Yurtdışı Hava Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

06-09-2022 00:02'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 15-04-2023 21:45

Yurtdışı Hava Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Hava kargo gönderimi nasıl yapılır sorusu son dönemlerde irili ufaklı birçok farklı firma tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Özellikle ülkemiz tarafından konuya baktığımızda internet üzerinden satış yapmak çok önemli bir hal almıştır. Özellikle yerel üretim yaparak bunları yurt dışına ulaştırmayı başaran insanlar çok büyük kazançlar elde edebilmektedir. Gerek kur farkı gerek döviz durumları dolayısıyla insanların bu yoldan yüksek kar marjları ile çalışması kaçınılmazdır. Bu noktada önemli olan üretim ağıyla birlikte satış ağını bir potada eritebilmektedir. Eğer herhangi bir noktada aksama yaşanırsa doğrudan müşterilerinize sattığınız ürünlerde düşüşler olacaktır. Bu sebeple uluslararası hava kargo firmaları arasından mutlak doğru seçimi yapmalısınız. Aksi halde kargo şirketleri tarafından alacağınız hizmetler kar oranınızda düşüş yaşamanıza sebep olabilir. İyi hizmet vermeyen firmalar, sizi çok olumsuz etkileyecektir.

Kargo firmaları arasından seçim yaparken hem kendi bütçenizi düşünmelisiniz hem de verdikleri hizmetlerden müşterinizin ne kadar memnun kalacağına dikkat etmelisiniz. Uluslararası hava kargo firmaları, sizler yani üreticiler ile satıcılar arasında çok büyük bir bağlantı görevi görmektedir. Ürünler sizden sonra kargoya ulaştığında müşterinin muhatabı aslında kargo şirketidir ancak durum tam olarak böyle değildir. Eğer kargo firmalarının vermiş olduğu hizmet kalitesi çok düşükse doğal olarak müşterileriniz bundan etkilenecek ve aslında kendi firmanızın prestiji ve marka güvenilirliği sarsılacaktır. Bu noktada hem markanıza değer veriyorsanız hem de müşterilerinize sahip çıkmak istiyorsanız alanında uzman ve profesyonel bir kargo firması ekibi ile çalışma yapmanız gerekmektedir. 
Hava kargo gönderimi nasıl yapılır sorusuna cevap arayan kişiler, farklı formatlarda cevaplar alabilmektedir. Bu noktada önemli olan kişilerin ne tarzda bir gönderim yapacağıdır. Eğer gönderimlerinizde özel ve farklı ürünler varsa doğal olarak değişik hukuki süreçler sizi bekliyor olacaktır.  Gümrük işleri ve hukuki süreçler, bu doğrultuda gönderim yapan kişiler için çok önemlidir. Bu noktada yaşanan bir sorun birçok açıdan problemler getirebilmektedir. Hem müşterilerinizin mağdur olmasına sebep olursunuz hem de kendi kazancınızdan ve kar oranınızdan düşüşler yaşayabilirsiniz. Bu noktada kesinlikle alanında uzman ve başarılı olan bir kargo firması ile çalışmalısınız. Aksi halde süreç boyunca birçok problem sizi izliyor olacaktır. 

