Yurt Dışı İhracat Kargo

05-09-2022 23:52'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 19-12-2022 09:16

Yurt Dışı İhracat Kargo

Yurtdışı ihracat kargo yapmak isteyen firmalar, kendi içlerinde pek çok farklı aşama içerisinde olmaktadır. Kargo planlaması dışarıdan her ne kadar kolay gözükse de iyi bir çalışma ve profesyonel ekipler gerekmektedir. Bu noktada kargo firmaları ile iş birliği yapmak çok önemlidir. Son dönemlerde kişilerin alışveriş tercihleri ve alışkanlıkları değişiklik göstermektedir. Bu noktada özellikle kişilerin alışverişlerini internet ortamından gerçekleştirmesi kargo firmalara duyulan ihtiyacı arttırmaktadır. Yurtdışı ihracat kargo planlaması yapan şirketlerin sayısı da her geçen gün daha da artmaktadır. Bu şirketler özellikle ülkemizdeki döviz durumları ve kur farkları sayesinde yurt dışına farklı satışlar yapabilmektedir. Yurtdışı ihracatı arttıkça lojistik sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Yurtdışı ihracat kargo hizmeti veren kargo firmaları arasından seçim yapabilmek için farklı etkenleri değerlendirmeniz gerekmektedir. 

Kargo firmalarına karşı duyulan ihtiyaç son dönemlerde çok büyük bir artış göstermiştir. Bu artış sayesinde aynı zamanda kargo firmalarının çeşitliliği kalite skalasını çok geniş bir alana açılabilmektedir. Bu noktada önemli olan yurtdışı ihracat kargo firmalarında profesyonel ve yüksek kaliteli hizmet vereni seçmektir. Eğer bu seçimleri yanlış yaparsanız alacağınız hizmetleri sizleri pek memnun etmeyecektir. Kargo firmasının seçimini yapmak çok önemlidir. Eğer bu seçimler yanlış yaparsa müşterilerinizin memnuniyetini ve mutluluğunu doğrudan düşürebilmektesiniz. Eğer müşteri memnuniyeti düşerse uzun vadede kazançlarınız ve gelirleriniz istemsiz olarak düşecektir. Kargo firması seçimi yaparken hem kaliteli kurumları seçmelisiniz hem de fiyatlandırmada uygun gördüğünüz kargoları seçmelisiniz. Yurtdışı ihracat kargo firması aşağı yukarı bu doğrultuda yapılmalıdır.

Son dönemlerde ülkemizde satış yapan firmalar, kendi pazarlarını geliştirmek ve daha yüksek kazançlar elde edebilmek için farklı çalışmalar içerisinde olacaklardır. Özellikle son dönemlerde sosyal medya ve internet sayesinde satıcıların daha geniş müşteri kitlelerine erişmesi kazançlarını arttırmaktadır. Bu noktada internet satışlarında farklı ihtiyaçlar doğmaya başlamıştır. Bu ihtiyaçlar arasında kargo firmalarına duyulan istek ön plana çıkmaktadır. Yurtdışı ihracat kargo firmaları arasından seçim yaparak, müşterilerinize ürünleri hızlı ve aynı zamanda kaliteli bir şekilde gönderebilmek çok önemlidir. Müşterilerinizin memnuniyetini gelen kargo etkileyebilir. Bu sebeple kesinlikle bir kargo firması ile çalışılmalı ve kargo firmasının nasıl bir işleyişe sahip olduğunu bilerek ona göre seçim yapılmalıdır. 

Yurt Dışı Kargo ve Uluslararası Lojistik

Uluslararası lojistik özellikle global bir hal alan dünya için çok önemli bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurt dışı kargo ve uluslararası lojistik çalışmaları birçok farklı firma tarafından yüzlerce hatta binlerce firmaya sağlanmaktadır. Lojistik kavramı aslında bir ürünün üreticiden tüketiciye ulaşana kadar geçirdiği yolların bütününü bize anlatmaktadır. Bu noktada yalnızca nakliye yer almamaktadır. Bununla beraber depolama, dağıtım ve ambalajlama gibi süreçler de yer almaktadır. Tüm bu hizmetler doğru verildiği sürece yurtdışı ihracat kargo firmanız kaliteli çalışıyor demektir. Öte yandan kargo hizmeti ürünlerin ulaştığı son kişi için çok önemlidir. Kimi zaman ürün kalitesinin önüne bile geçebilmektedir. Bu sebeple profesyonel kargo hizmetlerini tüm satışlarınızda kullanmalısınız. 

