Yurt Dışına Parfüm Gönderme

03-02-2023 13:38'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 02-07-2024 16:17

Yurt Dışına Parfüm Gönderme

Yurt dışına parfüm gönderme konusu müşterilerimiz tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Parfüm masum gibi görünen ancak yanıcı bir madde olduğundan çoğu kişi yurt dışına parfüm gönderilemeyeceğini düşünür. Ancak firmamız sayesinde yurt dışına parfüm gönderme artık hayal olmaktan çıkıyor. Dahası, firmamız tarafından sağlanan bu hizmet, müşterilerimizin memnuniyetine sunulurken de dikkat edilmesi gereken belirli kurallar bulunuyor.
Bu kurallardan ilki tabii ki müşterilerimizin memnuniyetidir. Bunun için de dikkat edilmesi gereken noktalar zamanında teslimattır. Kozmetik ürünlerinin de gıdalar gibi son kullanım tarihleri bulunduğundan parfümün doğru zamanda ulaşması da oldukça önemlidir. Firmamız her parfüm teslimatının doğru bir şekilde taşınmasını organize edecek kadar profesyonel bir firmadır. 
İkinci dikkat edilen kural ise Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Gümrük Formaliteleridir. Gümrük Formalitelerinde yazan kurallara uyum sağlanarak yurt dışına parfüm gönderme süreci hızlı bir şekilde ilerlemiş olacaktır. Kurallara uyulmadığı takdirde parfüm gönderimi maalesef ki yarıda kalabilmektedir. Bu yüzden de özellikle kuralları iyi anlamalı ve süreç iyi takip edilmelidir. 
Son olarak ise profesyonel bir lojistik sistem yurt dışına parfüm gönderme için oldukça önemlidir. Profesyonel olmak taşıma esnasında oluşabilecek her türlü sorunla baş ederken önemli olacaktır. Lojistik sisteminin doğruları bu noktada firmamıza yön vermiştir. Doğru ürünü doğru teknoloji ve koşullarda doğru zamanda doğru müşteriye ulaştırmak bizlerin çalışma prensibinin adeta pusulası haline gelmiştir. 

Yurtdışına Parfüm Göndermek Yasak mı?

Yurt dışına parfüm gönderme konusunda en çok tereddüt edilen konu budur. Bu soruya basit bir cevap olarak yurt dışına parfüm göndermek yasak değildir. Tıpkı diğer taşımacılık hizmeti gerektiren ürünlerdeki gibi parfümlerin yurt dışına gönderilmesinde de belirli kuralları göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Kimi zaman belirtilen kurallar, parfüm göndermenin yasak olduğu imajını yansıtsa da parfüm göndermek diğer kozmetik ürünleri göndermek kadar kolaydır.
Kozmetik ürünleri taşımak belirli sebeplerden tehlikeli gibi görünse de gerekli önlemler alındığı takdirde herhangi bir sorun bulunmaktadır. Bu da parfüm taşımanın yasak olduğunu değil yalnızca daha fazla dikkat gerektirdiğini gösterir. Kozmetik ürünlerin taşınma esnasında parfümlerin farklı maddelerle reaksiyona girip tehlike arz edebileceği ortadadır. Ancak firmamızın parfüm taşımak için gerekli ve uygun paketleme koşullarının her birini profesyonelce yürütülmesinden herhangi bir ürünle reaksiyona girmesine izin verilmez. 
Firmamız sayesinde gerekli kuralların her birinin sağlaması yapılarak yurt dışına parfüm gönderme süreci işlenmektedir. Firmamız parfüm ürünlerinin yurt dışı gönderimini yapan ve bu konuda profesyonel bir organizasyonu yöneten bir firmadır. Parfüm taşımacılığı diğer kozmetiklerin taşımacılığı gibi ortamda belirli sıcaklık gerektirir. Firmamız bu konuda da profesyonel bir hizmeti ortaya koyarak uygun sıcaklıkta parfümlerin taşınma imkânını sunar.

