Almanya Karayolu Nakliye

22-03-2023 16:45'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 11-08-2023 20:53

Almanya Karayolu Nakliye

Almanya Türkiye arası lojistik ağının çok yoğun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira Avrupa Birliği bölgesinde en çok ithalat ihracat oranına sahip ülkelerin başında Almanya geliyor. Büyük bir sanayi devi olmasının yanı sıra Türk popülasyonunun da yoğun oluşu sebebiyle Türkiye’den Almanya’ya ihracat oranı son derece yüksektir. Aynı şekilde ithalat açısından da yoğun bir arz talep döngüsü vardır. Dolayısıyla Almanya Türkiye karayolu lojistiği açısından önemli mihenk taşlarının başında gelir. 
 
Karayolu taşımacılığının en önemli avantajlarından birisi hızlı ve ucuz olmasıdır. Keza diğer taşıma türlerine kıyasla incelendiğinde en önemli avantajlarını daha net algılayabiliyoruz. Almanya gibi Avrupa’nın tam merkez noktasında yer alan bir ülkeye Türkiye’den en hızlı şekilde nakliye hizmetinin sağlanması geniş bir filo ile mümkün olmaktadır. Firma seçimi yaparken hem tır hem de dorse yeterliliğinin göz önünde olması bu aşamada önem kazanıyor. Komple taşımacılık dışında parsiyel taşımacılık hizmetleri ile de Almanya’ya ürün gönderimi yapılabileceğinden süreç iyi yönetilmelidir.
 
Türkiye’den Almanya’ya nakliye hizmeti alacağınız zaman sürecin en hızlı ve oturmuş şekilde yaşanabilmesi için direkt seferleri olan firmalara yönelebilirsiniz. Avrupa Birliği bölgesi bilhassa pek çok hedef ülkeyi bir arada barındırdığı için parsiyel taşımacılıkta 3.ülke teslimatlarını da kapsayabilir. Bu durum transit geçilen ülke sayısı kadar teslimat yapılan ülke sayısını da doğal olarak arttıracaktır. Eğer hızlı teslimat sizin için birincil önceliklerden biriyse Almanya direkt nakliye hizmeti sağlayan lojistik firmalarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır. 
 
Üstelik Almanya karayolu nakliye hizmetinde hasarsızlığın da önemli bir ölçüt olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüz teknolojisiyle beraber lojistik sektörünün çok daha iyi bir hizmet kalitesine ulaştığını görebiliyoruz. Hasarsızlık için alınan önlemler ve buna uygun çözümler bunu kanıtlar niteliktedir. En basit haliyle %99 dolaylarında hasarsızlık ortalamasına sahip lojistik firmaları uluslararası nakliye ihtiyaçlarınıza en uygun fiyatlı çözümleri sunmaya devam ediyor. Gerektiği takdirde sigorta gibi önlemler ile zararsız bir e-ihracat deneyimini de mümkün hale getiriyor. 
 

Almanya Karayolu Kargo

Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderimi ile ilgili en önemli kıstasların başında tabii ki ücretler gelmektedir. Fiyat bilgisinin önemli bir seçenek olması hem bireysel hem de kurumsal müşterilerde karşılaşılan bir durumu yansıtıyor. Bireysel gönderilerde olduğu gibi kurumsal gönderilerde de ürün adedi, hacim ve kilograma bağlı olarak belirlenen fiyatlandırmalar geçerli oluyor. Almanya’ya tırla ürün göndermek için illa komple taşımacılık hizmetinden faydalanmanıza gerek yoktur.
 
Bunun yerine parsiyel taşımacılığın avantajlarından faydalanabilir, çok daha uygun fiyata en hızlı şekilde ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Almanya karayolu kargo fırsatları firmalar arasında gerçekleşen rekabete dayalı olarak pek çok açıdan kazanıma dönüşüyor. Daha hızlı teslimat süreleri mümkün hale gelirken aynı zamanda en ucuz fiyatlarla da karşılaşabiliyoruz. Her geçen gün genişleyen araç filoları ve dorse seçenekleriyle adeta gönderilecek ürünün çeşitliliği anlamını yitiriyor. 
 
