Yurtdışı Kargo Ücreti

17-11-2021 12:43'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 09-03-2023 18:06

Inhalt

Yurtdışı Kargo Ücreti 

Kargo taşımacılığı ihtiyacı, yaşadığımız yüzyıl içinde, teknolojinin her alanda olduğu gibi kargo sektöründe de ilerlemesi sonucu, kişi veya şirket ihtiyaçlarında farklılıklar olmaksızın, taleplerin takipten, transfer seçeneklerine kadar alıcı ve göndericilerin eksiksiz tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde organize edilmesi ve global olarak tüm dünya ülkelerinde aynı standart üzerinde ilerlemesi üzerine kurulmuş bulunmaktadır. Fast Express, ülkeler arası zamanında ulaştırılması gereken her türlü evrak, numune, hediye ve alışveriş içerikli ürünler için gideceği ülkeye göre fiyatlandırmanın nasıl hesaplanacağı, kargo göndericisi tarafından merak edilir ve ülkeler arası olması dolayısıyla sorun çıkabilecek hususlar için bilgi alınmak istenir.
Yurtdışı kargo ücreti araştırırken pek çok farklı firmada birbirinden farklı fiyatlarla karşılaşmanız mümkündür. Günümüzde yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da lojistik sektöründe hizmet veren çok sayıda firma bulunuyor. Gönderilerinizi dünyanın diğer ucuna güvenle taşıyan, bunu en uygun fiyatlarla sağlayan ve aynı zamanda müşteri memnuniyetini önemseyen bir kargo firması bulabilirsiniz. 
Çoğunlukla kullanıcıların en büyük beklentileri düşük fiyat noktasında oluyor. Tabii ki fiyatı belirleyen etmenler arasında da çok sayıda kritere rastlıyoruz. Gönderinin hedef noktasından boyutuna, ağırlığından gönderim türüne kadar çok sayıda değişken söz konusu olabiliyor. Haliyle bunlar fiyat farklılıklarına sebep olabiliyor.  Yurtdışı kargo ücretleri firmaların hizmet politikalarına göre de geçtiği işlem başına belirlenen ücretler neticesinde değişebiliyor. 

Yurtdışı Gönderi Ücreti Hesaplama

Yurtdışı gönderi ücreti hesaplama noktasında her zaman için kargolarda kullanılan desi hesaplama çarpanı kullanılıyor. Fakat normal şartlarda kargo ile gönderilen ürünün gideceği mesafeyle yurtdışı gönderilerde ulaşılacak mesafe çok farklı olduğundan burada bazı kriterler uygulanabiliyor. Örneğin gerçek ağırlık ile hacimsel ağırlık ölçümü yapıldıktan sonra fiyat belirlenirken baz alınan kriter hangisi daha yüksekse o oluyor.
 
Dolayısıyla yurtdışı kargo ücreti hesaplama noktasında aslında en önemli unsurlardan birisi gönderiyi teslim etmeden önce fiyatla ilgili bir hesaplama aracına ulaşabilmek. Ki bunu kargo firmalarının web sitesi üzerinden bulmak mümkündür. Direkt olarak kargonuzun hacimsel ölçülerini girdikten sonra ve ağırlığını yazarak hesaplama işlemini yapabiliyorsunuz. Farklı bölgelere ayrılmış olan yurtdışı teslim noktalarına göre de size ortalama kargo fiyatı sunulabiliyor. 
Yurtdışı gönderi ücreti hesaplama işlemi sayesindebirçok kişi gönderilerini göndermeden kargo firmasına ödeyeceği parayı öğrenebilir. Kargo firmasına ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenmek için ise ilk olarak göndereceğiniz ürünleri hazırlamanız gerekir. Ürünlerinizi hazırlarken de dosya, ticari koli veya değerli bir koli mi olup olmadığını net bir şekilde belirlemeniz gerekir. Çünkü gönderi tipine göre kargo firmasına ödeyeceğiniz ücret değişecektir. 
Gönderinizi hazırladıktan sonra kargo şirketine karar vermeniz ve şirketin internet adresi üzerinden yurtdışı gönderi ücreti hesaplama sayfasına girerek gerekli bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Kargonuzun bilgilerini tamamen girdikten sonra ise fiyat hesapla seçeneği ile ödeyeceğiniz ücreti daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yurtdışı Kargo Evrak Ücretleri Ne Kadar?

Yurtdışı kargo evrakları en önemli kriterler arasında gösterilebilir. Gönderinin teknik açıdan bir sorun yaşanmadan hedef noktaya ulaştırılmasını sağlamak için gerekli evrakları doldurmalı ve tüm masrafları karşılayarak kargo sürecinin başlamasını sağlamalıyız. Gönderiler yalnızca dosya ve doküman formatında ise konşimento belgesi evrak olarak yeterlidir. 
Ancak diğer gönderiler için aynı zamanda proforma fatura, MSDS belgesi, gıda sertifikası gibi ekstra evraklar talep edilebilir. Kargo şirketleri bu bağlamda hizmet politikalarına bağlı olarak size evrak ücretleri dahil tutar çıkarabilir. Ki bu sayede yurtdışı kargo evrak ücretleri sizin kargo ücretinize yansır ve bir noktada belgelerle uğraşmak zorunda da kalmazsınız. Siz yalnızca mevcut belgelerinizi ibraz edersiniz ve tüm işlemler adınıza yapılır. 
Yurtdışı kargo evrak ücretleri ne kadar sorusuna birçok kargo firması farklı şekilde sizlere cevap verecektir. Öncelikle evrak göndermek istediğinizde normal kargoya göre farklı bir tarife uygulandığını bilmeniz gerekir. Çünkü kimi zaman gönderdiğiniz evrak için ödeyeceğiniz ücret herhangi bir koli göndermenizden daha pahalı olacaktır. Bunun sebebi ise evrakların oldukça önemli olması ve kargo firmalarının evraklar için farklı tarife uygulaması olacaktır.
Yurtdışına evrak göndermek istediğiniz kargo firmalarının internet sayfasına girerek yurtdışı kargo evrak ücretleri ne kadar sorusuna daha net bir cevap bulabilirsiniz. Kargo evrakınızı göndermek istediğiniz yönteme ve evrakınızın gramajına göre ödeyeceğiniz ücret kargo firmalarına göre farklı olacaktır. Bu farklı ödeme fiyatları arasından sizin için en uygun olanı kolaylıkla bulabilir ve evraklarınızı güvenle gönderebilirsiniz.

Yurtdışı Kargo Bölgelere Göre Ücretler ve Listesi

Yurtdışı kargo bölgeleri yakınlık derecesine bağlı olarak çeşitli standartlar gözetilerek belirlenmiştir. Siz kargonuzu teslim ettiğinizde mevcut hedef adrese göre hangi bölgeye gideceği göz önünde bulundurularak fiyatlandırma yapılır. Örnek olarak Almanya, Fransa ve Hollanda 1.bölge olarak görünüyorken, Avusturya, Bulgaristan, Danimarka için 2.bölge ve buna uygun fiyatlar geçerlidir. 
Yine Andorra, Hırvatistan, İsveç ve Letonya 3.bölge olarak nitelendirilirken, Faroe adaları, Arnavutluk, İzlanda, Karadağ ise 4.bölge şeklinde tarifelere geçiyor. Aynı zamanda bölgeler fiyatların belirlenmesinde önemli bir kriter iken yurtdışı gönderi süresi için de aslında en belirleyici unsurdur. Çünkü ulaşım süresi, kargo şekli ve aynı zamanda yerel teslimata göre de değişkenlik göstermektedir. 
Yurtdışı kargo bölgelere göre ücretler ve listesi her kargo firması tarafından hazırlanmaktadır. Çünkü ülkemizden dünyanın dört bir yanına evrak ya da koli gibi kargolar gönderilmektedir. Bu durumda da yurt içine nazaran yurt dışı kargo ücret bedeli farklı olmaktadır. Bunun sebebi ise hem kullanılan araç tipinden hem de gidilen mesafeden kaynaklanmaktadır.
Özellikle yurt dışı kargo bölgelere göre ücretler ve listesi hazırlanırken kargonun gideceği kıtaya göre ücrette farklılıklar olmaktadır. Avrupa ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke için farklı tarifeler uygulanmaktadır. Bu listelerdeki tarifelere göre kargonuzu göndereceğiniz ülke için ücreti net bir şekilde belirlemek isterseniz eğer kargo firmasının internet sayfasına bakmanız yeterli olacaktır.

