Yurtdışına Zeytinyağı Nasıl Gönderilir?

15-12-2022 13:39'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 02-07-2024 10:25

Yurtdışına Zeytinyağı Nasıl Gönderilir?

Yurtdışına gıda gönderimi arasında sıklıkla merak edilenlerden birisi yurtdışına zeytinyağı gönderimi konusudur. Bu kapsamda gönderim yapmak isteyen kişi ya da kurumların uygun şartları sağlaması oldukça önemlidir. Zeytinyağının uygun taşıma sıcaklığı 15° olarak bilinir. Bu kapsamda zeytinyağına uygun sıcaklığın sağlanması gereklidir. Aynı zamanda yurtdışına zeytinyağ gönderimi yapılırken şişe ile gönderiliyor ise düzgün paketlenmesi oldukça önemlidir. Özellikle standart kurye servislerinde düzgün ambalajlama büyük önem arz eder. 
 
Doğru ambalajlama malzemelerin seçilmesi sonucunda şişenin iyice sabitlenmesi gereklidir. Sabitleme ile şişenin taşınması sırasında herhangi bir hasar görmemesi garanti altına alınır. Aynı zamanda yurtdışına zeytinyağı gönderimi için şişelerin maksimum koruma için sarılması ve karton kutuya konulması gereklidir. Boş alanların doldurulması için ise ek yastıklama malzemelerin kullanılması sonucunda kutunun kapatılması ve düzgün bir şekilde sabitlenmesi gereklidir. Bu şekilde gönderim sırasında herhangi bir problem yaşanmaması söz konusu olur.
 

Almanya Zeytinyağı Gönderimi?

Yurtdışına gıda gönderimi sırasında genel kargo sınıfı ürünler, özel kargo sınıfı ürünler olarak ürünler ayrılır. Bu kapsamda zeytinyağı özel kargo sınıfına girer. Bu doğrultuda özel işlem gerektiriyor olması dolayısıyla etiketleme, yükleme ve istiflenmesi sırasında özel bir işlem uygulanır. Bu doğrultuda yurtdışına zeytinyağı gönderimi sağlanması için ambalajının düzgün bir şekilde yapılması gereklidir. Bu kapsamda koli, çuval, paket ve standart gibi taşıma standartlarına uygun bir şekilde kargoların yurtdışına gönderilmesi mümkündür. 
 
Yanlış paketlenmiş, taşımaya uygun olmayan ve paketlenmemiş ürünler ise yurtdışına kargo ile gönderilemeyen ürünler arasında yer alır. Ancak Almanya zeytinyağı gönderimi için doğru bir şekilde paketleme oldukça önemlidir. Özellikle yiyecek olan tüm kargolar için konşimento belgesi ve gıda sertifikası geleceği görülebilir. Ayrıca ihracat için gönderiliyor ise proforma fatura ibraz edilmesi talep edilebilir. Belgelerin tamamlanmasının ardından gıda ya da yiyecek gönderimi herhangi bir sorun teşkil etmez. 
 
Bu doğrultuda yasalara uygun bir şekilde ürünlerin taşınması mümkündür. Yurtdışına zeytinyağı gönderimi için gönderinin dış etkenlerden koruyacak şekilde paketlenmesi, uluslararası taşımacılık normlarına uygun şekilde teslim edilmesi ve talep edilen evrakların hazırlanması gereklidir. Belgelerin ardından tüm bilgilerin güncel bir şekilde doldurulması sonucunda kargo işleminin başlaması söz konusu olur.
 

Amerika’ya Zeytinyağı Gönderimi?

Yurtdışına zeytinyağı gönderimi için en kolay yol uluslararası kargo firmalarının tercih edilmesidir. Bu kapsamda uygun fiyatlar ile çok kısa sürelerde teslimat gerçekleşir. Ancak talep edilen belgelerin ve kargo ücretinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması oldukça önemlidir. Bu doğrultuda Amerika’ya zeytinyağı gönderimi için bireysel gönderilerin yanında ihracat kapsamında da gönderimler de gerçekleşir. İhracat kapsamında gönderimlerin yapılabilmesi için TS341 standartlarına uygun bir şekilde üretim aşamalarının yapılması gereklidir. Daha sonrasında ise uygun paketleme standardının kullanılması oldukça önemlidir. 
 
Üretim ve paketleme aşamalarının karşılanması doğrultusunda gönderim sırasında herhangi bir problem oluşmaz. Ancak ambalajlamada da dikkat edilmesi büyük önem arz eder. Ambalajda kırılma, dökülme ya da ürünlere zarar verme ihtimalinin olmaması yönünde şişelerin tercih edilmesi gereklidir. Mevcut şişe içeriğinde ne olduğu anlaşılamayacak bir forma sahip ise bu noktada gıda sertifikası ve sıvı gönderiler için MSDS belgesi talep edilebilir. Bu doğrultuda doğru ambalajlama ile yurtdışına zeytinyağı gönderimi mümkündür. 
 
Bu noktada yurtdışına zeytinyağı gönderimi için ürünün dış etkenlerden korunacak şekilde özenle paketlenmesi gereklidir. Bu kapsamda tercih edilecek olan taşımacılık sektörünün uluslararası taşımacılık normlarına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda talep edilen evrakların teslim edilmesinin yanında doğru ve güncel şekilde doldurulması büyük önem arz eder. Kargo işlemlerinin başlamasının ardından en uygun destinasyon doğrultusunda hızlı ve güvenli bir şekilde zeytinyağının hedefe ulaştırılması sağlanır.
 

