Kargo ile Yurtdışına Belge Gönderme

03-02-2023 12:14'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 03-02-2023 15:56

Kargo ile Yurtdışına Belge Gönderme

Tüm dünyada ticaretin gelişmesi ile birlikte uluslararası belge gönderimi de daha sık yapılmaya başlandı. Kurumsal ya da bireysel pek çok evrakın, kargo şirketleri aracılığı ile yurtdışına gönderilmesi mümkündür. Sadece kurumsal evrak gönderimi değil, pek çok şirketin reklam amaçlı hazırlamış oldukları reklam afişleri de uluslararası belge taşımacılığı yapan firmaların kargo ile yurtdışına belge gönderme hizmetleri sayesinde dünyanın dört bir yanına dağıtılabilmektedir. Yine tüm bunların yanı sıra, yurtdışında eğitim gören ve bunun için farklı ülkelere belge gönderimi yapmak isteyen bireyler de uluslararası belge gönderimi yapan firmaların kargo ile yurtdışına belge gönderme hizmetleri sayesinde belgelerini güvenilir bir şekilde gönderilmesini istedikleri yere gönderme imkanı bulmuş oluyorlar.
Yurtdışına evrak gönderirken tüm bireylerin dikkat ettikleri en önemli konu güvenilirliktir. Çünkü bu belgeler çoğu zaman resmi nitelik taşıdıkları ve içerisinde özel bilgiler yer aldığı için bu belgelerin güvenli bir şekilde taşınması çok önemlidir. Diğer bir önemli konu ise teslimat süresidir. Yurtdışına gönderilen belgeler, özellikle resmi işler için kullanılan belgeler ise bunların belirli bir süre içerisinde ilgili yerlere teslim edilmesi gerekmektedir. İyi ve güvenilir bir kargo firması ile gönderilen belgeler, belirlenen teslimat süresi içerisinde ilgili yerlere ulaştırılacaktır. 
Yurtdışına gönderilen evrakların illa resmi bir iş için gönderilmesi gerekmemektedir. Kimi zaman bireyler, yurtdışında yaşayan sevdiklerine mektup, tebrik kartı gibi belgeler göndermek isteyebilir. Bu durumda da çeşitli firmaların kargo ile yurtdışına belge gönderme hizmetinden faydalanarak bu tür belgeleri sevdiklerimize iletmek mümkün hale gelmektedir. 

Yurtdışına Kargo ile Belge Gönderimi Nasıl Yapılır?

Yurtdışına kargo ile belge gönderme işlemi sayesinde, ticaret, resmi işlemler gibi pek çok konuda gerekli olan belgeler dünyanın pek çok yerine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırılıyor. Bu işlem için müşteriler tarafından tercih edilen pek çok firma bulunuyor. Müşterilerin firma tercihinde dikkat ettikleri bazı noktalar,  firma seçimlerinde büyük önem arz ediyor.
Müşteriler tarafından en çok dikkat edilen nokta, belgelerin hasarsız ve güvenli bir şekilde istenen yere ulaştırılmasıdır. Bunun takibinin müşteri tarafından istenen her zaman yapılabilmesi de kişiyi rahatlatacağı için kargo takip sistemi bulunan firmaların bu seçimlerde büyük artıları olmaktadır. Bunun yanında belgelerin zamanında istenilen adrese teslim edilmesi de aranan diğer önemli kriterler içindedir. 
Pekikargo ile yurtdışına belge gönderme nasıl yapılır? Bunun için internet sitesine girerek gönderimini yapacağınız belgenin ağırlık bilgisini ilgili alana yazmanız gerekir. Bu ağırlık bilgisi, fiyatlandırma konusunu doğrudan etkileyeceği için paketin ağırlığının olduğu gibi girilmesi gerekmektedir. Daha sonra belge gönderiminin hangi ülkede hangi adrese yapılacağı detaylı ve eksiksiz bir şekilde girilmelidir. 
Tüm bilgiler girildikten sonra kargo ile yurtdışına belge gönderme hizmetinin karşılığı olan ücreti ödeme ekranından ödemeniz gerekir. Ödemeler güvenli bir şekilde alındıktan sonra müşteri hizmetleri sizle iletişime geçerek uygulamanız gereken adımları sizlere detaylı bir şekilde açıklayacaktır. Böylelikle dünyanın dört bir yanına evraklarınızı güvenle, hızlı ve rahat bir şekilde göndermiş olacaksınız.

