Yurtdışı Kargo ile Neler Gönderilmez?

26-05-2021 14:57'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 04-09-2022 08:49

Yurtdışı Kargo ile Neler Gönderilmez?

Uluslararası yurtdışı kargo gönderimi yaparken paketin gönderileceği ülkenin gümrük yasalarına uygun olarak göndermelisiniz. Bu konuda her ülkenin yasa ve yönetmelikleri farklıdır. Bu nedenle yurtdışına kargo gönderirken dikkat edilmelidir. Başka ve en önemli konulardan biri de yasaklanmış ürünlerin yurtdışına gönderimi konusudur. Yasaklanmış malların yurtdışına gönderimi konusunda sizleri bilgilendirmek için bu makaleyi hazırladık.

Yurtdışı kargo konusunda uluslararası alanda gönderim yapmak istediğinizde her ürünün gönderimini maalesef yapılmamaktadır. Bunun en büyük nedeni ise güvenliktir. Can ve mal güvenliği adına sınırlandırılan bu ürünlerin gönderiminde bilgi sahibi olmak önemlidir. Yanıcı, yakısı, patlayıcı yada zehirli maddelerin gönderimi normal kargo gönderimlerinde yasaktır. Bu tip malların gönderimi özel izne tabi olduğunda gönderilir. Bu malların gönderiminde ancak firmalar özel izin aldığında gönderim yapabilir. Şahsi olarak yasaklı ürünlerin gönderimi çok zordur. Günlük hayatta kullandığımız ürünlerin gönderilmesinde ne gibi tehlikeli durum söz konusu olabilir diyebilirsiniz ancak geçmişte yaşanan olaylar ve yaşanmasını engellemek için yapılan çalışmalar nedeniyle yasaklı ürünler çok özel izne tabi olarak gönderilmektedir. Aşağıda belirttiğimiz ürünlerin gönderimi kesinlikle yasaktır. Firmalar yada devletlerin gönderiminde özel izne tabi tutularak gönderilmektedir.

Gönderilmesi Yasak Ürünler

Gönderilmesi yasak bazı ürünler; yanıcı, yakıcı, patlayıcı, zehirli, aerosoller, hava yastıkları, alkollü içecekler, cephane, sigara, kuru buz, patlayıcılar, taze meyve ve sebzeler, benzin, esrar, tırnak cilası, parfümler, mühimmatlar, FDA onayı olmayan tıbbi cihazlar, reçetesiz ilaçlar, her türlü çabuk bozulan ürünler, bulaşıcı maddeler, zehirli maddeler, beniz, dizel ve diğer yakıtlar, radyoaktif elementler, şok tabancaları, biber gazı, göz yaşartıcı gazlar, gaz maskeleri, uyuşturucular, ölü cesedi, kaçak ve yasa dışı mallar, taklit ürünler, Yılan, timsah, timsah, vatoz ve diğer sürüngenler, amfibilerin diğer tüm hayvanların derileri, tütün mamulleri, piller ve tanımlanamayan malzemelerin gönderimi yasak veya özel izne tabiidir.

Bu öğelerin yoldayken tehlike oluşturabileceği için gönderimi, yasaklanmış yada kısıtlanmıştır. Öyle her ülkeye bu ve bunlar gibi tehlikeli malların gönderimini yapamazsınız. Avrupa, ABD, Çin ve rusya gibi ülkeler bu vb ürünlerin gönderiminde çok hassasdır. Eşyalarınızın yasak olarak adlandırılabilecek hiçbir şey içermediğinden emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Tarafımızdan sağlanan herhangi bir teminat (standart veya genişletilmiş içerik kapsamı) olmadığında paketiniz diğer göndericilerin paketlerine zarar verirse, bu tür hasarların onarım masraflarını sizden tahsil ederiz.

Kırılabilir Malların Gönderimi

Yasaklı ürünler dışında birde kırılabilir hassas ürünler vardır. Her ürün kırılabilir hasar görebilir ancak bazı ürünler vardır bunlar çok hassas ve kırılgan ürünlerdir. Bu ürünler; Cam, çini, seramik, çanak çömlek, taş eşya, fosiller, sanat eserleri, televizyonlar, kayadan yapılmış eşyalar gibi ürünlerin gönderiminde çok dikkatli olunmalıdır.

Yurtdışı Kargo Gönderiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paketinizin ağırlığını tartın

Evraklarınızı hazırlayın

Gümrük beyannamesi formlarını doldurun

Gönderim yapacağınız ülkenin özel gümrük ve vergi yasalarını kontrol edin

Kolinizin boyutunu cm (uzunluk, genişlik ve yükseklik) olarak ölçün. Desi değerini belirleyin.

Yasaklanmış olabilecek hiçbir şey göndermediğinizden emin olun (yukarıdaki verdiğimiz listenin tamamını kontrol edin).

Fast Express; Yurtdışı Kargo ile Uluslararası alanda döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize yasaklı olmayan de kısıtlanmamış tüm ürünlerin gönderimini yapmaktayız. Detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Avez-vous trouvé la réponse à la question que vous cherchiez?

Fast Express; Uluslararası dosyalar; evraklar, faturalar, fiyat teklifleri, sözleşmeler, karşılıklı yazışmalar, formlar, başvuru belgeleri, matbu ürünler, şirket ve ofis evrakları, okul evrakları, vize belgeleri, belge dökümanlar, fiyat listesi, kayıt belgesi, proforma faturalar, basılmış kağıt ürünleri, atr dolaşım belgesi, pasaport, öğrenci belgeleri, diploma ve geçici diploma, flyer, katalog, broşür ve tüm belge taşımacılığı ve dağıtımında kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerimizin isteklerine cevap verebilecek kapasitede ekonomik ve güvenli hizmetler sunmaktadır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Tüm gönderileriniz Fast Express kargo tarafından özenle hazırlanır, depolarımızda korunur, paketlenir. En hızlı şekilde evrak işlemleri aşamasından geçirilir. En güvenli şekilde de alıcısına ulaştırılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICE CLIENTSSUPPORT EN DIRECTWHATSAPP