Amazon Almanya Depoya Ürün Göndermek

16-12-2022 14:44'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 13-05-2024 00:33

Amazon Almanya Depoya Ürün Göndermek

Amazon deposuna ürün göndermek için 3PL deposu ile çalışılmıyor ise Amazon Almanya depoya ürün göndermek oldukça zor ve zahmetli bir işlem olarak görülür. Bu doğrultuda ürünlerin hızlı bir şekilde teslim edilmesi için Türkiye’den Amazon depolarına gönderme yöntemi tercih edilir. Bu kapsamda çeşitli kargo firmaları bulunur. Kargo firmalarıyla depo yazılımı kullanılır ve istenen ürünlerin gönderimi gerçekleşir. Ancak depoya ürün gönderimi sırasında ürünlerin barkodlanmış olması oldukça bir noktadır. Aynı zamanda barkodlar Amazon satıcı merkezinden temin edilebilmesi ile kolay bir şekilde yapılabilir. Barkodlama işlemi üç farklı yöntem de gerçekleşir. 
 
İlk yöntem barkodların ürünlerin üzerine tek tek yapıştırılmasıdır fakat bu yöntem oldukça zahmetli bir iştir. İkinci yöntem ise bir firmadan hizmet alınmasıdır. Bu doğrultuda Amazon Almanya depoya ürün göndermek için ürünlerin hızlı bir şekilde barkodlanması söz konusu olur. Aynı zamanda barkodlama işlemi Amazon tarafından gerçekleştirilebilir. Fakat Amazon tarafından gerçekleştirilen barkodlama işlemlerinde belirli bir ücret alınır. Barkodlamanın dışında ürünlerin reddedilmemesi için Amazonun koşullarına uygun paketlenmesi gereklidir. Bu doğrultuda barkodlanan paketleme işlemleri ile Amazonun depolarına gönderim yapılabilir.
 

Amazon Fransa Depoya Ürün Göndermek

Amazon depolarına ürün göndermek için barkodlama ve paketleme işlemleri oldukça önemli bir iştir. Bu hususlara dikkat edildiği taktirde Amazon Fransa depoya ürün göndermek kolaylaşacaktır. Bu kapsamda Türkiye’den Amazon’a ürün göndermek için Fulfillment by Amazon işlemi yapılması gereklidir. Bu kapsamda yapılan işlem şahıs ya da şirket tarafından yapılabilir. Ancak işlemin yapılabilmesi için Amazon tarafından belirlenen koşulların karşılanması gereklidir. Koşulların karşılanması durumunda Amazon Almanya depoya ürün göndermek oldukça kolaylaşır. Bu doğrultuda her sipariş alındığında ürünlerin müşterilere ulaşılabilmesi için zamanında kargoya teslim edilmesi gereklidir. 
 
Bunların dışında gümrük evrakları, siparişlerin zamanda müşterilere teslim edilmesi, ürünlerin uygun bir şekilde paketlenmesi gibi çeşitli ayrıntılar bulunur. Bu tür ayrıntıları hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmesi için alanında uzman firmalar tarafından yardım alınabilir. Bu doğrultuda firmalardan yardım alındığı takdirde Amazon Almanya depoya ürün göndermek yanında siparişlerin kolayca yönetilebilmesi, olumsuz deneyim yaşanmaması ve birçok ek masraftan kurtulunmak söz konusu olur. Böylelikle satış işlemleri oldukça kolaylaşır.
 

Avrupa Amazon Depoya Ürün Göndermek

Amazon’a ürün gönderme için ürünlerin Amazon‘daki mağaza içerisinde listelenmesi gereklidir. Daha sonrasında Avrupa Amazon depoya ürün göndermek için FBA kargo gönderim talebini gönderilmesi oldukça önemlidir. Ürün satış sayfasında ise bu ürünün Amazon‘a gönderilmesini istiyorum seçeneğini işaretlenmesi yapılması gerekenler arasında yer alır. Daha sonrasında ise bu üründen Amazon deposunda kaç tane olacağı belli kaç tane gönderileceği kişinin elinde kaç tane olduğu bildirilmelidir. Gönderilecek olan ürünlerin etiketlenmesi barkodlu olması için uygun seçeneğe işaretlenir. 
 
Ancak Amazon Almanya depoya ürün göndermek için barkodlama işlemi kişi tarafından gerçekleştirilecek ise gerekli seçeneğini işaretlememesinin ardından yazıcıdan çıktı sağlanır ve ürünlerin üzerine yapıştırılır. Bu durumdan Amazonun etiket işlemi için ürün başına 0,20 € ek ücret aldığı unutulmaması gerekenler arasındadır. Sonraki sayfada ise Amazon tarafından depo adresi sunulur. Bu kapsamda Amazon Almanya depoya ürün göndermek için Amazon ödenmesi gereken ücretler görülür. Düşük miktardaki ürünler için kargo işlemleri oldukça düşük fiyatlarda gerçekleşir. Ancak yüksek fiyatlı ürünler için farklı kargo firmalarının kullanılması da mümkündür. Farklı kargo firmalarının kullanılması sonucunda Amazon deposunda müşterilere siparişlerin zamanda teslim edilmesi sağlanabilir.
 

Amazon Anlaşmalı Yurtdışı Kargo

Amazon Almanya depoya ürün göndermek için anlaşmalı yurtdışı kargolar tercih edilebilir. Ancak bu kısımda yurtdışı kargo işlemlerinin gerçekleştirilmesi için tercih edilecek olan kargonun yanında paketleme ve barkodlama işlemlerine büyük özen gösterilmesi gerekir. Daha sonrasında FBA kargo gönderim talebinin gönderilmesi unutulmaması gereken ayrıntılardan birisidir. Ürünlerin barkodlanmış olması ilk dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Amazon tarafından belirlenen koşulların tamamlanmasının ardından kargoların gönderilmesi sağlanır. 
 