Yurtdışına Belge Gönderme Ücreti Ne Kadar?

Özellikle ticaretin gelişmesi ile birlikte, uluslararası alanda da firmalar arasında çeşitli anlaşmalar, sözleşmeler kargo ile yurtdışına belge gönderme yolu ile yapılmaktadır. Bunun dışında firmaların reklam amaçlı hazırlamış oldukları afişler de bu şekilde yurtdışında farklı bölgelere hızla ulaştırılabilmektedir. 
Sadece ticari işler değil, bireysel belgeler de bu şekilde dünyanın istenen her bölgesine hızla ulaştırılmaktadır. Örneğin; yurtdışında eğitim görmek isteyen bir öğrenci, gerekli olan belgeleri gerekli yerlere iletirken kargo firmalarının vermiş olduğu hizmetten faydalanır. Ya da herhangi bir resmi iş için değil, sadece sevdiklerine mektup, tebrik kartı gibi şeyler göndermek isteyen kişiler de kargo ile yurtdışına belge gönderme hizmeti sayesinde işlerini kolayca halledebilirler. 
Peki yurtdışına belge gönderme ücreti ne kadar? Belgeler, genellikle diğer kargo paketlerine kıyas ile daha düşük ağırlıklara sahiptir. Kargo firmalarının ücretlendirme yaparken dikkate aldığı hususlardan biri olan paket ağırlığı, alınan hizmetin ücretini belirlerken önemlidir. Ayrıca sadece paket ağırlığı değil, taşımanın yapılacağı mesafenin büyüklüğü de ücretlendirme konusunda dikkate alınan hususlardan biridir. Türkiye’nin herhangi bir şehrinden Almanya’ya yapılacak gönderimler ile Amerika’ya yapılacak olan gönderimler, mesafe farkından dolayı farklı ücretlerle karşılanır. 
Kargo ile yurtdışına belge gönderme hizmetinden faydalanmak isteyen ve hizmeti online olarak satın alan bireyler, gönderecekleri paketin ortalama ağırlığını internet sitesinde yer alan ilgili alana girer. Daha sonra belge yola çıkmadan önce kargo çalışanları tarafından teslim alınınca bu ağırlık tekrar ölçülür. İnternette girilen ağırlık ile gerçek ağırlık karşılaştırılır. 
Eğer ağırlıklar arasında herhangi bir fark görülürse, geri ödemeler yapılır. Eğer müşterinin söylediği ağırlık gerçek ağırlıktan fazla ise müşteriden fazla talep edilen ücret müşterinin hesabına geri aktarılır. Eğer müşterinin vermiş olduğu ağırlık, gerçek ağırlıktan daha az ise aradaki farka denk gelen ücret müşteriden talep edilir. Böylelikle kargo ile yurtdışına belge gönderme işlemi çok rahat ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Yurtdışına Belge Gönderen En Güvenilir Kargo Firmaları

Kargo ile yurtdışına belge gönderme işlemleri, son zamanlarda her yerde çok sık yapılmaktadır. Bu nedenle de bu hizmeti veren kargo firmalarının sayısında da büyük bir artış meydana gelmiştir. Fakat kimi kargo firmalarını tercih eden müşteriler, sık sık şikayette bulunmaktadırlar. Bu şikayetler kimi zaman teslimat süresinde yaşanan gecikme ile ilgili olmakta, kimi zaman gönderimi sağlanan belgede hasar meydana geldiği için olmaktadır. 
İşte bu tarz olumsuzluklara maruz kalmamak için gönderilmesi istenen belgeler, güvenilir bir firmaya emanet edilmelidir. Çünkü bu belgeler çoğu zaman detaylı kişisel bilgiler, ticari bilgiler içerdiği için belgeleri teslim alan firmanın titizlik ile seçilmesi gerekmektedir. Bu aşamada da adı bilinmeyen ya da az bilinen firmalar yerine daha bilinen ve güvenilirliği pek çok kez görülmüş firmalar tercih edilmelidir. Aksi halde yaşanan olumsuzluklara çözüm bulunamaz ise gönderen taraf mağdur olur. 

