Amerika’dan Türkiye’ye Kargo Ücreti

09-09-2022 17:24'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 20-04-2024 21:46

Amerika’dan Türkiye’ye Kargo Ücreti

Amerika’dan Türkiye’ye kargo ücreti hesaplanırken farklı kriterler baz alınır. Her yurtdışı kargo firması kendi fiyat politikasını uygulamaktadır. Bir taşıyıcı firma genel olarak gönderinin gideceği ülkeyi, ağırlığını esas alarak yurtdışı kargo fiyatlarını belirlemektedir. Şayet yapılan işlem sonucunda kilo ve hacim bakımından hangisi daha yüksek gelirse onun üzerinde fiyatlandırma gerçekleşir. Kilo haricinde ekstra bir fiyat artışı olursa bunun nedeni büyük bir ihtimalle hacimsel artıştan oluşmaktadır. Desi hesaplaması yapılırken EnxBoyxYükseklik /5000 formülünden faydalanılır. Örneğin Amerika’ya 1 kilo ağırlığında 20x20x40 ebatlarında bir ürün gönderdiğimizi düşünürsek hacimsel ağırlığı 3,2 olarak karşımıza çıkar. Bu gönderide kargo ücreti belirlenirken hacimsel ağırlığın baz alındığından söz edilebilir.
Fast Express ile Amerika’dan Türkiye’ye ulaşacak gönderileriniz için en ekonomik fiyatlar ve uygun ödeme koşulları sunulmaktadır. Gönderilerinizin her birinin durumunu ve ne aşamada olduğunu size vereceğimiz takip numarasını üzerinden an be an görüntüleyebilirsiniz. Fast Express fiyat belirleme konusunda üç temel etkeni göz önünde bulundurmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanır:
1. Gönderinin ağırlığı: Gönderiniz için hacim ve ağırlık hesaplaması yapılmaktadır. Hangisi daha çok olursa fiyatlandırma onun üzerinden gerçekleşir. Bu sebeple gönderinin kapladığı alan da oldukça önem arz eder.
2. Gönderim yapılacak ülke 
3. Yukarıda yazılı iki ana etmenin haricinde sezonluk fiyatlar, ebatlarıyla alakalı özellikler, gönderinin gideceği ülkeye ait posta kodu da fiyatları etkileyen etmenler arasında yer alır.
Amerika’dan Türkiye’ye gelecek kargolarda ucuz olsun diye herhangi bir kargo şirketini seçmek gönderi açısından sıkıntı yaratabilir. Bu bağlamda seçilen taşıyıcı firmanın tüm yurtdışı kargo prosedürlerine hakim ve Amerika eyaletlerini çok iyi tanıyan bir kurumsal bir nakliye şirketi olması gerekir. Fast Express yaygın servis ağı, donanımlı alt yapısı ve nakliye operasyonlarındaki tecrübesiyle hem uygun fiyatlar sunan hem de güvenilir taşımacılık yapan bir firmadır.

