Yurtdışı Kargo Hesaplama

10-03-2021 12:16'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 25-09-2023 00:28

Yurtdışı Kargo Hesaplama

Yurtdışı Kargo Hesaplama

Yurtdışı kargoda bir firmanın ya da şahsın uluslararası alanda gönderim bedeli son derece maliyetli olabilir. En ucuz uluslararası yurtdışı kargo çok önemlidir. Zira maliyeti yüksek bir firma dan hiç kimse kargo gönderimi yapmaz. Yurtdışı kargo konusunda en önemli nokta fiyattır. Yurtdışı kargo hesaplama fiyatını en uygun şekilde ayarlayan firmalar piyasada önemli noktalara gelmektedir. Yurtdışı kargo konusunda müşterilerinizi elinizde tutmak ve sizinle daha çok çalışabilmeniz için uygun fiyat değerlidir.

Yurtdışı Kargo Gönderiminde Maliyetler Nasıl Düşürülür?

  • Yurtdışı kargo gönderiminde firmalar ve şahıslar maliyetlerini düşürmek için öncelikle kargonuzun ağırlığı ve boyutu ele alınarak hesaplanan kargonun desi değerine göre fiyat belirlenmektedir. Bu nedenle olabildiğince kargonuzun boyutunu ve ağırlığı düşürmelisiniz.
  • Başka bir yöntem ise ne kadar çok malzeme gönderirseniz gönderici firma tarafından o kadar uygun fiyat alabilirsiniz. Sayı olarak az malzeme göndermek fiyatı arttırabilir.
  • Gönderilecek yurtdışı kargonun ne kadar hızlı olacağı fiyatı etkilemektedir. Standart yada hızlı gönderimler fiyatı değiştirebilir.
  • Yurtdışı kargonun gönderileceği yola göre de değişebilir. Kara, hava, deniz ve demir yolu fiyatları değiştirebilir.
  • Göndereceğiniz malın değerine göre fiyatlar farklılık olabilir.
  • Evrak işlerinizi düzgünce doldurduğunuzda ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak bulundurduğunuzda fiyatlarda maliyeti düşürebilirsiniz.
  • Elektronik ticaret belgeleri kullanın
  • Kullandığınız bilgilerin güvenilir ve güncel olduğundan emin olun

Yurtdışı Kargo Hesaplama

Yurtdışı Kargo Fiyatları

Yurtdışı kargo fiyatlarında firmamız Fast express uluslararası alanda ve ülkemizde müşterilerine en uygun fiyatları sunan nadir firmalar dan biridir. Kaliteli hizmet anlayışı ve uygun fiyatı ile hizmet veren firmamız kargolarınızı en hesaplı şekilde hesaplayıp sizlere öyle fiyatlar sunmaktadır. Yurtdışına kargo gönderiminde ne hızlı, en iyi ve fiyatı uygun taşımacılık hava yolu uçak kargo taşımacılığıdır.

Uluslararası Hava kargo taşımacılığı, mallarınızı hızlı bir şekilde varış noktasına ulaştırır. Bunları hava yoluyla taşımak en hızlı taşıma yöntemidir. Her ne kadar kolaylık için konteyner taşımacılığına ön plana çıksa da uçak kargo hızlı ve güvenli olduğu için tercih edilebilir. Fiyatlar konusun da hangisi daha büyükse, gerçek brüt ağırlık veya hacimsel ağırlık temel alınarak belirlenir. Uluslararası hava taşımacılığı genellikle herhangi dünya ülkesine gönderilmek istendiğinde ortalama 1 ila 3 gün sürelerde gönderimi yapılmaktadır.

Yurtdışı Kargo Hesaplama

Uluslararası kargo şirketi olan firmamız Fast express yurtdışı kargo gönderilerinizde hesaplama yaparken, paketin kapladığı hacim veya paketin ağırlığından hangisi yüksek ise yüksek olan dikkate alınarak fiyatlandırma yapılır. Hacim hesaplanırken en x boy x yükseklik ebatları cm olarak birbiri ile çarpılıp 5000 olan hacim hesaplama rakamına bölünür çıkan rakam ilgili paketin hacim olarak fiyatlandırılacağı kg karşılığını vermiş olur. İlgili koli veya paket için kendi kilogram ağırlığı da tartılır hangisi büyük ise bu ağırlık dikkate alınarak fiyatlandırma ilgili rakam üzerinden yapılır.