Yurtdışı Kargoyla Belge Gönderim Ücreti Hesaplama

Resmi, kurumsal, bireysel belgeleri yurtdışına göndermek için hizmet sunan pek çok kargo firması bulunmaktadır. Bu firmalar sayesinde dünyanın dört bir yanına her an kargo göndermek mümkündür. 
Kargo ile yurtdışına belge gönderme hizmetinden faydalanacak olan bireylerin en sık merak ettiği konulardan biri de gönderim ücretinin ne kadar olacağıdır. Genel olarak belgeler çok küçük ağırlıklara sahiptir. Bu ağırlık ortalama olarak yarım kilogramın altında olmaktadır. Bu nedenle ücretlendirme de uygun olmaktadır. Fakat her zaman belge ağırlığı düşük olmayabiliyor. Özellikle afiş gönderileceği zaman belgelerin ağırlıkları çok daha fazla oluyor. Ayrıca gönderimin hangi ülkeden hangi ülkeye olduğu da ücretlendirme hesaplaması yapılırken dikkate alınan konulardandır. 
Müşterilerin belgelerini yurtdışına gönderirken ne kadar bir ücret ödemeleri gerektiğinin hızlı bir şekilde hesaplanabilmesi için firmaların internet sitelerinde yurtdışı kargoyla belge gönderim ücreti hesaplama botları bulunmaktadır. Gönderilecek belgenin ağırlığı doğru bir şekilde ölçülür ve ilgili alana doğru bir şekilde girilirse, belgenin nereden nereye teslim edileceği de ilgili alana girilirse burada hizmetin ne kadar bir ücret karşılığında verildiği otomatik olarak hesaplanmakta ve müşteriye gösterilmektedir.