Her ürün gamı için uygun dorse seçimi mümkün hale gelirken bunun yanında Almanya’ya karayolu ile nakliye yapan firmaların kendi özvarlığı olan tır aracı ile çalışması da avantaja dönüşüyor. Bu sayede daha uygun fiyatlarla ve sabit bir ekiple en profesyonel hizmeti almak mümkün kılınmış oluyor. Ticari gücünüzü en üst seviyeye taşıyacak ve sorunsuz lojistik deneyim ile hem gönderici hem de alıcı tarafı memnuniyete sürükleyecek kargo deneyimi artık erişilebilir hale geldi. 
 
Almanya her ne kadar e-ihracat lojistiği hacmi açısından da dikkat çeken bir noktayı temsil etse de bunun dışında da firmadan firmaya yani b2b uyumlu nakliyelerde önemli bir noktada yer alıyor. Karayolu tercih edilerek gönderilecek olan ürünlerde istenildiği takdirde ekspres kargo seçeneğinin de sunulabildiğini ayrıca belirtmek gerekiyor. Standart gönderilere nazaran çok daha hızlı bir teslimat süresine sahip olması bazı sektörler için hayati önem taşıyabiliyor. 
 
Tabii ki bu durum Almanya karayolu nakliye fiyatları açısından da birden fazla seçeneğe sahip olacağınız anlamına geliyor. Tır ve dorse seçimi kadar ekspres nakliye seçeneğiyle şoför sayısı da değişkenlik gösterebiliyor. Tüm bu kriterler bir bütün olarak fiyatı belirlediği için Almanya’ya daha uygun fiyatlarla parsiyel taşımacılık gerçekleştirilebiliyor. Aynı şekilde hızlı kargo seçeneğini komple taşımacılık veya Almanya’ya proje taşımacılığı hizmetlerinde de tercih edebiliyorsunuz. 
 

Almanya Karayolu Nakliye Firmaları

Almanya karayolu lojistik firması arayışınız bazı önemli kıstasları göz önüne alarak sonuçlandırılabilir. Artık günümüz ticaret anlayışı tamamıyla hızlı lojistik beklentisine yönelik bir gelişim kat ediyor. Buna bağlı olarak uluslararası lojistik şirketleri de en hızlı şekilde gönderilerin teslim edilmesini sağlamak adına inovatif çalışmalarına hız veriyor. Tabii ki hızlı teslimat bir nakliye sürecinin en önemli kriteri olarak görülse de bunun daha da fazlasının mercek altına alınması gerektiği unutulmamalıdır. 
 
Almanya’ya tır ile karayolu ürün göndermek için firmalar arası bir kıyaslama yaparken dikkat etmeniz gereken seçenekleri şöyle sıralayabiliriz. 
• Firmanın kendi özvarlığı olan çekicilere ve dorselere sahip olması
• Sizin ürün gamınıza uygun dorse tipini filosunda bulundurması
• Hızlı transfer taleplerinizi sonuçlandırabilecek ekspres nakliye hizmeti sağlayabilmesi
• Önceden planlanan teslimat sürelerine uygun bir sefer planlamasını uygulayabilmesi 
• Hasarsızlık kapsamında önlemler alması ve bu önlemler ışığında ürünleri zarar görmeden hedef noktaya ulaştırabilmesi
• Müşteriye aracın bulunduğu konumla alakalı bilgi verebilecek sistemlere sahip olabilmesi
• Hem alıcı hem de gönderici için çeşitli iletişim seçenekleriyle bilgilendirme yapabilmesi 
• Yurtdışı temsilcilik ve acentelerle olan bağlantısı sayesinde geniş bir teslimat ağını sunabilmesi
• Global lojistik standartlarına uygun filo güncellemelerini gerçekleştirmiş olması
• Sektör bazlı ve farklı ürün gamlarına uygun olan dorse tiplerine yer vermesi. Örneğin tekstil sektörü için askılı, gıda sektörü için frigo gibi. 
• Proje taşımacılığı kapsamında ihtiyaç duyulacak özel çekici araçlara, özel dorselere, özel ekipmanlara sahip olması 
• Gümrükleme, depolama, paketleme, teslimat gibi aşamalarda lojistik çözümleri sunabilmesi 
 
Tüm bu kriterler alacağınız kaliteli lojistik hizmetin bir parçası olarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda Almanya tırla nakliye hizmetinde uzman ve deneyimli şoförlerin var olması, operasyonel faaliyetlerin de alanında uzman ekipler tarafından yönetilmesi büyük önem taşıyor. Bu sayede zamanında ulaşan, hasarsız bir biçimde taşınan ve en ucuz fiyatlarla teslim edilen yükler gayet normal bir hal alabiliyor. 
 