Lojistik denildiğinde amaç aslında ürünlerin istenilen zaman aralığında ve zaman koşullarında müşterilere ulaştırılmasını kapsamaktadır. Bu aralıkta yapılan her çalışmanın da ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bu sebeple eğer alanında uzman ve profesyonel bir yurtdışı ihracat kargo firmasıile çalışmazsanız uzun vadede şirketinizin prestijinde ve tercih edilebilirliğinde bir düşüş yaşanacaktır. Özellikle yurtdışına yollanan ürünlerde daha dikkatli davranılmalıdır. Uzun bir yolculuk süreci olacağından ve çeşitli gümrük kuralları olduğundan tüm bunlara uyduğunuzdan emin olmalısınız. Özellikle hukuki alanda yaşanan sıkıntılar sizi hem maddi hem de manevi yönden zarara uğratabilecek şekilde karşımıza çıkmaktadır. Yaşanılan herhangi bir aksaklıkta maddi kayıp yaşamamak için her zaman farklı alternatif yollarınız ve planlarınız olmalıdır. Kargo ve ihracat işleri göründüğünden daha zordur. 

Uluslararası lojistik kavramı toplumla ilk olarak askeri taşımacılıkta karşımıza çıkmıştır. Öte yandan günümüze yaklaştığımızda karşımıza çok farklı sektörlerde yapılan uluslararası lojistik çalışmaları çıkmaktadır. Birçok alanda olduğu gibi ülkemizde üretilen ürünler ve hizmetler yurtdışına bu imkanlarla ulaşmaktadır. Yurt dışı kargo ve uluslararası lojistik çalışmalarından yararlanmak isteyen firmalar, kendi prensiplerine uygun çalışma içerisinde olan bir kargo firması ile anlaşıp çalışmalarını sürdürmelidir. Ülkemizde bu alanda hizmet veren belli başlı başarılı kurumlar bulunmaktadır. Bunlar arasında seçim yaparken hem kendi bütçenizi düşünmelisiniz hem de firmanın çalışma şartlarına uygunluk sağlamalısınız. Bu operasyon süreci bir şekilde aksadığında hem ihracat üzerinde hem de ithalat üzerinde negatif etkiler direkt ortaya çıkmaktadır.

İhracat Kargo Taşımacılık

İhracat işlemi denildiğinde insanların akıllarına doğrudan döviz kazanmak gelmektedir. Bu aslında genel bir perspektiften bakıldığında çok doğrudur. Günümüzde ülke içerisinde lokal üretim yapan firmalar, son dönemlerde daha yüksek kazançlar elde etmek için ihracat yolları aramaktadır. Özellikle Türk lirasının döviz karşısındaki durumu ve kur farkları, üreticileri ve aynı zamanda satıcıları ihracata doğru yönlendirmektedir. Bu noktada kişilerin karşısına birçok farklı problem ve süreç çıkmaktadır. Yurtdışı ihracat kargo firmaları seçimi yapmak çok önemlidir. Eğer bu seçimlerde herhangi bir noktada hata yapılırsa yüksek ihtimalle bazı problemler satıcıları bekleyecektir. İhracat kargo taşımacılık konusunda hizmet veren firmayı doğru seçebilmek çok önemlidir. Ürünlerinizde kazanç sağlamanızın bir yolu da kargo fiyatlandırması üzerinden geçmektedir. 

Üreticiler, özellikle maliyetlerini olabildiğinde Türk lirası üzerinden yaptığında yurt dışına yaptıkları satışlardan o denli yüksek kar oranlarına erişebilmektedir. Öte yandan günümüzde, bu kazançları arttırabilmek ve daha yüksek kar oranlarına erişebilmek için farklı gider maliyetleri üzerinden de kazanmak gerekmektedir. Bu noktada kargo maliyetleri, ihracat yapan kişilerin adeta belası olarak karşımıza çıkmaktadır. Kargo fiyatlandırması yurtdışı ihracat kargo firmaları tarafından değişmektedir. Bu firmalar, genellikle sizlere fiyat tekliflerinde bulunurlar. Bu teklifler doğrultusunda satıcılar, kendi kar oranlarını belirlemekte ve bu şekilde satışlarını gerçekleştirmektedir. Eğer tüm bu maliyet hesaplamalarını doğru bir şekilde yapmazsanız uzun vadede kazanlarınız düşecek hatta bazı dönemlerde zarar bile etmenize sebep olabilir. İhracat konusunda her nokta çok önemlidir ve o yönde çalışmalar yürütülmelidir.

