THY Uçak Kargo Fiyat Hesaplama

25-01-2023 15:11'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 20-01-2024 18:43

THY Uçak Kargo Fiyat Hesaplama

Türkiye’nin en değerli şirketlerinden birisi olmakla beraber global pazarda da önemli bir statüye sahip olan THY yani Türk Hava Yolları yalnızca yolcu taşımacılığı alanında faaliyet göstermiyor. Aynı zamanda firmanın Turkish Cargo alt kuruluşu da kargo uçaklarıyla dünyanın çok çeşitli destinasyonlarına kargo taşımacılığı yapıyor. Hali hazırda havayolu taşımacılığı noktasında bazı değişimler yaşandığını da hatırlatmakta fayda var.
 
Yapılan verisel ve istatistiksel araştırmalar neticesinde özellikle Asya odaklı uçuşların %45’ten fazlasının kargo üzerine kurgulandığı gözlemleniyor. Bu da havayolu taşımacılığının yolcu odaklı olduğu kadar kargo taşımacılığı açısından da önemini vurgulamış oluyor. THY uçak kargo fiyat hesaplama aşaması dolayısıyla biraz daha anlam kazanıyor. Çünkü Türkiye’den yurtdışına kargo göndermek isteyenlerin de ilk tercihi uçakla gönderim oluyor.
 
Burada en önemli belirleyici unsur elbette ki teslimat süreci iken bir diğeri de güvenilirlik oluyor. THY güvenilir bir firma olarak Türkiye menşei olmasından ötürü ülkemizden çıkan ve yurtdışı hedefli kargo gönderilerinde ilk tercih olmayı sürdürüyor. Uçak kargo fiyatları tabii ki standart olarak yurtdışı gönderi ücretleri ile kıyaslandığında daha yüksek bir çizgide seyrediyor.
 
Buna karşılık THY uçak kargo teslimat süreleri çok kısa olduğundan son derece avantajlı bir gönderime dönüşebiliyor. Keza ihracat kalemi olarak bakıldığında alıcılar çok daha kısa sürede ürünlerine kavuşuyorlar. Aynı durum kişisel gönderi ve kıymetli kargolarda da geçerliliğini koruyor. 
 

THY Uçak Kargo Kilogram Fiyatı

İlk olarak THY uçak kargo hizmetinin yalnızca aktif olarak filoda yer alan kargo uçaklarıyla yapılmadığını vurgulayalım. Dünyanın dört bir yanına uçuş düzenleyen bir şirket olan Türk Hava Yolları aynı zamanda limitler dahilinde yolcu uçaklarının da kargo bölümlerinde taşımacılık yapıyor. İşte bu yüzden daha uygun fiyatlarla, daha planlanmış bir gönderi takvimi oluşturup müşteri memnuniyetini maksimum düzeye çekebiliyor.
 
Tam bu noktada en merak edilen unsurun THY uçak kargo kg fiyatı olduğu aşikârdır. Bu bağlamda THY ile anlaşmalı acenteler yetkili olup kargo taşımacılığı aşamasında teslimat için de avantaj sağlamaktadır. Yapılan anlaşmalar neticesinde özel fiyatlandırmalara tabii olabileceğiniz gibi havayolu taşımacılığında önemli kriterler haline gelen depolama, gümrükleme gibi hizmetleri de fiyatlara dahil bir biçimde çözümleyebilirsiniz. 
 
Yurtdışına kargo göndermek istediğinizde gerekli olan tüm belgeleri yasal mevzuata uygun bir biçimde hazırlamalı, kargonuzu teslim etmeli ve uluslararası hava taşımacılığı yönergesine uygun bir biçimde sunmalısınız. Kargo süreci öncesindeki depolama, hedef ülkede sunulacak olan depolama ve transfer süreçleri de ekstra ücretlendirmeler olarak öncesinde belirlenecek tarifeyle size bildirilmektedir. 
 