Almanya karayolu nakliye firmaları birbirleriyle kıyaslandığında pek çok farklı noktayla karşılaşmak mümkün olabiliyor. Özellikle hizmet çeşitliliği açısından bunu daha net görebilirsiniz. Farklı çekiciler ve dorselerin bir firmanın özvarlığı olması önemli bir kriter olduğu gibi Türkiye’den Almanya’ya nakliye rotasında çalışmış uzman sürücülerin bulunması da es geçilmemelidir. Tümüyle profesyonel bir kadroya sahip olan lojistik firmaları Almanya’ya hasarsız, hızlı ve uygun fiyatlı gönderiler ulaştırmanıza olanak tanıyabilir. 
 

Almanya Karayolu Nakliye Fiyatları

Almanya en önemli Orta Avrupa ülkelerinden birisi olmakla beraber birkaç farklı alternatif rotayla nakliye hizmetleri sunulabilmektedir. Türkiye’den Almanya’ya karayolu ile nakliye hizmeti alındığında bunun birkaç farklı varyasyon ile farklı fiyatlandırmalara tabi olacağını söyleyebiliriz. Örneğin öncesinde ro-ro taşımacılık ile gemiyle, akabinde tekrardan karayolu ile Almanya’ya ulaşım mümkün olduğu gibi direkt olarak karayolu taşımacılığıyla da gönderiler ulaştırılabiliyor.
 
Türkiye’de Edirne’de bulunan sınır kapıları hem Bulgaristan’a hem de Yunanistan’a geçmeyi mümkün kılar. Böylelikle transit geçilen ülke sayısında farklılık olsa da her ikisi üzerinden de Almanya’nın şehirlerine karayolu ile teslimat yapılabilir. Fiyatlarda ise gönderilen ürünün türü, gönderilecek ürün gamına göre dorse seçimi, ilgili belgeler, hangi şehre ulaşacağı, teslimat seçenekleri ve hizmet standardı gibi kriterler önemli belirteçlerdir. Hali hazırda gönderinin desi, ağırlık ve adedi de fiyatı baz olarak belirleyecek temel unsur olarak değerlendirilir.
 
Almanya tır ile nakliye fiyatları ülkemizde hangi noktadan çıkış yapacağına göre de değişiklik gösterebilir. Buna ek olarak dorse tipi fiyat için en belirleyici etkenler arasındadır. ADR’li araçlar, kayar perde araçlar, kapalı kasa dorse seçimi veya frigo tercihi fiyatlar üzerinde değişikliklere neden olabilmektedir. Ek olarak parsiyel taşımacılıkta yükün miktarı da bunu belirleyen ana faktörlerdendir. Navlun bedelleri Türkiye’de pek çok uluslararası lojistik firması tarafından belirli sınırlar içinde çizelge haline getirilmiştir. Baremli listeler halinde sunulan bu fiyat çizelgeleri genel anlamda fiyatlandırma hakkında ortalama bir bilgiye ulaşmanızı mümkün kılar. 
 
Tabii ki daha net bir bilgi alabilmek için Almanya karayolu nakliye fiyatları teklif al seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Çünkü başta parsiyel taşımacılığı olmak üzere lojistik hizmetlerde gönderim süreci de önem teşkil eder. Uygun araç ve o tarihte sefer varsa en uygun şartlar oluşmuş olur. Böylelikle hiçbir gecikme yaşanmadan en uygun fiyatlarla ürünlerinizi Almanya şehirlerine ulaştırabilirsiniz. Belli bir ısıda kalması gereken ürünler için nasıl ki bunu sağlayacak dorseler kullanılıyorsa yük hacmine bağlı olarak en uygun çekiciler tercih edilmelidir.
 