Amerika Türkiye Kargo Şirketleri 

Amerika’dan Türkiye’ye yurtdışı kargo hizmeti veren birçok firma yer almaktadır. Uluslararası kargo gönderimi yaparken özel kargo şirketlerini tercih edebilir ya da alternatif başka kargo şirketlerini de deneyebilirsiniz. Göndereceğiniz kargo için hangi kargo şirketini tercih edeceğinizi sunduğu kaliteli hizmet ve uygun fiyatlara göre değerlendirebilirsiniz. Amerika’dan Türkiye’ye yıllardır sorunsuz kargo hizmeti veren Fast Express ile bulunduğunuz adresten Amerika’nın herhangi bir eyaletine uygun fiyatlarla kargo gönderimi yapabilirsiniz. Yurtdışına gidecek ürün gönderilerinizde dilerseniz Ekspress seçeneğini kargonuzun daha hızlı ve kolay bir şekilde gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bilindiği gibi son zamanlarda yurtdışı kargo hizmeti sunan firmaların sayısında bir hayli artış olmuştur. Bazı kargo şirketleri sezonluk kampanya yaparken bazıları da şubeye gitmeden evden kargo alma gibi özel teklifler sunmaktadır. Burada belirleyici kriter tecrübeli ve uygun fiyatlarla yurtdışına kargo gönderimi yapan firma ile çalışmaktır. 
Yurtdışından Türkiye’ye ürün gönderirken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Özellikle uzak bir eyalete kargo gönderirken bu detaylara azami derece uymak gerekir. İlk olarak göz önünde bulundurulması gereken yasaklı maddelerin hangileri olduğuna bakılmasıdır. Parfüm ya da çakmak gibi yanıcı ve zarar verici ürünler gümrükte kabul edilmediğinden ürünü göndermeden kesinlikle kontrol etmek gerekir.
Yurtdışı kargo gönderimlerinde kargonun alıcının adresine sorun olmadan teslim edilmesi için alıcının adresinin tam olarak yazıldığından emin olmak şarttır. Aksi takdirde yanlış adres nedeniyle uzun süren iade prosedürleri ortaya çıkabilir. Bu noktada alıcının cep telefonu gibi ekstra bilgileri de kargoya bildirmek faydalı olacaktır. Kargo gönderilerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ürünün paketlenmesidir. Büyük olan paketlemeler ilave kargo ücreti anlamına gelir. Eğer küçük bir eşya göndereceksiniz ürünü paketini küçültmeniz gerekecektir. Ürün gönderilerinde bahsi geçen her ayrıntıya dikkat eden yurtdışı kargo firması güvenilir ve kaliteli hizmet vermeyi garanti eder.

Türkiye’den Amerika’ya Kargo Ücretleri

Türkiye’den Amerika’ya kargo ücretleri hakkında tam ve net bir rakam vermek pek mümkün olmuyor. Yurtdışı kargo ücretlerini belirleyen birden fazla değişken yer alıyor. Amerika’ya gönderilen bölgenin uzaklığı, gönderinin hacmi ve ağırlığı, gönderinin cinsi gibi birçok özellik bağlayıcı olabiliyor. Fast Express tüm bu değişkenleri göz önünde bulundurarak Amerika’nın her eyaletine uygun fiyatlarla gönderileri tam kapıya kadar teslim ediyor. Kargo ücretleri için her kargo şirketinin kendine ait fiyat politikası olsa da piyasadaki rekabetçi fiyatlar ister istemez kargo ücretlerine yansıyor. Örneğin X yurtdışı kargo firması Amerika’ya 2 kilogramı aşmaması gereken küçük bir paketi 50 TL’ye götürürken diğer firma sezonluk indirim ile 48 TL’ye götürebiliyor. Kısacası yurtdışı kargo ücretleri kargo firmalarının kendi fiyat politikaları gözetilerek de hesaplanıyor. Ekspress yeni girişimcilere, bireysel gönderim yapan kişilere ya da büyük ölçekli holdinglere uygun fiyatlar ve ekonomik seçenekler sunuyor. Türkiye’den Amerika’ya kargo ücreti kapsamında yaptığı iyileştirmeler sayesinde Fast Express yurtdışı gönderileri için en çok tercih edilen nakliye şirketi olarak başı çekiyor.

