Yurtdışı Kargo Nasıl Gönderilir?

25-05-2021 12:57'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 27-07-2023 18:25

Yurtdışı Kargo Nasıl Gönderilir?

Yurtdışı kargo uluslararası alanda malların ve malzemelerin taşınmasında kullanılan taşıma hizmetidir. Büyük, küçük, ağır ve hafif tüm malların dünya’nın her noktasına taşınmasında kullanılan yurtdışı kargo hizmeti günümüzde önemli derecede seviye atladı. Çünkü Avrupa çok kısa sürelerde gönderilen mallarınız diğer kıta ülkelerine de bir o kadar hızlarda gönderimi yapılmaktadır. Uluslararası yurtdışı kargo, malları farklı ülkeler arasında, havayolu, karayolu, deniz yolu, demir yolu üzerinden ithal etme ve ihraç etme sürecidir.

Uluslararası yurtdışı kargo taşımacılığında malların taşınmasında birçok kural ve düzenlemenin eşlik ettiği karmaşık bir yük taşımacılığı sürecidir. Başarılı bir şekilde navlun ithalatı veya ihracatı için, işletmelerin belirli uluslararası nakliye politikalarını bilmeleri ve bunlara uymaları ve yükünüzün gümrükten geçmesi için evrakları toplamaları gerekir. Yurt içi gönderilerin aksine, her ülkenin kendi düzenlemeleri ve yasaları olduğu için uluslararası taşımacılık daha karmaşıktır. Bazı ülkelerin diğerlerinden daha katı politikaları vardır ve belirli ürünlerin ithalatını tamamen yasaklar.

Uluslararası gönderi yapan şahıslar ve firmalar, nakliye sırasındaki hasar çıkması nedeniyle güvenilir taşıma firmaları tercih etmektedir. Malların zararlı çıkması nedeniyle ürünlerde mal ve para iadesi gönderen için çok büyük yükler oluşturabilmektedir. Dünya çapında yurtdışı kargo paket teslimat hizmetlerini kullanarak kargonuzu uluslararası paket gönderiminde güvenilir bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan biri de fast express’dir.

Yurtdışı Kargo Nasıl Gönderirim?

Yurtdışı kargo gönderiminde nasıl bir gönderi oluşturacağınızı bilmiyorsanız yada hiçbir şey bilmiyorsanız yurtdışı kargolarınızı kampanya sayfamıza girerek “online yurtdışı gönderisi” oluşturup gönderebilirsiniz. Yada web sitemizdeki İletişim sayfamızdan bizlere ulaşarak veya İletişim formu’unu doldurarak bizlere ulaşarak kargolarınızı gönderebilirsiniz. 81 ilin neresinde olursanız olun tüm kargolarınız yurtdışına kolaylıkla gönderilmektedir. Hiçbir şey bilmeseniz de firmamız sizlere yardımcı olarak kargolarınızı kapınıza kadar gelip alarak gönderimin sağlamaktayız.

Yurtdışı Kargo Gönderim Süresi

Uluslararası alanda yurtdışı kargo taşımacılığı gönderiminde paketinizin boyutuna, ağırlığına, gönderileceği adrese, gönderileceği yola ve gönderim hızına göre gönderim sürelerinde farklılıklar göstermektedir. Özellikle hava yolu tercih eden fast express avrupa’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderim sağlarken diğer kıta ülkelerine 2-3 iş günü sürebilmektedir.

Yurtdışı Kargo Fiyatları

Uluslararası alanda kargo taşımacılığı yapan firmamız fast express küçük, orta ve büyük işletmeler için en uygun fiyatlarla kargo gönderimi yapmaktadır. Hacim desi hesaplama için paketin eni – boyu – yüksekliği çarpılır. Çıkan sonuç ile beş bin bölerek hacim yani desi değerini bulmuş olursunuz. Bizlerde bu desi değerine göre yurtdışı kargo gönderisi oluşturarak kargolarınızı gönderiyoruz. İlgili koli veya paket için kendi kilogram ağırlığı da tartılır hangisi büyük ise bu ağırlık dikkate alınarak fiyatlandırma ilgili rakam üzerinden yapılır. Yurtdışı kargo fiyatları hesaplanırken gidecek olan paketin ağırlığı ve kapladığı hacme göre çıkan hacim ağırlığı üzerinden hangisi büyük ise bu ağırlık üzerinden fiyatlandırma yapılarak gideceği ülkenin hangi ülke listesinde olduğuna bakılarak kilo ve ülke karşılığı çıkan rakam üzerinden ödeme yapılır. Paketin ekonomik ebatlarda olması paket fiyatının daha az navlun ücretli çıkmasını sağlayacaktır. Ayrıca toplu gönderileriniz sizlere çok daha uygun fiyatlar sunmaktayız.