Uçak Kargo Kilogram Fiyatı 2023

Türk Hava Yolları direkt olarak uçtuğu tüm destinasyonlara uçak kargo hizmeti sunduğu gibi kamyon ile de kargo teslimatlarını eksiksiz bir biçimde tamamlamaktadır. Bu esnada yalnızca THY özelinde bir havayolu taşımacılığı da söz konusu değildir. Keza ülkemizde hizmet veren havayolu şirketlerinin sayısı bir hayli fazla olmakla beraber bunların tamamı yolcu taşımacılığının yanında kargo taşımacılığı da sunmaktadır.
 
Yalnızca kargo taşımacılığı yapan firmalar bulmak mümkün olduğu gibi fiyat ve teslimat süresi açısından uçuk takvimi yoğun olan şirketleri tercih etmek her zaman avantaj sağlayacaktır. Uçak kargo fiyatları 2023 yılında da bu eksende karşımıza çıkmaktadır. 
 
Uçak kargo hizmetinden faydalanmadan önce fiyatlar kadar ürünün teslimi, belgeleri ve yasal prosedürlerine de odaklanmak zorundasınız. Örneğin uçak kargo işleminden önce gönderinizin anlaşmalı kargo noktalarına teslim edilmiş olması ve buradan transferinin de mümkün olması gerekmektedir. Hacim, ağırlık, değer gibi kavramların yanı sıra yasal mevzuata uygun olması da gönderinin sağlıklı bir biçimde hedef noktaya ulaştırılması aşamasında önem arz eder.
 
Fiyatlandırma ise bu aşamada sizin teslim ettiğiniz gönderiniz üzerinden yapılır. Size sunulan fiyatlandırmada talep ettiğiniz transfer, depolama ve gümrükleme hizmetlerinin yanında taşımacılığa ilişkin tüm kalemler yer alır. Onayınız dahilinde de gönderiniz işleme alınır. Mevcut sefer tarihine ve saatine uygun şekilde havaalanına aktarılarak ilgili destinasyonda uçacak olan kargo uçağının kargo bölümüne yerleştirilir. 
 
Kıymetli kargo gibi özel gönderiler söz konusu olabilirken aynı zamanda hassas kargolar, Express kargolar tercihler arasında sıralanabilmektedir. Tüm bunlar farklı fiyatlandırmalara tabii olup ürüne ve tercihlerinize göre belirlenir. 
 

THY Uçak Kargo Fiyatları

THY uçak kargo fiyatı gönderinize ve hangi tarihte, hangi seferle gideceğine bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Burada en temel bilgi kargo teslim noktalarına gönderinizi ulaştırdığınızda yapılacak olan değerlemeler sonucunda ortaya çıkıyor. Yine desi hesaplaması ve ağırlık dahilinde yapılan fiyatlandırmanın akabinde depolama gibi ek hizmetlerle beraber faturalandırma gerçekleşiyor.
 
Ayrıca diğer kargo gönderilerinde olduğu gibi uçakla yurtdışına kargo gönderimi yaparken de alıcı ödemeli olarak opsiyon seçimi yapılabilmektedir. Bu bağlamda gönder teslim edildikten sonra fiyatlandırma sağlanır ve alıcıya aktarılır. Aktarılan bağlantı alıcının hem kargo takibini yapmasını sağlar, hem de aynı servis üzerinden kargo ücretini ödemesini mümkün kılar. 
 
Yer hizmetleri ve gümrük masrafları da dahil olmak üzere toplam tutar uçak kargo firmalarının anlık takvimine göre de değişkenlik gösterebilir. Bu tıpkı yolcu uçaklarında bilet alırken söz konusu olan süreçle benzer özellikler taşımaktadır. Kargo uçuşları da hem yolcu uçaklarıyla hem de kargo uçaklarıyla yapılabildiği için THY güvencesiyle dünyanın dört bir yanına gönderilerinizi ulaştırabilirsiniz. Üstelik aracı firmalar, kargo teslim noktaları, transfer için lojistik destek ve gümrük aşamasındaki profesyonel hizmet ile beraber sorunsuz bir transfer süreci yaşamanız mümkün kılınır. 
 