Kargo İle Yurtdışına Parfüm Gönderme

Kargo ile yurtdışına parfüm gönderme, parfüm satışı yapan firmaların da dikkatini çeken bir konudur. Parfüm firmaları parfümlerini tüm dünya ülkelerine tanıtmak ister ancak kendi bünyelerinde bir lojistik hizmeti bulunmadığından bu hizmet için zorluk çeker. Firmamız tam da bu noktada parfüm firmalarının imdadına yetişir. Parfüm taşımacılığı konusunda çığır açan firmamız da gerekli her bir koşulu iyi analiz ederek yola çıkar.
Kozmetik ürünlerin içerisinde birçok kimyasal madde bulunur. Parfüm de bu kimyasal bulunurdan kozmetik ürünlerden yalnızca bir tanesidir. Kozmetik ürünler tamamıyla zararsız olsa dahi taşınma süreçleri için ekstra bir çaba gerekir. Hem üretim yapan firmalar hem de kullanan kişiler tarafından iyi bilinen bir gerçektir ki, kozmetik ürünleri belirli sıcaklıklarda saklanması gerekir. Aksi takdirde ürün sıcaklık ile birlikte reaksiyona girebilir ya da tamamıyla bozulabilir. 
Sıcaklık dengesini korumak için de hem ortamın havalandırma teknolojisi hem de paketleme oldukça önemli süreçlerdir. Firmamızın yurt dışına parfüm gönderme için kullandığı her bir araç özel havalandırmalara sahip araçlardır. Bunun yanı sıra ürünlerin araca yüklenmesinden önce paketlenmesi de dikkatli ve profesyonel şekilde yapılır. Süreç böylelikle sorunsuz bir şekilde ilerlemiş olur. 

Yurt Dışına Kozmetik ve Parfüm Ürünlerinin Taşınması

Yurt dışına parfüm gönderme sürecinin yanı sıra diğer kozmetik ürünlerin taşınması için de firmamızda profesyonel süreçler takip edilir. Yurt dışına parfüm gönderecek kişilerin merak ettiği birçok nokta bulunmaktadır.  Bunlardan ilki paketlerin güvenilir bir şekilde taşınıp taşınamayacağıdır. Firmamızda her bir paket için ayrı paketlemeler yapılarak hiçbir üründen fire vermeden taşımacılığın tamamlanması hedeflenir. Ürünlerin paketlemesi normal ürünlere kıyasla parfüm ve kozmetikte daha önemlidir. Çünkü akışkan bir yapıda bulunabilecek kozmetik ürünler ve zaten sıvı olan parfümün iyi paketlenmesi herhangi bir sızıntıyı engeller. 
Bunun yanı merak edilen bir diğer konu ise fiyat konusudur. Son zamanlarda birçok hizmetteki fiyat artışı ile birlikte yurt dışı taşımacılığının fiyatının artıp artmadığı da merak konusudur. Firmamız bu noktada müşterilerinin yüzünü güldürecek fiyatlardan hizmet sunmaktadır. Kozmetik ürünlerinin yurt dışına gönderimi esnasında hacim hesaplaması yapılmaktadır. Fiyatlandırmalar da bu şekilde yapılmaktadır. Fiyatlandırmanın nasıl yapıldığı incelendiğinde ise;
• İlk olarak desi hacim hesaplaması yapılır.
• Paketin hacmi ve ağırlığından daha fazla olanın sayısı alınır.
• Hacim hesaplamasında boy ve yükseklik değerli çarpılır.
• Hacim hesaplama sayısı 5000’dir. Hacim hesaplamasının ilk adımında çıkan sayı 5000’e bölünür. 
• Çıkan rakam kg olarak hesaplanan ücrettir. 
YurtDışına Kargo İle Parfüm Gönderim Kuralları
Yurt dışına parfüm gönderme kurallarının zorlu maddelere sahip olduğu düşünülse de durum aslında böyle değildir. Basit ancak yerine getirilmesi gereken birkaç kural bulunmaktadır. Bu kuralların her biri yalnızca gönderen firmanın yararına değil aynı zamanda müşterinin ve paketi teslim alacak kişinin de yararınadır. Bu faydaları düşünüldüğünde aslında bu kuralların oldukça gerekli olduğu görülür.
Parfüm bir kişinin kokusunu daha etkileyici ve hoş kılan bir üründür. Bazı kozmetik ürünlerin yalnızca kadınlar tarafından kullanılmasına kıyasla parfümler kadın, erkek ve hatta çocuklar tarafından bile kullanılabilmektedir. Kişilerin günlük hayattaki kullanımının yanı sıra parfümler, uluslararası ticaretin de önemli bir parçasıdır. İthal ve ihraç edilen parfümleri taşımak da bu ticaretin adeta yapı taşı sayılabilecek adımlarından bir tanesidir. 
Yurt dışına parfüm gönderme esnasında da uluslararası bazı standart kurallarını takip etmek oldukça önemlidir. Kurallar hem gönderim yapacak kişiler için hem teslimatı sağlayacak firmalar için oldukça önemlidir. Bu durumda da her iki tarafın dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Örneğin gönderim yapmak isteyen kişinin bulunduğu ülkeden bir başka ülkeye gönderim yaptığı detayını unutmaması gerekir. Bir ülke içerisinde bile aynı gün içinde teslimat yapılamıyor ise uluslararası bir gönderimden bu beklentide olmak yanlış olacaktır. Firmamızın da dikkat ettiği birçok husus bulunmaktadır. Teslimat sürecinde, öncesinde ve sonrasında birçok noktaya dikkat ederek yurt dışına parfüm gönderme sürecini profesyonel bir şekilde tamamlar. 
 