Yurtdışı Kargo Ücretleri Hacme Göre Nasıl Hesaplanır?

Yurtdışı kargo ücreti hesabı yaparken standart olarak kargolarda kullanılan desi yani hacim hesaplaması yapılmaktadır. Tabii ki gönderi standardına bağlı olarak yurtdışı kargoları için daha farklı hesaplama metotları kullanıldığından şüphe yok. Kargo hacmi için hesaplamalar şu formüle göre gerçekleştirilmektedir. 
• En x boy x yükseklik/5.000 
Bu formüle göre yurtdışı kargo hacim hesaplama işlemi tamamlandıktan sonra elde edilen sonuç size direkt olarak fiyatı belirlemede yardımcı olmayabilir. Çünkü yurtdışı kargo gönderimi için hacimsel ağırlık ile gerçek ağırlık kıyaslandığında en yüksek kriter hangisiyse ona göre fiyatlandırma tablosu oluşturulur. Yalnızca en, boy ve yükseklik formülüyle elde edeceğiniz sonuç kadar ağırlık da önem taşımaktadır. 
Yurt dışı kargo ücretleri hacme göre nasıl hesaplanır sorusu birçok kişinin merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Çünkü kimi zaman kargolarınızı gönderirken hacim üzerinden de kargonuzun ücretini belirleyebilirsiniz. Bu durumda da hacim hesabının nasıl yapıldığını bilmeniz gerekir. 
Hacim hesabı üzerinden kargonuzun gönderi ücretini öğrenmek için öncelikle kargonuzun şeklinin düzgün olması gerekir. Daha sonra kargonuzun taban kısmının enini, boyunu ve paketin yüksekliğini ölçmeniz gerekir. Bunun yaptıktan sonra ise bulduğunuz ölçüleri birbiriyle çarpmanız gerekecektir. Ancak bulduğunuz işlem sonucunun cm cinsinden olduğunu da unutmamanız gerekir. Her kargo ücreti hacim ölçüsünü cm cinsinden istemeyebilir. Hangi uzunluk birimi üzerinden olduğunu öğrenmeniz için kargo şirketinin internet sayfası üzerinden yurt dışı kargo ücretleri hacme göre nasıl hesaplanır sorusunu araştırmanız yeterli olacaktır.
Yurtdışı kargo ücreti hesaplayabilmek için, kargonun ebatları kadar olacak bir kutu içine yerleştirilmesi ve kutunun hassas tartı ile tartılması gereklidir ayrıca kutunun ebatlarını en, boy, yükseklik olarak metre ile cm olarak ölçmek gereklidir. Ölçülen ebatlar birbiri ile çarpılarak 5000 katsayısına bölünmelidir çıkan rakam hacimsel ağırlıktır. Ağırlık ve kendi tartı ağırlığı arasında hangisi büyük ise bu ölçü dikkate alınır. Fast Express, teknolojiye yapmış olduğu yatırımlar ve müşteri hatasını azaltmak için, ilgili işlemlerin internet üzerinden kolayca yapılabilmesini sağlayacak programlar sunmuştur. www.fast-express.com/tr/kampanya sayfasında ilgili ölçü ve tartımların sisteme girilerek kolayca yurtdışı kargo ücretlerinin hesaplanmasını sağlamaktadır.

Yurtdışına Giden Hangi Kargo Ücretleri Daha Uygun?

Yurtdışına en ucuz kargo arayışı içerisindeyseniz burada belirlenecek olan bazı faktörler kargo tutarını etkileyebilir. Kargo firmalarının hizmet politikaları en hızlı ve en uygun hizmeti sunmayı kapsar. Ancak bazı müşterilerin hızlı teslimat talebinden ötürü ekspres kargo gibi hizmetler sunmayı da ihmal etmezler. Dolayısıyla kargo sürecini belirleyen kriterleri bilmek uygun fiyatlı kargo gönderisi için önemlidir.
Örneğin kargonuzun ulaşacağı adrese teslimat seçenekleri arasında denizyolu ve havayolu varsa denizyolu ile teslimat her zaman daha uygun fiyatlara gerçekleştirilebilir. Yurtdışına gemi ile kargo ücreti uygun olsa da her noktaya mümkün olmadığı gibi süreç anlamında da uçakla kargoya göre çok daha yavaştır. Aynı zamanda karayolu ile Avrupa’ya kargo göndermek ülkemizde mümkündür. 
Yurt dışına giden hangi kargo ücretleri uygun sorusunun cevabını özellikle kargo göndermek istediğinizde daha çok merak edebilirsiniz. Çünkü her kargo şirketi farklı bir tarife uygulamaktadır. Kargo firmaları, özellikle kargonuzun ağırlığı ve cinsi üzerinden sizin için farklı tarifeler oluşturmuşlardır. 
Bunun yanı sıra göndermek istediğiniz ülkeye göre de kargo firmalarının ücretleri farklı olmaktadır. Bu kriterler doğrultusunda kimi kargo firmaları daha uygun fiyatlar sunarken kimileri ise daha pahalı fiyatları sizlere sunacaktır. Bu yüzden kargo gönderirken yurt dışına giden hangi kargo ücretleri uygun sorusunun cevabını net bir şekilde öğrenmek istersiniz. Bu sayede kargonuzu göndermek için seçeceğiniz kargo firmasına daha kolay karar verebilirsiniz.

Yurtdışı Kargoların Ücretleri Ne Kadar?

Yurtdışı kargo fiyatı ile ilgili çok farklı kriterlerin birbiriyle karşılaştırılması ve buna göre sonuca ulaşılması gerekmektedir. Direkt olarak gönderinin hacmi, ağırlığı, gideceği ülke, varacağı noktaya nasıl transfer edileceği ve gerekli belgeler bilinmeden fiyat belirtmek yanlış olur. Zira hacim hesaplamasında bile en, boy ve yükseklik ile ağırlıktan hangisi daha yüksekse o kriter baz alınarak kargo fiyatı belirleniyor. 
Ki yurtdışı kargo fiyatları aslında bölgesel olarak ayrılmış ve sizin gönderinizin ulaşacağı noktaya göre sunulan alternatiflerle şekillenmiştir. Uçak, gemi, tır gibi alternatif gönderim seçenekleri de fiyatları ciddi anlamda etkileyebilir. Zaten yurtdışına göndereceğiniz kargonun teslimat süresi her açıdan önemli bir faktördür. Kargo türü bunu belirleyen temel kıstastır. 
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde yurt dışı kargoların ücretleri ne kadar sorusunun cevabını daha çok merak edersiniz. Çünkü her kargo şirketinin yurt dışı kargo hizmeti aynı olmadığı için hangisinin daha iyi olduğu konusunda emin olmayabilirsiniz. Ancak şunu söylemek gerekir ki kimi zaman ödeyeceğiniz ücretin düşüklüğü ya da pahalılığı kargonuzun güvenliği konusunda sizin için bir teminat olmayacaktır. 
Kargonuzun güvenliği için emin olmak istiyorsanız kargo şirketlerinin internet sayfası üzerinden araştırma yapmanız gerekir. Bunun yanı sıra kargo şirketlerinin internet sayfası üzerinden de yurt dışı kargoların ücretleri ne kadar sorusunun cevabını da net bir şekilde öğrenebilir ve kargonuzu güvenle istediğiniz ülkeye gönderebilirsiniz.