THY Uçak Kargo İletişim

THY yani Türk Hava Yolları tüm dünyada yolcu taşımacılığının yanı sıra ciddi bir kargo taşımacılığı atağı da yapmaktadır. Bu yüzden üst düzey bir müşteri memnuniyetini mümkün kılan firma destek anlamında da kusursuz bir yapıya sahiptir. Örneğin kargo ve lojistik firmalarının ülkemizde 24 saat kesintisiz iletişim hizmeti sunduğuna çok fazla şahit olamayız. Ancak THY kalitesini yurtdışı kargo gönderimi noktasında da hissetmek iletişim kanallarıyla da mümkün görünüyor.
 
Eğer THY uçak kargo müşteri hizmetleri birimine bağlanmak istiyorsanız bunu 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak yapabilirsiniz. THY bu servisine Cargy ismini veriyor ve yalnızca kargo taşımacılığı müşterilerine özel olarak tasarladığı hizmeti sunuyor. İletişim kanalı yalnızca bilgi ve kargo süreci hakkında değil aynı zamanda talep ve önerilerinizi, şikâyetlerinizi ve diğer görüşlerinizi bildirebileceğiniz bir servise dönüşüyor.
 
Üstelik THY kargo iletişim numarası olarak kullanılan 08503330777 numaralı telefon yalnızca sesli iletişimi de kapsamıyor. İnovasyona önem veren yerli firmaların başında gelen Türk Hava Yolları aynı numara üzerinden müşterilerine Whatsapp aracılığıyla da destek sunuyor. Böylece THY uçak kargo fiyatları dahil olmak üzere aklınıza takılan her soru işaretini giderebilecek bir standarda erişmiş oluyor. 
 
Turkish Cargo müşteri hizmetleri hattı sayesinde uçak kargo ile alakalı tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabiliyor, gönderinize ilişkin spesifik soruları yöneltebiliyorsunuz. THY uçak kargo telefon numarasıyla yapacağınız görüşmeler gönderi türünüze, gönderinin mevzuata uyumluluğuna, gümrük aşamalarına, depolama ve ek giderler noktasında bilgilendirmelere tabii olabiliyor. 
 

THY Uçak Kargo Nasıl Gönderilir?

Hem yurtdışından Türkiye’ye hem de Türkiye’den yurtdışına THY uçak kargo ile gönderim yapmak oldukça makul bir seçenek olarak görülüyor. Bunun en büyük sebebi ülkemizdeki en güven veren şirketlerin başında geliyor olmasıdır. Çünkü genel olarak kargo ve lojistik sektöründe teslimat süresi, fiyat, ürün güvenliği, kıymetli eşyalar için sigorta gibi kıstaslar her zaman kullanıcıların ilk önceliklerine dönüşüyor. Bunları önemseyen, bunlar üzerine daha fazla hizmet sağlayan en önemli atılımları ise Türk Hava Yolları’ndan görüyoruz. 
 
Eğer yurtdışına uçakla kargo göndermek istiyorsanız ve bunu THY güvencesiyle yapacaksanız ilk olarak ürününüzün ithalatı ve ihracatı yasaklı bir ürün olmadığından emin olmanız gerekiyor. Ki zaten yurtdışı uçak kargo gönderilerinde sunmanız gereken belgeler zaten bu detayları doğrular nitelikte olacaktır. Hali hazırda gerçekleşecek olan gümrükleme işlemlerini kendi özelinizde gümrük müşaviri varsa onun aracılığıyla, yoksa firma tarafından size sağlanacak ekstra hizmetle gerçekleştirebilirsiniz. 
 
Zira konşimento hazırlanması, ürünün öncesinde fiyatlandırılması ve belgelenmesi, ardından taşımaya uygun hale getirilmek üzere paketlenmesi, paketleme sonrasında transfer edilmesi ve nihai olarak uçağın kargo bölümüne alınarak hedef ülkeye doğru yola çıkması bir bütün olarak görülmektedir. Tüm bu kalemler THY uçak kargo hizmetinin bir parçası olarak sizlere sunulmaktadır. 
 
Bu aşamaları IATA olarak geçen Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği kapsamında onaylı olan acentelerle ve kargo teslim noktalarıyla sorunsuz bir biçimde aşabilirsiniz. Bağlantıya geçtikten sonra gerek kargonun teslimi gerekse sonrasında yapılacak işlemler açısından oldukça hızlı, güvenli ve ekonomik bir süreç sizi bekliyor olacak. 
 
