E-ticaret Yurtdışı Kargo Anlaşması

02-03-2023 17:58'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 03-03-2023 16:57

E-ticaret Yurtdışı Kargo Anlaşması

E-ticaret yapmanın ve başarıya ulaşmanın altın kurallarından birisi sorunsuz bir kargo deneyimi sunabilmektir. Özellikle son yıllarda artış gösteren e-ticaret hacmi tüm dünyada global olarak internetten alışveriş dinamiklerini pozitif yönde etkiliyor. Bu bağlamda hem satıcı tarafında hem de alıcı tarafında da beklentiler artıyor. Artan beklentiler beraberinde hizmet kalitesi açısından rekabeti getiriyor. Her iki tarafı memnun edebilecek düzeyde bir gelişim gözlemlememiz aslında bundan kaynaklanıyor.
 
E-ticaret yurtdışı kargo anlaşması yapabileceğiniz firmalar sayıca arttıkça teslimat hızı, hizmet bölgesi, uygun fiyatlar ve ürün tesliminin hasarsız olması noktalarında ciddi bir reform uygulanıyor. Hatta günümüzde en uygun fiyatlarla en hızlı kargoyu yurtdışına göndermek oldukça kolaylaşmış durumda. Şimdilerde bunun birden fazla alternatifinin olması anlaşma yapan e-ticaret müşterilerinin sayısını yükseltiyor. Birkaç farklı firmadan alacağınız teklifler size en uygun yurtdışı kargo anlaşması için bir opsiyon yaratabiliyor. 
 
Globale açılarak yurtdışına kargo göndermek istiyorsanız ve bunu e-ticaret yaptığınız bir şirket, şahıs şirketi veya bireysel hesap ile yapıyorsanız hizmet bölgeniz gerçekten önem arz ediyor. Öyle ki yapacağınız yurtdışı kargo anlaşması için kargo fiyatlarını belirleyecek bir etken olduğu çoğu zaman es geçiliyor. Eğer müşteri portföyünüzü iyi tanıyorsanız, analizlerinizi iyi yaptıysanız ve yoğun müşteri bölgesini tayin ettiyseniz en uygun kargo seçeneğini bulmanız kolaylaşacaktır. 
 
Burada tek unsur olarak hizmet bölgesi tabii ki yeterli olmayacaktır. Çünkü hizmet verilen bölgeye teslimat süresinin ne kadar olduğu, sabit kargo ücreti tutarı, maksimum ağırlıklar, maksimum boyutlar, paletleme standartları gibi sayısız etkiyi göz önüne almanız gerekecek. Dolayısıyla tüm kriterleri tek bir potada erittikten sonra e-ihracat yurtdışı kargo anlaşması yapabilmek adına en ideal firmayı bulabileceksiniz. Bazı firmalar hız konusunda beklentinizden daha yüksek bir performans sergilerken, bazıları için bu durum fiyat avantajı olarak görünecektir. Özellikle müşteri taleplerini tümüyle karşılayan 3.taraf kargo firmalarının günümüzde daha da cazip hale gelmesi bundan kaynaklanıyor. 
 
Kargo anlaşması yapmanın avantajları pek çok farklı kriteri kapsayabilir. Öncelikle mevcut iş hacminize bağlı olarak yapacağınız kargo anlaşmasıyla yurtdışına en uygun fiyatlı kargo seçeneğine sahip olabilirsiniz. Özellikle yüksek iş hacmine sahip, sipariş sayısı artmış firmalarda yoğun bir lojistik süreç yaşanabiliyor. Ancak daha az satış söz konusu olduğunda en yüksek kargo maliyetleriyle karşılaşılması kaçınılmaz bir hal alıyor. İşte bunu ekarte edebilmek için e-ticaret ucuz kargo anlaşması kurtarıcı bir rol üstleniyor. 
 