Amerika Kargo Fiyatları 

Amerika kargo fiyatları sadece fiks bir fiyat üzerinden belirlenmemekte olup ürün cinsine ve ağırlığına göre değişkenlik göstermektedir. Amerika’ya evrak, koli, dosya, numune, büyük ve küçük paketler gönderilebilmektedir. Bu paketlerin hepsinin ağırlığı ve kapladığı alan birbirinden farklıdır. Genellikle kargo fiyatları kilogram ya da hacim ölçüsü üzerinden hesaplansa da kargonun gönderileceği adres oldukça önemlidir. Örneğin Amerika’nın Teksas eyaletine kargo götürmenin maliyeti ile Washington eyaletine kargo götürmenin maliyeti tamamen farklıdır. Çünkü kilometre açısından her iki eyaletin uzaklığı aynı değildir. 
Özellikle e-ihracat yapan küçük çaplı şirketler Amerika kargo gönderileri konusunda fazla kargo ücreti ödememek için dikkatli olmaları gerekir. Firmanın ürünlerinin boyutu nasıl olursa olsun gereğinden fazla şekilde büyük paketlemeler yapmak maliyeti artıracaktır. Yurtdışına gönderilecek ürün büyük koliye konursa hem en, boy, yükseklik hem de kapladığı alan fazla olacaktır. Bu açıdan uygun ambalaj seçimi çok önemlidir. Bu bakımdan Fast Express kendi pazarını genişletmek ve kendi ürünlerini uluslararası arenada tanıtmak isteyen yeni girişimcilere yurtdışına kargo gönderme konusunda cazip fiyat avantajları sunmaktadır. 
Amerika kargo fiyatları ayrıca ürünün gönderim şekline göre de değişmektedir. Amerika’nın herhangi bir eyaletine ürününüzü daha hızlı göndermek isterseniz hava kargo normalden kısa sürede gönderileri belirtilen adrese teslim edecektir. Yıllardan beridir deneyimli ekibimiz bünyesinde uçak kargo ile dünyanın dört bir yanına gönderileriniz hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Uçak kargonun gönderim ücreti diğer gönderim şekillerine nazaran daha maliyetli olabilmektedir. Ancak firmamız hava kargo ile gönderim yapmak isteyen müşterilere uygun fiyatlar ve cazip ödeme imkanları sunmaktadır. Amerika’ya ya da başka ülkelere ürün gönderimi hakkında ve yurtdışı kargo ücretlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Fast Express internet sitemizden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için dahili telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Amerika’ya En Ucuz Kargo Nasıl Gönderilir?

Teknolojinin değişmesi ve gelişmesiyle birlikte Amerika’ya kargo göndermek eskisinden daha kolay ve masrafsız hale geldi. Günümüzde birçok kargo şirketi Amerika’daki her bölgeye kolaylıkla kargo gönderebiliyor. Ayrıca yurtdışına gönderinin ulaşma süresi daha kısa ve hızlı oluyor. Amerika’ya kargo gönderirken tüm aşamalara titizlikle uymak gerekiyor. Bu ülkeye aylık olarak sürekli kargo göndermek zorunda olan bir şirket düşünüldüğünde şirketin zarar etmemesi için kargo maliyetlerini düşürmesi gerekiyor. Amerika’ya gidecek kargo maliyetlerini düşürmek için hiç vakit kaybetmeden Fast Express ile irtibata geçebilirsiniz. Ürünlerinizi yurtdışındaki herhangi bir adrese kolay, ucuz ve hızlı olarak gönderen Fast Express, baştan sona kadar tüm kargo sürecini titizlikle yürütmektedir.
Amerika’ya en ucuz kargo nasıl gönderilir sorusuna ambalaj yöntemi olarak cevap verilebilir. Kargonun gönderim yerine ek olarak paketlemenin doğru yapılması da kargo maliyetlerini doğru oranda azaltacaktır. Küçük bir ürünü küçük bir pakete koyarak göndermek daha az ağırlığın olmasına ve daha az yer kaplamasına sebep olur. Bunun yanında belirlediğiniz kargo şirketi ile üyelik anlaşması yaparak da cazip üyelik koşullarından faydalanabilirsiniz. 