Yurtdışı Havayolu ile Kargolar Nasıl Gönderilir?

Yurtdışı kargolarınız en hızlı, en güvenli şekilde göndermenin yolu uçak kargo ile göndermektedir. Firma olarak hava yolunu tercih etmekteyiz. IATA kurallarına uygun olarka taşınan kargolarınızı 7/24 takip ediyoruz. Yurtdışı kargo gönderiminde en önemli nokta kargonun ne zaman çıktığı, nerede olduğu, hangi işlemlerden geçtiği ve adrese ne zaman teslim olacağı gibi tüm işlemlerin takibi çok önemlidir. Fast Express; Yurtdışı Kargo ile Uluslararası alanda döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize en iyi hizmetleri sorunsuz şekilde sunuyoruz.

Yurtdışına Gıda Maddesi Gönderimi

Yurt dışına yiyecek ve gıda ürünleri göndermek isteyebilirsiniz. Bu durumda yurt dışına yiyecek ve gıda maddeleri nasıl gönderilir sorusuna cevap ararsınız. Bu sorunuzun cevabı ise oldukça basittir. Öncelikle yurt dışına yiyecek ve gıda maddesi gönderirken gıda israfı yapmama konusuna dikkat etmeniz gerekir.
 Bunun yanı sıra gıda ürünlerinin çoğu kolaylıkla bozulduğu için kargo gönderim şeklinizi en hızlı olacak şekilde yani hava yolunu seçmeniz gerekir. Hava yolu ile kargo gönderme şeklini seçtikten sonra sağlığa zararlı olan, mikrop taşıyan, çabuk bozulan ürünleri de göndermemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu hususlara dikkat ederek yurt dışına yiyecek ve gıda maddeleri nasıl gönderilir konusunda daha net bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Yurtdışına Kargo ile Sıvı Gönderimi

Yurt dışına kargo göndermeniz gerektiğinde her ürünü gönderemeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Bu husus dahilinde özellikle yurt dışına kargo ile sıvı (zeytinyağı, pekmez, turşu, şampuan) gönderilir mi sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Öncelikle yurt dışına kargo ile mutfak yağları göndermenizin mümkün olmadığını bilmeniz gerekir. Bunun yanı sıra pekmez gibi bozulma olasılığı olan ürünler de kargo ile gönderilmemektedir. 
Bu ürünler dışında yurt dışına kargo ile sıvı (zeytinyağı, pekmez, turşu, şampuan) gönderilir mi sorusunun içinde turşu gibi sarımsak kokan ürünler de yer almamaktadır. Son olarak şampuan gibi temizleyici ürünler de kargo ile yurt dışına gönderilmemektedir.

Yurtdışına Kargo Gönderimleriniz İçin Bilinmesi Gerekenler

Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde yurt dışına kargo ile neler gönderilebilir sorusu merak eder ve araştırırsınız. Araştırmanız sonucunda da neredeyse birçok ürünü rahatlıkla gönderebileceğinizi görmüş olursunuz. Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde rahatlıkla kitap, dergi, ev aletleri, mobilyaları ve araba parçalarını gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra evrakları, plastik ürünleri, bilgisayarları, duvar kağıtlarını, cam metal kapları, hobi ürünlerini, elektrikli ev aletlerini, bebek ürünlerini de yurt dışına kargo ile gönderebilirsiniz. 
Bu ürünler dışında yurt dışına kargo ile neler gönderilebilir hakkında tereddüde düşmemek için hangi ürünleri kargo ile gönderemeyeceğinize bakarak net bir bilgi sahibi olabilir ve kargonuzu gönderirken sorun yaşamazsınız.