En Ucuz E-ticaret Yurtdışı Kargo Fiyatları

E-ticaret uygun kargo fiyatları ile kârlılık açısından büyük bir avantaj sağlamanıza sebep olabilir. Çünkü perakende olarak satacağınız ürünün gider kalemlerinde önemli bir yer teşkil eden unsur kargodur. Kargo süreci dışında ürün temin maliyeti, depolama gideri, barkod, etiket ve paketleme maliyetleri, gümrükleme maliyeti gibi pek çok gider kalemi sizi düşüncelere sevk edebilir. Burada da yurtdışı kargo anlaşmasının faydaları noktasında derin bir nefes almanız mümkün olacaktır.
 
Özellikle ucuz yurtdışı kargo fiyatları baz alındığında toplu gönderimi mümkün kılan ve global olarak pek çok uluslararası lojistik firma ile partner olan 3.taraf kargo şirketlerinin öne çıktığını görebiliyoruz. Temel mantık ise navlun ücretinin mümkün olabilecek en uygun seviyeye çekilmesidir. Karayolu, denizyolu veya havayolu ile taşınan kargoların farklı pek çok gönderiyi kapsayan ve aynı noktaya gidecek olanlarını tek bir parti halinde gönderilmesi mümkün hale gelmektedir. Böylece en uygun yurtdışı kargo fiyatı ile karşılaşmanız gayet doğal bir hal alacaktır.
 
Şimdilerde e-ticaret kargo anlaşması yaparken eğer ki müşteri portföyü yurtdışında ise e-ihracat, dolayısıyla mikro ihracat standartları baz alınmaktaydı. Günümüzde de ağırlık olarak, boyut ve fiyat olarak pek çok kritere göre kargo süreçleri profesyonel bir biçimde yönetiliyor. Ürünlerinizin bu standartlarına göre en uygun seçeneği tercih etmeniz elzemdir. Yani en ucuz yurtdışı kargo fiyatları size göndereceğiniz ürünü de kapsayan bir hizmet olarak dönmek zorundadır. 
 
Kargo fiyatlarında belirleyici etkenin her zaman ağırlık ve boyutlar olduğu öngörülür. Tabii ki fiyatı belirleyecek temel ölçüt gönderinizin boyutları ile ağırlığı üzerinden yapılacak formül hesaplamasıdır. Bunun yanı sıra hedef adresin konumu, o adrese yapılacak kargo transferlerinin yoğunluğu, gönderim zamanı, gönderim aşamasında söz konusu olacak prosedürler de kargo fiyatı üzerinde etkin bir rol oynayabilir. En basit şekilde gümrükleme işlemlerinden geçecek olan gönderiniz farklı muafiyetlere tabii olacaktır. Her uluslararası kargo sürecinde hedef ülkenin yasaları baz alınarak belli bir vergilendirme söz konusu olur.
 
Eğer siz Avrupa Birliği bölgesine satış yapmaya odaklanmış bir e-ticaret firmasıysanız bu durumda vergi muafiyeti açısından 22 € gibi minimal bir sınırla karşı karşıya kalırsınız. Dolayısıyla 22 € üzerindeki gönderileriniz kargo muafiyetinden çıkmış olacaktır. Bu durum ürün fiyatı, kargo fiyatı gibi etkenleri de doğrudan etkileyerek alıcıya ulaşacaktır. 
 
Buna karşın Amerika için kargo vergi muafiyeti 800 $ bandında olduğundan daha geniş bir ürün skalasıyla hizmet vermek mümkün olacaktır. Hatta ülkemizde de Amazon kargo anlaşması arayışının daha yüksek bir hacme ulaşması bundan kaynaklanıyor. Avrupa’dan ziyade Türkiye’den Amerika’ya kargo göndermek daha cazip bir e-ticaret formu haline dönüşüyor. 
 

