Amazon Kargo Ücreti Hesaplama

25-08-2022 10:33'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 15-06-2024 13:29

Amazon Kargo Ücreti Hesaplama

Amazon kargo ücreti hesaplama, bu platform üzerinden satış yapan ve müşterilerine ürünler gönderen birçok insan için önemli bir hal almaya başlamıştır. Çevrimiçi ticaret yapan kişilerde, giderler arasında en önemlilerinden biri doğal olarak kargo ücretlendirmesidir. Eğer kargo fiyatlandırması iyi bir şekilde hesaplanmazsa kar hesaplamada ve fiyat belirlenmesinde bazı karışıklıklarla satıcılar karşılaşabilmektedir. Amazon ülkemizde henüz yeni faaliyete girmiş bir platformdur. Dünya üzerinde birçok noktada en çok kullanılan çevrimiçi alışveriş sitesi olmasıyla beraber ülkemizde de bu birinciliği yavaş yavaş almaktadır. Türk satıcılar, kendi ürünlerini ve hizmetlerini farklı pazarlarda satmak istiyorlarsa Amazon bu noktada biçilmiş bir kaftan olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yeni satış yapmaya başlayacak olan insanların akıllarını kurcalayan en önemli konulardan biri de kargo ücretleridir. Kargo ücretleri, kimi zaman ürün fiyatını belirlemekten bile zor ve meşakkatli olabilmektedir. Bu noktada profesyonel hizmet veren kargo şirketleri ile görüşülmelidir.

Çevrimiçi ticaret yapan esnaflar, yeni dönemle birlikte Amazon üzerinden ürünlerini müşteriler ile buluşturmaktadır. Aynı zamanda global bir alışveriş sitesi olmasından dolayı, doğal olarak farklı müşteri profilleri ile karşılaşmak olasıdır. Bu noktada yurt içi ve yurt dışı satışları yapılabilmektedir. Amazon kargo ücreti hesaplama konusuna gelindiğinde ise birçok farklı parametre karşımıza çıkmaktadır. Şirketlerin fiyat tutumlarından, ürünlerin ağırlığına ve boyutuna göre birçok durum fiyatlandırma üzerinde doğrudan etkilidir. Günümüzde çok farklı kargo firmaları hem satıcılar için hem de alıcılar için aktif bir şekilde hizmet sağlamaktadır. Amazon kargo ücreti hesaplama, bu noktada ilk olarak seçtiğiniz firma ile farklılık gösterecektir. Daha sonrasında diğer etkenler devreye girecektir. Kargonuzun ağırlığına göre ürünün kargo gönderimi üzerindeki fiyat değişmektedir. Aynı zamanda paketleme de fiyatları bir nebze de olsa etkilemektedir. Amazon kargo ücreti hesaplamaları kabaca bu etkenlerle değişmektedir.

Amazon Kargo Fiyatları

Amazon kargo fiyatları, kendi içerisinde farklı dallara ayrılmaktadır. Müşterileri Amazon üzerinden alım yaptığımda tek bir kalemde kargo ücretini ödeyerek ürünlerine kavuşmaktadır. Öte yandan satıcılar özelinde durum daha farklı ilerleyebilmektedir. Amazonun kendi sahip olduğu depolar, kargo gönderme üzerinde çok etkilidir.  Amazon dünya üzerinde çevrimiçi alışveriş denildiğinde akla gelen ilk firmadır. Bu özelliği firmaya sağlayan birçok farklı etken vardır. Güvenilir olması ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutması hem satıcılar için hem de alıcılar için güvenli bir liman oluşturmaktadır. Amazon kargo ücreti hesaplama, satış yapanlar için kaçınılmaz bir durumdur. Ürünlerini kaliteli bir şekilde karşı tarafa ulaştırmak isteyen satıcılar bu noktada iyi ve köklü kargo firmaları ile çalışmalıdır. Amazon kargo ücreti hesaplama konusunda bu firmalar sizlere daha net bir şekilde yardımcı olabilmektedir.

