Kıbrıs Yurtdışı Kargo Paket Gönderimi

12-05-2021 10:06'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 24-09-2023 17:13

Kıbrıs Yurtdışı Kargo Paket Gönderimi

Yurtdışı kargo ile ulaştırma insanların ve onların ürettikleri mal ve hizmetlerin çeşitli ulaşım araçları kullanarak bir yöre, ülke yada kıtadan başka bir yöre, bölge veya ülkelere naklini kapsamaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) veya Kuzey Kıbrıs, Akdeniz'deki Kıbrıs adasının kuzey kısmında yer alan de facto devlettir. Kıbrıs’ı tanıyan Türkiye dışında hiçbir ülke yoktur. Mükemmel iklimi ve sıcak insanlarıyla ünlü Kuzey Kıbrıs, 3 kıtayı birleştiren en güzel adalardan biri haline gelmiştir. Harika sahilleri ve eşsiz doğasıyla tam bir turizm mekanıdır. Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa, İskele, Güzelyurt, Gazimağusa, Girne’dir. Ülkenin tanınmamışlığı ve ülke ekonomisine uygulanan ambargolarla birlikte, hammadde, enerji, pazar, ulaşım, iş gücü, sermaye alanındaki sıkıntılar sanayinin gelişmesini engellemektedir. Bu durum siyasal bakımdan ülkenin ticaret dengesini bozmaktadır. Ancak yine de kıbrıs’a ithalat ve ihracat Türkiye ve bazı ülkeler tarafından yapılmaktadır.

İnsanoğlunun geçmişine bakıldığı zaman başlangıçta toplayıcılıkla geçimini sağlamış, bilahare yerleşik hayata geçerek tarım ve hayvancılık yapmış ve uzun yıllar elde ettiği çeşitli ürünleri ve hammaddeleri kendi emeği ve hayvanların gücünden istifade ederek işlemiştir. İşlenen bu malların yurtdışına gönderimi ve yurtdışından kıbrısa gönderilmesi için taşıma firmaları bulunmaktadır. İthalat, ihracat ürünleri başta olmak üzere hediyelik ve kişisel eşyaların gönderimi de yapılmaktadır.

Türkiye’ den Kıbrıs’a Yurtdışı Gönderi için Gerekli Evraklar Nnelerdir?

Numune, ETGB  yada beyannameli gönderilerin hepsinde değişiklik göstermektedir. Numune için; Konşimento ve Proforma Fatura ETGB için; Invoice, E-Arşiv Fatura, Etgb Bilgi Formu ve Konşimento yeterlidir. Beyannameli gönderiler için; Yükleme Notası, E-Fatura, Packing List ve Konşimento yeterlidir. Beyanname işlemlerini gümrükçünüz yapmaktadır.

Yurtdışı Kargo ile Taşımacılığı ile neler gönderilir?

Yurtdışında kıbrıs’a ve kıbrıs’tan ülkemize diğer ülkelere gönderimlerde hediyelik, kişisel ve ev eşyalarınız olmak üzere hemen hemen her sektörde binlerce ürünün gönderimini yapıyoruz. İthalat ve ihracat ürünleriniz, gıda ürünleri, kuru buz sevkiyatı, fuar ekipmanları, sanayi malzemeleri, evraklar, matbu ürünler, şirket ve ofis evrakları, mobilya, ev tekstili, ofis eşyaları,  Giysi elbise ve tekstil ürünleri, kozmetik ürünler, aksesuar parçaları, bijuteri ürünleri, aksesuar, kitap dergi ve defterler, ev aletleri, araba parçaları, plastik ürünler, bebek ürünleri, elektronik ürünler, belge evrak dökümanlar, mumlar, numuneler, bilgisayar, duvar kağıtları ve jaluzi ürünler, cam metal kaplar, bilgisayar ürünleri ve fotokopi kağıtları, inşaat dekorasyon ve yapı malzemeleri, tıbbi cihazlar ekipmanlar, paletli ürünler, koli, paket, çuval, sandık vb. taşıma standartlarına uygun olan tüm gönderiler yurtdışına kargo ile gönderilebilir.

Kıbrıs Yurtdışı Kargo Fiyatları

Kıbrıs ve Türkiye arasında ve diğer ülkelere yurtdışı kargo gönderiminde firmamız fast express müşterilerine en iyi hizmetleri sunmaktadır. Hassas ve kırılabilir ürünler başta olmak üzere büyük bir özenle ve uygun fiyatlarla kargo gönderimi yapan firmamız tekli yada toplu gönderileriniz için sizlere fiyatlarını sunmaktadır. Kıbrıs’a yurtdışı kargo gönderileri hesaplama yapılırken, hacim veya ağırlık bilgisinden hangisi yüksek ise yüksek olan dikkate alınarak fiyatlandırma yapılır. Hacim hesaplanırken en, boy, yükseklik cm olarak birbiri ile çarpılıp 5000 olan hacim hesaplama rakamına bölünür çıkan rakam ilgili paketin hacim olarak fiyatlandırılacağı kg karşılığını vermiş olur aynı paket için kendi kg ağırlığı da tartılır hangisi büyük ise bu ağırlık dikkate alınarak fiyatlandırma ilgili ağırlık üzerinden yapılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

Fast Express; Yurtdışı Kargo ile Kıbrıs’a döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize profesyonel kargo hizmetleri sunmaktayız.

Haben Sie die Antwort auf die gesuchte Frage gefunden?

Fast Express Kargo yurtdışı birçok çözüm ortakları ile dünyanın birçok ülkesinin nakliyat ve lojistik ihtiyacını karşılamaktadır. Yurtdışı kargo Express taşıma hizmet içeriği size en uygun fiyat anlayışı içerisinde sunulup ve garanti kapsamı içerisinde yer alır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika gibi 1. Bölgede bulunan ülkeler için Şahıs ve Firmalar için oluşturduğumuz, maliyetlerini en aza indiren kampanyalı fiyatlarımız ile Fast Express Ailesi olarak yanınızda bulunmaktayız. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

KUNDENDIENSTLIVE SUPPORTWHATSAPP