En İyi E-ticaret Yurtdışı Kargo Firmaları

Yurtdışı kargo firmaları arasında seçim yaparken bazı etkenleri görmezden gelmemek gerekiyor. Özellikle en iyi ya da en ucuz kargo firması arayışı güncel olarak popülerliğini koruyor. Fakat Amerika’ya kargo gönderimi için en iyi olarak nitelendirilebilecek bir kargo firması sizin farklı bir lokasyon için kargo firması arayışınızı etkilemeyecektir. Dolayısıyla sizin kargo bölgesi ve fiyatları noktasında derinlemesine bir araştırma yapmanız, buna göre de sizin için en iyi yurtdışı kargo firması olabilecek seçeneğe yönelmeniz gerekecektir. 
 
Türkiye’de bilhassa en iyi yurtdışı kargo firmaları için birden fazla seçenekten söz etmek mümkün olabiliyor. Üçüncü taraf kargo firması olarak hizmet veren ve pek çok global lojistik şirketiyle partnerliği bulunan firmalar hem fiyat açısından hem de hizmet bölgesi açısından tatmin edici sonuçlar verebiliyor. Çünkü kargo bölgesi olarak tercih edilebilecek sayısız destinasyona en uygun fiyatlarla gönderi hizmeti sağlayabiliyorlar. Aslında e-ticaret yapanların temel anlamda beklediği kriter de budur. 
 
Yurtdışı kargo firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında bir diğer önemli faktörü limitler olarak vurgulamak gerek. Her e-ticaret girişiminin kendisine bağlı olarak bazı değişken standartları olabilir. Bazıları aksesuar bazında hafif, boyut olarak küçük ve paha olarak da belli limitleri aşmayacak ürünler pazarlamaktadır. Bazıları ise pahası yüksek, ürün boyutları ve ağırlığı da bir o kadar yüksek ürünleri dünyanın her noktasına sunmaktadır. Burada sorunsuz bir kargo süreci yaşanabilmesi için ürün boyutları ile ağırlığı bilinmeli, yapılacak kargo anlaşmasında da buna uygun hareket edilmelidir.
 
Minimum ve maksimum olarak limitler dahilinde sunulan ağırlığı, ölçüleri ve fiyatı baz alarak size hitap edip etmediğinin kararını vermeniz şart. Aksi takdirde hızlı kargo sürecini tamamlayabilmeniz mümkün olmayacaktır. Gümrükleme operasyonlarında da bu tarz limitler önem arz ettiği için size tüm süreci profesyonel bir biçimde yönetecek bir firma gerekebilir. 
 

En Ucuz E-ticaret Yurtdışı Kargo Ücreti 2023

Yurtdışı kargo fiyatları belirli bir baremin üzerinde olduğu için pek çok e-ticaret ile uğraşan şirketin korkulu rüyasına dönüşebiliyor. Ancak günümüzde inovasyon hemen hemen her sektörde önemli bir silaha dönüşmüş durumda. Pazaryerleri ile entegrasyonu tamamlanmış altyapılar kullanarak en hızlı kargo işlemlerini yapabilmek zor değil. Aksine bunu uygun fiyatlar ve hızlı teslimat seçenekleriyle de sürdürülebilir kılabiliyoruz. Bunu sağlayabilmenin en birincil yolu ise doğru kargo firması ile çalışmaktan geçiyor. Yani en ucuz yurtdışı kargo firması arayışı elbette ki anlaşılabilir bir kriterdir. Ancak uygun fiyatın yanında hızlı teslimat, hasarsız gönderi ve geniş destinasyon da öne çıkarılmalıdır.
 
E-ticaret yurtdışı kargo ücretleri 2023 yılında her zaman kullanılmakta olan formüle göre hesaplanmaktadır. Burada fiyat avantajını sağlayabilmek adına ürünleriniz hakkında tüm detaylara sahip olmanız gerekir. Ürün boyutları ve ağırlığına bağlı olarak paketleme ve depolama gibi maliyetlerinizi dâhil ederek kargo sürecini en efektif şekilde yönetebilirsiniz. Eğer ürünlerinizin mevcut boyutları ve ağırlığı hakkında bilginiz varsa ve bu bilgiler net bir şekilde elinizdeyse o halde hemen kargo fiyatı için baz alınacak olan hesaplamayı yapabilirsiniz. 
 