Yurtdışına Kargo Göndermenin En Kolay ve Ekonomik Yolları

Yurt dışına kargo gönderirken her zaman kolay ve kısa sürmesini istersiniz. Bunun için de yurt dışına kargo göndermenin en kolay yolu nedir sorusunun cevabı aranmaktadır. Bu sorunun cevabı olarak da ilk olarak göndereceğiniz ürünlere karar vermeniz gerekir. Daha sonra kargo firmasını bulmanız gerekmektedir. Kargo firmasını bulduktan sonra da ilk olarak ürünlerinizi paketlemeniz ve kargo firmasının internet sayfası üzerinden fiyat hesaplama yapmanız gerekecektir. 
Son olarak kargonuzu yurt dışına göndermek için kargo firmasına gitmeniz yeterli olacaktır. Bunlar dışında yurt dışına kargo göndermenin en kolay yolu nedir ve en hızlı nasıl gönderilir bilmek için kargo gönderim tiplerini sorabilirsiniz. Kargonuzun hızlı bir şekilde ulaşması için hava yolu ulaşımını seçebilir ve en kısa sürede kargonuzun istediğiniz ülkeye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yurtdışına Kargo Gönderebilmek için Uyulması Gereken Kurallar

Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde uymanız gereken kurallar vardır. Yurt dışına kargo gönderme kuralları içinde ilk olarak gönderdiğiniz ürünlerin kargo ile gönderilebilir ürünler olması gerekir. Yani silah, kesici alet, yanıcı madde gibi yasak ürünlerin kargo paketinizde yer almaması gerekir. Bunun yanı sıra yiyecek göndermek istediğinizde de gıda ürünlerinin bozuk olmaması ve sağlığa zararlı olmaması gerekmektedir.
 Ürünlerinizde kargo ile gönderme konusunda sıkıntı olmadığı takdirde yurt dışına kargo gönderme kuralları arasında yer alan adres bilgisini ve sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde söylemeniz de yer almaktadır. Tüm bu kurallara uymanız dahilinde sizler için en uygun olan taşıma yöntemini de seçerek kargonuzu istediğiniz ülkeye güvenle gönderebilirsiniz.

Yurtdışına Kargo Gönderebilmek İçin Adım Adım Nasıl İlerlemeliyiz

Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde belirli bir düzeni takip ederseniz eğer kargonuzu gönderirken sıkıntı yaşamazsınız. Bu düzen dahilinde ise yurt dışına kargo gönderme için yapılacak adımlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu adımlar içinde ilk olarak kargo ile göndereceğiniz ürünleri hazırlamanız gerekir. Daha sonra yurt dışına kargo gönderebilmek için kargo firması seçmeni gerekir. 
Seçtiğiniz kargo firmasının kargo gönderdiği ülkelere ve kargo ile birlikte gönderebildiği ürünlere de bakmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra yurt dışına kargo gönderme için yapılacak adımlar arasında kargo firmasının internet sayfasından kargo fiyatı hesaplama işlemi de yer almaktadır. Tüm bu adımları takip ettikten sonra son olarak kargo firmasına gitmeniz ve kargonuzu vermeniz yeterli olacaktır. İlgili adımlar hakkında aşağıda sıralama takip edilmelidir.

Yurtdışı kargo şirketi seçimi

Yurtdışı kargo şirketi seçiminde güvenilir ve deneyimli bir kargo firması seçilmesi, kargo transferinde sorun yaşanmaması ve paketinizin zamanında alıcısına ulaşması için önemlidir. Firmanın yurtdışında birçok yurtdışı yerel kargo firması ile anlaşması olup paketlerin gerek gümrük gerekse gümrük sonrası dağıtımının hızlı şekilde yapılmasını sağlaması gerekmektedir. 

