Güncel Yurtdışı Kargo Ücretleri

13-02-2023 13:12'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 16-02-2023 11:27

Güncel Yurtdışı Kargo Ücretleri

Yurtdışı kargo ücretleri belirli bir formüle göre hesaplanarak belirleniyor. Buna göre her ürün için aynı varış yeri için farklı fiyatlandırmalar oluşabildiği gibi firmalara bağlı olarak da farklı ücretlendirmeler söz konusu olabiliyor. Güncel yurtdışı kargo fiyatları işte bu yüzden anlık olarak değişerek karşımıza çıkabiliyor. En güncel fiyatlara erişebilmek için hem firma odaklı hem de gönderimizin ücrete esas ağırlık detayına göre araştırma yapmak zorundayız.
 
Güncel yurtdışı kargo ücretleri için bir diğer temel belirteç ise kargonun gönderim şeklidir. Ülkemiz bulunduğu konum itibariyle pek çok ticaret ağının merkezi noktalarından birisi olarak algılanır. Deniz ticaretine uyumlu olan limanlarımız, demiryolu ile geniş bir düzleme ulaşabilmemiz, karayolu bağlantısıyla özellikle Uzakdoğu ve Avrupa Birliği bölgesi arasındaki durak oluşumuz çok önemli bir etkene dönüşüyor.
 
Tabii ki havayolu taşımacılığı noktasında da son derece önemli bir yapıya sahibiz. İşte tüm bunlar birbirinden farklı dinamiklere sahip ve aynı şekilde farklı ücretlendirmelerle karşımıza çıkan bir kargo tutarını mümkün kılıyor. Kişisel talepler ve ürün dinamikleri de yine fiyat açısından önem arz ediyor. Teslimat süresi için bir hassasiyet söz konusu yoksa yurtdışı kargo fiyatları gemiyle çok uygun noktalara çekilebiliyor.
 
Ancak genellikle e-ticaret alanında teslimat süresinin ciddi bir müşteri memnuniyeti olduğunu bildiğimiz için havayolu taşımacılığı birincil tercihe dönüşüyor. Fiyatlandırmalarda da ana seçeneklerden birisi uçak kargo ücretleri noktasında oluyor. 
 

PTT Yurtdışı Kargo Ücretleri

Türkiye’den yurtdışına kargo göndermek isteyenlerin daha uygun ücretlerle karşılaşmayı umması gayet doğaldır. Bunun içinse dünya çapında hizmet veren küresel lojistik firmalarından ziyade Türkiye menşei bir kurum olan PTT tercih edilebiliyor. Diğerlerinin aksine döviz ile değil Türk Lirası ile fiyatlandırma alabilmemiz, yine hızlı uçak kargo seçeneğinin bize sunuluyor olması, Türkiye genelinde yaygın kargo teslim noktasına sahip oluşu ve hedef ülkede başarılı teslimat operasyonlarını gerçekleştirebilmesi es geçilmemelidir.
 
Tüm bu kıstaslar bir araya getirdiğimizde ve tek bir potada erittiğimizde doğal olarak yurtdışı kargo PTT fiyatları herkese cazip gelebiliyor. Hem iyi bir hizmet kalitesine sahip olması hem de uygun fiyat politikası e-ihracat yapanlara büyük bir fırsat sunmuş oluyor. Direkt olarak PTT web sitesi üzerinden gönderi ücreti hesaplama ve aynı şekilde gönderi teslimat süresi hesaplama sistemlerine erişebiliyoruz.
 
Buna göre birkaç farklı ürün için hesaplama araçlarını kullanarak fikir edinmemiz mümkün. PTT yurtdışı gönderi süresi hesaplama aracında koli bazında bir kargonun uçak ile Almanya’ya 7-10 gün, İtalya’ya 7-10 gün ve Avrupa Birliği ülkelerinin büyük çoğunluğuna bu ortalamayla teslim edildiğini görebiliyoruz. Bu süreç ABD için 10-14 gün, Çin içinse 10-15 gün olarak karşımıza çıkıyor.
 