Amazon kargo fiyatları çeşitli etkenlerle değişmektedir. Özellikle kargonun gönderileceği bölge fiyatlandırmanın değişmesinde en önemli etkendir.  Amazon dünya genelinde kendisine ait ürün depolarına sahiptir. Bu depolar, satıcılardan belirli bir stok alır ve sonrasında müşterilerin siparişlerine göre ürünleri ulaştırmaktadır. Amazon kargo ücreti hesaplama bu noktada satıcının depolara ulaştırması üzerinde etkilidir. Öte yandan Türkiye içerisinde yurt içi satış gerçekleştiren kişiler, farklı şekillerde de satış yapabilmektedir. Yurtiçi satışlarda doğal olarak kargo fiyatlandırması daha aşağıda olacaktır. Amazon kargo ücreti hesaplama denilince tüm bu detaylar, kargo firmaları tarafından ayarlanmaktadır. Öte yandan satıcılar bir firma ile anlaştığında farklı fiyatlandırma ile karşılaşabilmektedir. Bu fiyatlandırma doğrultusunda kişiler, satışlarını daha rahat ve net bir şekilde gerçekleştirmektedir. Amazon kargo ücreti hesaplama tüm bu sebeplerden ötürü çok önemlidir.

Amazon Türkiye Almanya Kargo

Amazon Türkiye açıldığı yandan bu yana çok fazla bir şekilde trafik almaktadır. Özellikle müşteriler, güvenilir bir çevrimiçi alışveriş platformu açlığı çekmekteydi. Bu noktada Amazon Türkiye büyük bir boşluğu kapatmıştır. Türkiye içerisinde çevrimiçi satış yapacak kişiler, farklı platformlar arasında sıkıntı çekerken Amazon sayesinde tüm bu problemlerden kurtularak profesyonel bir satış deneyimi yaşamaya başlamıştır. Kişiler satışlarını gerçekleştirirken bazı noktalarda dikkatli olmalıdır. Amazon kargo ücreti hesaplama tam olarak bu noktalardan biridir. Hem yurt içi hem de yurt dışı satış yapacak kişiler, fiyatlandırmaya dikkat etmelidir aksi halde satışlarından elde edecekleri karlarda bazı problemler yaşayabilmektedir. Özellikle elde ettikleri karlardan zarar etmek bir satıcı için yaşayabileceği en kötü şeydir. Amazon Türkiye Almanya kargo gönderimi yapacak olan satıcılar, bu noktada fiyatlandırmaya dikkat etmelidir. Eğer satıcılar fiyatlandırma konusunda belirli bir sabit yakalamazsa elde edecekleri karlar da dalgalı olacaktır.

Amazon kargo ücreti hesaplama yapmak isteyen kişiler, bu noktada kendi başlarına yaptıkları hesaplamalarda hata payı çok yüksek olabilmektedir. Eğer bir kargo firması ile anlaşıp bu doğrultuda ürünlerinizin kargo fiyatlandırmasını yaparsanız daha net sonuçlar alabileceksiniz. Amazon Türkiye Almanya kargo seçenekleri çok fazladır. Türkiye ile Almanya arasında ticaret ağı çok gelişmiş olduğu için çok uygun fiyatlarla hem karadan hem deniz yolu hem de havadan ulaşım sağlanmaktadır. Bu noktada uygun fiyatlarla ürünlerinizi Almanya’dan sipariş eden kişilere hızlıca ulaştırabileceksiniz. Ayrıca bazı bölgelerde bulunan Amazon depolarına, ürünlerinizi stok olarak gönderebilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz daha hızlı şekilde alışverişlerini tedarik edebilmektedir. Amazon üzerinden satış yapmak hem zor aynı zamanda kolaydır. Bu tür püf noktalara dikkat ederek satışlarınızı gerçekleştirirseniz uzun sürede başarılı satışlar gerçekleştirebilirsiniz. 