İhracat yapmadan önce birçok analiz bir bütün halinde yapılmalıdır. Örnek olarak yurt içinde bu ihracatları gerçekleştiren pazar elemanlarını iyi incelemeniz gerekmektedir. Ürünlerin kalitesinden lojistik imkanlarına kadar her noktayı analiz etmelisiniz. Daha sonrasında yapacağınız satışlarda diğerlerinin önüne geçme şansı yakalayabilirsiniz. Yurt dışına ürün gönderirken yalnızca ürün maliyeti ve kargo maliyeti hesaplamak yetmez. Aynı zamanda gümrük işlemleri için de kimi zaman farklı maliyetler ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada ihracat kargo taşımacılık yapan firmalarla iyi bir planlama ortaya konmalıdır. Aksi halde birden ve durduk yere ortaya çıkan kargo maliyetleri sizin kar etmenizin önüne geçebilir. Aynı zamanda rakiplerinizle aranızdaki mesafenin de açılmasına yol açmaktadır. Tüm bu değişkenleri dinamik bir şekilde takip edebilmek önemlidir.

Hava Kargo Taşımacılık 

Kargo taşımacılığında her geçen gün farklı çalışmalar ve gelişmeler olmaktadır. Bu gelişmeler doğrultusunda satıcılar ve aynı zamanda gönderen firmalar, farklı şekillerde iş birliği yapmaya başlamıştır. Günümüzde gönderilecek malın önemi ve aynı zamanda gönderim süresine bağlı olarak farklı taşımacılık sistemleri kullanılmaktadır. Hava kargo taşımacılık sistemleri de bunlar arasından son dönemde oldukça popüler olmayı başarmıştır. Uzun yıllardır kullanılan gemiler ve kara araçları, kargonun bel kemiğini oluşturmaktadır. Öte yandan çeşitli yenilikler ve teknolojik değişimlerle birlikte hava araçlarının kargo taşımacılığından kullanılması birçok artıyı beraberinde getirmektedir. Daha hızlı ve güvenli bir ulaşım sağlayan hava araçları, ürünlerin kişilere kolayca ulaşmasını sağlar. Yurtdışı ihracat kargo firmaları bu doğrultuda kişilere yardımcı olmaktadır.

Kargo taşımacılığından fiyat üzerinde değişikliğe sebep olan çok farklı etkenler bulunmaktadır. Özellikle kargo şirketinden veyahut kargo gönderilmiş üründen alakasız olarak fiyatları belirleyen etkenler, birçok noktada satıcıların da stratejilerini değiştirebilmektedir. Örneklerle bunu açıklamak gerekirse, petrol fiyatlarındaki değişimler doğal olarak lojistiği kalbinden etkilemektedir. Bu değişimler ile fiyatlandırma hem satıcıları hem de kargo şirketlerini etkilemektedir. Öte yandan çalışan maliyetlerinde yaşanan artışlar da dolaylı yoldan kargo maliyetleri üzerinde değişime sebep olmaktadır. Hava kargo taşımacılık yapan firmalar, özellikle daha hızlı ve kaliteli hizmetler sundukları için fiyatlar da diğerlerine göre birkaç tık üstte olabilmektedir. Bu sebeple ihracat yapan kişiler, kendi planlamalarına uygun bir lojistik seçimini ortaya koymaktadır.

Yurtdışı ihracat kargo yapan firmalarla çalışmaya başladığınızda sizlere isteklerinize ve ihtiyaçlarına göre farklı hizmetler sunabilmektedirler. Bu hizmetler içerisinde kargo planlamanız çok önemlidir. Eğer kargo göndereceğiniz ürünlerin hızlı bir şekilde müşterilere ulaştırılması gerekiyorsa hava yolu tercih edilmektedir. Bu tercihler doğal olarak fiyatlandırma üzerinde etkili olsa da aslında verilen hizmet fiyatı değiştirmektedir. Öte yandan eğer kargonun ulaşması konusunda bir zaman sıkıntısı yaşanmıyorsa farklı tercihlerde bulunabilmektesiniz. Bu noktada kargo firmanızın vermiş olduğu hizmetler çok önem kazanmaktadır. Kargo hizmetleri sizlere belirli bir fiyat teklifinde bulunmaktadır. Bu fiyat teklifleri doğrultusunda kendi kazançlarınızı ve kar planlamanızı yaparak hangi kargo firması ile çalışacağınıza karar vermelisiniz. Seçim yapmadan önce kar planlaması yapmak çok önemlidir aksi halde istenilen kazançları yakalamak zor olacaktır.