PTT yurtdışı güncel ücretleri baz alındığında yine hesaplama modülünden şu sonuçlara ulaşabiliyoruz. 2.000 gram(2kg) ağırlığında, 35*20*15 ölçülerinde gönderimiz üzerinden farklı varış yerine göre hesaplamalar şu şekilde sonuç veriyor. 
• Almanya’ya 372,72 TL
• Avustralya’ya 1.339 TL
• Çin’e 780,26 TL
• Fransa’ya 596,18 TL
• İngiltere’ye 800,21 TL
• Japonya’ya 709,81 TL
• Norveç’e 780,51 TL
• Yunanistan’a 385,85 TL 
• Amerika Birleşik Devletleri’ne 873,60 TL 
 

Yurtdışı Kargo Ücreti Hesaplama Nasıl Yapılır?

Türkiye’den yurtdışına nasıl kargo gönderilir hususunda merak edilen önemli noktalardan birisi ücret hesaplamasıdır. Ki bunun küresel olarak kullanılan formülü bellidir. Hem dünya çapında hem de ülkemizden çıkmış olan lojistik firmalarının aynı formül ile ücrete esas ağırlığı bularak bunun üzerinden fiyatlandırma yaptığını söylemek gerekiyor. Fiyatlandırmada ana faktör olarak gerçek ağırlığıyla hacimsel ağırlığı karşılaştırılıyor.
 
Eğer yurtdışı kargo ücretleri hakkında kafanızda soru işareti varsa bunun en büyük sebebi ağırlık algısı olabilir. Çünkü gerçek ağırlığı hacimsel ağırlığından daha yüksekse ürünün boyutundan ziyade ağırlığı temel alınıyor. Tam tersi durumda da hacimsel ağırlık üzerinden fiyatlandırma yapılıyor. 
 
Ücrete esas ağırlık yurtdışı kargolarda şu formüle göre bulunuyor. 
• Boy*En*Yükseklik/1.000 
Bu formüle göre göndereceğiniz kargonun boyunu, enini ve yüksekliğini çarptıktan sonra bine bölüyorsunuz. Elde ettiğiniz sonucu 5’e böldüğünüzde ise karşınıza hacimsel ağırlık için temel alacağınız değer çıkıyor.
 
Tam bu noktada gerçek ağırlığıyla elde ettiğiniz hacimsel ağırlık değerini karşılaştırıyorsunuz. Hangisi daha yüksek ise fiyatlandırma onun üzerinden gerçekleştiriliyor. Yurtdışı kargo ücreti hesaplama aşamasında en önemli kıstas bu olduğu için hesaplamalarda birbirinden farklı sonuçlar elde edilebiliyor.
 
Özellikle günümüzde neredeyse tüm lojistik firmalarının web sitesinde yurtdışı kargo teklifi alma sistemlerine rastlanabiliyor. Bunun dışında bilgi edinmek adına hem teslimat süresi hem de fiyatlandırmaya dair bilgilere erişebileceğiniz çok sayıda sistem kullanıma sunuluyor. Bunlardan faydalanarak yurtdışına kargo göndermeden önce lojistik maliyetini ve ihtiyaç duyulacak teslimat süresini öğrenebiliyorsunuz. 
 

En Ucuz Yurtdışı Kargo Ücreti Ne Kadar?

Türkiye’den yurtdışına en ucuz kargo için ilk olarak kargo tipini belirlemek gerektiğini vurgulayalım. Amacınız yalnızca yurtdışına uygun fiyatlarla kargo göndermek ise sizin için gemiyle gönderim en rahat yol olacaktır. Gemilerle uluslararası taşımacılık yapılması gerek Uzakdoğu gerekse Amerika’ya kadar uzanan çok geniş bir pazarda ilk seçenek olarak görünüyor. Dolayısıyla ücretlendirmeler olabildiğince aşağılara çekilebiliyor.
 
Tabii ki ücretler aşağıya çekilirken teslimat süreleri de uzayabiliyor. En azından havayolu taşımacılığı ile kıyaslandığında yani uçak kargo teslimat süreleri ile bir araya getirildiğinde bu farkı görmek kaçınılmaz oluyor. Uçak kargoyla yurtdışına gönderi fiyatları gemiye kıyasla daha yüksek olsa da teslimat süresi avantajından dolayı daha fazla tercih ediliyor. 
 