Uluslararası Hava Kargo Firmaları 

Uluslararası hava kargo firmaları, son dönemde dünya çapında artan ticaret ağındaki bir talebi kapatabilmek üzere hizmetler vermektedir. Bu hizmetler doğrultusunda özellikle ihracat ve ithalat yapan kişiler sıklıkla kargo firmaları ile çalışmaktadır. Kargo kavramı çok eski dönemlerden beri hayatımızda yer almaktadır. Aynı zamanda büyük ticaretlerde lojistik kavramı devreye girmektedir. Günümüzdeki anlamıyla ilk lojistik çalışmaları askeri sevkiyatlar için yapılmıştır. Güncel olarak baktığımızda ticaretin önemli bir parçası olarak kargo karşımıza çıkmaktadır. Uluslararası hava kargo firmaları, bu kargo çalışmasının son teknolojisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Deniz ve kara yolu ile ulaşım özellikle lojistikte sıklıkla kullanılsa da öte yandan hava yolu ile taşımacılık yeni yeni hayatıma girmektedir.
Taşımacılık kavramı dünyanın globalleşmesi ile uluslararası bir hal almıştır. Eski dönemlerde ticaretler ve müşteri üretici ilişkisi daha lokal kalmaktaydı. Gelişen insanlık ve dünya sayesinde bir yerde üretilen ürünün çok başka diyarlarda yer alması kolay bir durum olmuştur. Özellikle son dönemlerde insanların alışkanlıklarının ve tercihlerinin değişmesiyle ticaret ve aynı şekilde ulaşım çok farklı bir hal almıştır. Özellikle günümüzde internet ve sosyal medya sayesinde, üretim yapan kişiler çok geniş pazarlara açılabilmektedir. Bu pazarlar içerisinde var olmak için de kesinlikle uluslararası hava kargo firmaları ile çalışmak gerekmektedir. Aksi halde ürünlerinizi başka bölgelere ve ülkelere ulaştırmak imkansız olacaktır. Aynı zamanda müşterilerinizin memnuniyeti ve mutluluğu için de profesyonel kargo şirketleri ile çalışılması gerekmektedir.
Uluslararası hava kargo firmaları, son dönemlerde çevrimiçi ticaretin artış göstermesiyle daha yoğun çalışmaya başlamıştır. Bu yoğunlukla beraber aynı zamanda kargo firmalarına duyulan ihtiyaç da artmıştır. İhtiyaç arttığı için doğal olarak da hizmet veren firma sayısı da yükselmiştir. Bu noktada önemli olan iyi bir firma seçimi yapmak olacaktır. Eğer deneyimli ve profesyonel bir kadro seçmek yerine yetersiz şekilde çalışan firmaları seçerseniz yüksek ihtimalle uzun vadede aldığınız hizmetten hiç memnun kalamayacaksınız. Uluslararası hava kargo firmaları arasından seçim yapmanız gerektiğinde size sundukları teklifleri ve çalıştıkları firmaları iyi değerlendirmelisiniz. Bu sayede uzun vadede yüksek verim ve kazanç sağlayabileceğiniz bir partner edinmiş olursunuz. Aksi halde hem maddi kayıp hem de marka prestijinizde azalma görebilirsiniz.

Türkiye’deki Hava Kargo Şirketleri

İnsanların alışveriş üzerindeki alışkanlıkları ve tercihler son dönemlerde farklı bir yöne evirilmiştir. Son dönemlerde internet ve sosyal medya sayesinde kişilerin farklı markalara ve ürünlere ulaşması çok kolay bir hal almıştır. Aynı zamanda üreticiler yeni pazarlara açılmak istediklerinde bu platformları kullanılarak milyonlarca farklı tarzda müşteriye ulaşabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü, son dönemlerde üreticiler farklı çalışmalar içerisinde kendilerini bulmuşlardır. Örnekle bunu açıklamak gerekirse daha öncesinde lokal fiziksel mağazasının bulunduğu yerde satış yapan kişiler, mağazalarını dijital platformlara taşıdığında çok daha farklı bir müşteri kitlesi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sayede daha yüksek kazançlar elde edebilir ve firma tanınırlığını üst seviyelere çıkartabilmektedir. Türkiye’deki hava kargo şirketleri ile çalışarak başarılı bir süreç yönetebilirsiniz. 
Bu tarz alışveriş platformları üzerinden uluslararası satış yapan kişilerin çalışması gereken ekstra konular karşılarına çıkmaktadır. Uluslararası hava kargo firmaları ile yapılan anlaşmalar bunlardan yalnızca biridir. Kişiler, farklı ülkelerden farklı kişilere ürün satışı yaptığında lojistik çok önemli bir hal almaktadır. Bu noktada uluslararası hava kargo firmaları ile çalışmak ve onlar sayesinde ürünleri müşterilere ulaştırmak çok önemlidir. Türkiye’deki hava kargo şirketleri bu doğrultuda özellikle ülkemizden yurt dışına ihracat yapan kişiler için hizmet vermektedir. Hizmetler içerisinde yalnızca ürün kargo gönderme yoktur. Aynı zamanda paketleme, depolama ve tedarik gibi birçok işlem kargo şirketleri tarafından aktif bir şekilde yapılmaktadır. 
Kargo firmaları, ürünlerin son müşteriye ulaşmasını sağlamaktadır. Kısacası üretici ile satıcı arasındaki köprünün çok önemli bir bileşeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle uzaktan ürün satma konusunda, ürünlerinizin kalitesi kadar kargo firmasının vermiş olduğu hizmetin de önemi vardır. Bu doğrultuda yapılan tüm çalışmalar, doğrudan kendi firmanızın ve markanızın prestijini etkilemektedir. Bu noktada önemli olan iyi bir kargo firması seçimi yapabilmektedir. Ürünlerin hızlı ve sorunsuz bir şekilde müşteriye erişebilmesi için uluslararası hava kargo firmaları arasından bir seçim yapmalısınız. Bu seçimlerde firmanın daha önceden planlamış olduğu iş akışına, verecekleri hizmetlere ve aynı zamanda size sundukları fiyat tekliflerine dikkat etmelisiniz. Sizin çalışma prensibinize uyan ve çıkarlarınızla örtüşen bir kargo firmasını seçerek satışlarınıza başarılı bir şekilde devam edebilirsiniz.

