Van İran Yurtdışı Kargo

27-07-2021 16:26'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 23-12-2023 19:25

Van İran Yurtdışı Kargo

Türkiye’nin doğu Anadolu bölgesinde İran’a yakın şehirlerimizden biridir. İran devleti, ülke ekonomisinin hem düzenleyicisi hem de önemli bir oyuncusu olarak hareket ediyor. Düzenlemeler karmaşık olabilir ve genellikle iş yapma kolaylığı yerine tüketicinin ve çalışanın korunmasına öncelik verilir. Hükümet düzenli ekonomik planlar yapar ve bunlar ülkenin gidişatı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Türkiye ile İran önemli sınır komşu ve ticari ilişkilere sahiptir. Her iki ülke arasındaki ticaret ilişkisi firmalara yansımaktadır.

Türk ve İran’lı firmalar birbirleri ile yaptıkları ticaret antlaşmaları ile mal alıp satmaktadır. İran'ın özellikle ithalat ve ihracatla ilgili ticaret politikalarına bakıldığında, dış ticareti teşvik etme stratejilerinin kısa vadeli önlemlerden oluştuğu ve uzun vadeli planlamadan yoksun olduğu görülmektedir. Türkiye, İran’a başlıca demir ve çelik, tekstil elyafı ve mamulleri ile otomotiv yan sanayi ürünleri ihraç ederken, Türkiye’nin İran’dan ithalatının çok büyük bölümünü ise, ham petrol ve doğal gaz oluşturmaktadır. Türk ürünleri İran pazarında önemli ölçüde rağbet görmekte olup, İran piyasasında “Türk Malı” imajı olumludur. Türkiye İran tercihli ticaret anlaşması ile, Türkiye’nin bazı tarım ürünlerinde İran’a tarife indirimi vermesi ve buna karşılık İran’ın ise, bazı sanayi ürünlerinde Türkiye’ye tarife indirimi sağlaması kararlaştırılmıştır.

İran’ın, Tercihli Ticaret Anlaşması ile Türkiye’ye tarife indirimi sağlayacağı ürünler arasında; temizlik ürünleri, ilaç, kozmetik, plastik malzemeler, orman ürünleri, tekstil, hazır giyim, ev tekstili, mobilya, çelik ürünleri, demir ve demir dışı metaller, buzdolabı, bulaşık makinaları gibi beyaz eşya ürünleri, klimalar ve elektrikelektronik ürünleri gibi bir çok ürün yer almaktadır.

İran ile olan sınır komşuluğu ve çeşitli ortaklıklar neticesinde ekonomik yatırımlar, ticari anlaşmalar ve kültürel alışverişler kaçınılmaz olmuştur. ‘Uluslararası ticaret, Türkiye-İran İlişkileri ve Taşımacılık’ konulu çalışmada da bu konulara değinilecektir. Türkiye ile İran ticari ilişkilerdeki inişli çıkışlı durumlar, iki ülke arasındaki taşımacılık, siyasi ve kültürel ilişkiler problem sahalarını oluşturmaktadır.

Güvenli İran Kargo

Yurtdışına yapılan gönderiler içerisinde kırılacak olan eşyalar bireylerin tedirgin yaklaştıkları bir durumdur. Fast Express olarak eşyaların paketlemesinde kullandığımız materyaller ürünlerinizin hasar görmeden teslim edilmesini sağlamaktadır. Bu gönderilerde sizden ekstra bedel istenmemektedir. Sizler için ürünlerin paketlenmesini ücretsiz olarak firmamız sağlamaktadır. Bu bazda yurtdışına kırılacak eşyalarınızda Fast Express firması olarak ucuza ve güvenilir taşıma sağlamaktayız.

İran Yurtdışı Kargo Fiyatları

Yurtdışına kargo gönderimi yapmak istediğinizde firmamız fast express uluslararası alanda olduğu gibi İran’a kargo gönderiminde en uygun fiyatları sunmaktadır. gönderileri hesaplama yapılırken, paketin kapladığı hacim veya paketin ağırlığından hangisi yüksek ise yüksek olan dikkate alınarak fiyatlandırma yapılır. Hacim hesaplanırken en x boy x yükseklik ebatları cm olarak birbiri ile çarpılıp 5000 olan hacim hesaplama rakamına bölünür çıkan rakam ilgili paketin hacim olarak fiyatlandırılacağı kg karşılığını vermiş olur. İlgili koli veya paket için kendi kilogram ağırlığı da tartılır hangisi büyük ise bu ağırlık dikkate alınarak fiyatlandırma ilgili rakam üzerinden yapılır. Yurtdışı kargo fiyatları hesaplanırken gidecek olan paketin ağırlığı ve kapladığı hacme göre çıkan hacim ağırlığı üzerinden hangisi büyük ise bu ağırlık üzerinden fiyatlandırma yapılarak gideceği ülkenin hangi ülke listesinde olduğuna bakılarak kilo ve ülke karşılığı çıkan rakam üzerinden ödeme yapılır. Yapılan bu hesaplamalar sonucunda firmamız toplu yada tekli tüm gönderileriniz için uygun fiyatlar sunarak hizmet vermektedir.

Fast Express; Yurtdışı Kargo ile İran’a döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize en iyi hizmetler sunmaktayız. ve ya paketiniz var ise bize internet sitemizden telefon veya mail ile ulaşabilirsiniz. Sizinle iletişime geçecek olan müşteri temsilcimize; göndereceğiniz kargonun teslimatının yapılacağı adresini ve adres detayları paylaşmanız durumunda aynı gün paketiniz sizden teslim alınıp toplama /dağıtım merkezinde toplanır ve sevkiyatı başlatılır.

Haben Sie die Antwort auf die gesuchte Frage gefunden?

Herhangi olumsuz bir durum ( rötar, olumsuz hava koşulları, gümrük vb. ) olmadığı sürece Avrupa’ ya 1 gün, diğer ülkelere 2 ila 5 iş günü arası transfer süresi mevcuttur. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Fast Express Yurtdışı kargo olarak en uygun fiyatlandırma ve özel iskontolarımız ile kargolarınızı minimum masraf ile yurtdışına gönderebilmekteyiz. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

KUNDENDIENSTLIVE SUPPORTWHATSAPP