Aynı zamanda en ucuz yurtdışı kargo her ne kadar gemiyle olsa da uzun süreli ve devamlı olan gönderi durumlarında uçak kargo fiyat teklifleri daha avantajlı hale gelebiliyor. Bunun için yurtdışı kargo fiyat teklifi almanızda fayda var. Bu sayede kargo hacminize, iş kolunuza ve ürün özelliklerinize göre size özel tasarlanmış bir fiyatlandırma ile yurtdışına gönderim yapabileceğinizin altını çizelim. 
 

UPS ve DHL Uçak Kargo Ücretleri

Uçak kargo fiyatları diğer seçeneklere göre daha yüksek meblağlarla karşımıza çıkmasına karşın yine de çok daha tercih edilebilir oluyor. Buna sebep olan faktörün teslimat süresinin 2-3 gün olması ve en güvenli metot olarak halen daha varlığını koruması olduğunu vurgulayalım. DHL ve UPS ise dünya çapında en çok operasyon düzenleyen, her noktaya ulaşım sağlayabilen, yerel teslimat ağlarıyla da lojistiğin her alanında var olan markaların başında geliyor. 
 
Uçak kargo fiyatlarında ise döviz olarak fiyatlandırmalar dikkat çekiyor. Tabii ki burada uluslararası taşımacılık söz konusu olduğu için e-ticaret açısından da çok büyük bir farklılık beklememek gerek. Keza fiyatlandırmalarda yakıt ücreti, evrensel posta hizmeti, KDV, BTK katkı payı ve navlun ücretleri hesaplanarak total bir meblağ ortaya çıkarılıyor.
 
UPS uçak kargo fiyatı olarak alındığında İngiltere’ye Türkiye’den gönderilecek olan 2 kilogramlık bir kargo için 230 dolar seviyesinde bir ekspres kargo ücreti çıkıyor. Aynı zamanda bu kargonun boyutları 35*20*15 ölçülerindedir. Yine UPS yurtdışı kargo fiyatları teklif alma noktasında web sitesi üzerinde bulunan hesaplama aracıyla değerlendirilebiliyor. 
 
DHL içinse 3 gün sonra teslim edilecek düzeyde ekspres kargo hizmetinin Türkiye’den İngiltere’ye fiyat bilgisi 2.347,03 TL dolaylarında görünüyor. Yine kargonun çok özel özellikleri aynı olarak 35*20*15 ölçülerinde ve 2 kilogram olarak hesaplanıyor. 
 

Yurtdışı Kargo Ücreti 2023

Yurtdışı kargo fiyatları 2023 yılında da standart formüle göre hesaplanarak bizlere sunuluyor. Burada yakıt masraflarından vergilere, olası depolama ve gümrük işlemlerinden transfer sürecine kadar her detay en ince ayrıntısına kadar fiyatlara dâhil ediliyor. Kargo ücreti hakkında bilinmeyen en önemli faktörlerin başında gelen unsurun gönderim yöntemi olduğunu yineleyelim.
 
Türkiye’de de teslimat süresi e-ticaretin en önemli kıstası olduğu için uçakla kargo gönderimi en yaygın seçeneğe dönüşmüş durumda. İşte bu yüzden yurtdışı kargo ücretleri 2023 yılında da uçak kargo baz alınarak karşımıza çıkabiliyor. PTT dâhil olmak üzere yurtiçi merkezli lojistik firmalarının tamamı bu seçeneği aktif olarak sunuyor. Aynı şekilde küresel lojistik firmaları arasında yer alan FedEx, DHL ve UPS gibi firmalar da uluslararası olarak her noktaya kargo göndermenizi mümkün hale getiriyor. 
 
Hedef ülkede yasaklı ürünler arasında olmayan, mevzuata uygun koşullara sahip tüm ürünleri kargo ile farklı bir ülkeye gönderebiliyorsunuz. Uçakla kargo fiyatları daha yüksek görünüyor olsa da 2-3 günlük teslimat süresiyle dünyanın diğer bir ucuna ulaşabiliyor olması mucizevi bir etki yaratıyor. Ki günümüz e-ticaret hacmi bu hız faktörüne bağlı olarak gelişimini sürdürüyor. 
 

En Uygun Yurt Dışı Kargo Ücretleri

En ucuz yurtdışı kargo fiyatı için arayışınız sürerken kargo firmalarının size sunacağı özel teklifleri değerlendirebilirsiniz. Kargo gönderilerinde zaman aralığının da çok önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Hangi gün çıkacağı, hangi saat aralığında gönderileceği, kargonun hangi noktaya teslim edileceği gibi çok özel ayrıntılar kargo ücretlendirmeleri için etkin olabilir. 
 