Uluslararası Hava Kargo

Uluslararası hava kargo taşımacılığı son dönemlerde oldukça revaçtadır. Özellikle geçmiş yıllardan bu yana kargo firmalarına duyulan ihtiyaç verilen hizmetlerin de değişmesine ve gelişmesine sebep olmuştur. Bu değişim doğrultusunda kargo taşımacılığı sizlere her türlü imkanı sunmaktadır. Geçmiş yıllarda ulaşım sektörünün el verdiği ölçüde kargo işlemleri gerçekleştirilmekteydi. Günümüzde ise global bir hal alan dünyada ulaşım yolları ve çeşitleri fazlalaşmıştır. Bu çeşitlilik insanların kargolardan daha kolay ve güvenilir bir şekilde yararlanmasına yol almıştır. Yurtdışı ihracat kargo firmaları arasında seçim yapacak üreticiler, firmaların sunmuş olduğu imkanları iyi değerlendirmelidir. 

Kargo firmaları, birçok seçimi üreticilere bırakmaktadır. Üreticilerin satmış olduğu ürünleri başarılı bir şekilde son kullanıcıya ulaştırabilmek için kargo firmalarının iyi seçilmesi gerekmektedir. Bu seçimler eğer yanlış yapılırsa uzun vadede kişiler karlarından ve kazançlarından kaybetmeye başlarlar. Yurtdışı ihracat kargo firmaları hem yurt içinde hem de yurt dışında müşterilerine bilfiil hizmet sağlamaktadır. Yalnızca lojistik konusunda değil bununla beraber gümrük işlemleri için de yardımcı olabilmektedirler. Tüm planlamalar, ihracat yapılmadan önce masaya konmalı derinlemesine çalışılmalıdır. Daha sonrasında satışlar boyunca herhangi bir problem yaşamamak adına lojistik konusunda detaylar yerine oturtulmalıdır. Hava kargosu son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tercihin altında hızlı olmasının çok büyük etkisi bulunmaktadır. 

Kargo firmalarında fiyatlandırmayı etkileyen birçok etken bulunmaktadır. Bu noktada da özellikle ulaşım tercihleri doğrudan fiyatlandırma üzerinde bir etki yaratabilmektedir. Örnekle açıklamak gerekirse, kara taşımacılığı günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu taşımacılık yeterince hızlı bir şekilde ürünleri istenilen yere bırakabilmektedir. Öte yandan eğer hızlı götürülmesi gerekenler varsa özellikle uluslararası hava kargo seçenekleri kullanılmalıdır. Bu sayede kargolar lojistik anlamında daha seri taşınacak ve bu hız kimi zaman üreticilere daha büyük kazançlar getirecektir. Bu noktada üreticiler hem kargo firması seçiminde hem de kargo seçeneklerinde iyi bir fizibilite çalışması yapmalıdır. Maliyetler, giderler ve kazançlar analiz edildikten sonra daha sağlıklı bir seçim ortaya konabilir. Bu sayede uzun vadede daha yüksek kazançlar elde edilecek ve müşteri memnuniyeti de yüksek seviyelerde tutulabilecektir. İyi bir kargo seçimi her zaman müşterileri memnun eder.

Havayolu Kargo Taşımacılığı

Ülkemiz içerisinde havayolu kargo taşımacılığı konusunda öncü olan birkaç firma bulunmaktadır. Bununla beraber son dönemlerde artan ihracat ve satışlar, kargo firmalarına karşı olan ihtiyacı yükseltmiştir. Bu sebeple farklı kargo firmaları, satıcılara kargo konusunda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Kargolar, birkaç farklı işlemle birlikte son kullanıcıya ulaşmaktadır. Bunlar içerisinde yalnızca ulaşım değil aynı zamanda depolama, saklama ve paketleme gibi işlemler de yer almaktadır. Bir bütün olarak havayolu taşımacılığı konusuna baktığınızda tüm bunların doğru bir hizmet içerisinde kişilere sunulması gerekmektedir. Yurtdışı ihracat kargo firmaları hem kara da hem denizde hem de havayolu ulaşımında çeşitli hizmetler sağlamaktadır. Bu hizmetlerin fiyatlandırması hem hizmet seçimine göre hem de kargo firmalarının planlamasına göre değişmektedir. 