Hava Kargo Taşımacılığı Yapan Firmalar

Hava kargo taşımacılığı yapan firmalar denilince karşımıza pek çok farklı şirket çıkmaktadır. Son dönemlerde insanların çevrimiçi alışveriş konusuna vermiş oldukları önem dolayısıyla kargo firmalarına karşı doğan talep oldukça artış göstermiştir. Bu artış doğrultusunda günümüzde hizmet veren Türkiye’deki hava kargo şirketleri sayısı her geçen gün birer birer artmaktadır.  Bu noktada üreticilerin tercihlerinin değişmesi çok normaldir çünkü firmalar farklı şekillerde çalışmalar yapıp kişilere özel tekliflerde bulunmaktadır. Bu teklifler, firmaların satış yaptığı adede ve ay içerisindeki çalışma yoğunluğuna göre değişmektedir. Fiyat teklifleri, satıcıların kazançlarına göre seçilmektedir. Aynı zamanda uluslararası hava kargo firmaları tarafından verilen hizmetlerin kalitesi de seçimlerde çok önemli bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kargo taşımacılığı çok eski dönemlerden beri insanların hayatlarında bir şekilde yer almıştır. Eski dönemlerde özellikle karadan yapılan taşımacılık uzun seneler boyunca tek tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Öte yandan bu taşımacılığın devamında deniz yolu taşımacılığı da kullanılmaya başlanmıştır. Her geçen gün dünyanın almış aldığı yön kargo firmalarının vermiş olduğu hizmetlerdeki değişimleri de ön plana çıkarmaya başlamıştır. Son dönemlerde hava kargo taşımacılığı yapan firmalar revaçta olmaya başlamıştır. Bu noktada kişilerin, hava yolunu tercih etmesini sağlayan birçok neden bulunmaktadır. Her üç türlü de kargo ulaşımı hem sizi hem de müşterilerinizi memnun edebilmek için çok önemlidir. Eğer müşterilerinizi memnun etmek istiyorsanız kesinlikle tercih ettiğiniz kargo firmasını iyi bir şekilde seçmelisiniz.
Hava kargo firmalarının bu yolu seçmesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Hava yolundan ürünlerin ulaştırılması diğer seçeneklere göre biraz daha pahalı olsa da farklı şekillerde avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar içerisinde en önemlisi ise daha hızlı ve kolay bir şekilde ürünlerin karşı tarafa ulaşmasıdır. Özellikle ürünlerin hızlı yetişmesi gereken bir durumu varsa kesinlikle hava kargo taşımacılığı yapan firmalar tercih edilmelidir. Öte yandan hava yolu ile kargo ulaşımı daha güvenlidir. Eğer bu noktada ürünlerinizin kaybolması veyahut karşı tarafa ulaşamaması gibi sorunları en alt düzeye indirmek isterseniz, uluslararası hava kargo firmaları arasından seçim yapmalısınız. Bir diğer pozitif etkisi ürünler daha korunaklı ve bozulmadan karşı tarafa iletilmektedir. Bu sayede daha elit bir kargo hizmetini müşterilerinize sunmuş olursunuz. Bu da dolaylı yoldan bir kazanç demektir. 