Amazon Kargo Şirketi

Amazon kargo şirketi arayan satıcıların karşısına son dönemlerde irili ufaklı birçok farklı firma çıkmaktadır. Bu firmalar arasından kişiler kendi bütçelerine ve aynı zamanda ihtiyaçlarına uygun karşılık veren şirketleri seçmektedir. Satıcılar özelinde iyi bir kargo firmasıyla çalışmak çok önemlidir. Ürünlerin güvenliği ve aynı zamanda hasarsız bir şekilde ulaştırılması için kargo şirketi doğru seçilmelidir. Öte yandan Amazon kargo ücreti hesaplama konusunda bu firmalar kusursuz bir şekilde çalışmalıdır. Satıcıların kar ve zararlarını belirleyen en önemli etkenlerden biri doğal olarak kargo şirketinin fiyatlandırmasıdır. Eğer iyi bir kargo şirketi ile çalışıyorsanız ve bu noktada profesyonel adımlar atılıyorsa ürünlerinizin ulaştırılması konusunda hiçbir problemle karşılaşmazsınız. Ayrıca fiyat politikası kazanç elde edebilmeniz için önemlidir. İyi bir kargo planlaması, kar noktasında size birçok artı getirecektir. Öte yandan kargonuzun sağlam ulaşması ekstra zararlara girmenizin de önüne geçecektir.

Amazon depoları, birçok ülkede ürünlerinizi müşterilere daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırabilmeniz için hizmet sağlamaktadır. Bu noktada satış yapacağınız ürünlerden belirli bir stoku depoya iletirseniz daha hızlı satış gerçekleştireceksiniz. Amazon kargo şirketi seçimi yapabilmek çok önemlidir. Satıcılar, farklı firmalarla görüşüp kendilerine fiyat teklifi sunulmasını ister. Daha sonrasında şirketler, kendi çıkarlarına göre bir fiyat teklifi verir ve bu doğrultuda kargo gönderim işlemleri gerçekleştirilir. Amazon kargo ücreti hesaplama, bu sebeple satıcının anlaşmalı olduğu Amazon kargo şirketi doğrultusunda değişmektedir. Satıcılar, müşterilerine her zaman kaliteli bir şekilde ürünlerini teslim etmek isterler. Öte yandan bu kişiler aynı zamanda yüksek kar elde etmek de istemektedir. Bu ikisini bir arada gerçekleştiren satıcılar her zaman kazançlı bir şekilde iş hayatlarını götürmektedir. İyi bir kargo şirketi seçimi de bu doğrultuda önemlidir.

Amazon Yurtdışı Hangi Kargo ile Çalışıyor?

Son dönemlerde Amazon üzerinden satış yapacak olan veyahut yeni satış yapmış olmaya başlayan Türk satıcılar bazı soruların cevaplarını aramaktadır. Bu noktada Amazon yurtdışı hangi kargo ile çalışıyor sorusu ön plana çıkmaktadır. Amazon Türkiye 2018 yılından beri ülkemizde bilfiil hizmet vermektedir. Satıcılar ile alıcıları buluşturan muhteşem bir platform olan Amazon, yıllar içerisinde Türkiye’de en çok tercih edilen alışveriş sitesi olmayı başarmıştır. Bu noktada satıcılar hem Türkiye’ye hem de yurtdışına ürün yollamaktadır. Amazon kargo ücreti hesaplama konusu iki farklı yöne evirilmektedir. Yurtiçinde satış gerçekleştiren satıcılar, çok daha basit bir şekilde kargo gönderme ihtiyaçlarını gerçekleştirmektedir. Öte yandan yurtdışı odaklı satış yapan kimseler, daha kompleks durumlarla karşılaşmaktadır. Bu noktada satıcıların seçecek olduğu kargo firması çok büyük öneme sahiptir.

Günümüzde hem Amazon özelinde hem de diğer platformlarla çalışan birçok farklı kargo firması bulunmaktadır. Bu firmalar, kendi planlamalarına uyacak satıcıları bünyesine dahil etmek istemektedir. Amazon üzerinden satış yapan esnaflar, özellikle yurtdışına ürün yolluyorlarsa bir kargo şirketi ile anlaşarak bu işlemleri gerçekleştirmektedir. Amazon yurtdışı hangi kargo ile çalışıyor denildiğinde farklı firmalar karşımıza çıkmaktadır. Amazon kargo ücreti hesaplama konusunda bu firmalar kendi fiyat politikalarına uygun bir şekilde bir ücretlendirme ortaya koymaktadır. Öte yandan satıcılar, kendi hazırlamış oldukları satış stratejileri ile bu fiyatlandırmadan ekstra karlar elde edebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, satıcılar müşterilerin birlikte alabileceği ürünler vitrinlerinde sergilerse bu noktada kargo ücretlerinden kısmış olabileceklerdir. Bu tarz satış stratejileri geliştirmek kargo ücretlerinin fazla gelmesinin önüne geçebilmektedir. Özellikle yeni satış yapan küçük esnaflar bu şekilde maliyetlerini daha aşağıya hızlıca çekebilmektedir. Kargo fiyatlarıyla birlikte bu tarz püf noktaları kullanmak da satış yapmada önemlidir.