Yurt Dışından Kargoyla Parfüm Getirmek

Yurt dışından kargoyla parfüm getirmek de en az göndermek kadar merak edilen bir konudur. Nasıl ki yurt dışına parfüm gönderme mümkün ve belirli kuralları bulunuyor ise oradan ülkemize parfüm getirmek de son derece normaldir. Dünyada parfüm üretiminde ileride gelen birçok ülke bulunmaktadır. Ülkemize bu parfümlerin ithali yapılsa da kişiler ya aynı kaliteyi yakalayamaz ya da çok fazla ücretle sahip olabilir. Bu da parfüme sahip olmak için zorlu şartlar demektir. Sonucunda da yurt dışından getirmek daha karlı bir seçenek olur. Ayrıca çeşitli parfümericiler de ithal parfümleri mağazalarında satışa sunmaktadır.
Hem firmalar hem kişilere kolaylık sağlayan kargoyla parfüm getirme sürecinde her zaman güvenilir ve profesyonel bir firma ile karşılaşmak mümkün olmayabilir. Çünkü yurt dışından parfüm getirmek beraberinde birçok kural da gerektirir. Bu önemli noktaların her biri firmamız tarafından en güncel şekliyle takip edilerek işleme alınır. İşleme alınan her uygunluk hem parfüm getirme hem de gönderme süreçlerini kolaylaştırır. 

 Yurt Dışına Parfüm Güvenli Bir Şekilde Nasıl Gönderilebilir?