Yurtdışı Kargo Ücretleri 2023 Yılına Ait Ücretleri Gösteren Liste

Yurtdışına kargo ücretleri 2023 yılında da firmalar tarafından belirlenmiş olan güzergahlara ve gönderim türlerine göre belirlidir. Bunlar gönderi için hangi bölgenin hedef olduğuna ve hangi şekilde gönderim sağlanacağına göre farklı hesaplamalarla size sunulur. Gemi en uygun fiyatlı yurtdışı kargo standardı olarak günümüzde de öne çıkabiliyor.
Aynı şekilde yurtdışı kargo fiyatları listesi 2023 yılı içerisinde de dünyanın neredeyse tüm ülkelerini kapsıyor. Örneğin uçakla havayolu taşımacılığı tercih edildiğinde dilediğiniz ülkeye gönderi yapabiliyorken bunu süreç bazında da en avantajlı şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Konumdan kaynaklı olarak Türkiye’den özellikle Avrupa ve Balkanlara karayolu taşımacılığı ile de uygun fiyatlı kargo gerçekleştirilebiliyor. 
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde kargo ücretinizi yurt dışı kargo ücretleri 2023 yılına ait ücretleri gösteren liste üzerinden bakarak ücretinizi öğrenebilirsiniz. Listeye baktıktan sonra kargonuzu göndermek istediğiniz ülke ve kargo tipinize göre daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bunun yanı sıra kargonuzu paketleme cinsinize ve kargonuzun ağırlığına göre de kargo firmasına ödeyeceğiniz ücretindeğişeceğini bilmeniz gerekir. Bu yüzden kargonuzu yurt dışına göndermek istediğinizde ücret hakkında net bilgi sahibi olmak için kargo şirketlerinin internet sayfasına girebilir ve yurt dışı kargo ücreti hesaplama sekmesini seçebilirsiniz. Kargo şirketinin kargonuz için sizden istediği bilgileri de girerek kargo ücretinizi net bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Bu sayede yurt dışı kargo ücretleri 2023 yılına ait ücretleri gösteren liste hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmuş olursunuz.

Yurtdışına Kargo Gönderen Firmalar ve Ücretleri

Yurtdışına kargo gönderen firmalar son dönemlerde daha da artarak rekabet ortamını yarattı. Tabii ki müşteri memnuniyetini hedef alan tüm kargo şirketleri daha hızlı ve daha güvenli bir taşımacılık hedeflerken aynı zamanda bunu en uygun fiyatlarla sunmayı amaçlıyor. Burada fiyatları belirleyen temel unsur kargo türü olduğundan aslında kargo firmalarını kıyaslarken bunu da baz almamız gerektiğini gösteriyor. 
Örneğin yurtdışına hızlı kargo gönderen firmalar direkt olarak havayolu taşımacılığı ile uçak transferleri gerçekleştiriyor. Bu süreden kazanım sağlarken daha yüksek fiyatlarla karşılaşılmasını mümkün kılabiliyor. Yine de buna alternatif olarak gemi ve tır ile de yurtdışı gönderisi kabul eden firmalar mevcut. Kargonun türüne, ağırlığına, boyutuna ve değerine göre de fiyatlar değişken olabiliyor. 
Yurt dışına kargo gönderen firmalar ve ücretleri hakkında net bir bilgi sahibi olarak kargonuzu daha rahat bir şekilde gönderebilirsiniz. Kargonuzun ücretini net bir şekilde belirlemek için ilk olarak kargonuzu hazırlamanız gerekir. Daha sonra kargonuzu göndermek istediğiniz kargo şirketini seçerek şirketin internet sayfasına bakmanız yeterli olacaktır. 
Birçok kargo şirketi artık kargo ücretini hesaplamak için internet sayfaları üzerinden de kargo hesaplama hizmeti sunmaktadır. Sizler de bu hizmetten yararlanarak yurt dışına kargo gönderen firmalar ve ücretleri hakkında daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. Kargo şirketlerinin internet sayfasında yer alan kargo hesaplama hizmeti için sizden istenen bilgileri de girerek kargonuz için ödeyeceğiniz ücreti kargo şirketine gitmeden rahatlıkla öğrenmiş olursunuz.

Kargo Yurtdışı Ücret Tablosu

Kargo ücretleri yurtdışı tablosu direkt olarak bölgelere göre ayrılmış şekilde belirleniyor. Tabloda en önemli kriterlerin başında ise hem bölgelere göre gönderimin mümkün olup olmadığını anlamak hem de teslimat süresiyle ilgili bilgi sahibi olmak var. Şirketler gönderinin ulaşacağı noktayı ve o noktaya yakın yerleri aynı bölge olarak görüyor.
Buna göre de gerek gemi ile gönderi gerekse uçak ile transfer seçenekleri değerlendirilebiliyor. Müşterilerine bu seçenekleri sunmaları ise opsiyon olarak sunulduğundan dolayı gönderi süresi ile gönderi ücreti arasında bir seçim yapma özgürlüğü yaratıyor. Tüm bunlara yurtdışı kargo ücret tablosu ile ulaşmak ve incelemek ise mümkün. 
Ülkemizde yurt dışına kargo hizmeti sunan birçok kargo şirketi olmaktadır. Kargo şirketinin çok olmasından dolayı da özellikle ücret konusunda farklılıklar olmaktadır. Bu farklılıklar da nerdeyse her şirketinyaptığı kargo yurt dışı ücret tablosu sayesinde net bir şekilde görülmektedir. 
Özellikle yurt dışına hizmet veren kargo şirketlerinin gittikleri mesafeye göre ücretlendirme yapması bu tablo üzerinden net bir şekilde görülmektedir. Bunun yanı sıra kargo şirketlerinin ücret tablosunu belirlerken kargo tipinize göre de ücrette farklılıklar oluşturduğunu bilmeniz gerekir. Evrak, koli ya da kırılabilen, hassas bir eşya göndermek istediğinizde kargo şirketlerinin sizlere uygulayacağı tarifeler farklı olacaktır.
Kargo şirketlerinin kargolarınız üzerinden uygulayacağı tarifeler hakkında net bir bilgi sahibi olmak için yapmanız gerekenkargo yurt dışı ücret tablosu içeriğine bakmak olacaktır. Bu sayede kargo ücretiniz hakkında daha net bilgi sahibi olabilir ve kargonuzu firmaya emanet edebilirsiniz.

Yurtdışına Kargo Ücretleri için Hemen Teklif Alma

Özellikle ticari işletmelerde yurtdışı kargo teklif al hizmeti bazı firmalar tarafından sıklıkla sunuluyor. Bu sayede göndereceğiniz ürünün niteliği belirliyse ve aynı zamanda göndereceğiniz adresten belgelerinize kadar her detay açıksa fiyat teklifi alabiliyorsunuz. Böylece gönderiniz için hem satış kanalında hem de müşteri ile ilişkinizde direkt olarak bilgi sahibi olup aktarım sağlayabiliyorsunuz. 
Tabii ki yurtdışı kargo ücreti teklifi almak için başvuracağınız firmanın sizin gönderi sağlayacağınız bölgeye transfer gerçekleştirip gerçekleştirmediğini sorgulayabilirsiniz. Hizmet tablolarında teslimat süresine dair bilgilerin de yer alıyor olması bilhassa ticari faaliyetlerde bulunan işletmeler için önem arz edebilir. Kargonun güvenli şekilde hedef adrese ulaşması kadar hızlı ve uygun fiyatlarla tüketiciye teslim edilmesi de önem arz ediyor. 
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde ilk olarak ücret hakkında net bir bilgi sahibi olmak isterseniz. Bunun için ise ilk olarak yurt dışı kargo firmaları ve ücretlerine ait tablolar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Kargo şirketlerinin yurt dışı için ücret tablosuna baktıktan sonra ise kargo şirketinin internet sayfasına bakarak kargonuz için fiyat teklifi alabilirsiniz. 
Kargo şirketinin sizden istediği kargo bilgilerini ve kargo gönderim tipinize bakarak fiyat konusunda daha net bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra kargonuzu göndereceğiniz ülkeye göre de ödeyeceğiniz ücreti net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Tüm bu konular hakkında bilgi sahibi olmanız için ise ilk olarak yurt dışı kargo firmaları ve ücretlerine ait tablolar içeriğine bakmanız yeterli olacaktır. 