Yurtdışı kargo şirketleri ise bu hesaplamalar üzerinden belirlenmiş olan fiyatlarla sabit tutarlı yurtdışı kargo anlaşması ile hizmet verebilmektedir. Burada değişken olarak ortaya çıkan ana unsur ise kilogram arttıkça fiyatın artış göstermesidir. Sabit bir ağırlıkta olan, sabit boyutlara sahip ve standart paketlemeye tabi olacak gönderilerinizi anlaşmanız dâhilinde her zaman sabit fiyat garantisiyle gönderebileceğinizi unutmayın. E-ihracat kargo anlaşması size artan yakıt maliyetleri, lojistik operasyon maliyetleri ve gümrükleme gibi alanlarda ekstra masraflar çıkarmaması açısından avantajlı olacaktır.
 
2023 yurtdışı kargo fiyatı hesaplama aşamasında da elbette ki dünya çapında artış gösteren yakıt maliyetleri ciddi bir kalemi temsil ediyor. Tercihiniz denizyolu veya karayolu olabileceği gibi havayolu olabiliyor. Her halükarda enerji maliyetleri kargo tutarını belirleyebilecek bir etken olmayı sürdürüyor. Yine de kargo sürecini çok daha profesyonel bir biçimde yönetebilmek adına bazı kriterleri gözden geçirmek gerek. Mesela direkt olarak hızlı teslimat için havayolu ile transfer seçeneğinin hem Avrupa Birliği bölgesi, hem de Uzakdoğu ve Amerika için birinci seçenek olduğu bilinir. 
 
Burada daha hızlı yurtdışı kargo operasyonları için üçüncü taraf e-ticaret kargo firmalarıyla anlaşma yapmanın avantajından söz edebiliriz. Farklı firmaların farklı gönderilerini bir araya getirerek global lojistik devlerinden özel fiyat teklifleri alması sebebiyle e-ticaret yurtdışı kargo fiyatları daha da düşebilmektedir. Standart olarak firmanız adına yapacağınız bir kargo anlaşması ile kıyaslandığında gönderi hacmi, geniş bir destinasyon skalası ile en uygun fiyat avantajını yakalamanız her zaman mümkün olmayabilir. Hızlı teslimatın yanı sıra uygun fiyatlar sayesinde kârlılığınızı arttırmak e-ticaret girişiminizde yapacağınız en mantıklı hareket olarak yorumlanabilir. 
 

E-ticaret Kargo Ücreti Maliyeti Nasıl Düşürülür?

Yurtdışı kargo maliyeti düşürme aşamasında atabileceğiniz bazı adımlar tabii ki var. Üstelik bu adımlar hemen hemen her ticari işlemde karşımıza çıkabilecek kadar genel geçer kaidelerden meydana gelmektedir. Maliyetleri daha aşağıya çekmek isteyen bir e-ticaret firmasının bunu yaparken uygulayabileceği en temel standart kutu ve paketleme standartlarını gözden geçirmektir. Çünkü bu durum yalnızca kargo değil aynı zamanda depolama maliyetlerini de beraberinde taşıyabilir. Mesela kargo sürecini en iyi şekilde yönetmek adına kargo firmalarının kutu ölçülerini baz almak faydalı bir atılım olacaktır. 
 
Direkt olarak ürün gönderilerinizi lojistik firması tarafından sunulan paketleme formuna uygun şekilde kargo gönderiyorsanız minimum tutarlarla karşılaşmanız gayet olasıdır. Bilindiği gibi e-ticaret yurtdışı kargo fiyatları 2023 yılında da en, boy, uzunluk ve ağırlık ölçülerine bağlı olarak hesaplanıyor. Sizin sattığınız herhangi bir ürünün kat ve kat daha büyük kutuyla gönderilmesi ekstra bir kargo maliyetine dönüşebilir. 
 
