Estonya Yurtdışı Kargo

28-08-2019 16:09'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 11-10-2023 10:59

Estonya Yurtdışı Kargo

Estonya Yurtdışı Kargo Gönderimi

Fast Express; Uluslararası döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimizin isteklerine cevap verebilecek kapasitede ekonomik ve güvenli hizmetler sunmaktadır.

Müşteri memnuniyetini her zaman birinci sırada düşünerek dünya çapında gerek ticari gerekse teknolojik yenilikleri hizmet anlayışımızla harmanlayıp ulaştırma sektöründe Türkiye pazarında sınırlarımızı daha da genişletmeye yönelik çalışmalarımızla iyi yerlere siz müşterilerimizin desteğiyle ulaşacağız.

Estonya Yurtdışı Kargo ile neler gönderilebilir?

Gelişen teknoloji ve şartlar ile artık içinde bulduğumuz çağda yurtdışı kargo hizmetinde Türkiye’deki herhangi bir şehirden Estonya ülkesine gönderileriniz çok rahat ve çok hızlı olabiliyor. Estonya Yurtdışı kargo hizmetleri kapsamında; tüm evraklarınız, hediyelik eşyalarınız, kolileriniz, ürünleriniz, dökümanlarınız, ihracat mallarınız, belgeleriniz hızlı ve güvenilir bir şekilde istediğiniz ülkede istediğiniz noktaya ulaştırılır. Fiili ihracat olsun, kredili ihracat olsun, bedelli yada bedelsiz ihracat olsun, transit ve kayda bağlı ihracat olsun, kiralama ve takas gibi durumlarda; yurtdışına kargo ile mal gönderme gereksinimiz ortaya çıkar. Hızlı, güvenli ve uygun fiyatlı kargo ihtiyaçlarınızı Fast Express Kargo karşılar.  Dünyanın farklı bölgelerindeki farklı fuar organizasyonlarına katılan kurumsal firmalar için; fuar stand gereçleri, reklam ekipmanları, fuar için kullanılacak broşürler, belge ve kataloglar, fuar alanı için gerekli olacak tüm araçların gönderimi yurt dışı kargo hizmetleri ile kolaylıkla ve en ekonomik şekilde gönderilebilir.

Estonya Yurtdışı Kargo Hesaplama

Ağırlık kapasitesi 150 kg'a kadar olan ve fiyat bedeli 7500 Euro'ya kadar olan ihraç mallarınız, mikro ihracat kapsamına girer. Bedelli ihracat kategorisine girmektedir. Bu bedelli ihracatları gümrük müşavirliği firmaları ile de düzenleyebilir, gümrük beyanı işlemlerinizi yapabilirsiniz.  Fakat bu gümrük müşavirliği firmaları Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı düzenleyemezler. Yurtdışına kargo ile mal gönderme işlemlerinizi Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı gönderme yetkisine sahip Fast Express Kargo ile kolaylıkla hızlı bir şekilde çözümleyebilirsiniz.

Estonya Yurtdışı Kargo Fiyatları

Ülkenizde bulunan malların ithalat ve ihracat edilmesinin yanı sıra belge, evrak, döküman gönderilerini de Fast Express Kargo ile Estonya başta olmak üzere yurtdışı tüm ülkelere gönderebilirsiniz. Fast Express kargo, yurtdışı ülke dışına çıktığı andan itibaren, karşı alıcının eline geçmesi ile biten stresli süreci ortadan kaldırmaktadır.