Dolayısıyla Almanya karayolu nakliye ücretleri aslında lojistik firmasının size sağlayacağı hizmetin kalitesiyle de doğru orantılıdır. Doğru çekici, doğru dorse ve uzman sürücüler ile hasarsız, güvenli, hızlı ve uygun fiyatlı taşımacılık mümkün hale gelmektedir. Bunu sağlayan firmaları tercih ederken tüm kriterleri göz önünde bulundurduktan sonra fiyatları karşılaştırmanız daha doğru olacaktır. 
 

Almanya Kara Nakliye Lojistik Çözümleri

Almanya lojistik çözümleri karayolu dışında denizyolu veya havayolu ile kombine bir biçimde de sağlanabiliyor. Tabii ki fiyat avantajı ve Express gönderi hizmetlerinden ötürü karayolu taşımacılığının son yıllarda inanılmaz bir ivmeyle arttığını görebiliyoruz. Lojistik çözümler arasında yalnızca nakliye bazlı değil pek çok inovatif unsura da rastlayabiliyoruz. Direkt olarak Almanya kara nakliye çözümleri için Türkiye’den yola çıkan bir tırın iki güzergahtan hedefe ulaşabilmesi mümkün hale getiriliyor.
 
Türkiye’nin en batısında bulunan serhat şehri Edirne’de Yunanistan’a ve Bulgaristan’a açılan sınır kapıları bulunmaktadır. Buna bağlı olarak transit geçilen ülkeler değiştiği gibi aynı zamanda 3.ülke teslimatları için parsiyel taşımacılıkta çok geniş bir hizmet ağı söz konusu olabiliyor. 
• Yunanistan Üzerinden Türkiye Almanya Karayolu Taşımacılığı
Eğer Yunanistan sınır kapısı üzerinden Almanya’ya tır ile ürün göndermek istiyorsanız güzergah Türkiye’den çıkış yapıldıktan sonra Yunanistan, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Almanya olarak değerlendirilir. Aynı zamanda uluslararası lojistik firmaları bu rotayı Türkiye’den çıkış yapıldıktan sonra Yunanistan Kuzey Makedonya, Sırbistan, Hırvatistan, Slovenya, Avusturya ve Almanya olarak da geçebilmektedir.
• Bulgaristan Üzerinden Türkiye Almanya Karayolu Taşımacılığı
Karayolu ile Almanya’ya nakliye hizmetlerinde Bulgaristan sınır kapısı kullanıldığında ise Türkiye’den çıkış yapıldıktan sonra Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Slovenya, Avusturya ve Almanya rotası tercih edilmektedir. Yine alternatif bir güzergah olarak Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve Almanya rotası kullanılabilir. 
 
Türkiye Almanya lojistik firmaları bu farklı rotalar arasında müşterilerine seçim yapma şansı tanıyabilmektedir. Dolayısıyla parsiyel taşımacılık için daha geniş bir yelpaze sunulduğundan bu sefer sayısına, daha ucuz fiyatlara ve dolayısıyla en hızlı teslimatlara kapı aralamaktadır. 
 

Türkiye Almanya Karayolu Taşımacılığı

Türkiye’den Almanya’ya karayolu nakliye hizmeti her ne kadar genel bir kalıp olarak görünse de aslında hedef şehir burada ciddi bir anlam ifade ediyor. Çünkü Almanya net bir biçimde Orta Avrupa’nın coğrafi olarak en büyük ülkeleri arasında yer alıyor. Ürünlerinizi bu kapsamda Almanya’nın Frankfurt kentine göndermek istiyorsanız ortalama olarak 2.300 kilometrelik bir mesafeden söz edilebiliyor. Burada çıkış yani hedef noktası da önemli bir ayrıntı olarak kayıtlara geçilebilir.
 