Yurtdışı kargo fiyatları hesaplanırken gidecek olan paketin ağırlığı ve kapladığı hacme göre çıkan hacim ağırlığı üzerinden hangisi büyük ise bu ağırlık üzerinden fiyatlandırma yapılarak gideceği ülkenin hangi ülke listesinde olduğuna bakılarak kilo ve ülke karşılığı çıkan rakam üzerinden ödeme yapılır. Paketin ekonomik ebatlarda olması paket fiyatının daha az navlun ücretli çıkmasını sağlayacaktır.

Yurtdışı Kargo Hesaplama

Yurtdışında kargonuzu göndereceğiniz adres dünyanın neresinde olursa olsun nereye göndermek isterseniz gönderin firmamız fast express en uygun fiyatları sizlere sunarak göndermektedir. Fast Express; Yurtdışı Kargo ile Uluslararası alanda döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize en uygun fiyatlarla gönderim yapmaktadır.

Yurtdışı Kargo Hesaplarken Dikkat edilmesi Gereken Hususlar

Kargoların  kendiağırlıkları dışında kapladıkları hacimler ile alakalı olarak bir formül üzerinden 
en x boy x yükseklik ebatları cm olarak birbiri ile çarpılıp 5000 katsayısına bölünürse çıkan rakam paketin hacim kilosunu vermektedir.
Ağırlık veya Hacim kilo üzerinden hangi ağırlık daha yüksek ise bu ağırlık dikkate alınmalıdır. Yurtdışına giden gönderileriniz Türkiye'de gümrükleme gerektirmeden numune bazında gönderilebilir. Bu konuda Gümrük mevzuatı içinde yer alan kilo ve değer bilgileri hakkında geniş bilgilendirme için 
müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Yurtdışına Gidebilecek Bazı Ürünlere ait Örnek Ağırlıklar 

Ayakkabı 1,5-2 kg (hacim),  T-Shirt - 0,5 kg (ağırlık), Bikini Mayo - 0,5 kg (ağırlık) , Yün Kazak - 2 kg(hacim) , Bujiteri - 0,5 kg(hacim), Katalog 0,5 - 1 kg (ağırlık) , Cep telefonu (0,5 - 1 kg (ağırlık), Çanta 1,5 - 2 kg (hacim) , Güneş Gözlüğü 0,5 kg (hacim) , Sabun 0,5 kg (ağırlık), Cüzdan 0,5 kg ( ağırlık)
Mum 0,5 kg (hacim), 

Yurtdışına en çok çıkışı olan ürünler ise otomotiv parçaları, hazır giyim ürünleri, konfeksiyon ve halı ürünleri, çeşitli madenler, makine parça ve aksamları, 
hammaddeler, elektrik ürünleri, elektronik ürünleri, Zeytin v ezeytinyağı ürünleri , toprak ve seramik ürünleri, bakliyat, hububat ve kuru meyve , sebze ürünleri

 

Avez-vous trouvé la réponse à la question que vous cherchiez?

İşletmeniz içerisinde yurtdışı gönderileri ihtiyaçlarınızı maliyet açısından en uygun, kolay, gönderim seçenek ve alternatif bakımından en rahat ve aynı zamanda en güvenli gönderimi Fast Express Kargo ile yapabilirsiniz. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı kargo gönderileri hesaplama yapılırken, hacim veya ağırlık bilgisinden hangisi yüksek ise yüksek olan dikkate alınarak fiyatlandırma yapılır. Hacim hesaplanırken en, boy, yükseklik cm olarak birbiri ile çarpılıp 5000 olan hacim hesaplama rakamına bölünür çıkan rakam ilgili paketin hacim olarak fiyatlandırılacağı kg karşılığını vermiş olur aynı paket için kendi kg ağırlığı da tartılır hangisi büyük ise bu ağırlık dikkate alınarak fiyatlandırma ilgili ağırlık üzerinden yapılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Günümüz koşullarında bireyler ve firmalar ihtiyaçlarını karşılamaları için kargo yapmak mecburiyetindedirler. İhtiyaçlarınızı minimum masraf ile gerçekleştirmeniz için Fast Express yurtdışı kargo firması olarak yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Dünya ülkelerine yapmak istediğiniz gönderinizin ödemesini alıcınızdan alabilmekteyiz. Sistemimiz üzerinde kurulu olan sistem ile alıcınıza link iletiyoruz. Alıcınız link üzerinden giriş yaparak hem kendisine gelecek gönderiyi görebilmekte hemde o link üzerinden ödemesini gerçekleştirebilmektedir. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICE CLIENTSSUPPORT EN DIRECTWHATSAPP