Tabii ki THY uçak kargo kısıtlamaları hakkında da mevzuat dahilinde size en net bilgiler sunulacaktır. Örneğin günümüzde kargo ile hayvan taşımacılığına ilişkin pek çok başkaldırı, eleştiri ve iddia söz konusu olabiliyor. THY uçak kargo ile hayvan taşıma açısından yönergelerini buna göre belirlemiş ve uygulamaya devam etmektedir. 
 
Mesela evcil hayvanların taşınmasına izin verilse de 10 haftadan küçük olan evcil hayvanlar kabul edilmiyor. Yine denek hayvanları, hamile olan hayvanlar veya hayvan cesetleri taşımacılık ilkeleri gereği kabul edilemiyor. Aynı zamanda yurtdışı uçak kargo seferlerinin ardından teslim alma süreci de bazı prosedürleri beraberinde getiriyor. Yalnızca alım için yetki belgesine sahip olanlar gönderiyi teslim alabiliyor. Ayrıca bunun için vekalet oluşturulabiliyor. 
 

THY Uçak Kargo Ücretleri

Uçak kargo ücretleri THY ve diğer firmalar tarafından farklı tarifelere göre belirlenebiliyor. Bunun ana sebebi tabii ki firmaların uçak filoları, filoların o an aktif olan uçuş destinasyonları ve yoğunlukları, kargo bölümüne karşın oluşan arz talep dengesi gibi pek çok faktörü sıralamak mümkün. Ücretlerle ilgili gönderinin türüne ve gönderim zamanına dair pek çok değişken söz konusu olabileceği gibi bazı sabit ücretlendirmelerden de söz etmek mümkün olabiliyor.
 
Örneğin THY uçak kargo ücretleri kapsamında bazı depolama ücretlerine kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle hedef ülkeye ulaşmış, teslim alınmadığından ötürü depolama hizmetine maruz kalan ürünlerde uygulanan tarifeler bellidir. Bu tarifeler gönderi öncesinde de kullanıcılara bilgi olarak aktarılır. 
 
Kargolar belirli sefer tarihlerinde ve belirlenmiş olan sefer sayılı uçuşla hedef ülkeye doğru yola çıkar. Bu aşamada ürünlerin hedef ülkeye ulaştığında alınma zamanlarının aksatılmaması gerekir. Zira depoya giriş yapan ürünler anlık olarak belirli depolama giderlerine tabii olurlar. Bu da ekstradan gönderi maliyet anlamına gelir. Toplam depolama ücretine ek olarak her kg başına depolama süreci boyunca 0,015 $ servis ücreti ilave edilerek faturaya yansıtılır.
 
Standart olarak geçen ve genel kargo kapsamında yer alan ürünlerde zaman sınırlaması olmaksızın aynı tarife uygulanır. Yani 24 saate kadar ilk gün depoya çekilmiş olan ürünlerle, 15.gün itibariyle çekilmiş olan ürünler arasında sabit ücret farkı bulunmamaktadır. Tümü için 56 $ ücret ve bunun yanı sıra kilogram ve gün ücreti hesaplanır. 
 
Aynı şekilde özel kargolar için de sabit ücrette bir değişken söz konusu değildir. Özel kargoların THY uçak kargo ücretleri 24 saate kadar ilk gün depoya çekilenler için 112 $ seviyesindedir. Ayrıca 2-3 gün süre aralığında 112 $’a ek olarak 0,143 $ kg*gün ücreti, 4-14 gün arası için 112 $’a ek olarak 0,184 $ kg*gün ücreti, 15 günü aşan çekimlerde ise 112 $ ve 0,245 $ kg*gün ücreti tahsil edilmektedir.
 

Uçak Kargo Şirketleri

Yurtdışına kargo gönderimi uçak ile hızlı bir biçimde yapılabildiği için ihracat yapanların da ilk tercihi haline geliyor. Bu durumda internetten alışverişin en tepe noktasına ulaştığı günümüzde uçak kargo şirketleri de sayıca artıyor. Var olan firmalar ise daha geniş bir destinasyon ağına, daha uygun fiyatlarla daha hızlı taşımacılık yapabilmek adına inovatif atılımlar gerçekleştiriyor.
 