Buna ek olarak organize edilmiş kutular kullanarak aynı gönderileri ayrı ayrı paketlemek zorunda kalmadan daha makul fiyatlarla yurtdışına gönderebilirsiniz. Klasik bir biçimde yurtdışına kargo maliyetini düşürme yolları için şu adımlar önem arz etmektedir.
• Kargo Anlaşması 
Bir e-ticaret firmasının gerek yurtiçi gerekse yurtdışı tüm siparişlerini en uygun fiyatlarla iletebilmesini sağlayan temel faktör kargo firmasının sağlayacağı fiyat avantajıdır. Bu ürün kârlılığından depolamaya, müşteri memnuniyetinden ekstra masraf çıkmamasına kadar pek çok kriteri karşılayabilecek bir detaydır. Eğer yurtdışı kargo anlaşması yaparsanız sabit ücret ile kargo gönderimi aşamasında büyük bir avantaj yakalarsınız. Gönderi olarak kargoya vereceğiniz ürünlerin hacimsel ağırlığı ve gerçek ağırlıkları belli olduğu için sipariş yoğunluğunuzla doğru orantılı bir kargo anlaşması en uygun fiyatı yakalamanızı sağlar.
• Kutu ve Paketleme Standartlarınızı Değiştirin
Global lojistik firmaları belirli ölçülerde desi grupları için kutu üretimi yapmaktadır. Bu genel anlamda firmaları ekstra bir kutu maliyetinden de kurtaracağından gönderiler bu kutular vasıtasıyla daha güvenli ve daha ekonomik şekilde yurtdışına gönderilebilir. Ancak bunu firma olarak daha optimize edilmiş kutularla gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin direkt olarak kargo firmalarının kutu ölçülerini baz alarak kendi firmanızın da logosu bulunan kutuları kargo öncesinde kullanabilirsiniz. Gönderileriniz ulaştığı noktada hem reklam açısından pozitif bir algı yaratır, hem müşteri deneyimini iyi yönde etkiler, hem de en uygun kargo fiyatları için ideal kutuyu seçmiş olursunuz.
• Kargo Kutularının Optimizasyonu 
E-ticarete konu olan ürünlerin boyutlarına bağlı olarak optimize edilmiş kargo kutuları tercih edebilirsiniz. Ürünlerin ikili veya üçlü satın alma kombinasyonlarına uygun kargo kutusu ölçüleri belirleyerek buna uygun paketleme yapmanız kargo maliyetinizi ciddi oranda aşağıya çekecektir. Tek müşterinizin aldığı üç farklı ürünü, üç farklı kargo kutusuyla değil en optimum ölçülere sahip tek bir kutuyla gönderme şansınız olacaktır.
• Partner Kargo Firmalarını Kargo Bölgesine Göre Tercih Edin
Eğer satış yaptığınız pazaryerinin belirli bir coğrafyada üst düzey müşteri kitlesi varsa o kargo bölgesinde etkin olan bir firmayla çalışmaya özen gösterin. Keza bu daha fazla sipariş, daha fazla destinasyon ve dolayısıyla daha uygun fiyatları beraberinde getirecektir. Eğer Avrupa Birliği bölgesine satış yapıyorsanız ve Amerika odaklı bir kargo firmasıyla çalışıyorsanız daha yüksek bedeller ödemek durumunda kalabilirsiniz. 
 

E-ticaret Yurt Dışı Kargo Rehberi

Yurtdışına nasıl kargo gönderilir diye merak edenler kadar doğru kargo firması nasıl seçilir noktasına eğilenler de artıyor. Aslında gerek e-ticarette müşteri memnuniyetini oluşturmak ve sürdürülebilir kılmak, gerekse kaliteli hizmet standartlarının bir parçası olarak hızlı kargo sürecini inşa etmek bununla doğru orantılıdır. Kargo rehberi açısından da aslında bir firmanın diğerlerine göre sunabileceği avantajları göz önüne alabilmek en dikkat edilesi unsurdur.
 
