Uluslararası Navlun Hesaplama

15-11-2022 16:07'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 19-12-2022 14:35

Uluslararası Navlun Hesaplama

Uluslararası Navlun hesaplama konusu özellikle yurtdışına satış yapan firmalar tarafından çok merak edilen ve önemli bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır. Taşımacılık sektörü içerisinde çok farklı kavramlar ve terimler bulunmaktadır. Bunların hepsi, lojistiğin sorunsuz ve profesyonel bir şekilde yürütülmesi için ortaya konmuş bazı kurallar ve yaptırımlardır. Hem satış yapan firmalar hem de kargo firmaları bu kavramlara ne kadar hakim olursa lojistik konusunda o derece başarılı olabilmektedirler. Uluslararası navlun hesaplama konusunda birçok farklı formül ve hesaplama yöntemi olmaktadır.  Daha çok deniz taşımacılığı içerisinde Navlun terimi kullanılmaktadır. Öte yandan hem karayolunda hem de hava yolu taşımacılığı içerisinde dahil olmuş bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Navlun kelimesini Türkçe olarak açıklamak gerekirse nakliye bedeli olarak karşımıza çıkmaktadır.  Uluslararası navlun hesaplama birçok farklı dinamik dahilinde ortaya konmaktadır. İlk olarak deniz yolu üzerinden taşımacılık gerçekleştiren nakliye firmalarına ödenen bedel olarak lojistik sektörü içerisinde kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonrasında tüm lojistik hatlarına entegre olmuş bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu taşımacılık bedeli farklı şekillerde ödenebilmektedir. Yapılan anlaşmalar bağlanımında hem alıcı hem de satıcı tarafından ödenebilmektedir. Bu noktada karşılıklı ilişkiler bunu belirlemektedir. Uluslararası navlun hesaplama, firmaların fiyat politikalarına göre değişebilmektedir. Fiyat politikaları üzerinde etkili çeşitli dinamikler bulunmakta birlikte göndericinin lojistik ihtiyaçları uluslararası navlun hesaplama üzerinde çok etkili olabilmektedir. 

Yurtdışı Gönderi Hesaplama

Yurtdışı gönderi hesaplama konusu irili ufaklı birçok firma tarafından lojistik departmanında çok önemli bir hal almıştır. Özellikle ülkemizde son dönemlerde birçok firma, yurt dışına satış gerçekleştirmek için girişimlerde bulunmaktadır. Bu durumun ortaya çıkmasına sebep olan çeşitli kavramlar bulunmaktadır. Özelikle son dönemlerde döviz kuru değerleri ve döviz kazanmanın getirmiş olduğu faydaların artması uluslararası bir satış ağı oluşturmanın önemini çok yukarılara çekmiştir. Bu yönde bir çalışma yürüten firmanın uluslararası navlun hesaplama konusunda yanlış adımlar atması kazançtan çok zarar getirebilmektedir. Bu sebeple kesinlikle alanında uzman ve profesyonel bir lojistik firması ile çalıştığınızdan emin olmalısınız.  Aksi halde kar marjınızdan düşüşler yaşayabilirsiniz.

Uluslararası bir satış ağı kurmak birçok yönde fayda getirebileceği gibi hali hazırda yapılan lokal satışlardan çok daha fazla sorumluluklar getirmektedir. Bu noktada önemli olan tüm bu problemleri olabildiğince çözüme kavuşturmak olacaktır. Bu sayede istenilen kar marjlarına erişmek kolay olacaktır. Yurt dışına satış yaparken firmalara büyük bir engel çıkaran konu da uluslararası navlun hesaplama üzerindedir. Eğer gönderdiğiniz ürünün kargo fiyatlarını iyi bir şekilde analiz etmeyip satışlarınızı bu şekilde yaparsanız kardan daha çok zarar etme şansınız bile doğabilmektedir. Öte yandan iyi bir kargo firması ile çalışmanız tüm bu problemleri hızlı ve başarılı bir şekilde aşmanızı sağlayacaktır. Günümüzde birçok farklı firma kargo hizmeti sunmaktadır ve sizlere verecekleri fiyat teklifleri üzerinden değerlendirme yapabilirsiniz. 

Yurtdışı Gönderi Teslim Süresi Sorgulama

Yurtdışı gönderi teslim süresi sorgulama konusu özellikle alıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulama olmaktadır. Bir ürün satın alındıktan sonra onun kargoya veriş sürecinden satış yapan firma sorumlu olmaktadır. Daha sonrasında ise kargo kısmında hangi kargo ve taşımacılık firması lojistiği gerçekleştiriyorsa o sorumlu olmaktadır. Bu noktada bir satış firması olarak müşterilerinize iyi hizmet verecek kargo firmasını seçmeniz çok büyük bir önem kazanmaktadır. Müşterilere sunmuş olduğu sistem ve bilgilendirme düzeyleri, müşteri memnuniyeti için çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu tür sistemler aslında gönderim ücretlerine yansıyan gizli etkenler olarak karşımıza çıkmaktadır. Uluslararası navlun hesaplama içerisinde firmalar birim fiyat belirlerken bunları göz önünde bulundurmaktadır. 