Estonya Yurtdışı Kargo Takip

Bulunduğunuz bölgeden Estonya ülkesine göndereceğiniz malın/ürünün/eşyanın nakit olarak değeri 7500 euro'yu geçmemesi gerekmektedir. Ayrıca toplam ağırlığında 150 kilogramı geçmesi halinde Fast Express Kargo ile tekrar konuyla ilgili görüşme yapmanız gerekmektedir. Mallarını bu amaçlarla gönderen firmaların karşılaştıkları bazı kdv riskeri vardır. Kdv kanunu gereği, yurtdışına kargo ile mal gönderirken “Varış Yeri İlkesi” (Destination Principle) gereği, gönderdiğiniz mal veya hizmetler gönderilen ülkenin vergisine sorumlu tutulur. Yurtdışına gönderilen malın ihraç eden ülkenin kdv’si hesaplanmaz, bunun yerine yurtdışına gönderilen malın gittiği ülkenin varış yeri ilkesi gereğince kdv kanunları ile hesaplanır. Yurtdışına kargo ile mal gönderme işlemlerinizde Fast Express Kargo, sizi bu  kdv sorunsalı durumlarından kurtarır. Konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Yurdışı express kargo hizmetinde bizlere emanet ettiğiniz gönderiler en hızlı ve en ekonomik şekilde taşınır, güvenli bir şekilde teslim edilir.

Estonya Yurtdışı Kargo Firmaları

Yurtdışı gönderi olarak taşınılması istenen ürünün Uluslararası Taşıma kurallarına uygun olup olmadığı mutlaka web sitemizin iletişim bölümündeki telefon numaralarından müşteri ilişkileri departmanlarımıza bağlanarak öğrenilmelidir. Aksi halde uygun ücretle kargo göndermek istenirken yapılan ödeme ve gönderilen kargo ile ilgili istenmeyen durumlar yaşanabilir. Fast Express Kargo, bulunduğunuz ilden, dünyanın tüm ülkelerinde her bölgede dağıtım ağı ve güvenli taşımacılık sistemi bulunan önemli firmalar ile iştirak halinde olup, Estonya yurtdışı kargo hizmetlerinde en hızlı kargo firması olmayı amaçlamaktadır. Yurtdışı kargo edilmesini istediğiniz gönderiler; elimize geçtiği andan itibaren en güvenli şekilde korunup, transfer işlemlerine başlamaktadır. Kayıt aşamasından geçerek, takip sistemimize işlenir. En hızlı şekilde yurtdışı kargo edilmesi için bizlere teslim ettiğiniz gönderinizi bu takip sistemimizde tüm aşamalarıyla takip edebilirsiniz. Teslim edildiği zamana kadar en hızlı bir şekilde rahatlıkla aşamaları gözlemleyebilirsiniz.

Estonya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa'da bulunan bir Baltık devletidir. Batısında ve kuzeyinde Finlandiya Körfezi, doğusunda Rusya ve güneyinde ise Letonya Cumhuriyeti ile sınırları vardır. Başkenti Tallinn'dir. Estonya toprakları anakara ve Baltık Denizi’ndeki 2,222 adadan oluşur. Nemli karasal iklim görülür.Yaklaşık 1,3 milyon nüfusa sahip ülkenin %80 i neredeyse hiçbir dine mensup olmadıklarını belirtmişlerdir.Aynı zamanda okullarda ilkokul çağından itibaren tüm çocuklara bilgisayar programcılığı eğitimi veren ülke gelişime,teknolojiye çok önem veren refah seviyesi çok yüksek bir yerdir.

