletine kargo gönderimi yapabilmeniz mümkündür. Bunun için en önemli kriterlerin başında elbette ki Amazon FBA satıcısı olmanız ve aynı zamanda yasaklı ya da yasal olmayan ürünlerin haricinde bir gönderi sunmanız geliyor. Sevkiyat merkezlerinde kargo öncesi yapılacak olan tüm denetimlerin ardından aksi bir durum yaşanmadığı sürece direkt olarak ürünlerinizin yola çıkışını anlık olarak izleyebilirsiniz. 

 

Did you find the answer to the question you were looking for?

Yurtdışı kargo gönderlerinde süreçler öncelikle kargonun nasıl ve nereden teslim edileceği ödemenin nereden yapılacağı yani alıcı tarafından mı yoksa gönderici tarafından mı ödeneceği belirlenmelidir. Kargo teslimi sonrası ilgili uçuşlar üzerinden gümrüğe girip işlem sonrası gümrükten taşıma firmasınca teslim alınan kargo dağıtım için adrese yönlendirilir. Adreste olunmaması gibi durumlarda mutlaka kargo firmasına bilgi verilmelidir. Bu durumlarda kargo firması malzemeyi belirli bir süre depolayabilir sonrası iade veya imha talep edilecektir. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
1. Bölgeden başlayıp 7. Bölgeye kadar giden ülke grupları için fiyatlandırmalar farklıdır. Gönderiniz oluştuğunda ebat ve ağırlıkları ile birlikte ülke grubuna bakarak fiyatlandırma yapabilmekteyiz. Daha detaylı bilgi için Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

CUSTOMER SERVICELIVE SUPPORTWHATSAPP