Bunun yanı sıra uygun fiyat garantisiyle hizmet veren kargo firmaları olduğu gibi daha geniş bir yelpazede hizmet sunan ve çok daha fazla hedefe sahip firmalarla çalışabilirsiniz. Zaten dünya çapında lojistik devleri arasında yer alan markaların en büyük avantajları da bu oluyor. Mesela yurtdışı kargo ücreti en ucuz olan firmaların daha önceden belirlenmiş olan uçuş varış yerleri sabit iken, bazı lojistik firmaları her an güncellenen bir listeyle hızlı bir kargo süreci sunabiliyor.
 
Doğal olarak bunun teslimat sürecini olumlu yönde etkilemesi de mümkün hale geliyor. Kargonun yarın yola çıkma potansiyeliyle birkaç saat sonra yola çıkma potansiyeli varışını, teslimat yapılacak noktada mahallî kargo sürecini hızlandırdığını söylemek gerek. Bu yüzden yurt dışı en ucuz kargo fiyatları baz alınırken bu detayları da es geçmemek önemlidir. 
 

Kapıdan Kapıya Yurtdışı Kargo Ücreti

Artık e-ticaret sektörünün geri planda kaldığı hiçbir ülke kalmadı diyebiliriz. Dünyanın her noktasından farklı bir noktaya ürün gönderimi sağlanabiliyor. Çok sayıda küresel pazaryeri bulunuyor ve satıcılar olabildiğince hızlı ve güvenli şekilde ucuz fiyatlara kargo seçeneği sunmayı amaçlıyor. Bu günümüz dünyasında mümkün olabiliyor. Özellikle kapıdan kapıya yurtdışı kargo ücreti için en avantajlı teklifleri değerlendirmek hepimiz için gayet kolaylaşıyor. 
 
Evden eve kargo taşımacılığını dünyanın her noktasına yaymayı başaran lojistik devleri mahallî olarak çok sayıda firmayla koordineli çalışıyor. Bu sebeple Türkiye’de olduğu gibi diğer ülkelerde de dağıtım noktaları, teslimat birimleri ve geniş bir teslimat ağları olduğunu söylemek mümkün oluyor. 
 
Aslında hedef ülkeye direkt olarak kargo gönderimi yaparken de sadece ülkeler arası transfere odaklanmak mümkün oluyor. Yani uçak kargo seçeneğini ürünlerinizi yalnızca Amerika’ya göndermek için tercih edebiliyorsunuz. Aynı zamanda bir pazaryerinin sunduğu depolama hizmeti için ekstradan bir gönderim ile bundan faydalanabiliyorsunuz. Ek olarak hem bireysel hem de e-ihracat gönderilerinizde evinizden ya da deponuzdan teslim edeceğiniz ürünü hedef ülkedeki bir adrese teslim edilmek üzere gönderebiliyorsunuz. Bunlar ekspres kargo dâhil olmak üzere pek çok farklı gönderi biçimi olarak ücretlendirmelere tabii oluyor. 
 

E-ticaret Yurtdışı Kargo Ücretleri

Yurtdışına bireysel kargo göndermek ile e-ticaret sebebiyle kargo göndermek arasında tabii ki belirgin farklar var. Öncelikle bireysel gönderilerinizin sıklığı aşağı yukarı bellidir. Ancak e-ticaret amacıyla yurtdışına kargo gönderimi yapacaksanız bunun belli bir sürdürülebilirliği olduğundan eminsiniz demektir. 
 
İşte bu açıdan bakıldığında da fiyat ve performansla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. En basit şekliyle dünyanın her noktasından müşteriniz olabileceği gibi bunların tamamı en hızlı teslimat süresini sizden talep edeceklerdir. Sizin anlaşmalı olduğunuz kargo firmasının gerek Türkiye’den yurtdışına, gerekse yurtdışına ulaştıktan sonra yerel kargo ağıyla alıcıya ulaşabiliyor olması elzemdir. 
 