Parfüm hepimizin hayatında varlığı köklü bir şekilde oturmuş bir kozmetik ürünüdür. Belki de dünya üzerinde en çok kullanılan kozmetik ürünü parfümdür. Parfümün bu özelliği ile uluslararası ticarette yer edinmesi de mümkün hale gelmiştir. Ancak ticareti yapılırken güvenli bir şekilde taşımasını yapmak oldukça zorlu bir sürece sahiptir. 
Yurt dışına parfüm gönderme ve bunu güvenilir bir şekilde yapmak için gereken en önemli ilk kural güvenilir bir firma ile gönderim yapmaktır. Güvenilir bir firma sayesinde paket ya da paketleriniz güvenli bir şekilde sahibine ulaştırılır. Parfümü güvenilir bir şekilde göndermek için de paketleme ikinci en önemli kuraldır.
Parfüm içerisinde alkol barındıran ve yanıcı özelliği bulunan bir kozmetik üründür. Parfümün herhangi bir sızıntı yapması taşınması sırasında tehlikeli bir duruma sebep olabilir. Bu sebeple paketlemelerin güvenilir bir şekilde sağlam yapılması gerekmektedir. 
Firmamız tüm bu konularda yurt dışındaki müşterileriniz ile aranızda güvenilir bir köprüdür. Uzun yıllar sektörde bulunmamız, değişebilecek kural ve koşulları her gün takip etmemiz, paketleme ve sıcaklık gibi kozmetik ürünlerinin gerektirdiği tüm koşulları yerine getirmemiz ile birlikte güvenilir bir firma haline gelmiş bulunmaktayız. 

Yurt Dışı Parfüm Gönderme ve Getirme Kargo Kuralları ve Koşulları

Yurtdışı parfüm gönderme ve getirme kargo kuralları birçok kişi tarafından tamamlanması zor gibi görünen ancak oldukça basit kurallardır. Kurallar basit olsa dahi her bir kuralı incelikle takip etmek kargonun doğru ve sorunsuz ulaşması için önemlidir. Bu kurallar incelendiğinde ise;
• Kargonun türüne göre gerekli bazı belgelerin alınması gerektiği,
• Konşimento belgesinin doldurulması,
• Proforma fatura yani asıl faturadan önce ön fatura, 
• MSDS belgesinin alınması gibi basit kurallar ile karşılaşılmaktadır.
Kargonun türüne göre belge hazırlamak önemli bir adımdır. Kargoda bir gıda ya da bir kimyasal için farklı belgeler hazırlanmaktadır. Ülkeler de böylelikle gümrük kapılarından geçerken tam olan bu belgeler sayesinde kargo firmalarının geçişine izin vermektedir. Konşimento ise bir teslimat içerisinde yer alan tüm detayları barındıran bir belgedir. Özellikle parfüm gönderimini ticaret amacıyla yapan firmalar için oldukça önemli bir adımdır. 
Proforma da gönderilen parfüm miktarını, fiyatını ve sunulan teklifin yazdığı bir ön faturalandırmadır. Bu fatura sayesinde asıl bir fatura öncesi bir taslak oluşturulmuş olunur. Son olarak MSDS belgesi de kargo ile gönderimi yapılan kimyasal ürünler için gereklidir. Güvenlik bilgi formu olarak da bilinen bu belgenin düzenlenmesindeki amaç, gönderimi yapılan kimyasalın güvenli olduğuna dair bir güvence sunmaktır. Tüm bu kuralların sağlanması hem teslimatı alacak kişi için hem de gönderen kişi için yurt dışına parfüm gönderme sürecinde önemlidir. Bazı durumlarda kargolar geri dönebilmektedir. Kargoların geri dönmemesi için bu kuralları sağlamak gerekir. 

Haben Sie die Antwort auf die gesuchte Frage gefunden?

Tüm yurtdışı kargolarınız, gönderim merkezimize ulaştığı andan itibaren gerekli tüm aşamalar tarafımızca yapılmaktadır. Tüm dosya gönderim işlemleri bu şekilde tamamlanır. Genellikle aynı gün yurtdışına gönderim aşamasına geçilir ve gönderinin ulaştırılacağı ülke ve bölgenin durumuna bağlı olarak birkaç gün içerisinde ulaştırılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Kullanmakta olduğumuz sürekli güncel tutulan ve devamlı geliştirilebilen yazılım sistemimiz ile detaylı bir şekilde yapılmaktadır. Böylelikle gönderdiğiniz tüm yurtdışı kargolarınızı, bize teslim ettiğiniz andan itibaren alıcıya ulaşana kadar adım adım aşamalarını takip edebilirsiniz. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

KUNDENDIENSTLIVE SUPPORTWHATSAPP