Kargo firmaları, çok farklı alanlarda çeşitli hizmetler sağlamaktadır. Bu hizmetler içerisinde en önemlisi, havayolu kargo taşımacılığı sistemidir. Eğer satıcılar, ürünlerini çok hızlı bir şekilde alıcılara yetiştirmek istiyorsa bu yolu tercih etmektedir. Bu yol diğerlerine göre biraz daha fazla maliyetli olsa da kimi zaman getirileri götürülerinden çok daha fazla olabilmektedir. Özellikle kargoların müşterilere daha hızlı ulaşması, daha fazla satış demektir. Bu da kazanacağınız gelirin ve karın artmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda yalnızca maddi olarak değil marka kaliteniz ve prestijiniz için de iyi bir kargo seçimi yapılmalıdır. Bu sayede daha çok sevilecek ve aynı zamanda tanınacaksınız. Eğer alıcılar kargo hizmetinden memnun kalmazsa genel manada şirketinizin prestijinde bir sarsıntı yaşayabilirsiniz.  Bu da doğrudan kazançlarınıza etkide bulunacaktır. Aynı zamanda kargoların müşterilerin eline sorunsuz bir şekilde ulaşması çok önemlidir. Kayıp veyahut müşteriye ulaşmayan kargolar bir şekilde size eksi olarak yazılacaktır. Bu sebeple kesinlikle iyi bir kargo firması ile çalışılması gerekmektedir.

Yurtdışı ihracat kargo firmaları ile çalışan kişiler, farklı kalemler üzerinden bir fiyat skalası almaktadırlar. Fiyatları belirleyen en önemli etken doğrudan kargonun gideceği mesafedir. Ülkemizde yapılan ihracatlar içerisinde bu tarz sınırlar yoktur. Hem Amerika kıtasına hem de Avrupa kıtasına yapılan satışlar çok fazladır. Bu doğrultuda kargo firmaları da mesafe üzerinden bir fiyat değerlendirmesi ortaya koymaktadır. Fiyatı belirleyen bir diğer etken ise ürün ağırlığıdır. Gönderilen ürünlerin ağırlığı doğrudan fiyatlandırma üzerinde etkili olabilmektedir. Öte yandan bu fiyatlandırma ağırlık arttıkça çarpanı daha azalarak ilerlemektedir. Bu sebeple bir ürün göndermek yerine aynı yere iki farklı ürün kargo gönderebilmek kazancınızı yukarılara çekecektir. Fiyatlandırma üzerinde bir diğer etken ise süredir. Eğer kargoların belirli bir zamana karşı gönderilme yarışı varsa kesinlikle iyi tercihler yapılmalıdır. Özellikle hızlı yetişmesi gereken ürünler için hava yolu tercihi yapılmalıdır. Bu sayede daha kolay ve seri bir şekilde ürünler karşı tarafa erişmiş olacaktır. Kargo firmaları tüm bu etkenleri değerlendirerek ürün gönderebilme potansiyelinize göre size bir fiyat teklifinde bulunacaktır.

Encontraste la respuesta a la pregunta que buscabas?

Mikro ihracat yapmanın avantajları; Gümrüksel işlemlere gerek yoktur. Yapmış olduğunuz gönderinin KDV İadesini vergi dairenizden alabilmektesiniz. Müşterilerin bağlı bulunduğu Vergi dairesi ihracat ile ilgili olarak çıkış gümrüklerinden onay almak zorundadır. Beyannameli ihracatla ilgili elektronik sistem tamamlandığından onay işlemi kolayca olabilmektedir. ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi) ile ihracat olayı tamamen özel bir olay olduğundan, gümrük teyidleri hızlı bir şekilde alınamamakta, gecikmeler yaşanabilmektedir. Maliye bakanlığı ilgili uzamaların ihracat KDV iadesine ait gecikmelere sebep olmaması için, teyidi alınan kısımdaki miktar kadar KDV iadesinin yapılmasına izin vermektedir. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Mikro ihracat gönderilerinde gümrükçüye gerek duymadan ihracat ETGB adı altında gönderinizi yapabilirsiniz. ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi) İhracatta Posta ve Hızlı Kargo Taşıyıcılar yani KARGO operatörleri tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır. Yurtdışı Kargo firmaları dolaylı temsil yoluyla ilgili ihracat gönderileri için . ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi) Hızlı İhracat hizmeti vermeye yetkilidir. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICIO AL CLIENTESOPORTE VITALWHATSAPP