Amerika Kargo Ücreti

Amerika kargo ücreti için en detaylı bilgilere Fast Express firmamızdan ulaşabilirsiniz. Ürünleriniz Amerika gibi denizaşırı bir ülkeye gönderilecek olduğundan hava kargo ile gönderim yapmak en uygunu olacaktır. Daha hızlı ve güvenli olan bu yöntem sayesinde yurtdışı kargolarınız Express bir şekilde belirttiğiniz adrese ulaşacaktır. Bulunduğunuz lokasyondan Amerika’ya en ucuz bir şekilde kargo göndermek için kargo ulaştırmasını istediğiniz firmaya danışabilirsiniz. Fast Express Amerika’da bağlı olduğu acenteler ve birlikte çalıştığı diğer yurtdışı firmaları sayesinde kargolarınızı en uygun bir şekilde Amerika’daki herhangi bir eyalete götürmektedir.
Amerika’ya en küçük bir evrak bile göndermenin maliyetli olduğu birçok kişi tarafından bilinir. Bu yüzden buraya evrak ya da koli benzeri ürünler göndermek için kargo gönderme masraflarını en aza indirecek bir kargo firması ile anlaşmak gereklidir. Bu noktada Fast Express müşteri memnuniyeti esaslı hizmetleri ve uygun yurtdışı kargo ücretleri ile devreye girer. Bulunduğunuz herhangi bir noktadan Amerika’nın farklı eyaletlerine gönderilen kargolarınız kısa süre içinde kapıya kadar teslim edilmektedir. Ayrıca firmamız gönderiniz düzgün bir şekilde göndereceğiniz ürüne göre paketlenmesi konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

ABD Kargo Fiyatları 

Dünyanın her yerinden kargo alan büyük bir ülke olarak Amerika’ya Türkiye’den kargo gönderimi oldukça fazla sayıda olmaktadır. Bunun nedenleri arasında son zamanlarda Amerika ve Türkiye arasında yapılan ithalat ve ihracat alışverişi gelmektedir. Ayrıca Amerika’daki teknolojik, giyim, oyuncak, elektrikli ev aletleri gibi ürünlerin özellik bakımından çeşitli ve fonksiyonel olması da Amerika’ya olan kargo talebini artırmaktadır. Fast Express’in yurtdışı nakliye operasyonları konusundaki tecrübesi ve 5 kıtaya hizmet veren bir kargo olması nedeniyle yurtdışı gönderim için çokça tercih edilmektedir. Firmamızın kendi ABD kargo fiyatları politikası konum, ürün ölçüleri ve diğer özel hizmetler açısından değişkenlik göstermektedir. Fast Express olarak sürekli yurtdışına ürün gönderen firmalara özel indirimlerimiz ve kampanyalarımız mevcuttur.
Amerika’ya hızlı ve kolay ürün gönderimi konusunda ilk akla gelenlerden biri de uçak kargodur. Uçak kargo ile yurtdışına teslimat konusunda oldukça tecrübeli olan firmamız her türlü gönderilerinizi dilediğiniz adrese hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır. Amerika yol güzergâhları, aktarma noktaları, depolar ve aracı firmalar konusunda yeterli bilgiye ve donanıma sahip olan Fast Express, her gün Amerika’nın farklı bölgelerine ürün transfer etmektedir. Amerika’dan Türkiye’ye ve Türkiye’den Amerika’ya kargo fiyatları gönderilecek ürünün hacmine ve konumuna göre farklılık gösterir. Amerika’ya en uygun kargo ücretleri, maksimum gönderim ağı ile güvenilir bir şekilde ürün göndermenin yolu Fast Expres’ten geçer. 
 

Avez-vous trouvé la réponse à la question que vous cherchiez?

Toplu yurtdışı kargo gönderimi yapmak isterseniz, sizlere özel indirimler sağlanmaktadır. Anlaşma yapmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Kurumsal yada bireysel amaçlı tüm yurtdışı kargolarınız, en hızlı ve en uygun fiyatlı şekilde Fast Express Kargo ile sağlanmaktadır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Tüm gönderileriniz Fast Express kargo tarafından özenle hazırlanır, depolarımızda korunur, paketlenir. En hızlı şekilde evrak işlemleri aşamasından geçirilir. En güvenli şekilde de alıcısına ulaştırılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICE CLIENTSSUPPORT EN DIRECTWHATSAPP