Online Yurtdışı Belge Gönderme

Son dönemlerde çeşitli nedenler ile yurtdışına evrak gönderilmesi gereken durumlar oluyor. Bunlar iş hayatı ile ilgili ticari evraklar olabileceği gibi eğitim hayatı için öğrenciler tarafından okullara gönderilen belgeler olabiliyor. Kimi zaman ise herhangi bir nedeni olmaksızın sevdiklerine mektup ya da tebrik kartı gibi kartlar göndermek isteyen kişiler olabiliyor. 
Bu tarz durumlarda kargo ile yurtdışına belge gönderme hizmeti veren firmalar, insanlara yardımcı oluyor. Bu tarz firmalar, bu işlemin sık sık yapılması nedeni ile sayıca artış göstermektedir. Durum böyle olunca bu tarz firmalara olan güvensizlik de hayli artıyor. Kimi firmalar belgeleri olması gerektiği gibi saklayamayıp hasar görmesine neden olabiliyor. Kimi firmalar, belirlemiş oldukları teslimat süresini aşarak gönderimi yapan bireyleri zor durumda bırakabiliyor. Hatta ve hatta kimi firmalar online siteler üzerinden bu hizmeti almak isteyen bireylerden ödeme talep edip belirtmiş oldukları tarihte belgeleri adreslerinden teslim alacaklarını söyleyip o tarihte belgeyi almaya gelmemektedir.
Tüm bu güvensizlik nedenleri yüzünden müşteriler firma seçiminde oldukça hassas davranmaktadır. Mümkün oldukça çok bilinen kargo firmaları tercih edilerek bu tarz durumların önüne geçilmesi istenmektedir. Peki yurtdışına belge gönderme işlemleri için ne yapılmalı ve ne kadar bir ücret istenmektedir?
Online olarak yurtdışına belge gönderme talebinde bulunmak mümkündür. Firmalara ait çeşitli internet sitelerini ziyaret ederek gerekli formlar doldurularak belge gönderimi için kargo çalışanlarının istenen adrese çağrılması mümkündür. Bu aşamada formda belge ağırlığı ve gönderimin nereden nereye yapılacağı sorulmaktadır. Bu sorulara eksiksiz ve hatasız bir şekilde cevap verilmelidir. Verilen cevaplar doğrultusunda müşteriden ücret talep edilmekte ve belgenin gerçek ağırlığı ölçüldükten sonra formdaki bilgiler ile kıyaslanarak ağırlık kontrolü yapılmaktadır. Eğer bir yanlışlık varsa yeniden ücretlendirme yapılır ve sorun çözülür.
Yurtdışına belge gönderen bireylerin en sık sordukları sorulardan biri de yurtdışına belge gönderme ücreti hakkında olmaktadır. Ücretlendirmeler için doğrudan bir fiyat vermek mümkün değildir. Hizmetin bedeli, teslimatı yapılacak belgenin ağırlığına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Düşük ağırlıklı belgelerden daha az ücret alınırken yüksek ağırlıklı belgeler için istenen ücret de daha fazla olmaktadır. Ayrıca sadece ağırlık değil gönderim mesafesi de ücretlendirmeyi etkileyen bir diğer husustur. Tüm bu faktörler, kimi firmaların internet sitesinde dikkate alınarak ortalama hizmet bedeli tahmini yapılabilmektedir. Böylelikle müşteriler gönderecekleri belgelerin ne kadar bir ücret karşılığında gönderileceğini önceden saptayabilmektedirler. 

Yurtdışı Kargoyla Belge Gönderim Ücreti En Ucuz Nasıl Yapılır?

Kargo ile yurtdışına belge gönderme hizmeti alacak bireylerin merak ettikleri sorulardan biri de ücretin ne kadar olacağı ile ilgilidir. Genel olarak belgeler düşük ağırlığa sahip oldukları için bu hizmet karşılığında ödenecek tutarlar yüksek olmamaktadır. Tabi ücreti etkileyen ağırlık ve mesafe faktörleri değiştikçe müşteriden talep edilen ücret de değişiklik gösterebilmektedir. Göndereceği kargonun ne kadara mal olacağını bilmek isteyen müşteriler çeşitli internet sitelerini ziyaret ederek ücret konusunda yeterli bilgiyi alabilirler. 
Ya da internet üzerinden işlem yapmakta zorlanan bir kişi iseniz işlem yapacağınız firmanın müşteri hizmetlerine ait telefon numarasına ulaşıp bu numara üzerinden arama yolu ile de bilgi alabilirsiniz. Gerekli bilgilerin verilmesi halinde müşteri hizmetleri, müşterinin sormuş olduğu her soruya mümkün olan en detaylı şekilde cevap vermekte ve müşterinin kafasında yer alan soru işaretleri giderilmektedir. 

Haben Sie die Antwort auf die gesuchte Frage gefunden?

Yurtdışı kargo ve ya paketiniz var ise bize internet sitemizden telefon veya mail ile ulaşabilirsiniz. Sizinle iletişime geçecek olan müşteri temsilcimize; göndereceğiniz kargonun teslimatının yapılacağı adresini ve adres detayları paylaşmanız durumunda aynı gün paketiniz sizden teslim alınıp toplama /dağıtım merkezinde toplanır ve sevkiyatı başlatılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışına numune bazında gönderi sınırı tek konşimento için 150 kg.’dır. Yurtdışına ETGB / Mikro İhracat bazında gönderi sınırı tek konşimento için 300 kg.’dır. Yurtdışına Beyannameli gönderilerde kilogram sınırı bulunmamaktadır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

KUNDENDIENSTLIVE SUPPORTWHATSAPP