Türkiye’den Amazona Ürün Gönderme Maliyeti

Son dönemlerde, internet üzerinden satış yapıp büyük kazançlar elde etmeye çalışmak bir noktada moda halini almıştır. Bu işleri yapmak isteyenler ve hatta deneyenler birçok farklı sorunla ve soruyla karşılaşabilmektedir. Bu sorular arasında Türkiye’den amazona ürün gönderme maliyeti ön plana çıkmaktadır. Amazon kendisine ait çeşitli bölgelerde depolar bulunmaktadır. Bu depolar, satıcıların ürünlerini stoklamakta ve müşterilere gönderme işe yaramaktadır. Satıcılar, kendi ürünlerinin stok yapılması ve müşterilere daha hızlı ulaştırılabilmesi için Amazonun bu depolarına ürünleri kargo şirketleri ile göndermektedir. Amazon kargo ücreti hesaplama bu noktada deponun konumuna göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse, buradan Amerika’daki bir depoya yollanan ürünün maliyeti ile Avrupa’ya yollanan ürünün maliyeti farklıdır.  Uzaklık kargo konusunda çok önemli bir etkendir ve iyi hesaplanması gerekmektedir.

Amazon kargo ücreti hesaplama konusunda ilk olarak konum devreye girmektedir. Ürünün gönderileceği konum ne kadar uzaksa bu noktada fiyatlandırma da artış gösterecektir. Öte yandan ürünün gönderim süresi kısalmaya başladıkça fiyatlar bu doğrultuda hızla ilerleyecektir. Eğer bu noktalarda iyi bir şirketle çalışmıyorsanız maliyetleriniz artış gösterecektir. Öte yandan bir diğer önemli konu Türkiye’den amazona ürün gönderme maliyeti üzerindedir. Amazonun depolarına ürün göndererek buradan müşterilerinize iletim yapmak istiyorsanız bazı maliyetler eklenebilmektedir. Ürün paketleme ve gönderme maliyetleri birden karşınıza çıkmaktadır. Öte yandan bu depoları kullanmanız daha verimli satış yapmanıza yardımcı olacaktır. Tüm bu detaylar, kendi satış tercihlerinize göre seçilmelidir. En iyi karı nasıl edeceğinize satış deneyiminiz belirleyecektir.  Bu sebeple iyi bir kargo şirketiyle çalışmakla beraber güzel bir satış planlaması yapmanız uzun süreli yüksek karlar elde etmek için bir numaralı etkendir.

Did you find the answer to the question you were looking for?

Günümüz koşullarında artık e-ticaret ekonomi için büyük bir önem taşımaya başladı. Sizde E-ticaret yapmak istiyorsunuz ama yurtdışına nasıl gönderebilirim diye düşünüyorsanız iki adımda kargonuzu yurtdışına gönderebilirsiniz. Düzenli olarak çalışmak için kargo taşıma sözleşmesi karşılıklı imza altına alınırsa indirimli fiyatlardan yararlanılabilinir. İndirimli yurtdışı kargo fiyatlarına ulaşmak için Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Her türlü kırılacak malzemenizi özenle paketleyerek hasar görmesini ve her bir kenarına yaptığımız etiketler paketinizin kaybolmasını önlüyoruz. Titiz operasyon çalışmamız neticesinde Fast Express olarak güvenilirlik bizim için en önemli noktadır. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Öncelikle karşı ülkede nereden gönderiniz alınacak ve burada nereye gelecek ise tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Alıcı ve gönderici bilgileri, malzeme içerik bilgisi eksiksiz olmalıdır. Söz konusu detaylar hazır olduğunda bize bilgi vermeniz durumunda toplama işleminiz organize edilecektir. İstenilen evraklar müşteri destek çalışanlarımız ile birlikte hazırlanacaktır. Daha sonrasında paketiniz elinize ulaşacaktır. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

CUSTOMER SERVICELIVE SUPPORTWHATSAPP