Hava Kargo Hizmetleri

Hava kargo hizmetleri, birçok yönden tercih edilesi avantajları kişilere sunmaktadır. Bu taşımacılık türü hem hızlıhem güvenli ve aynı zamanda esnek bir hizmet vermesiyle son dönemlerde kargo firmaları ile çalışan üreticilerin tercihi olmayı başarmıştır. Bu kargo taşımacılığı içerisinde aslında iki farklı alan bulunmaktadır. Genel kargo ve özel kargo olarak ayrılan malzemeler, üreticilerin tercihlerine ve isteklerine göre kargo hizmeti veren firmalar tarafından sınıflandırılmaktadır. Genel kargolar içerisinde herhangi bir taşıma koşulu bulunmadan gönderilen kargolardır. Özel kargolar ise bozulabilen veyahut kırılabilen kargoların sınıflandırıldığı kategoridir. Bu noktada özel kategori ile genel kategori arasında büyük farklar bulunmaktadır. Hem fiyatlandırma üzerinde hem de taşıma üzerinde ortaya çıkan bu farklar, satıcıların özel isteklerine göre yönlendirilmektedir. Uluslararası hava kargo firmaları bu noktada her şekilde hizmet verebilmektedir.
Hava kargo hizmetleri içerisinde aynı zamanda tehlikeli madde taşımacılığı da yapılmaktadır. Bu maddeler, farklı şekillerde özel muhafaza edilerek kargo gönderilmektedir. Tehlikeli madde olarak sayılabilecek ürünlerin özelliklerini sıralamak gerekirse:
• Su ile temas halinde ortaya gaz çıkarabilecek ürünler.
• Sürtünme ya da çarpma sonucu yanma veya patlama yapacak maddeler
• Diğer maddeler ise tepkimeye girme özelliği varsa
Bu tarz özelliği bulunan ürünlerin kargo gönderiminde ekstra bir çalışmaya ve aynı zamanda özel paketlemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada fiyatları etkileyen birçok sebep yer almaktadır. Kargonun gönderim şekil fiyatlandırma üzerinde çok etkilidir ve bu sebeple kargo firmaları, satıcılara özel teklifler sunarak müşteriyi kendilerine çekmeye çalışmaktadır.
Günümüzün dünyasında her türlü ürün her bölgeye çok hızlı ve kolay bir şekilde gönderilmektedir. Bu noktada bozulabilir ürünlerin kargosunda da kesinlikle uluslararası hava kargo firmaları tercih edilmelidir. Bu kargo firmaları, meyve ve sebze gibi çabuk bozulabilen ürün tercihlerinde farklı alanlar kullanmaktadır. Bu sayede ürünler hiç bozulmadan karşı tarafa iletilmekte ve aynı zamanda hızlı bir şekilde karşı tarafa ulaşmaktadır. Öte yandan bir diğer önemli konu ise ürünlere herhangi bir zarar gelmeden karşı tarafa iletilebilir olmasıdır. Tüm bu avantajlar, satış yapan kişileri havayolu kargo taşımacılığına doğru itmektedir. Bu sayede kişiler hızlı bir şekilde ürünlerini ulaştırırken daha büyük kazançlara kapılarını açmak için adım atmaktadır.
 

Hava Kargo Teklif ve Anlaşma Koşulları

Hava kargo teklik ve anlaşma koşulları her kargo firması tarafından farklı şekillerde müşterilere sunulmaktadır. Bu sunum doğrultusunda satıcılar, kendi çıkarlarına ve aynı zamanda kar oranlarına uygun olan bir seçimi yapmaktadır. Kargo firmaları bu teklifleri sunarken çok farklı seçenekler arasından bir teklif sunmaktadır. Örnekle bunu açıklamak gerekirse, bir firmanın aylık gönderim oranına göre kargo firmalarının vermiş olduğu hizmetler değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler doğrultusunda en önemlisi fiyatlar üzerindeki oynamalardır. Yıl içerisinde yüksek satış yapan bir firmanız bulunuyorsa doğal olarak her kargo firması sizi kapabilmek için farklı tekliflerde bulunacaktır. Uluslararası hava kargo firmaları, özellikle daha küçük ancak sık ürün gönderen firmalar ile sıklıkla iletişim halinde olmaktadır. Bu iletişim doğrultusunda verilen teklifler satıcıları memnun etmekte ve o yönde bir anlaşma yapılmaktadır.Satıcılar çeşitli firmalardan teklifler almalı ve bunlar arasında bir değerlendirme yapmalıdır. 