Yurtdışına Koli Gönderme Ücretleri

Yurtdışı koli gönderim fiyatı ile ilgili hesaplamalarda klasik kargo hesaplama formülü kullanılıyor. Tabii ki burada göndereceğiniz ürünün illegal olmaması en önemli kriterdir. Yasaklı ürünlerin gönderimi gerek Türkiye’de mevcut gümrük işlemlerinde gerekse hedef ülkede gireceği gümrük kontrollerinde büyük sorunlar doğurabilir. 
Eğer yasadışı bir gönderi söz konusu değilse yurtdışına koli gönderme ücreti için en, boy ve yükseklik çarpılarak 5.000’e bölünmesiyle elde edilen desiye göre fiyat belirleniyor. Ancak elde edilen hacimsel ağırlık kolinin gerçek ağırlığından daha düşükse bu kez fiyat belirleme kriteri gerçek ağırlık oluyor. Elbette ki kolinin gönderileceği ülke ve o ülkeye hangi transfer tipiyle gönderileceği de önemli kıstasların başında geliyor. 
Yurt dışına kargo gönderme durumunuz olduğunda ilk olarak kargonuzun ne olduğuna ve nasıl gönderileceğine karar vermeniz gerekir. Çünkü kargo gönderme şekliniz ödeyeceğiniz ücreti değiştirecektir. Bu yüzden de birçok kişi uygun kargo gönderim şeklini seçmek ister. Örneğin kargonuzu koli şeklinde göndermek istediğiniz zaman yurt dışına koli gönderme ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. 
Kolinizin enine, boyuna ve yüksekliğine göre de ödeyeceğiniz ücret çoğu şirkete göre değişecektir. Bu yüzden yurt dışına koli gönderme ücretleri konusunda kargonuzu hazırlamadan önce bilgi sahibi olmalısınız. Bu sayede kargonuzu hazırladıktan sonra mağdur olmaz ve fazla ücret ödemekten kurtularak rahatlıkla kargonuzu istediğiniz ülkeye gönderebilirsiniz.

E-Ticaret Yurtdışı Kargo Ücretleri

Yurtdışına e-ticaret kargo gönderimi için faturalandırılmış olan bir ürüne sahip olmak gerekiyor. Dolayısıyla e-ticaret gönderileri hem sık yapılacağı hem de ticari faaliyete girdiğinden dolayı kayıt altında olması gereken gönderilerdendir. Evraklar arasında da buna göre talep edilen belgelerin temin edilmesi gerekir. Ki e-ticaret gönderilerinde de yasaklı ürünler ve hedef ülkede de illegal olan ürünlerin gönderimi kesinlikle kabul edilmemektedir.
E-ticaret yurtdışı kargo fiyatları şirketler tarafından sunulan özel fırsatlar ve kampanyalarla daha da uygun fiyatlara denk gelebiliyor. Çünkü ticari işletmeler sürekli olarak yurtdışına gönderi yollayabiliyor ve aynı zamanda bunu ticari olarak yapabiliyor. Dolayısıyla sunulan imkânlar dahilinde daha uygun fiyat etiketiyle kargo ücretlerini ekarte etmeniz mümkün. 
Yurt dışı ile işler yapıyorsanız ve sürekli kargo göndermek zorunda kalıyorsanız kargo şirketlerinin ücret tarifesini her zaman takip etmek zorunda kalırsınız. Bunun için de e-ticaret yurt dışı kargo ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak ve sizin için en uygun kargo şirketini bulmak istersiniz. Çünkü birçok kargo şirketi e-ticaret işinde farklı ücretlendirmeler yapmaktadır.
 Özellikle yurt dışına kargo olarak normal koli ya da ticaret kolisi göndermek istediğinizde ücretlendirme sizin için farklı olacaktır. Bu farklılığı daha iyi anlamak için kargo şirketlerinin e-ticaret yurt dışı kargo ücretleri bilgilerine bakmanız gerekir. Bu bilgiler sayesinde kargo şirketine ödeyeceğiniz ücret hakkında daha net bilgi sahibi olarak kargonuzu güvenle gönderebilirsiniz.

En Ucuz Yurtdışı Hızlı Kargo Ücretleri

Hızlı kargo ücretleri doğal olarak daha geniş bir hizmet perspektifine sahip olduğu için yüksek olabiliyor. Gönderi süreleri normal gönderiye kıyasla çok daha kısa olduğundan ekspres kargo tercih eden müşteri sayısı bir hayli fazla. Buna bağlı olarak en ucuz yurtdışı hızlı kargo ücreti için tabii ki şirketler arasında kıyaslama yapmak gerekebilir. Normal şartlarda hızlı kargo gönderileri uçak transferi ile gerçekleşiyor.
Havayolu taşımacılığı ile hızlı bir biçimde hedef ülkeye ulaşan gönderi aynı zamanda yerel teslimat ağı sayesinde de en seri şekilde hedef adrese teslim edilebiliyor. Tüm bunlar Türkiye’den yurtdışına hızlı kargo hizmeti veren firmaların size sunacağı hizmet standartlarıyla alakalı değişkenlerdir. Fiyatlar ve gönderi süresi tamamıyla buna bağlıdır.
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde kimi zaman en kısa sürede ulaşmasını ister ve hızlı kargoya verebilirsiniz. Bu durumda süreyi kısalttığınız için ödeyeceğiniz ücret farklı olacaktır. Ödeyeceğiniz ücret hakkında daha iyi bilgi sahibi olmak için ise yapmanız gereken kargo şirketlerinin hızlı kargo ücretlerine bakmak olacaktır. Ücretlere baktıktan sonra kargo şirketleri arasından sizin için en ucuz yurt dışı hızlı kargo ücretleri ile hizmet veren kargoyu seçebilirsiniz.
Kargo şirketi seçiminizden sonra kargonuzun bilgilerini de girerek ödeyeceğiniz ücret hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Unutmayın ki en ucuz yurt dışı hızlı kargo ücretleri olan kargo şirketinden birini seçtiğiniz halde ödeyeceğiniz ücret normal kargo fiyatından daha fazla olacaktır.

Yurtdışına Paket Gönderme Ücretleri

Yurtdışına paket gönderme ücreti olarak gönderilecek ürünün türü önemli belirteç olabilir. Çünkü kargo firmaları gönderi fiyatlarını belirlerken hacimsel ağırlığına, gerçek ağırlığına, hedef noktaya odaklanarak fiyat tarifesi belirlerler. Buna bağlı olarak yurtdışına gidecek olan gönderinin hangi ülkeye gideceği, bu ülkenin hangi gruplandırılmış bölgede yer aldığı, gerçek ağırlığı ve hacimsel ağırlığı üzerinden bir fiyat belirlenmesi gerek.
Yurtdışına paket gönderme fiyatı bu kriterlere göre belirleneceği için her paket için ya da her destinasyon için ayrı fiyatlarla karşılaşılması mümkündür. Ki kargo şirketinin size sunacağı karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılığı için farklı fiyat tarifeleri de söz konusu olabilir. Çünkü her birinde kargo teslim süresi farklı olacaktır. 
Yurt dışına paket göndermek istediğinizde ilk olarak ücretini merak edebilirsiniz. Bunu öğrenmek için de kargo şirketlerinin yurt dışına paket gönderme ücretleri hakkında araştırma yapabilirsiniz. Bu konu hakkında araştırma yaptığınızda sizler de fark edeceksiniz ki her kargo şirketi aynı mesafe için aynı ücretlendirmemeyi yapmamaktadır. Bu da ücret çeşitliliğini ortaya çıkarmakta ve sizlere daha iyi seçim yapma şansını sunmaktadır. 
Kargo şirketlerinin yurt dışına paket gönderme ücretleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra paketinizi gönderme tipine göre de ödeyeceğiniz ücretin farklı olacağını da fark edeceksiniz. Bu yüzden kargonuzu göndereceğiniz ülkenin yanı sıra gönderim tipine göre de kargo şirketi seçmeniz en doğru tercih olacaktır.

Yurtdışı Kargo Firmaları ve Ücretlerine Ait Tablolar! Hemen Fiyat Al

Yurtdışı kargo hemen fiyat al özelliğini kullanabileceğiniz tablolar teknik olarak hangi destinasyonlara kargo gönderimi yapabileceğinizi ve bunun ne kadar süreceğini gösterir. Fakat kargo fiyatlarını belirleyen temel kriterlerden birisi gerçek ve hacimsel ağırlık olduğundan dolayı fiyat konusunda tabloya bakarak bilgi almak mümkün olmayabilir. 
Bunun için ya yurtdışı kargo ücreti tablosu dışında hesaplama aracını kullanmalı ya da hemen teklif al seçeneğiyle firmanın size ileteceği fiyatı öğrenmelisiniz. Fiyat aldığınızda sizden talep edilen belge ve evraklarda yer alan ve beyan edilen kargo standartlarına göre fiyatlandırma yapılır. Bunların doğru olması durumunda da her şey dahil olacak şekilde gönderiniz teslim alınabilir. 
Yurt dışına kargo göndermek istiyorsanız ancak kargo şirketi hakkında ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız birçok kargo şirketinin tekliflerine bakabilirsiniz. Yurt dışına kargo ücretleri için hemen teklif alma hizmeti sayesinde kargo ücreti seçiminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Size sunulan bu hizmet sayesinde kargonuzun ağırlığına, tipine ve mesafeye göre ödeyeceğiniz ücret hakkında daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. 
Yurt dışına kargo ücretleri için hemen teklif alma hizmeti dahilinde hangi kargo şirketinin daha uygun fiyatlar sunduğunu daha iyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu hizmet sayesinde kargonuzun güvenliği için de hangi kargo şirketinin daha iyi olduğunu da öğrenmiş olur ve kargonuzu istediğiniz şirkete rahatlıkla emanet edebilirsiniz.