Eğer Almanya’nın Hamburg kentine nakliye yapmak istiyorsanız bu kez 3.000 kilometrelik bir mesafe söz konusu olacaktır. Dolayısıyla Almanya’daki iki farklı şehre nakliyeden söz ederken 700 kilometre gibi bir mesafe farkı doğabildiğinden fiyatlandırmalarda varış noktası olan şehrin önemli olduğunun altını çizmek gerekiyor. Özellikle Türkiye’den Almanya’ya tır ile nakliye hizmetlerinde belli şehirler fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunlar arasında Köln, Berlin, Hannover, Hamburg ve Frankfurt yer almaktadır. 
 
Yoğun bir lojistik ağın oluştuğu bu kentlerde aynı zamanda depolama hizmeti için de fazlasıyla opsiyona rastlayabilirsiniz. Günümüzde en çok rastlanan taleplerden birisi lojistik firmalarının bütün hizmetleri karşılayabiliyor olmasıdır. Paketlemeden etiketlemeye, depolamadan gümrüklemeye kadar uzanan geniş hizmet skalasında tümüyle e-ihracat lojistiğinde yükünüzü sırtlanacak bir firma seçebilirsiniz. Almanya başta olmak üzere Avrupa Birliği bölgesi ve diğer Avrupa ülkelerinin tamamı için tüm bu hizmetler standart olarak sunulmaya başlandı. Üstelik hızlı kargo seçenekleriyle ekspres ürün gönderimi de mümkün hale geldi. 
 
Almanya karayolu taşımacılığı her ne kadar bazı Almanya bölgelerine ve şehirlerine daha sık yapılıyor olsa da tüm şehirlere teslimat ağı bulunmaktadır. Ayrıca bir lojistik firmasının size sağlayacağı en önemli avantaj varış noktasında sunulan teslimat ağıdır. Mevcut acente anlaşmaları ve yurtdışı temsilcilikleriyle bunu sağlayabilen karayolu taşımacılık firmaları uluslararası çapta ilk tercih olmayı başarıyor. 
 

Almanya Taşımacılık

Almanya taşımacılık hizmetleri Türkiye’nin pek çok şehrinden yine Almanya’nın pek çok şehrine eş zamanlı olarak gerçekleştirilebiliyor. Karayolu taşımacılığı özellikle Avrupa Birliği bölgesinde en yoğun lojistik operasyonlar arasında yer almaya devam ediyor. Bunun yanı sıra parsiyel taşımacılık sayesinde firmaların farklı gönderileri en uygun fiyat ve en hızlı teslimat süreleriyle hedefe ulaştırılabiliyor. Araç planlaması ve sefer organizasyonu burada lojistik firmaların en önem vermesi gereken kriter olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik Almanya gibi önemli bir destinasyonda parsiyel taşıma hizmeti alırken firma seçimini bütün kriterleri göz önüne alarak yapmak zorundasınız. 
 
Ürün yoğunluğuna bağlı olarak komple taşımacılık tercih edilebileceği gibi haftalık düzenli olarak gerçekleştirilen seferlerle ürün bazlı ödeme kolaylığına erişebilirsiniz. Almanya parsiyel taşımacılık hizmeti için ürün adedi, genişlik, yükseklik, derinlik ve ağırlık bir arada düşünülerek fiyat hesaplaması gerçekleştirilmektedir. Türkiye’den yurtdışına nakliye maliyetlerinde hesaplama formülü belli olsa da firmalar arasında da hizmet standartlarına göre değişkenler söz konusu olabilir.
 
Almanya karayolu taşımacılığı için tüm Avrupa bölgesi için önemli bir noktayı temsil ediyor. Dolayısıyla taleplerinize uygun lojistik çözümler sunulması için tecrübeli bir firmayla çalışmanız önem arz ediyor. 7 gün 24 saat ulaşılabilir olan bir destek hattı, modern donanımlarla bezenmiş müşteri sistemleri aradığınız kriterler arasında yer alabilir. 
 
Artık gerek iletişim ve bilgilendirme gerekse araç takip sistemleri bir bakıma standart donatılar haline gelmeye başladı. Bunlar tıpkı yurtiçi kargo teslimatlarında olduğu gibi yurtdışı lojistik hizmetleri için de gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Özel olarak hem gönderici hem de alıcı tarafın memnuniyetinin sağlanabilmesi için kapıdan kapıya teslimat seçeneğinin Türkiye Almanya nakliye hizmetlerinde sunulması bile tercihlerinizde belirleyici olabilir. 
 