Hava kargo firmalarının vermiş olduğu teklifleri etkileyen aslında istemsiz birçok etken bulunmaktadır. Bu etkenler arasında en önemlisi doğal olarak petrol maliyetleridir. Lojistik denilince akıllara tırlar, gemiler ve kargo uçakları gelmektedir. Her biri yüksek yakıt yakan araçlardır. Bu noktada kargo fiyatlarını etkileyen en önemli etkenlerden biri petrol fiyatlarıdır. Petrol fiyatındaki oynamalar, doğrudan birim kargo fiyatı üzerinde bir değişiklik yaratacaktır. Ayrıca uluslararası hava kargo firmaları, kendi çalışan maliyetleri ve giderlerini de bu tekliflere yansıtmaktadır. Bu sebeple kargo fiyatlarını değiştiren bu istemsiz etkenler çok önemlidir. Petrol fiyatları yukarı tırmandıkça ulaşım maliyetleri artacak ve bu durum farklı bir fiyatlandırmaya sebep olacaktır. Öte yandan çalışan maliyeti ve giderler artış gösterdikçe kargo firmalarının tek gelir kalemi olan kargo fiyatlandırması üzerinde bir artış gözükecektir.  Kargo fiyatlandırması firmalara özel bir şekilde sunulduğu için farklılıklar gösterebilmektedir. 
Hava kargo teklif ve anlaşma koşulları birçok etkenle değişmektedir. Kargo firmasının kendi çıkarları ve prensipleri ile satıcıların çalışmaları birbirine uyduğu zaman genellikle bu teklifler kabul edilebilir bir hal almaktadır. Öte yandan satıcıların, her ay düzenli olarak gönderdikleri ürünler ve aynı zamanda gönderme potansiyelleri fiyatlandırmada değişiklikler yaşanmasının en etkili kaynağıdır. Öte yandan ürünlerin ağırlığı doğal olarak birim fiyat üzerinde bir etki yapmaktadır. Ağırlık arttıkça bu birim fiyat azalarak artmaktadır. Bu sebeple bir bölgeye ne kadar yüklü ürün gönderilirse doğal olarak birim başına maliyet düşecektir. Aynı zamanda ürünlerin bir ulaşma zamanı varsa bu noktada fiyatlar daha değişik noktalara gidebilmektedir. Bu tarz durumlar kargo firmaları ile konuşularak belirli bir fiyatlandırma alınmaktadır. Bu teklifler, kendi bütçenize ve aynı zamanda satış karınıza uyuyorsa seçim yapabilirsiniz. Kargo firmasını iyi seçmek çok önemlidir. Kendi marka güvenilirliğiniz ve prestijiniz için kesinlikle başarılı ve profesyonel bir ekiple çalışmalısınız. Aynı zamanda fiyat teklifleri üzerinde de iyi sonuçlar çıkarabilmelisiniz. 

Avez-vous trouvé la réponse à la question que vous cherchiez?

Tüm yurtdışı kargolarınız, gönderim merkezimize ulaştığı andan itibaren gerekli tüm aşamalar tarafımızca yapılmaktadır. Tüm dosya gönderim işlemleri bu şekilde tamamlanır. Genellikle aynı gün yurtdışına gönderim aşamasına geçilir ve gönderinin ulaştırılacağı ülke ve bölgenin durumuna bağlı olarak birkaç gün içerisinde ulaştırılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı kargo gönderileri için taşıma yapılacak olan firma dan paketin hangi destinasyonlar üzerinden nasıl taşınacağı konusunda bilgi sorulmalıdır. Çok fazla aktarma geçirecek olan paketler fazla yükleme ve boşaltma yapılacağı için indirme ve yükleme işlemlerinde hasar görme olasılıkları da o derece fazla olacaktır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICE CLIENTSSUPPORT EN DIRECTWHATSAPP