Yurtdışı Kargo Ücreti Hesaplama İçin Çok Önemli Noktalar

Yurtdışı kargo hesaplamanın püf noktaları arasında en dikkat çekeni hacimsel ve gerçek ağırlık arasındaki değişkendir. Normal şartlarda en, boy ve yükseklik çarpıldıktan sonra 5.000’e bölünerek hacimsel ağırlığına ulaşılabilir. Aynı zamanda veri olarak gerçek ağırlığı da bilinir. Standartlar normal iken hacimsel ağırlık üzerinden bir fiyat belirlenirken yurtdışı kargolarda bu durum değişmektedir.
Eğer ki gönderinin gerçek ağırlığı hacimsel ağırlığının üzerinde bir değere sahipse bu kez fiyat belirlenirken gerçek ağırlığı üzerinden bir fiyatlandırma yapılır. Tabii ki hacimsel ağırlığı daha yüksek olan gönderilerde bu aynı standartlarda fiyatlandırmayla sonuçlanır. Genel kargo hesaplamalarından farklı olarak yurtdışı kargo desi hesaplama formülünde bölme 5.000’e yapılır. 
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde birçok farklı kargo şirketine bakarsınız. Her baktığınız kargo şirketinde ise farklı bir ücretlendirme olduğunu fark edersiniz. Çünkü yurt dışı kargo ücreti hesaplamak için çok önemli noktalar her firma için farklıdır. Kimi firma yurt dışına kargo gönderirken kargonuzu göndermek istediğiniz ülkeye göre sizlere fiyat sunacaktır. 
Kimi kargo firması ise bunun yanı sıra kargonuzun ağırlığına, tipine ve gönderim şeklinize göre sizlere farklı fiyatlandırmalar sunacaktır. Bunun yanı sıra yurt dışı kargo ücreti hesaplamak için çok önemli noktalar arasında kargonuzu hızlı kargo olarak gönderip göndermemeniz de yer almaktadır. Eğer kargonuzu hızlı kargo ile göndermek isterseniz diğer kriterlerden daha fazla ücret ödemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Yurtdışı Express Kargo Gönderimleri ve Ücretleri

Yurtdışı Express kargo ücretleri standart gönderilere kıyasla daha yüksek bir fiyatlandırma ile karşımıza çıkar. Bunun en büyük nedeni ekspres kargo çok daha kısa sürelerde teslimat süresi sağlar. Özellikle belge, evrak ve doküman gibi önemli gönderiler için çok daha sık tercih edilir. Ancak gönderinizin illa doküman formunda olmasına gerek yoktur.
Aynı zamanda paket ve koli gönderileriniz için de yurtdışı Express kargo gönderimi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Express kargo direkt olarak uçak ile havayolu taşımacılığı yapılarak hedef noktaya ulaşılmasını sağlar. Ciddi boyutlarda zaman avantajı sağlamasına rağmen fiyatlandırma politikası normal gönderilere göre farklıdır. Acele gönderiler için yurtdışına gidecek olan her kargoda tek alternatif hizmettir. 
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde sizin için en hızlı ve güvenilir olan yollardan biri express kargo olmaktadır. Çünkü kargonuzu hava taşımacılığı ile kolaylıkla gönderebilme şansına sahip olursunuz. Sizlere oldukça yardımcı olacak olan bu yöntemden yararlanmak istediğinizde ise yurt dışı express kargo gönderimleri ve ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. 
Her kargo firması sizlere express kargo hizmeti sunmayacağı için seçtiğiniz kargo firmasında bu hizmetin olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.Kargo firmasının express kargo hizmeti olduğunu öğrendikten sonra ise bu hizmetten yararlanmak için yurt dışı express kargo gönderimleri ve ücretleri için kargo firmasının sayfasını incelemeniz gerekir. İncelemelerinizi yaptıktan sonra fiyat konusunda herhangi bir sıkıntınız yoksa express kargo ile yurt dışına kolaylıkla kargonuzu gönderebilirsiniz.

Etsy Yurtdışı Kargo Gönderme Ücreti

Etsy en çok kullanılan e-ticaret platformlarından birisi olup global bir satış hacmine sahiptir. Özellikle el yapımı ürünlerin satıldığı ve kargo ile teslimat noktasında çok büyük bir destek potansiyeline sahip firmalar arasındadır. Dolayısıyla Etsy yurtdışı kargo gönderme işlemleri firmalar aracılığıyla kolaylıkla sağlanabilmektedir. 
E-ticarete girmek isteyenlerin aklına takılan ilk soru ise Etsy yurtdışı kargo ücretleri olabiliyor. Dünyanın farklı bir noktasında bulunan herhangi bir ülkeye kargo göndermek yurtiçi ile kıyaslandığında tabii ki daha yüksek meblağlara mal olabiliyor. Yine de ticari faaliyet kapsamında e-ticaret yapanlar gerekli belgeleri olduğunda uygun fiyatlarla çeşitli fırsatlardan faydalanabiliyor. Bu Etsy dahil pek çok e-ticaret platformunun sağladığı kargo avantajları dahilinde düşünülebilir. 
Etsy'de bir mağaza açıp satış yaptıktan sonra ürünlerinizi alıcısına göndermeniz gerekir. Bunun için de Etsy yurt dışı kargo gönderme ücreti hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Ancak kargonuzu gönderme ücretini öğrenmeden önce Etsy'nin hizmet politikasına uymanız gerekir. 
Öncelikle ürününüzü gönderebileceğiniz kargo firmasını seçmeniz ve daha sonra ürünü sattıktan sonra doğru bilgileri kargo paketinizin üzerine yazarak kargonuzu hazırlamanız gerekir. Kargonuzu hazırladıktan sonra kargonuzu teslim etmeden kargo ücreti hakkında kargo firmalarının internet sayfasından bilgi sahibi olabilirsiniz. Etsy yurt dışı kargo gönderme ücreti sayesinde ödenecek ücreti öğrenebilir ve kargonuzu firmaya teslim ederek ürünlerinizi satın alan kişiye kolaylıkla ulaştırabilirsiniz.

Yurtdışı Kargo Ağırlığına Göre Ücret Hesaplarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yurtdışı kargo ağırlık hesaplama işlemi yapanların fiyat konusunda en büyük yanılgısı ağırlıktan kaynaklanabiliyor. Normal şartlarda bir kargo desi hesaplama işleminde formül standarttır. Eğer gönderiniz yurtdışı ise kullanmanız gereken formül en x boy x yükseklik/5000 olarak görünür. Buna göre hesaplama yaptığınızda ve elde ettiğiniz sonuca göre fiyat aldığınızda ise sizi yanıltabilecek tek kıstas ağırlık olabilir.
Çünkü yurtdışı kargo ücreti hesaplarken dikkat edilmesi gerekenler arasında gerçek ağırlığın miktarı da önemlidir. Hatta bu önem öyle boyutlarda ki fiyatı belirleyen ana etkene dönüşebiliyor. Eğer hacimsel ağırlığa kıyasla gönderinin gerçek ağırlığı daha yüksek bir değere sahipse yurtdışı kargo gönderim ücreti gerçek ağırlık üzerinden hesaplanıyor. 
Yurt dışına kargo göndermenizve kargo fiyatını da kargonuzun ağırlığına göre hesaplamanız gerekebilir. Bu durumda dikkat etmeniz gereken birkaç husus olacaktır. Peki, yurt dışı kargo ağırlığına göre ücret hesaplarken nelere dikkat edilmeli?
Yurt dışına kargo gönderirken ağırlık için birkaç husus olabilir. Örneğin kimi firmalarda kg cinsinden ücret belirlenebilirken kimilerinde ise hacim cinsinden ücret belirlenebilir. Bu yüzden yurt dışı kargo ağırlığına göre ücret belirlerken nelere dikkat edilmeli konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Çünkü özellikle hacim cinsinden hesaplama yaptığınızda kargonuzun boyutlarını dikkatli ölçmeli ve işleminizin sonucunun cm cinsinden olduğunu bilmelisiniz. Kargo firmaları sizlerden cm değil de farklı bir uzunluk birimi isterse bu konuya dikkat etmeniz gerekir.
Yurtdışı kargo gönderileri için öncelikle firma seçimi yapmak gereklidir. Yurtdışı kargo firmaları arasında doğru seçim yapmak için ülkelere göre verilen hizmetler ve fiyatlar karşılaştırılmalıdır. Yurtdışı kargonun ekonomik olarak daha uzun terminli bir taşıma talep ediliyorsa bu termine uygun, express yurtdışı kargo olarak gönderilecek ise transfer süresi  en kısa ve aktarması en az olan yurtdışı kargo firması tercih edilmelidir. Sırada ne var? Paketin doğru şekilde tartılıp ölçülüp içerik dahil bilgilerin doğru şekilde yurtdışı kargo taşıyıcısına iletilmesi. Bu işlemler için dikkat edilecek hususlar:

Öncelikle paket kırılmayacak veya ezilmeyecek şekilde paketlenmeli

Kendinden büyük bir kutuya koyulmamalıdır

Yurtdışı kargonun ağırlığı ve ebatları doru şekilde tartılmalıdır

Teslim için süre sorunu yoksa ekonomik teslimat talep edilmelidir

Yurtdışı kargo olarak taşınamayacak malzemelere dikkat edilmeli ve pakete dahil edilmemeli

Yurtdışı Kargo Hizmetleri ve Ekonomik Ücrete Ulaşma

Yurtdışı kargo hizmetleri kapsamında sunulan imkânlar gönderinin ulaşacağı ülkeye bağlı olarak karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılığı olarak listelenebiliyor. Gönderilecek olan ürünün boyutundan ağırlığına, ürün türünden gönderinin taşıma prosedürlerine kadar pek çok detay burada belirleyici olabilir. Aynı zamanda ekonomik bir gönderi yapmayı amaçlıyorsanız genellikle gemi ile kargo en çok tercih edilen seçenek olabiliyor.
Tabii ki burada gönderinin çıkış noktası ve varış noktasının coğrafi konumu da önem arz ediyor. Örneğin ülkemizin Avrupa ve Balkanlara yakın bir konumda olması karayolu ile de kargo gönderimini mümkün kılıyor. Üstelik teslimat süresi açısından da avantajlı olabiliyor. Yine de en uygun yurtdışı kargo fiyatları denildiğinde ilk akla gelen alternatif gemi gönderimi oluyor. 
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde birçok kargo firmasının olduğunu fark edeceksiniz. Bu firmalar arasından sizin için hangisinin uygun olduğunu ise kendi başınıza rahatlıkla bulabilirsiniz. Yurt dışı kargo hizmetleri ve ekonomik ücrete ulaşma konusunda kargo firmalarının internet sayfasına bakabilirsiniz. Kargo firmalarının sizlere sunduğu fiyat hesaplama hizmeti sayesinde kargo firmasına gitmeden ortalama bir fiyat belirlemiş olursunuz. 
Ayrıca kargonuz için yurt dışı kargo hizmetleri ve ekonomik ücrete ulaşma konusunda en iyi hizmeti bulabilirsiniz. Aradığınız uygun ücret ve iyi hizmeti bulduktan sonra ise kargonuzu hazırlayıp kargo firmasına gidebilirsiniz. Bu sayede hem ücret konusunda en uygun firmayı seçersiniz hem de kargo firmasında zorluklar yaşamazsınız.

2023 Yılı İçin Yurtdışına Kargo Gönderme Ücretleri

2023 yurtdışı kargo ücretleri artan maliyetlere oranla belirli bir çitanın üzerine çıkmış durumda. Fakat yine de hizmet kalitesine ve alınacak olan hizmetin niteliğine bakıldığında avantajlı fırsatlarla karşılaşılabiliyor. Dünyanın hemen her noktasına gönderi kabul eden kargo firmaları deniz, hava ve karayolu ile güvenli ve uygun fiyatlı uluslararası taşımacılık hizmetini sürdürüyor. 
Türkiye’den yurtdışına kargo fiyatları 2023 yılında da aynı standartlar dahilinde hesaplanıyor. Kargonun hacmi için en, boy ve yükseklik çarpılarak 5000’e bölünüyor. Aynı zamanda gerçek ağırlığı baz alınıyor ve kargonun türüne bağlı olarak gerekli evrakların olması durumunda kargo seçenekleri opsiyon olarak sunuluyor. En uygun fiyatlarla güvenli ve hızlı yurtdışı kargo gönderilerinin bu yıl da yapıldığını görebiliyoruz. 
2023 yılı için yurtdışına kargo gönderme ücretleri birçok nedene bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu alanda hizmetler veren firmaların sunmuş oldukları fiyat aralıkları birbirinden tamamen farklıdır. Dolayısıyla net bir fiyat bilgisinden söz etmek bu konu hakkında pek de mümkün değildir. Fiyatların belirlenmesinde etkili olan en önemli anahtar faktörlerin başında gönderilerin kilo ve hacimleri gelmektedir.
2023 yılı için yurtdışına kargo gönderme ücretleri artış göstermiş durumdadır. Dolaylı yoldan etkileyen benzin fiyatları kargo fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan en önemli etmenler arasında yerini almayı başarmış durumdadır. Aynı zamanda kargonun gideceği ülkenin mesafesi de fiyatları etkileyen faktörlerin başında gelmektedir.

Yurtdışı Kargo Şirketleri ve Ücretleri İçin Geniş Bilgi

Yurtdışı kargo şirketleri yalnızca gönderinin teslimatı değil aynı zamanda gümrük dahil tüm evrak işlemlerinde de size hizmet vermeyi tercih ediyor. Bu sayede müşteri memnuniyeti sağlanırken aynı zamanda daha geniş bir potansiyel yakalanabiliyor. Ülkemiz konumu itibariyle denizyolu, havayolu ve karayolu taşımacılığı açısından çok önemli bir limana dönüşmüş durumda. 
Dolayısıyla yurtdışı kargo ücretleri gönderim türüne bağlı olarak değişebileceği gibi sizin gönderinizin niteliklerine göre de değişkenlere sahip olabiliyor. Burada hacim ve ağırlık dışında gönderilen ürünün niteliği, mevzuattaki taşıma prosedürü, güvenlik önlemleri gibi kıstaslar da kargo firmaları tarafından baz alınıyor. Ayrıca Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın her noktasına da kargo gönderimi mümkün kılınıyor. 
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde araştırmanız gereken birçok husus olacaktır. Bu hususlar arasından özellikle yurt dışı kargo şirketleri ve ücretleri için geniş bilgi sahibi olmak oldukça önemli olacaktır. Birçok kargo şirketi arasından sizin için en uygun tarifeyi sunan kargo şirketini bulmak oldukça zorlu geçecektir. Bu yüzden araştırma yapmanız oldukça önemli olacaktır. 
Ayrıca yurt dışı kargo şirketleri ve ücretleri için geniş bilgi edinerek kargonuz için ödeyeceğiniz ücret konusunda en uygun fiyata sahip olan kargo şirketini bulabilirsiniz. Bu sayede kargonuzu gönderirken ücret konusunda mağdur olmaz ve istediğiniz ülkeye gönülrahatlığı ile kargonuzu gönderebilirsiniz.