Ciddi bir biçimde yüksek potansiyele ulaşarak e-ihracat ağını genişlettiğinizde iş hacminize bağlı olarak yurtdışı anlaşmalı kargo teklifleri alabilirsiniz. Daha uygun fiyatlarla son kullanıcıya en uygun fiyatları sağlayabilmeniz bu sayede mümkün olur. Üstelik hızlı teslimat için uçak kargo seçeneğini kullanırken güvenli, hızlı ve ucuz yollarla yurtdışına kargo göndermenin sırrını da keşfetmiş olursunuz. 
 
E-ticaret yapanlar için belli bir hacim sonrasında uygun fiyatlarla kargo gönderimi sağlayan çok sayıda firma bulunmaktadır. Bunlar ürünlere bağlı olarak, boyut ve ağırlık hacimlerini baz alarak, işlem yoğunluğunu göz önünde bulundurarak firmalara özel kargo fiyatları çıkarabilir. 
 

Yurtdışına Kargo Gönderen Firma Ücretleri

Yurtdışına kargo göndermek eskisi kadar zor olmadığı için Türkiye’de e-ihracat üzerine ciddi bir atılım gerçekleşiyor. Bunun en basit örneklerinden birisi ise küresel pazaryerlerinde bireysel satışların artmış olmasıdır. Bilindiği üzere belli limitlere kadar şirket olmasanız dahi satış yapabilme şansına sahipsiniz. 
 
Bu bağlamda da sizi en çok düşündüren faktör yurt dışı kargo fiyatları olabilir. Daha çözümcü bir bakış açısıyla yurtdışından gelen siparişleri en hızlı şekilde ulaştırabilmek adına uçak kargo firmaları ile görüşmeye başlayabilirsiniz. Hemen hepsinin web sitesinde de yurtdışı kargo fiyat teklif kısmına rastlamanız mümkündür.
 
Yurt dışı kargo firmaları arasında bulunan tüm alternatiflerin belirli bir fiyat listesine sahip olması tesadüf değil. Zira havayolu ile yani uçak kargo yöntemiyle yapılacak taşımalarda transfer süreci, yakıt, vergiler, mevcut gönderi taşıma hizmetine ilişkin masraflar bir bütün olarak her firmada karşımıza çıkabiliyor. Burada bize avantaj sağlayacak nokta ise daha uygun fiyatlarla en hızlı teslimat süresine erişmek. 
 

En Ekonomik Uçak Kargo Ücret Garantisi 

Daha ucuz yurtdışı kargo bir diğer deyişle daha yüksek kâr payı anlamına geliyor. Zaten en uygun uçak kargo fiyatları da bu yüzden araştırılıyor. Müşteri memnuniyetinin yakalanabilmesi için Türkiye’den dünyanın her noktasına 2-3 günlük bir teslimat süreciyle kargo gönderilebiliyor. Burada uçak kargonun diğer kargo türlerine göre ne kadar avantajlı olduğunu anlamak mümkün. 
 
Yine aynı şekilde en ekonomik uçak kargo fiyatı daha yüksek hacimli siparişlere odaklanmamızı mümkün kılıyor. Ki dolaşımı sağlanabiliyor olması, e-ticaret işlem hacminin yükselmesi ve daha fazla kargo ile daha fazla kazanç elde edilmesi bundan kaynaklanıyor. Artık Türkiye çıkışlı olan kargoların uçak kargo ile Avrupa Birliği bölgesine 2-3 gün, Amerika ve Uzakdoğu ülkelerine ise 4-7 gün aralığında teslim edilmesi standart haline gelmiş durumda. Bu standarttan dolayı da gemiyle ucuz yurtdışı kargo işlemleri biraz daha geri planda kalabiliyor. Hemen ucuz yurtdışı uçak kargo firmaları ile teklif alma usulüyle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak gerek. 

Avez-vous trouvé la réponse à la question que vous cherchiez?

Toplu yurtdışı kargo gönderimi yapmak isterseniz, sizlere özel indirimler sağlanmaktadır. Anlaşma yapmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Kurumsal yada bireysel amaçlı tüm yurtdışı kargolarınız, en hızlı ve en uygun fiyatlı şekilde Fast Express Kargo ile sağlanmaktadır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Dünya ülkesinden gelecek olan paketinizin ebat ve ağırlıklarına bakılarak uygun fiyatlar tarafınıza iletilmektedir. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICE CLIENTSSUPPORT EN DIRECTWHATSAPP