Yurtdışı kargo gönderi türünü belirlemek

Yurtdışına gidecek olan kargonuzu göndermeden önce, ilgili paketin ne aracılığı ile gideceğini belirlemeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkacak olan Hava yolu, deniz yolu, Kara yolu seçenekleri için ise gidecek olan paketin ağırlığı, gideceği yere olan aciliyet durumu ve paketin ağırlığına göre, ağır paketlerde ekonomik olabilecek bütçeyi, yakalayabilmek gibi seçenekler karşınıza çıkacaktır

Yurtdışı Havayolu Taşımacılığı

Havayolu taşımacılığında yükler farklı ülkeler arasında uçaklar ve havayolu taşımacılığı yapan diğer araçlar ile hızlı bir şekilde alıcı destinasyona ulaşmaktadır. Yurtdışı havayolu taşımacılığında, uluslararası havayolu şirketleri önemli rol almaktadır. Havayolu taşımacılığında kapasite nedeniyle fiyatlar diğer seçeneklere göre daha pahalı olmaktadır. Buna karşı alınan hizmet daha hızlı olmaktadır.

Yurtdışı Karayolu Taşımacılığı

Karayolu taşımacılığında, birbirine karayolu ile bağlı olan ülkeler arasında kullanılabilen bir taşıma şekli olup,  havayolu seçeneğine göre daha ekonomik fiyatlar ile hizmet verilmektedir. Karayolu riskleri olan bir taşıma türüdür. Taşıma aracının arızalanması, kaza yapması gibi olumsuz yönleri mevcuttur. Ayrıca gümrük geçişlerinde aracın ülkelerin gümrük geçişlerinde uyguladıkları gümrük uygulamaları nedeniyle yaşanan gecikmelerde olabilir. 

Yurtdışı Deniz yolu Taşımacılığı

Denizyolu taşımacılığında, Limanları olan şehirlerden ve ülkelerden, diğer limanlı şehir ve ülkelere olan, farklı kapasite ve özelliklere sahip büyük gemiler ile yapılan taşıma şeklidir. Diğer ulaşım yöntemlerine göre daha büyük ebatlı ve ağırlıklı olan malzemelerin taşınması için kullanılan bir seçenektir. Bu şekilde olan çok büyük hacimli malların tek seferde taşınması taşıma ve diğer maliyetler için ekonomik olmasını sağlamaktadır. Bu taşıma şeklinin dezavantajları arasında taşımacılık süresinin çok uzun olması gelmektedir.

Yurtdışı Kargo Ücreti

Yurtdışına gidecek olan ürünler değerli ise veya içerik nedeniyle hassas ürün olup zarar görebilme şansı varsa sigorta seçenekleri görüşülüp olası meydana gelebilecek olan hasar veya kayıplara karşı gönderici ve alıcıyı koruma altına alan sigorta işlemi yapılmalıdır. 

Yurtdışı Kargo Paketleme

Yurtdışına gidecek olan kargonuzun güvenli bir şekilde adresine ulaşabilmesi için, kargonun içinde bulunan içerikleri koruyacak şekilde paketlenmesi ve dış etkilere karşı izole edilmesi gerekmektedir. Özellikle kırılabilecek olan cam, porselen gibi hassas malzemeler içeren paketler ahşap kasa veya palet üzerine koyulması faydalı olacaktır.

Yurtdışı Kargo Belgeleri 

Yurtdışına gidecek olan kargolar için, içeriğini ve değerinin belirtildiği belgeler düzenlemek gerekmektedir. Invoice, Gümrük Beyannamesi, Ticari Fatura, ATR, Bitki sağlık Sertifikası, gibi isimlendirilen ve daha birçoğu mevcut olan belgeler için işlem yapmak gerekebilir.

Invoice

Satılan ürünlere ait, ürünlerin içeriği ve ürünlerin değerini gösteren belgedir. Satıcı tarafından hazırlanıp alıcısına verilen Invoice evrağı üzerinden aynı zamanda tarih alıcı satıcı bilgileri, vergi bilgileri, ödeme koşulları ve belgeye ait belirlenen bir numara varsa bu belirtilir.   

ATR Belgesi

 
Türkiye ve Avrupa birliği arasında satılan veya alınan ürünlere ait ticarette kullanılan bir gümrük belgesidir. ATR belgesi sayesinde Türkiye ve Avrupa arasında ithalatçı veya İhracatçı ülke sınırlarında yapılacak olan gümrük işlemlerinde muaf olunacak şekilde gümrük vergilerinin uygulanmasını sağlar. ATR evrağında alcı ve satıcı bilgileri yanı sıra taşınan ürün hs code, kilo ve parça sayısı belirtilmektedir. 