Yurtdışına Kargo Ücreti Hesaplama

Yurtdışına kargo ücreti hesaplama aracı kullanarak göndereceğiniz dokümanın, paketin, kolinin ya da konteynerin ne kadar ücrete mal olacağını kolayca bulabilirsiniz. Bunun için bilmeniz gereken kriterler ise gönderinin eni, boyu, yüksekliği, ağırlığı ve hangi ülkeye gideceğidir. Öncelikle yurtdışı kargo tablosu üzerinden hedef ülkenin hangi bölgede olduğunu bulup teslimat sürelerini inceleyebilirsiniz. 
Ardından hesaplama aracını kullanarak kargonuzun gönderim ücretine ulaşabilirsiniz. Unutulmamalı ki yurtdışı kargo ücreti hesaplama işleminde hacimsel ağırlık ve gerçek ağırlıktan en yüksek değere sahip olan hangisiyse fiyatlandırma o değer üzerinden yapılmaktadır. Dolayısıyla bu detayı atlamadığınız sürece fiyata ulaşabilir ya da kargo firmalarından hemen fiyat teklifi al opsiyonunu değerlendirebilirsiniz. 
Yurt dışına kargo ücreti hesaplama işlemi sayesinde göndermek istediğiniz kargoların ücretini kargo firmasına gitmeden önceden öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok kargo firması arasından en uygun fiyatlı olanı da rahatlıkla seçebilirsiniz. Özellikle evrak, koli ya da ticaret kolisi göndermek istediğinizde hangi kargo firmasının daha uygun fiyatlı olduğunu net bir şekilde öğrenerek tercihinizi ona göre yapabilirsiniz.
Bunun yanı sıra kargonuzu göndereceğiniz ülkeye göre de mesafe açısından ücret konusunda en uygun olanı yurt dışına kargo ücreti hesaplama hizmeti veren kargo firmaları arasından bulabilirsiniz. Tüm bunları yapmanız için ise tek yapmanız gereken kargo firmalarının yurt dışına kargo hesaplama sayfasına girmek olacaktır. Sayfaya girdikten sonra sizden istenen kargo bilgilerini girerek fiyat konusunda daha net bilgi sahibi olabilir ve kargo firmanızı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Türkiye'den Yurtdışına Kargo Ücreti Ne Kadar?

Türkiye’den yurtdışına kargo fiyatları her zaman için merak edilen bir konu olmuştur. Öncelikli olarak kargo gönderileri farklı seçeneklerle hedef noktaya ulaştırılabilir. Örneğin Express kargo olarak en hızlı şekilde uçak ile havayolu taşımacılığı yapılabilmektedir. Bu zamandan tasarruf etmenizi sağlayarak çok hızlı bir biçimde kargonuzun hedefe teslim edilmesini sağlar.
Ancak fiyat açısından Express kargo çok daha yüksek bir meblağ ile tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra gemi ile kargo halen daha en uygun fiyatları karşımıza çıkarırken gönderilecek ülkeye göre karayolu taşımacılığı da tercih edilebilir. Bunların her biri fiyatı belirleyen etkenler arasında iken aynı zamanda kargonun cinsi, hacmi ve ağırlığı da Türkiye’den yurtdışına kargo ücretleri için belirteçtir. 
Ülkemizden yurt dışına kargo göndermeniz gerekebilir. Bu durumda da Türkiye'den yurt dışına kargo ücreti ne kadar olduğu sorusuna cevap ararsınız. Özellikle birçok kargo firmasının bulunması sayesinde yurt dışına kargo gönderirken seçeceğiniz firmanın kargo ücretiniz üzerinde etkisi olacağını bilmeniz gerekir. Çünkü her kargo firması aynı ücret üzerinden hizmet sunmaz. 
Bunun yanı sıra Türkiye'den yurt dışına kargo ücreti ne kadar sorusuna yanıt ararken kargo firmalarının sizin için birçok seçenek sunduğunu fark edersiniz. Kargo firmasına kargonuz için ödeyeceğiniz ücret mesafeye, kargo ağırlığınıza ve kargonuzun cinsine göre farklılıklar gösterecektir. Bu farklılıklar arasından sizin için en uygununu seçerek kargonuzu rahatlıkla istediğiniz ülkeye gönderebilirsiniz.

Yurtdışı Kargolar İçin 2023 Yılında En Ucuz ve Ekonomik Kargo Ücreti Hangi Firmanın?

En uygun yurtdışı kargo hangi firmada diye sorduğunuzda karşınıza pek çok seçenek çıkabilir. Aslında fiyatlandırma için temelde alınan baz kıstaslar aynıdır. Hesaplama formülü aynı olduğu gibi genel geçer kaideler tüm kargo firmaları tarafından uygulanır. Örneğin ağırlığın hacme göre yüksek oluşundan kaynaklı fiyat farklılığı sabittir. 
Fakat yurtdışına en ucuz kargo firması 2023 yılında da gemi ile gönderi sağlayan firmalar arasından çıkıyor. Çünkü denizyolu taşımacılığı kullanıldığında çok daha düşük maliyetlerle gönderim yapılması mümkün oluyor. Ancak burada da sizin gönderi sağlayacağınız ülkenin konumu, kargonun denizyolu ile ulaşımının mümkün olması gibi kriterler devreye giriyor. 
Kargo firmaları yeni yıl girdiğinde kargo tarifelerinin ücretini artırmaktadır. Bu da müşterileri zor duruma soktuğu için yurt dışı kargolar için 2023 yılında en ucuz ve ekonomik kargo ücreti hangi firmanın araştırması yaptırmaktadır. Bu araştırmayı doğru bir şekilde yapmak için ise seçtiğiniz kargo firmalarının internet sayfasına bakmak gerekir. 
Günümüzde nerdeyse birçok kargo firmasının yurt dışı kargo fiyatı hesaplama sayfası olduğundan dolayı yurt dışı kargolar için 2023 yılında en ucuz ve ekonomik kargo ücreti hangi firmanın araştırmasını yapmak oldukça kolay olacaktır. Seçtiğiniz kargo firmalarında kargoyu göndermek istediğiniz ülkeyi seçtikten sonra kargo gönderme şeklinizi, kargonuzun tipini ve ağırlığını da aynı seçerek hangi firmanın daha uygun fiyata sahip olduğunu kolaylıkla öğrenerek kargonuzu gönderebilirsiniz.

Yurtdışına Kargolarda Ağırlık ve Hacme Göre Ücret Hesaplama Tablolarına Ulaşma

Yurtdışına kargo firmalarının ücret tablosu belirli ülkelerin gruplandırılmış halini görmenizi ve bu bölgelere ne kadar sürede ulaşacağını gösteren bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla ücret hesaplaması için ihtiyaç duyulan kıstasları hesaplama aracıyla girdikten sonra ortalama olarak size hizmet bedeli çıkarılabilir. Tabii ki burada da denizyolu ile ya da havayolu ile yapılacak olan yurtdışı gönderimi farklı fiyatlara sahip olacaktır. 
Türkiye’den yurtdışına kargo fiyatları için tüm firmaların sağladığı kargo hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Burada ihtiyacınız olan bilgiler kargonuzun genel nitelikleri olup hacim ve ağırlığı dahilinde fiyatın belirlenmesini sağlayabilir. Ki aynı zamanda taşımacılık türüne, gönderilecek ürünün cininse ve evrak işlemlerine bağlı olarak da kargo ücretlerinde oynamalar söz konusu olabilir. 
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde kargo ücretini önceden öğrenerek duruma göre göndereceğiniz ürünleri düzenlemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmanız için ise kargo firmasına giderek vakit kaybetmenize gerek kalmaz. Yurt dışına kargolarda ağırlık ve hacme göre ücret hesaplama tablolarına ulaşma seçeneği sayesinde birçok firmanın kargo ücretlendirme sistemini evinizde kontrol edebilirsiniz. 
Özellikle ağırlık ve hacmin fiyat belirlemede önemli olması sayesinde kargonuzun ağırlığını bilerek ya da enini, boyunu, yüksekliğini ölçüp hacmini belirleyerek kargo ücretinizi öğrenebilirsiniz. Tüm bunları öğrenmek için ise tek yapmanız gereken kargo firmalarının internet sayfası üzerinden yurt dışına kargolarda ağırlık ve hacme göre ücret hesaplama tablolarına ulaşma seçeneğini bulmanız yeterli olacaktır. Tabloyu bulduktan sonra tablodaki bilgilere bakarak kargonuzu hazırlayıp firmaya giderek istediğiniz ülkeye rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Yurtdışına Kargo Ücreti Hesaplama 2023

Yurtdışı kargo fiyatı hesaplama 2023 yılı içerisinde güncellenmiş fiyatlarla beraber firmaların sağladığı araçlar kullanılarak yapılabilir. Öncelikli olarak gönderinizin niteliklerine dair bilmeniz gereken bilgiler şunlardır.
• Gönderinin eni
• Gönderinin boyu
• Gönderinin yüksekliği
• Gönderinin ağırlığı
 