Estonya Yurtdışı kargo Hizmet Noktaları 

Tallinn    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Tallinn    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Tartu    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Tartu    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Narva    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Narva    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Pärnu    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Pärnu    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Kohtla-Järve    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Kohtla-Järve    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Viljandi    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Viljandi    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Maardu    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Maardu    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Rakvere    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Rakvere    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Sillamäe    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Sillamäe    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Kuressaare    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Kuressaare    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Valga    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Valga    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Voru    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Voru    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Jöhvi    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Jöhvi    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Haapsalu    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Haapsalu    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Keila    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Keila    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Paide    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Paide    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Elva    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Elva    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Saue    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Saue    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Pölva    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Pölva    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Tapa    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Tapa    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Jögeva    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Jögeva    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Rapla    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Rapla    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Kiviöli    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Kiviöli    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Türi    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Türi    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Poltsamaa    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Poltsamaa    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Sindi    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Sindi    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Paldiski    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Paldiski    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Kardla    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Kardla    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Kunda    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Kunda    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Törva    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Törva    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Narva-Jöesuu    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Narva-Jöesuu    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Kehra    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Kehra    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Loksa    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Loksa    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Rapina    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Rapina    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Otepaa    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Otepaa    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Tamsalu    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Tamsalu    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Kilingi-Nömme    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Kilingi-Nömme    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Karksi-Nuia    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Karksi-Nuia    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Antsla    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Antsla    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Vöhma    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Vöhma    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Mustvee    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Mustvee    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Lihula    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Lihula    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Suure-Jaani    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Suure-Jaani    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Abja-Paluoja    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Abja-Paluoja    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Püssi    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Püssi    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Moisaküla    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Moisaküla    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Kallaste    Yurtdışı kargo çalışma saatleri    Hafta içi    09:00 - 18:00 saatleri arasında      Yurtdışı kargolarınızın    Kallaste    adresinizden toplamaları ve teslimatları yapılmaktadır.    Cumartesi - Pazar toplama hizmeti verilmiyor.

Avez-vous trouvé la réponse à la question que vous cherchiez?

Paketlerinizin boyutlarını ne kadar küçük tutarsanız fiyatlar o derece düşük olmaktadır. Gönderilerinizin boyutlarını minimum düzeyde tutmanız gerekmektedir. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
İnternet sitemizde bulunan modülden hızlı gönderim yapmak istediğiniz ülkeyi, kargo yapılacak olan ülkeyi ve gönderinin ağırlık vb. bilgileri girerek, hızlı kargo hesaplaması yapmış olursunuz. Böylelikle gönderinizin maliyetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı kargo gönderileri hesaplama yapılırken, hacim veya ağırlık bilgisinden hangisi yüksek ise yüksek olan dikkate alınarak fiyatlandırma yapılır. Hacim hesaplanırken en, boy, yükseklik cm olarak birbiri ile çarpılıp 5000 olan hacim hesaplama rakamına bölünür çıkan rakam ilgili paketin hacim olarak fiyatlandırılacağı kg karşılığını vermiş olur aynı paket için kendi kg ağırlığı da tartılır hangisi büyük ise bu ağırlık dikkate alınarak fiyatlandırma ilgili ağırlık üzerinden yapılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışına gönderilecek olan kargolar için ekonomik teslimat seçenekleri de mevcuttur. Ekonomik teslimatlar, ekspres teslimatlara göre yavaş gitmekte ama daha uygun fiyatlı olmaktadır. Avrupa’ya ekonomik teslimatlar servis değişikliklerine göre 3 işgünü ile servise göre 7 işgünü içinde teslim edilebilir. Ekonomik taşımalar da önemli olan noktalardan biri paketlerin fazla transfer görmesi dolayısıyla paketlemelerinin sağlam ve izolesinin yeterli yapılması gerekmektedir. Alıcı adresi bilgileri sokak kapı no ve posta kodu eksiksiz bildirilmeli telefon kontak isim soyadı ve mail adresi de alıcıya bilgilendirmelerde kolay ulaşabilmek için mutlaka kargo firmasına verilmelidir. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı kargolarınız hangi ilde olursanız olun yurtdışına çıkışı yapılabilir. Çıkışı yapılacak olan gönderi bilgileri ilgili kargo firmasına iletilmeli ve bilgiler ışığında kargonun kaç günde ne koşulda teslim edilebileceği konusunda bilgi alınmalıdır. Kargonun en ucuz şekilde gitmesini sağlayabilmek için kargo firmasından yakında bulunan acentesine, paketin gönderici tarafından bırakılması durumunda, navlun indirimi ne kadar olabileceği hakkında bilgi alınmalıdır. Her bölge ve teslimat için indirim oluşması söz konusu olamayacağı gibi indirimli fiyat iletilmesi için talebin oluşturulması gereklidir. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICE CLIENTSSUPPORT EN DIRECTWHATSAPP