Amazon anlaşmalı yurtdışı kargo seçenekleri arasında MNG kargo, kolay gelsin ve Aras kargo yer alır. Bu şekilde 100 TL ve üzeri siparişlerde ise bedava standart kargo seçenekleri kullanılabilir. Yurtdışı kargo işlemlerinde e-ticaret yapılabilmesi için paket, evrak, ürün, hediyelik eşya gibi çeşitli gönderiler yapılabilir. Bu kapsamda Amazon FBA Türkiye’den kargo gönderimi kabul edilen bir satış sistemidir. Bu satış sisteminin kullanılması satıcıları çok geniş kapsamlı bir lojistik çözüm paketi sunar. Belirli noktalarda bulunan depolara ürünlerin gönderilmesi söz konusu olur. 
 
Herhangi bir sipariş alındığında ise bu depolarda direkt olarak teslimatını gerçekleştirilmesi de söz konusu olur. Aynı zamanda Amazon Almanya depoya göndermek için güvenilir bir firmanın tercih edilmesi sonucunda şirketlerin ürünleri depolaması sağlanır. Bu doğrultuda sipariş alındığında direkt olarak teslimatın gerçekleştirilmesi mümkündür. Aynı zamanda stoksuz bir satış yapma, müşteri memnuniyeti ve lojistik giderlerinin minimuma indirilmesi söz konusu olur. Bu noktada anlaşmalı kargo firması ne olursa olsun Amazon Almanya depoya ürün göndermek için kesinlikle ürünlerin barkod ile paketlenmesi unutulmamalıdır. Aynı zamanda gönderilecek olan ürünlerin tek seferde gönderilmesi oldukça önemlidir. 
 
Amazon’la iletişime geçilmesi sonucunda ürünler ile ilgili onayın alınması ve genellikle hafif ve küçük ürünlerin tercih edilmesi kargo işlemleri sırasında maliyetlerin en aza indirilmesi için büyük önem arz eder. Çünkü paket, kolye, zarif, evrak gibi çeşitli kargolama hizmetleri için farklı ücretler uygulanır. Aynı zamanda verilen kargo takip numarasıyla ürünlerin kargolama sırasında sistemden sorgulanması sağlanır. Amazon Almanya depoya ürün göndermek için hava yoluyla taşınması sonucunda ürünlerin hızlı bir şekilde ulaştırılması söz konusu olur. Bu doğrultuda konşimento, proforma fatura, eğer şif fatura gibi belgelerin alınması unutulmamalıdır.
 

Amerika'dan Telefon Kargolamak

Amerika'dan telefon göndermek için gidecek ülkeye bir ambargo olup olmadığı ve taşınacak malzemenin tehlikeli madde sitesine girip girmediği dikkat edilir. Ancak Türkiye’de uygulanan gümrük prosedürleri gereği Türkiye’ye girecek ürünlerin belli bir bedelin üzerinde olması durumunda gümrük vergisinin uygulanması söz konusu olur. Bu durumda ek gümrük vergisi ödenebilir. Güvenilir bir kargo firmasının tercih edilmesi telefon kargolanması sırasında oldukça önemlidir. Amazon Almanya depoya ürün göndermek gibi telefon kargolama sırasında da dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur. 
 
Bu kapsamda Amazon Almanya depoya ürün göndermek için iki ülkenin de gümrük mevzuatlarına uygun bir şekilde hareket edilmelidir. Aynı zamanda ambalajlama büyük özen gösterilmesi gereken bir konudur. Telefonun güvenli bir şekilde herhangi bir hasar almadan ya da kırılmadan ulaştırılması için güvenli ambalaj malzemesi oldukça önemlidir. Telefon gönderimi dışında telefonun Türkiye içerisinde yasal bir şekilde kullanılması için IMEI kaydının yaptırılması büyük önem arz eder. Yolcunun gelişinden bir ay önce veya üç ay sonra kargo veya posta yoluyla telefonun getirilmesi mümkündür. 
 
Bu kapsamda Amazon Almanya depoya ürün göndermek gibi uygun fiyatlı bir kargo firması aranıyor ise telefon gönderimi sırasında yüksek fiyatlar olsa dahi iyi bir firmanın tercih edilmesi oldukça önemlidir. Böylelikle doğru bir paketleme ürünü uygun yapılan fiyatlandırma sonrasında kargonun hızlı bir şekilde ulaştırılması sağlanır. Aynı zamanda Amazon Almanya depoya ürün göndermek konusunda olduğu gibi gönderi numarası ile gönderinin takip edilmesi mümkündür.

Did you find the answer to the question you were looking for?

Çevrenizde ucuza kargo taşımacılığı yapıyoruz diyen bir çok firma mevcuttur. Ancak önemli olan hız ve güvenilirliktir. Ucuz fiyat verip Avrupa’ ya 20 günde transfer edende mevcuttur. Biz Fast Express olarak 7/24 takip edebileceğiniz sistemimiz ile Avrupa’ya 1-2 iş günü transfer süresince teslimat sağlamaktayız. Aradığınızda ulaşabileceğiniz müşteri destek çalışanlarımız ürününüzün son durumu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirmektedir. İnternet sitemizde bulunan canlı destek platformundan bilgi sağlamaktayız. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Her türlü kırılacak malzemenizi özenle paketleyerek hasar görmesini ve her bir kenarına yaptığımız etiketler paketinizin kaybolmasını önlüyoruz. Titiz operasyon çalışmamız neticesinde Fast Express olarak güvenilirlik bizim için en önemli noktadır. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

CUSTOMER SERVICELIVE SUPPORTWHATSAPP