E-ticaret yurtdışı kargo firması nasıl seçilir diye soranların baz alması gereken temel kriterleri bilmeleri durumunda analizi çok daha çabuk yapacakları aşikâr. Bir kargo firmasının sadece ucuz fiyat ve hızlı teslimat gibi avantajları sunuyor olması değil, bunu aynı anda sunuyor olması da önem arz etmektedir. Eğer ki uygun fiyatlı yurtdışı kargo hizmeti ile hızlı teslimat seçeneklerini bir arada görmek istiyorsanız bunu arayışlarınıza, taleplerinize ve girişiminize bağlı olarak değerlendirmek zorundasınız.
 
Yurtdışına kargo gönderme rehberi açısından değerli olduğu aşikâr görünen doğru kargo firması seçimi hususunda şu maddelere odaklanmak gerektiğinin altını çizelim. 
• E-ticarete Konu Olan Ürün Grubu 
Bir kargo firmasının size sunacağı fiyat teklifinde en önemli unsurlar arasında boyutları, ağırlığı ve ürün tipi gelmektedir. Ününün hangi sınıfta olduğu, boyutları ve ağırlığına göre mi fiyatlandırılacağı önem arz eder. Yine ürün tipine göre taşımacılık esaslarına sahip, sizin ürünlerinizi hedef adrese farklı destinasyonlarla da ulaştırabilecek bir firmaya yönelmelisiniz.
• Kargo Teslimat Hızı 
Yurtdışına kargo gönderimi yaparken her kargo rehberinde standart teslimat süreleri görebilirsiniz. Ancak firmadan firmaya değişken olan bu süreçler bazıları için 10 gün iken bazıları için 2 gün olabiliyor. Dolayısıyla havayolu kargo seçeneğinin olması, geniş bir seçenek hacmi yaratması ve en hızlı şekilde kargolama gerçekleştirmesi tercih sebebi olabilir.
• Kargo Fiyatları ve Sabit Ücret Anlaşması
Yurtdışı kargo firması seçerken fiyatlandırma ölçütlerini belirlemeli, bunun dışında direkt olarak sabit fiyat için kargo anlaşması detaylarını öğrenmelisiniz. 
• Kargo Bölgesi ve Konum
Anlaşma sağlayacağınız kargo firmasının konumu gerçekten önemlidir. Direkt olarak ürünlerinizi sipariş sonrasında iletmek ve kargo sürecinin başlamasını sağlamak mümkün olacaktır. Mevcut müşteri kitlenizin yoğun olduğu bölgelerde aktif olan bir kargo şirketi seçmek önemlidir.
• Kargo Teslim Alma ve Teslimat Hizmetleri
Kargo firması siparişe konu olan gönderinizi deponuzdan ya da firmanızdan alabileceği gibi hedef adreste belirtilen ev ya da ofise teslim edebilecek operasyonel ağa sahip olmalıdır. Bu bağlamda uluslararası lojistik şirketleri ve üçüncü taraf yurtdışı kargo şirketleri en gelişmiş hizmet ağını sunmaktadır.
• Kargo Takip ve Bilgilendirme 
E-ticaret global bir algıya sahip olduğundan beri kargo aşamasına dair net bilgilere ulaşmak her zaman önemli oldu. Öyle ki kargo sürecinde gönderinin nerede olduğu, hangi aşamaya girdiği, ne zaman teslim edileceği gibi detaylara yoğunlaşmak gerekiyor. Bunu sağlayan, SMS bilgilendirmesi, mail ile bilgilendirme gibi standartları sunan kargo firmaları öne geçiyor. Yani yurtdışı kargo firması seçimi yaparken kargo takip sistemi tercihlerinizi belirleyebilir. 
• Güvenilirlik ve Müşteri Algısı
Müşteride kalite hissi uyandıran, güvenilirliğiyle tüm dünyada tercih edilen firmalara her zaman itimat edilir. Dolayısıyla firmanızı da yansıtacak bir güven algısı oluşturacağı için bu kıstaslara göre de seçim yapmanız şart. 
 