Bitki Sağlık Sertifikası ( Phytosanitary Certificate)

Bu sertifika bitkisel ürünler için geçerli olup, bir ülkenin Ulusal Bitki Koruma Örgütü tarafından bitkisel ürünlerin her türlü bitki sağlığı düzenlemelerine uygun olup olmadığını belirten evraktır. Bitki sağlık sertifikası, bitkisel ürünlerin, uluslararası ticaretinde, biyolojik güvenliği sağlamak ve zararlıların ülkelere girmesine ve yayılmasına karşı korumanın sağlanması için önemlidir. İthalatçı ülkelerin bitki ürünlerinin girişi için özel koşul, gereklilikleri ve düzenlemeleri olabilir, bu nedenle ihracatçıların bu düzenlemelere uyması ve herhangi bir ticaret kesintisinden kaçınmak için gerekli bitki sağlığı sertifikasını alması gereklidir.

Yurtdışı Kargo Sigorta

Yurtdışına gönderilen her türlü ürün ve gönderinin taşıma sırasında hasar ve zarar görmesi veya kaybolması sonucu alıcı ve göndericinin ilgili hasar veya kayıptan dolayı zarar görmemesi ve zararlarının karşılanması için yapılmaktadır. Genel olarak yapılan sigortalara ait primler, gönderilen malzemenin değerine göre belirlenmektedir.

Yurtdışı Kargo Takip 

Yurtdışına giden gönderinizi, anlaşmış olduğunuz kargo firması tarafından iletilen takip numarası üzerinden sitede bulunan izleme bölümünden takibini yapabilirsiniz ve kargonuzun yurtdışında adım adım nerede olduğunu kontrol ederek oluşabilecek gecikmeleri kontrol edebilirsiniz. Zamanında gitmeyen kargo için alıcınızı bilgilendirip, alıcınıza hangi tarihte teslim edilebileceği hakkında bilgi edinilmişte olunmaktadır.

Yurtdışı Kargo Müşteri Hizmetleri

Yurtdışına giden kargolar için bilgi alışverişi yapabilmek, akılda kalan soru işaretlerinin giderilmesi ve daha birçok konuda müşterilere geniş bilgiler sunabilmek için müşteri hizmetleri olan bir kargo firması ile çalışmak uygun olacaktır.     

Yurtdışına Kargo Gönderirken Paketleme için Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yurt dışına kargo gönderirken nasıl paketleme yapılmalı sorusu birçok kişi tarafından merak edilir. Çünkü bir ürünün paketlenme şekli taşınırken onu daha iyi koruyabilir. Bu yüzden paketleme konusuna oldukça dikkat edilmelidir. İlk olarak göndereceğiniz ürünlere karar vermeniz gerekir. Göndereceğiniz ürünlerin hepsine karar verdikten sonra ürünleri koyacağınız yeteri boyutta bir paket bulmanız gerekir. 
Bulacağınız paketin boyutu ödeyeceğiniz ücreti belirleyeceği için paketinizin yeteri boyutta olmasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra yurt dışına kargo gönderirken nasıl paketleme yapılmalı hususunda ürününüzün niteliğine göre de bir paket seçmelisiniz. Bu konulara dikkat ederek paket seçerek ürünlerinizi özenle paketlemeli ve kargo firmasına götürmelisiniz.

Yurtdışına Kargo Göndermek İçin Mutlak Bilinmesi Gereken Hususlar

Yurt dışına kargo gönderme ihtiyacı duyduğunuzda kargonuzu gönderebilmeniz için bilmeniz gereken hususlar vardır.Bunun için yurt dışına kargo göndermek için neler gerekli ve mutlaka bilmeniz gereken noktalar konusuna dikkat etmeniz gerekir. Dikkat edeceğiniz bu konular ile birlikte ilk olarak kargonuzu göndermek için yurt dışı kargo hizmeti sunan bir kargo firması bulmanız gerekir. Daha sonra göndereceğiniz kargonun içerisinde kargo ile gönderilemeyen ürünler olup olmadığına bakmalı ve gönderilmeyen ürünleri kargo paketinizden çıkarmalısınız. 
Son olarak bu adımları takip ettikten sonra kargo firmasının sizlere sunduğu kargo gönderim tiplerinden bütçenize uygun olanı seçerek kargo firmasının internet sayfası üzerinden fiyat hesaplamanız gerekir. Size tavsiye edilen tüm bu adımları takip ederek yurt dışına kargo göndermek için neler gerekli ve mutlaka bilmeniz gereken noktalar hakkında daha net bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Yurtdışına Kişisel Kullanılmış Eşya Gönderme