Yurtiçinde hali hazırda satış yapan firmalar, ürünlerinin yurtdışı pazarında bir şekilde yer edineceğini düşünüyorsa farklı ortamlarda bu ürünleri satmak istemektedirler. Özellikle son dönemlerde dünya üzerinde internet ve sosyal medyanın bu kadar popüler olmasıyla ürünlerin dijital ortamlardan satışı çok daha basit bir hal almıştır. Bu pazarlarda yer edinmek isteyen kişiler yurtdışına ürün göndermek istemektedirler. Bu noktada kargo firmaları çok önemli bir yer tutmaktadır. Kargo firmaları, yalnızca ürünü taşımakla ilgilenmez aynı zamanda uluslararası ticaret ve gümrük mevzuatlarının da A’dan Z’ye uygulanmasını sağlamaktadır. Bu sayede hiçbir yasal sorun yaşamadan ürünlerinizi yurt dışına gönderebileceksiniz. Uluslararası navlun hesaplama içeriğinde bu etkenler de yer almaktadır. 

Yurtdışı Kargo Fiyat Hesaplama Aracı

Kurumsal firmalardan yeni kurulan şahıs firmalarına ve girişimlere kadar en popüler konulardan birisi yurtdışına ürün göndermek ve uluslararası pazarlara el uzatmaktır. Bu noktada önemli olan konulardan biri de iyi bir pazar yeri bulmak ve sonrasında ürünlerinizi kişilerle buluşturmaktır. Öte yandan ürünlerinizi fiziksel olarak karşı tarafa gönderme konusunda kargo firmaları çok önemli bir yer tutmaktadır. Kargo firmaları, her satıcıya değişen etmenlerle farklı fiyatlandırmalar verebilmektedir. Yurtdışı kargo fiyat hesaplama aracı, firmaların ürünleri satış konusunda bir kılavuz olarak karşılarına çıkmaktadır. Kargo firmaları arasından sizlere en uygun fiyatları veren ve kaliteli lojistik çalışmalarını tercih etmeniz çok önemlidir.

Uluslararası navlun hesaplama, aslında kargo fiyatı hesaplama olarak karşımıza çıkmaktadır. Her bir satıcı firma, kendi ürünlerini farklı bölgelerden farklı ülkelere göndermek istediğinde doğal olarak bir lojistik firması ile çalışması gerekmektedir. Lojistik firmaları her geçen gün artarak insanların hayatına giriş yapmaktadır. Bu noktada önemli olan konulardan biri de kargo firmalarının vermiş olduğu birim fiyatlarıdır. Aynı zamanda birim fiyat, ürün satışı yapan kişilerin gönderim sıklıklarına göre doğrudan değişebilmektedir. Bu noktada uluslararası navlun hesaplama çok önemli bir hal almıştır. Ürünlerinizin fiyatlandırmasını belirlerken bile bu hesaplama çok önemli bir haldedir. Aksi halde ürünlerinizden elde edeceğiniz kar marjı doğal olarak düşecektir. 

Uluslararası Gönderi Fiyat Hesaplama

Uluslararası gönderi fiyat hesaplama, kendi içerisinde farklı dinamikler barındırmaktadır. Bu dinamikler doğrultusunda her satıcı kendi fiyatlarını belirlemekte ve farklı stratejiler doğrultusunda uluslararası pazarda kendisine yer bulmaya çalışmaktadır. Öte yandan üretici olan firmalar toplu bir şekilde uluslararası arenalara ürün göndermek istediklerinde bu tarz kargo firmaları ile çalışmaya başlarlar. Ne kadar yüklü bir ürün gönderimi yapılırsa doğal olarak fiyatlandırma da daha uygun hale gelebilmektedir. Aynı zamanda yeni bir girişimci olarak ufak tefek satışlar yapıyorsanız kargo fiyatlarında değişiklikler olabilmektedir. Uluslararası navlun hesaplama, bu noktada satıcının sunmuş olduğu satış yoğunluğu ve kargo firmasının teklifleri üzerinden değişebilmektedir.

Uluslararası yapılan gönderimlerde yalnızca lojistik masrafları kargo fiyatlandırmasını oluşturmaz. Bununla birlikte, uluslararası gümrük ücretleri vb. masraflar fiyatların değişmesinde önemli bir hal almaktadır. Uluslararası navlun hesaplama içerisinde bu etkenler bulunmaktadır. Aynı zamanda firmalar, kargo masrafları üzerinde bazı stratejik hamleler yapabilmektedir. Örnekle bunu açıklamak gerekirse, kargo masraflarının bir kısmını ürün fiyatlandırmasına dahil etmek iyi bir strateji olabilmektedir. Kargo fiyatlandırmasını etkileyen en önemli etkenlerden biri de ürünlerin gideceği uzaklıktır. Aynı zamanda ürünlerin kilogram boyutları da birim fiyat üzerinden bir masraf çıkartmaktadır. Tüm bu etkenler sonucunda kargo firması ürün için bir fiyatlandırma ortaya koyacaktır. Bu etkenleri iyi bir şekilde belirleyip satış stratejinizi belirlerseniz güzel bir sonuç alabileceksiniz.

Encontraste la respuesta a la pregunta que buscabas?

Fast Express Kargo yurtdışına göndereceğiniz kargonun iş sürecinin planlamasını yapar, gönderilerinizi ve evrakları takip eder ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak organizasyonu sağlar. En uygun navlun tekliflerini detaylı bir şekilde inceleyerek, kombine hizmetlerle taşımaya konu olan mallarınızı sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktadır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışına kargo etmek istediğiniz gönderinin Hacim/Desi bilgisini bilmeniz yeterlidir. Hacmini hesaplamak istediğiniz yurtdışı kargo paketinizin enini, boyunu ve yüksekliğini birbiriyle çarpınız. Bu çarpım işleminden çıkan sonucu beş bine (5000) böldüğünüzde çıkan sonuç size hacim/desi hesaplamasının sonucunu vermiş olacaktır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICIO AL CLIENTESOPORTE VITALWHATSAPP