Yurtdışı kargo ücreti hesaplama formülü en, boy ve yükseklik birbiriyle çarpıldıktan sonra 5000’e bölünmesi şeklindedir. Bu hacimsel ağırlığını ortaya koyan formül olmakla beraber normal ağırlığından daha düşük çıkması durumunda gerçek ağırlığı fiyatta belirleyici faktör olur. Yurtdışı kargo gönderimlerinde en önemli diğer bir kriter kargo sürecidir ve dolayısıyla kargonun hangi standartlarda gerçekleştirileceği de fiyatları etkiler. Denizyolu ile gönderilen kargonun ücreti ile havayolu ile gönderilen kargonun ücreti aynı olmayacaktır. 
Kargo firmaları her yıl hem yurt içi hem de yurt dışı için ücretlendirme tarifelerini değiştirmektedir. Bu da aynı adrese kargo gönderdiğiniz halde farklı ücretlendirme olmasına sebep olmaktadır. Bu durumdan dolayı da birçok kişi özellikle yurt dışına kargo gönderirken fiyatlandırmanın ne kadar değiştiğine bakmak için yurt dışına kargo ücreti hesaplama 2023 araştırması yapmaktadır. 
Bu araştırma sonucunda kargo firmalarının kargoyu gönderirken aynı seçimleri yapmış olmasına rağmen ücretlendirmeyi artırmış olacağını fark edeceksiniz. Ancak her ne kadar ücretler artmış olsa da yurt dışına kargo ücreti hesaplama 2023 seçeneği sayesinde birçok kargo firması arasında bütçeniz için en uygun olanı yine rahatlıkla bulabilir ve kargonuzu gönderebilirsiniz.

Amazon Yurtdışına Kargo Taşıma Ücretleri

Amazon kargo ücretleri e-ticaret ile ilgilenmeyi düşünen herkes tarafından merak ediliyor. Dünyanın her noktasına gönderim sağlayan ve stoksuz ticaret mantığının en uç noktası olan Amazon bu yönüyle ilgi çekiyor. Haliyle Türkiye’den Amazon yapmaya başlamayı düşünenlerin aklına takılan ilk soru Amazon yurtdışına kargo fiyatları oluyor. 
Amazon yurtdışı kargo ücretleri firmanın yarattığı ve anlaşmalar dahilinde sunduğu fırsatlarla beraber çok uygun bir tablo olarak görülebiliyor. Aynı zamanda Türkiye’de de dünyanın her noktasına uygun fiyatlarla kargo taşımacılığı yapan firmalara rastlamak mümkün. Üstelik müşteri talepleri doğrultusunda bunu Express kargo olarak en hızlı ve güvenli şekilde de ulaştırmayı vizyon edindiklerini görebiliyoruz. 
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde birçok kargo firması arasından seçim yapabilirsiniz. Bu kargo firmaları arasından en hızlı ve güvenilir hizmet için Amazon'u seçerek kargonuzu rahatlıkla istediğiniz ülkeye gönderebilirsiniz. Amazon yurt dışına kargo taşıma ücretleri hakkında da bilgi sahibi olarak kargonuzu hangi şekilde gönderebileceğinizi ve ücretinin nasıl olacağını daha net öğrenebilirsiniz. 
Amazon yurt dışına kargo taşıma ücretleri sayesinde diğer birçok kargo şirketine nazaran kargonuzu ne kadar uygun fiyatlarda gönderebileceğinizi sizler de görebilirsiniz. Üstelik tüm bunların yanı sıra kargonuzu Amazon sayesinde daha güvenilir bir şekilde de taşıtabilirsiniz. Kargonuzu en kısa sürede karşı tarafa göndermek için sizler de mutlaka Amazon'u ziyaret etmelisiniz.

Yurtdışına Kargo ile neler gönderilebilir

Bıçak türü kesici ve sivri aletler, her türlü patlayıcı, ateşleyici madde ve türevleri,Telif hakkı olmayan markalı ürünler ve imitasyonları, Tütün ve tütün ürünleri, Her türlü ilaç, Kıymetli evrak, altın, değerli taşlar, para, çek, senet, ziynet eşyaları, Kısa sürede bozulma özelliği olan; yumurta, tavuk, yağlı boya, makine yağı, deterjan, mutfak yağları, et, balık, Parfüm, deodorant, traş köpüğü, saç spreyi, Her türlü ateşli silah ve tüm donanımları, Batarya ve benzeri patlama özelliği olan ürünler, Uyuşturucu, esrar, kokain ya da yapımında kullanılan malzemeler, Aşındırıcı, yanıcı, patlayıcı özellikli ürünler, yanma ve patlama özelliği olan benzeri ürünler, yanıcı ve patlayıcı sıvı ve kimyasal içerikli ürünler, Antikalar, sanat eserleri, yasaklı yayınlar, tohumlar, basınçlı her türlü ürün, Kimlik, ehliyet, pasaport gibi resmi evraklar

Yurtdışı Kargo Firmaları ve Express Ücretler

Yurtdışı Express kargo firmaları aslında özel olarak hızlı kargo seçeneği sunmuyor. Hali hazırda yurtdışına taşımacılık yapan firmaların ekstra bir hizmet opsiyonu olarak hızlı kargo seçeneğini sunması alternatiflerin çoğalmasını sağlıyor. Yakın noktalara kargo süreçlerinin günümüzde birkaç gün ile sınırlı olması Express kargo için daha da kısa süreleri mümkün hale getirdi.
Bilhassa evrak ve doküman gibi önemli gönderilerde gün içerisinde dahi teslimat sağlayan firmalar olması sevindirici bir gelişme. Tabii ki bu kadar hızlı bir hizmetin bedeli standart gönderilere göre daha fazla olabiliyor. Yani yurtdışı Express kargo fiyatları gönderilecek ürünün niteliği, hacmi, ağırlığı ve ulaşacağı noktaya bağlı olarak daha üst noktalara ulaşabiliyor. 
Yurt dışına kargo göndermek istediğinizde genellikle express kargo tipi olan hava yolunu seçersiniz. Hem daha kısa sürede ulaşması hem de daha güvenilir olması sayesinde express kargo yurt dışı için oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu yüzden de yurt dışı kargo firmaları ve express ücretler hakkında birçok kişi araştırma yapmaktadır. Kargonuzu göndermek için bir kargo firması seçeceğiniz zaman öncelikle express kargo hizmeti sunup sunmadığına bakabilirsiniz. Daha sonra kargo firmasının fiyatlandırması hakkında daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. 
Kargo firması seçerken yurt dışı kargo firmaları ve express ücretler hakkında kargo firmasının hizmet sunup sunmadığını da kontrol ederek kargonuzu firmaya emanet edebilirsiniz.

Haben Sie die Antwort auf die gesuchte Frage gefunden?

İşletmeniz içerisinde yurtdışı gönderileri ihtiyaçlarınızı maliyet açısından en uygun, kolay, gönderim seçenek ve alternatif bakımından en rahat ve aynı zamanda en güvenli gönderimi Fast Express Kargo ile yapabilirsiniz. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Sıcaklığın korunması gereken bu tarz kargolar IATA kurallarına ve yönetmeliğine uygun olarak taşınmalıdır. Bazı kargolar sıcaklık kontrolü gerektirmektedir. Bu aşamada devreye Fast Express Kargo girmektedir. Taşınacak materyallerin belli ısıda olması, soğuk yada sıcak derecelerde taşınması için bozulabilir kargo taşımacılığı hizmeti ihtiyacı doğar. Özel taşıma standartlarına uygun olarak en güvenli bir şekilde istediğiniz ülkeye kargo taşımacılığı yapılabilmektedir. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Dünyanın başka bir ülkesine yapmak istediğiniz gönderinizin ödemesini alıcınızdan alabilmekteyiz. Sistemimiz üzerinde kurulu olan sistem ile alıcınıza link iletiyoruz. Alıcınız link üzerinden giriş yaparak hem kendisine gelecek gönderiyi görebilmekte hemde o link üzerinden ödemesini gerçekleştirebilmektedir. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Kargo ücretinizi ödedikten sonra size ileteceğimiz evraklar ile birlikte anlaşmalı olduğumuz şubelere bırakabilmektesiniz. Adres ve iletişim bilgilerini tarafınıza iletmekteyiz. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Dünya ülkesinden gelecek olan paketinizin ebat ve ağırlıklarına bakılarak uygun fiyatlar tarafınıza iletilmektedir. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

KUNDENDIENSTLIVE SUPPORTWHATSAPP