Yurt dışına kimi zaman eşya göndermeniz gerekebilir. Bu durumda yurt dışına eşya nasıl gönderilir sorusunu araştırır ve sorunuza çözüm ararsınız. Yurt dışına eşya göndermek istediğinizde ilk olarak yurt dışına eşya taşıyan bir firma ile anlaşmanız gerekir. Firma ile anlaştıktan sonra sizin için birçok işi nerdeyse taşıma firması yapacaktır.
Sizler yurt dışına göndereceğiniz adresi belirleyip firmayı aradıktan sonra firma evinize gelerek eşyalarınızı alacak ve ilk başta belirli bir ücret de alarak eşyalarınızı istediğiniz adrese götürecektir. Eşyalarınızı yurt dışına taşırken gerekli belgelerle firma sizin için ilgilenecek ve sizlere sıkıntı yaratmayacaktır. Bu yüzden yurt dışına eşya nasıl gönderilir konusunda endişelenmenize gerek kalmadan güvenle eşyalarınızı istediğiniz ülkeye gönderebilirsiniz.

MSDS Belgesi Nedir ve Nasıl Bulunur?

Yurt dışına kimi zaman kimyasal madde göndermeniz gerekir. Bu durumda da MSDS yani Malzeme Güvenlik Bilgi Formu belgesi almanız gerekir. Peki, yurt dışına sıvı taşınabilmesi için MSDS belgesi nasıl bulunur?
MSDS belgeleri,TSE tarafından belirlenen şartlara göre sertifikalandırılmış, TÜRKAK tarafından uluslararası standartlaraakredite edilmiş “GüvenlikBilgi Formu Hazırlayıcısı” tarafından hazırlanmaktadır. Bu yüzden bu belgeyi alabilmek için bu standartlara sahip uzmanlara başvurmanız gerekecektir. 
Yurt dışına sıvı taşınabilmesi için MSDS belgesi nasıl bulunurkonusunda uzmana başvurduktan sonra uzman sizin için gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Uzmanın değerlendirmesi sonucunda belgeyi almanız durumunda yurt dışına sıvı taşırken bir sorun yaşamayacak ve güvenle malzemenizi taşıyabileceksiniz.

Yurtdışına Kargo Gönderimi Nasıl Yapılmalıdır

Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde merak edeceğiniz birçok soru olacaktır. Özellikle yurt dışına kargo gönderimi nasıl yapılır ve nereden gönderilir konusu oldukça merak edilmektedir. Yurt dışına kargo gönderimi için ilk olarak kargo firmalarını araştırmanız gerekir. Yurt dışına kargo gönderim hizmeti sunan firma seçimi yaptıktan sonra göndereceğiniz ürünleri belirleyip güzelce paketlemeniz gerekir. 
Ürünlerinizi paketledikten sonra seçtiğiniz kargo firmasının internet sayfasından kargo hesaplama seçeneği ile kargo ücretiniziçin ortalama bir fiyat belirleyebilir ve kargo firmasına ona göre ürünleri götürebilirsiniz. Bunların dışında yurt dışına kargo gönderimi nasıl yapılır ve nereden gönderilir sorusuna kargonuz için farklı gönderim tiplerini de seçebileceğinizi bilmeniz gerekir. Bu gönderim tipleri ile kargonuzu daha hızlı iletebilir ya da daha geç ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yurtdışına Kargo ile Taşınması Yasak Olan Bazı Ürünler

Yurt dışına kargo ile ürün göndermek istediğinizde her ürünü gönderemeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Bazı ürünleri kargo ile göndermek yasak olduğu için yurt dışına göndermeniz mümkün olmayacaktır. Yurt dışına kargo ile taşınması yasak ürünler arasında ilk olarak her türlü patlayıcı ve yanıcı ürünler yer almaktadır. 
Bu ürünlerin yanı sıra uyuşturucu, esrar, kokain, havai fişek, silah ve telif hakkı olmayan markalı ürünler ile imitasyonlarını da kargo ile göndermek yasaktır. Ayrıca yurt dışına kargo ile taşınması yasak ürünler arasında ilaç,altın, para, çek, kıymetli evrak, bıçak türü sivri ve kesici aletler, parfüm, deodorant, saç köpüğü, tıraş köpüğü, mıknatıslı ürünler, yumurta ya da et gibi kısa sürede bozulma olasılığı olan ürünler de yer almaktadır.