Almanya Nakliye Ücretleri

Almanya ucuz nakliye ücretleri gibi bir arayış içerisindeyseniz parsiyel taşımacılık hizmetiyle tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Günümüzde komple taşımacılık halen daha büyük firmaların ilk tercihi olsa da küçük ve orta ölçekli firmaların ürün gönderimleri için parsiyel taşımacılık hayat kurtarıcı bir rol oynamaktadır. Türkiye’den Almanya’ya tırla mal göndermek isteyenlerin de büyük çoğunluğu parsiyel taşımacılık hizmetini değerlendiriyor. 
 
Bunun en temel sebebi tabii ki Türkiye Almanya navlun fiyatları açısından çok uygun bir çizgiyle karşılaşılmasıdır. Daha uygun fiyatlara ürün gönderimi yapılabilmesinin, gönderici tarafında, kârlılığı ciddi oranda etkilediği bilinen bir gerçek. Buna ek olarak alıcı taraf için de maliyetleri kısmak için güzel bir opsiyona dönüşebiliyor. Her iki tarafın memnuniyetiyle sonuçlanan bu sürecin daha da pozitif bir hal alması ise teslimat süresiyle ilişkilendirilebiliyor.
 
Her ürünün kendine ait standartları olmasından ötürü Almanya karayolu nakliye ücretleri bazı değişkenlere tabii olabiliyor. Özellikle de ürün gamına göre dorse seçimi fiyatlandırmada ciddi bir etki yaratıyor. Bazı ürünlerin eksi derecelerde, bazılarının ise artı derecelerde sabit bir iklimlendirmeye ihtiyaç duyduğu aşikâr. Bu frigo ile sağlanıyor. Aynı şekilde ürün gamına bağlı olarak ADR lisanslı ve yetki belgeli araçlar gerekebiliyor. 
 
Almanya’ya tır fiyatları için belirleyici unsurlardan birisi olduğu için dorse tipine göre ücretlendirme talep etmek en doğrusu olacaktır.
• Frigo: Soğutma/Isıtma sağlayan dorse tipi
• ADR: Tehlikeli maddelerin karayolunda taşınmasına uygun olan dorse tipi
• Sal: Üst ve yan kapakları bulunmayan düz dorse tipi
• Tenteli: Tenteli dorseler kolay açılıp kapanabilen, kapalı taşınması amaçlanan ürünler için tercih edilen dorse tipi.
 
Standart kapalı kasa dorseler ile Türkiye’den Almanya’ya düzenli aralıklarla transferler gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak özel gönderimler, projeler ve komple taşımacılık için taleplerinizi karşılayabilecek lojistik çözümler üretilir. Her birisi için güzergah, katedilen mesafe ve mevcut nakliye hizmetleri dahilinde Almanya karayolu nakliye fiyatı farklılık gösterebilir. 
 

Almanya Lojistik Firmaları

Almanya transit nakliye hizmeti en hızlı şekilde Türkiye’den gönderilen ürünlerin Almanya’ya ulaşmasını sağlamayı amaçlar. Direkt olarak Almanya odaklı olan bir lojistik süreci temsil eden transit gönderiler artık parsiyel taşımacılıkta da uygulanabiliyor. Hem komple hem de parça taşımalarda direkt belirlenen şehre ulaşan ürünleriniz özenle teslim ediliyor. Son derece güvenli bir biçimde hasarsızlık odağıyla en uygun koşullarda transfer işlemi sağlanıyor.
 
Almanya lojistik şirketleri aynı zamanda Türkiye’nin pek çok şehrinden de seferlerini başlatabiliyor. Bu bağlamda farklı şehirlerden haftanın farklı günlerinde hizmet alabileceğiniz, parsiyel taşımacılık gereğince fiyat farklılıklarıyla karşılaşabileceğiniz belirtilmelidir. Sefer yoğunluğunun yanı sıra ürün miktarı, dorse seçimi ve standart ya da ekspres gönderim gibi tercihler de fiyatlarda değişikliğe sebep olabilmektedir.
 