Türkiye’de hem global lojistik dünyasının en önde gelen isimlerine rastlayabiliyoruz, hem de Türkiye’den çıkan ve dünyaya mal olan firmalarla uçak kargo gönderilerimizi her noktaya gönderebiliyoruz. Bunun avantajları arasında geniş hizmet ağı ve transfer kolaylıkları yer alıyor. Özellikle günümüz lojistik trendleri arasında bütün hizmetleri kapsayan çözüm odaklı yapılar öne çıkıyor. Bu bağlamda da THY gibi öncü firmalar depo hizmetlerinden gümrük işlemlerine kadar her aşamaya çözüm üretebiliyor. 
 
Ayrıca uçak kargo firmaları için fiyat ve teslimat süresi avantajının kaynağında uçuş yoğunluğu yatıyor. Zira yalnızca kargo uçakları değil yolcu uçaklarının da ciddi bir kargo taşıma kapasitesine sahip olduğunu biliyoruz. Bu yüzden farklı noktalara olan uçuşlar, o uçuştan bağımsız bir biçimde kargo göndermek isteyenler için uygun fiyatlı gönderi fırsatları yaratabiliyor. Hem kaliteli ve memnuniyet odaklı bir kargo süreci yaşanıyor, hem de hızlı ve uygun fiyatlı taşımacılık dünyanın her noktasına ve hatta kıtalararası gönderiler için dahi mümkün hale geliyor. 
 

THY Uçak Kargo Göndermek İçin Bilinmesi Gerekenler

THY uçak kargo gönderisi hakkında bilinmesi gereken en net detaylar yasaklı ve kısıtlı ürünlerdir. Özellikle bu detay pek çok kişinin kargo aşamasında sorun yaşamaması için öne çıkarılması gereken faktörler arasındadır. THY tarafından yürütülen kargo operasyonları Turkish Cargo etiketiyle gerçekleşir ve THY mevzuatına uygun bir biçimde kargolar anlık olarak denetlenir.
 
Buna göre THY uçak kargoyla gönderimi yasak olanlar arasında şunlar yer almaktadır. 
• Tehlikeli maddelerin tamamı (IATA tarafından DGR etiketine tabii olan tüm maddelerin numune miktarında dahi gönderimi yasaktır)
• Ölü hayvanlar, ölü hayvanlara dair kürk, işlenmemiş parça ve benzeri objeler
• Canlı olan bitkiler 
• İçeriği kuru buz olan gönderiler
• Isıya karşı hassas olan, ısı sebebiyle bozulabilen tüm ürünler
• Patlayıcı maddeler
• Ateşli silahlar
• Tütün ve diğer tüm tütün mamulleri 
• Canlı hayvan taşımacılığı (evcil hayvan dışında kalanlar)
• Değerli kargolar (kıymetli kargo harici)
• Sanat eseri
• Paketlemesi düzgün yapılmamış gönderiler
• Paketlemesi bozulmuş, diğer gönderilere de zarar verme potansiyeli olan gönderiler 
• Kırılma riski olan gönderiler
• Patlama riski olan gönderiler
• Gönderinin çıktığı ülkede, gönderinin aktarma yapılacağı ülkelerde veyahut gönderinin hedef ülkesinde yasadışı olan her şey 
 
Bu bilgilerin dışında bir gönderiniz varsa THY uçak kargo hizmetinden faydalanarak dünyanın her noktasına uygun fiyatlarla hem hızlı hem de güvenli şekilde gönderilerinizi ulaştırabilirsiniz.

Avez-vous trouvé la réponse à la question que vous cherchiez?

Yurtdışı kargo gönderileri için taşıma yapılacak olan firma dan paketin hangi destinasyonlar üzerinden nasıl taşınacağı konusunda bilgi sorulmalıdır. Çok fazla aktarma geçirecek olan paketler fazla yükleme ve boşaltma yapılacağı için indirme ve yükleme işlemlerinde hasar görme olasılıkları da o derece fazla olacaktır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Bizlere internet sitemizden iletişim bölümünde bulunan numaralar ile ulaşabilir, Müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek gönderi, işlemler ve fiyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICE CLIENTSSUPPORT EN DIRECTWHATSAPP