Tekil bir fikir etrafında durarak en iyi yurtdışı kargo firması hangisidir gibi bir kalıpla araştırma yapmak her zaman doğru sonucu yansıtmayabilir. Yukarıdaki kriterlerden her birisi kendi içerisinde büyük öneme sahiptir. Buna bağlı olarak e-ticaret yurtdışı kargo anlaşması yapmadan önce bunları analiz ederek sonuca varmanızda fayda var. 
 

E-ticaret Yurt Dışı Kargo Fiyat Hesaplama

Tüm kargo süreçlerinde hızlı teslimattan hasarsızlığa, müşteri bilgilendirmeden uygun fiyata kadar her detay önem kazanmaktadır. Fakat ucuz kargo hizmeti her zaman bir adım daha önde olabiliyor. İşte bundan dolayı e-ticaret yurtdışı kargo fiyat hesaplama hizmetinin daha dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak yurtdışı kargo fiyatı hesaplama belli bir formüle dayandığı için bu formül üzerinden gitmekte fayda var.
• En x Boy x Yükseklik/5000 
Bu formülle ürününüz boyutlarına göre hacimsel ağırlığını elde edebilirsiniz. Bir örnekle açıklamak gerekirse uzunluğu 30 santimetre, genişliği ise 60 santimetre olan bir ürün koliniz olduğunuz varsayalım. Kutunun derinliği ise 10 santimetre olsun. Bu durumda yapacağımız hesaplama 30x60x10=18 bin çıkacaktır. Bunu 5.000’e bölmemiz durumunda da 3,6 kg hacimsel ağırlık sonucuna ulaşmış oluyoruz.
 
Yurtdışı kargo fiyat hesaplama aşamasında eğer yukarıdaki örnekteki kargonuz 5 kilogram ise o değeri aştığı için gerçek ağırlığı üzerinden fiyatlandırılır. Ancak kargonuzun ağırlığı 2 kilogram, yani yukarıdaki değerden daha düşük olsaydı 3,6 kg hacimsel ağırlığı üzerinden fiyat hesaplaması yapılırdı. 
 

E-ticaret Yurtdışı Kargo Ücretleri

E-ticaret yurtdışı kargo ücreti hesaplamalar içinde ortaya çıkan bir sonuç olduğu gibi aynı zamanda lokasyona bağlı olarak da düşünülebilir. Tabii ki Avrupa Birliği bölgesi ile Amerika, Uzakdoğu ile Balkan ülkeleri ya da Rusya ile Avustralya için farklı kargo fiyatları ile karşılaşılabilir. E-ticaret söz konusu olduğunda özellikle Amerika en çok kargo hacmine sahip bölge olurken aynı zamanda AB bölgesi için de ciddi bir arz talep döngüsü mevcut.
 
Yurtdışı kargo ücretleri yukarıda da formülü bulunan hesaplamaya tabi olacak şekilde hedef adresin lokasyonuyla belirlenmektedir. Kargo fiyatlarını daha uyguna çekebilmek için bazı alternatif kargo metotları tercih edilebilir. Fiyat standardına bağlı olarak şu sıralamayla ilerlemek mümkün olacaktır.
• Uçak Kargo 
Havayolu ile kargo taşımacılığı en hızlı transfer yöntemidir. Buna bağlı olarak diğer alternatiflere göre fiyat çizgisi yüksektir.
• Karayolu ile Kargo
Tırlar ile kargo her ne kadar yoğun bir biçimde kullanılsa da Avrupa Birliği bölgesine ülkemizden geçerli bir rota mevcut. Ancak kıtalararası kullanım mümkün değil. Fiyat performans olarak uygun olsa da destinasyon açısından son derece kısıtlı bir tercih. 
• Gemi Kargo
Parsiyel taşımacılık ve konteyner usulüyle oldukça uygun fiyatlara hizmet sunulabilmektedir. Elbette ki fiyat avantajına ve kıtalararası transferlere uygun olsa da teslimat zamanı buna bağlı olarak diğerlerinden uzundur. 
 