Özellikle Avrupa Birliği bölgesini bilen ve Almanya deneyimli olan uzman şoför kadrosu bir lojistik firması seçerken en dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir. Yine çekici ve dorse çeşitliliği ile beraber sefer sıklığına bağlı olarak seçimlerinizi yapmanızda fayda var. Güvenilir bir hizmeti ancak deneyimli lojistik şirketleri sağlayabilmektedir. Hasarsızlık konusunda tüm garantileri sağlayabilen, gerekli tüm yetki belgelerine sahip, alanında profesyonel bir operasyonel ekiple çalışmalarını organize eden şirketlere yönelebilirsiniz. Bu sayede gecikme yaşanmayan, hasar dolayısıyla zarara uğramadığınız, en hızlı şekilde ürünlerinizin Almanya’ya ulaştığı bir lojistik hizmetten faydalanabilirsiniz. Türkiye’den Almanya’ya giden lojistik firmaları tecrübe, hizmet kalitesi ve fiyat bazında farklı şekillerde konumlandırılabilir. 

Did you find the answer to the question you were looking for?

Gönderinin gümrük işlemleri: Kargo gönderimi sırasında gümrük işlemleri gerekmektedir. Bu nedenle, gönderinin gümrük işlemlerinin yapılması için gereken belgelerin tamamlanması ve gönderinin gümrük vergilerinin ödenmesi gerekmektedir. Taşımacılık şirketi seçimi: Güvenilir ve deneyimli bir taşımacılık şirketi seçmek önemlidir. Gönderi taşımacılığı yapacak olan şirketin uygun lisanslara ve belgelere sahip olması, uluslararası nakliyat konusunda tecrübeli olması ve müşteri hizmetlerinin iyi olması gerekir. Ambalajlama: Kargo gönderimi sırasında ürünlerin zarar görmemesi için doğru şekilde ambalajlanması gerekmektedir. Ürünlerin tipine, boyutuna ve ağırlığına uygun ambalaj malzemeleri kullanılması, ürünlerin hasar görmesini önleyecektir. Gönderinin takibi: Gönderinin takibi için kullanılabilecek bir takip numarası veya referans numarası almak önemlidir. Bu sayede gönderinin nerede olduğunu takip edebilir ve olası bir gecikme veya kayıp durumunda hızlı bir şekilde müdahale edebilirsiniz. Gümrük kurallarına uygunluk: Gönderilecek ürünlerin Türkiye'deki gümrük kurallarına uygun olması gerekmektedir. Bazı ürünlerin Türkiye'ye ithalatı yasak veya kısıtlı olabilir. Bu nedenle, gönderilecek ürünlerin Türkiye'ye ithalatına izin verilip verilmediğini kontrol etmek önemlidir. Sigorta: Kargo gönderimi sırasında ürünlerin kaybolması veya hasar görmesi durumunda sigorta kapsamında olmak önemlidir. Taşımacılık şirketi tarafından sunulan sigorta seçeneklerini değerlendirmek ve uygun bir sigorta seçeneği satın almak önemlidir.
Almanya'dan Türkiye'ye karayolu kargo teslimat süresi, kargonun gönderildiği bölgeye ve seçilen taşıma yöntemine göre değişiklik gösterir. Kargo gönderimi için tercih edilen taşıma yöntemleri arasında karayolu taşımacılığı, deniz yolu taşımacılığı veya hava yolu taşımacılığı gibi seçenekler bulunur. Karayolu taşımacılığı ile yapılan kargo gönderimlerinde, ortalama teslimat süresi 7-10 iş günüdür. Ancak bu süre, yine kargonun gönderildiği bölgeye ve seçilen taşıma şirketine göre değişebilir. Teslimat süresi, gümrük işlemleri ve diğer faktörler gibi bazı faktörlerden etkilenebilir ve bu nedenle kargo şirketi ile önceden iletişim kurarak teslimat süresi hakkında daha net bilgi almak faydalı olacaktır. Hava yolu taşımacılığı ile yapılan kargo gönderimlerinde, teslimat süresi ortalama 2-3 iş günüdür.

CUSTOMER SERVICELIVE SUPPORTWHATSAPP