Yurtdışına Kargo ile Gönderilmesi Yasak Olan Bazı Ürünler

Yurt dışına kargo göndermek istediğiniz zaman her ürünü gönderemeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Hangi ürünler yurt dışına kargo ile gönderilemez sorusunun cevabını öğrenerek bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Öncelikle yurt dışına kargo göndermek istediğinizde patlayıcı, yanıcı ve kokain gibi uyuşturucu maddelerin gönderemeyeceğinizi bilmeniz gerekir. 
Bu ürünlerin yanı sıra bıçak gibi kesici aletleri, et, yumurta, balık gibi çabuk bozulan ürünleri de kargo ile göndermeniz mümkün olmamaktadır. Ayrıca hangi ürünler yurt dışına kargo ile gönderilemez şeklinde bir arama yaptığınızda bu ürünler dışında parfüm, deodorant, saç köpüğü gibi ürünlerin yanı sıra antika ürünlerinin de kargo ile gönderilemediğini göreceksiniz.

Encontraste la respuesta a la pregunta que buscabas?

Yurtdışı hızlı kargo hizmetinde Yemen, Sudan, Irak, Suriye, Afganistan, Somali, Kuzey Kore ve İran’a savaş, terör veya toplumsal ayaklanma, sokağa çıkma yasağı, ambargo veya bunun gibi jeopolitik ve siyasi durumlardan dolayı bu tarz ülkelere kargo taşıma fiyatlarına ek ücret sistemi uygulanmaktadır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı kargo gönderisi yapılırken uçak ve diğer taşıma araçları için tehlike arz eden ve uluslar arası yetkili kurumlarca belirlenmiş olan taşınabilir malzemeler konusunda taşıma firmanızdan mutlaka bilgi almalısınız malzemeler havayolu için x-ray cihazından taranacak olup yapılan yanlış beyanlardan kanuni olarak gönderici mesuldür. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı kargolarınız karşı ödemeli olarak gönderilirken, alıcınız tarafından ödemenin teyit edilmiş olması gereklidir. İlgili ödeme teyitleri gönderici tarafından bildirilen bilgiler üzerinden kargo firmasının yapmış olduğu bağlantılar üzerinden sağlanır. Ödeme teyidi olmayan kargolar göndericiye iade edilir. İade sırasında ilgili masraflar göndericiden tahsil edilir. Yurtdışı karşı ödemeli gönderilerde navlun ücreti alıcıdan tahsil edildiği gibi ayrıca ilgili ülke gümrüğünde oluşabilecek olan vergilerde alıcıdan talep edilebilir. İlgili vergi ödemeleri gönderici tarafından talep edilirse Türkiye’den ödenecek şekilde çevrilip işlem yapılabilir bu hususta oluşacak olan extra ücretler göndericiye fatura edilir ve tahsilatı yapılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Öncelikle karşı ülkede nereden gönderiniz alınacak ve burada nereye gelecek ise tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Alıcı ve gönderici bilgileri, malzeme içerik bilgisi eksiksiz olmalıdır. Söz konusu detaylar hazır olduğunda bize bilgi vermeniz durumunda toplama işleminiz organize edilecektir. İstenilen evraklar müşteri destek çalışanlarımız ile birlikte hazırlanacaktır. Daha sonrasında paketiniz elinize ulaşacaktır. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Sebebi hızlı, ekonomik ve güvenilir olmasıdır. Yurtdışından uçak kargo ile kendi bulunduğunuz ülkenin şehrine getirtmek veya yurtdışına uçak kargo ile göndermek istediğiniz malın, ürünün yada evrağın en güvenli, en hızlı şekilde taşındığını bilmek sizi rahat hissettirir. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICIO AL CLIENTESOPORTE VITALWHATSAPP