E-ticaret En Ekonomik Kargo Anlaşması Fiyatları

Ekonomik yurtdışı kargo fiyatları için bir kargo anlaşması yapmak en önemli adımdır. Özellikle e-ticaret sektöründe ücretsiz kargo temininin sağlanabilmesi için kargo maliyetlerinin bir hayli düşürülmesi ve sabit kargo tutarlarıyla çalışılması gerekmektedir. 
 
Bunun içinse kargo firması ile anlaşma yaparak bunları belirlemek önemlidir. Yurtdışı kargo anlaşması yapılacağı zaman özellikle müşteri yoğunluğunun daha fazla olduğu lokasyonlarda etkin olan ve hızlı teslimat için seçenekler sunan firmalara yönelmek gerekir. Bu sayede hızlı teslimat ve uygun fiyat aynı potada eritilerek çok daha yüksek bir müşteri memnuniyeti çizgisine ulaşılabilir.
 
En ekonomik e-ticaret kargo anlaşması içinse üçüncü taraf kargo firmaları birden fazla seçeneği bir arada sunabildiği için başı çekebiliyor. Burada asıl önemli olan nokta sizin sipariş yoğunluğunuz ya da bölge değişikliklerinizden ziyade genel kargo gönderim sıklığı oluyor. Birden fazla gönderiyi aynı anda benzer şehirlere gönderecek olan aracı kargo firması bunun için global lojistik şirketlerinden en uygun fiyat teklifini alabiliyor. 
 

E-ticaret Yurt Dışı Kargo Fiyat ve Bölge Listesi 

E-ticaret kargo anlaşması yapılırken bölgenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştık. Çünkü kargo firmaları dünya üzerinde bulunan tüm ülkeler için operasyon faaliyetlerini daha koordineli bir biçimde yürütme kadına bölgelere ayırmıştır. Dolayısıyla sizin çalışacağınız ve genellikle e-ticaret siparişlerinizin ulaşacağı bölge hakkında fikir sahibi olmanız gerekiyor.
 
Gelen ve giden olarak farklı şekilde kodlanmış olan ülkeler yurtdışı kargo bölge listesi kapsamında size sunulur. Siz buna bağlı olarak yurtdışı kargo anlaşması yaptığınızda öncelikli olarak hangi bölgede ürün göndereceğiniz önceden belirlenmiş olur. 
 
Elbette ki e-ticaret yüzlerce farklı ülkeye ürün satabileceğiniz engin bir deniz olduğu için farklı destinasyonlara da ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat çoğunlukla belirli bir ülkeye ağırlıklı olarak ürün gönderimi yapacağınız aşikâr. İşte bu yüzden e-ticaret yurtdışı kargo bölge listesi ile doğru kargo anlaşmasını yapabilmek için bazı detayları belirlemeniz gerekir. Size sunulacak olan yurtdışı kargo fiyat bilgisi tamamıyla buna göre değişkenlik gösterebilir. 

Haben Sie die Antwort auf die gesuchte Frage gefunden?

Küçük işletmeler ve e-ticaret işi ile uğraşanlar da rahatlıkla istenilen ülkeden dünyanın her noktasına kargo gönderimi yapabilmektedir. İthalat ve ihracat mallınızın yanı sıra evrak, döküman, belge, numune dosyalarınızı da yurtdışı kargo gönderiminizi en iyi en hızlı bir şekilde ile yapabilirsiniz. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Şahıslar Numune olarak gönderi yapabilirler. Şahıslar ilgili bir Ticaret odası ve İhracatçı birliğine üye olup vergi numarası alınırsa gümrükten ilgili vergi numarasına göre giriş yapılıp ETGB Mikro İhracat ve beyannameli gönderim yapabilirler. Eğer bir gümrükçü ile anlaşmanız var ise beyannameli olarak gönderi yapabilirsiniz. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

KUNDENDIENSTLIVE SUPPORTWHATSAPP