Avrupa'ya Zeytinyağı Gönderimi

Yurtdışına kargo gönderimi yapan firmalar ile Avrupa'ya zeytinyağı gönderimi mümkündür. Bu noktada özellikle kargonun zeytinyağı olması dolayısıyla şartların sağlanmasına büyük özen gösterilmelidir. Eğer ihracat yapmak isteniyor ise TS341 yemeklik standartlara uygun üretim yapılması da oldukça önemlidir. Ancak bireysel şekilde gönderilmek isteniyor ise uluslararası kargo firmaları ile kolay bir şekilde gönderim mümkündür. 
 
Bu doğrultuda yurtdışına zeytinyağı gönderimi için tüm işlemler firma tarafından gerçekleştirilir. Ancak gönderimi yapacak olan kişinin zeytinyağına güzel bir şekilde paketlemesi ve gerekli evrakları ile kargo firmasına teslim etmesi büyük önem arz eder. Gerekli belgelerin teslimatının ardından gönderinin cinsine bağlı olarak konşimento belgesi, gıda sertifikası gibi belgelerin talep edilmesi söz konusu olabilir. Ancak yurtdışı kargo ile kabul edilen ürünler gönderinin yasalara ve mevzuata uygun olması sonucunda ekstra bir işleme gerek kalmadan kargo işlemi başlatılır. Bu noktada yurtdışına zeytinyağı gönderimi ücretinin ödenmesi işlemlerin başlamasını sağlar. 
 
Paketleme sırasında yasaklı ürün ya da yasadışı ürünler dışında tüm ürünlerin yurtdışına gönderilmesi mümkündür. Ancak paketlemesi düzgün olmayan hiçbir kargo, kargo firması tarafından teslim alınmaz. Uluslararası kargo taşımacılığı tüzüğüne göre hareket edilerek ürünün zarar görmemesi engellenir. Aynı zamanda diğer ürünlerin zarar görmemesi sağlanır. Bu durumda yurtdışına zeytinyağı gönderimi için paketleme oldukça önemlidir. Zeytinyağının yasaklı ürünler arasında yer almaması dolayısıyla paketleme ve gönderim şekli doğru yapılması durumunda kargonun hızlı bir şekilde hedefe ulaştırılması sağlanır.
 

Yurtdışı Zeytinyağı Gönderen Kargo Firmaları

Yurtdışı zeytinyağı gönderen kargo firmaları ile zeytinyağlarının hızlı bir şekilde istenilen ülkeye ulaştırılması sağlanır. Bu kapsamda kargo firmaları oldukça fazladır ve alanlarında çeşitlenmeleri mümkündür. Pek çok farklı firma sektöre dahil edilmiştir. Gelişen teknolojiyle beraber yurtdışına kargo göndermek ile ilgili hiçbir sorun yaşanmaz. Bu kapsamda global uluslararası kargo firmaları Türkiye içerisinde aktif olarak hizmet verir. Aynı zamanda rekabet kaynaklı uygun fiyatlar Türk firmaları ile global firmaların yer alması dolayısıyla oluşur. 
 
Bu kapsamda yurtdışına zeytinyağı gönderimi için çeşitli kargoların olarak araştırılması sonucunda en kolay şekilde kargoların seçilmesi sağlanır. Türk firmaları arasında PTT kargo, MNG kargo, Aras kargo, Yurtiçi kargo gibi çeşitli kargolar yer alır. Bu kapsamda çeşitli kargo firmalarının araştırılması sonucunda ihtiyaca en uygun kargo firmasının seçilmesi, gerekli evrakların hazırlanması ve kargo ücretinin ödenmesi sonucunda yurtdışına zeytinyağı gönderimi için kargonun hızlı bir şekilde hedefe ulaşması mümkündür.
 

Yurtdışı Kargo ile Zeytinyağı Gönderim Ücreti

Yurtdışı kargo ile zeytinyağı gönderim ücreti gönderici ve alıcının sorumluluğu kabul etmesi durumunda ödenir. Bu kapsamda ambalajlanma aşaması güvenli bir şekilde yapılması durumunda kargoların gönderilmesi mümkündür. Kargoların gönderimi için belirli evrakların istenmesi mümkündür. Evrakların tamamlanmasının yanında ambalajlama en önemli dikkat edilmesi gereken unsurdur. Bu kapsamda kargo ücreti ne olursa olsun yurtdışına zeytinyağı gönderimi için ambalajlanması doğru yapılmayan hiçbir ürünün kargo ile gönderilmesi mümkün değildir. 
 
Daha sonrasında belgelerde bilgilerin eksiksiz olması, gönderinin yasalara ve mevzuata uygun olması sonucunda kargo ücretinin ödenmesi ile kargo işlemi başlatılır. Yurtdışına zeytinyağı gönderimi için ödenecek ücretler farklı firmalarda değişebilir. Bu kapsamda yurtdışına gönderim yapan firmaların araştırılması sonucunda en uygun gönderim ücretine sahip bir firmanın bulunması mümkündür. Gerekli şartların karşılanması halinde yurtdışına zeytinyağ gönderilir. Bu kapsamda yurtdışına zeytinyağı gönderimi hızlı bir şekilde gerçekleşmesinin yanında güvenilir bir şekilde ürün zarar görmeden tamamlanır.

Haben Sie die Antwort auf die gesuchte Frage gefunden?

Gönderileriniz ister ticari amaçlı olsun, ister kişisel gönderim amaçlı olsun mesafe, ülke, bölge ve şehir fark etmeksizin kolaylıkla ulaştırılır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı kargo fiyatları hesaplanırken gidecek olan paketin ağırlığı ve kapladığı hacme göre çıkan hacim ağırlığı üzerinden hangisi büyük ise bu ağırlık üzerinden fiyatlandırma yapılarak gideceği ülkenin hangi bölgede olduğuna bakılarak kilo ve ülke karşılığı çıkan rakam üzerinden ödeme yapılır. Ülkeler yakınlık uzaklık olarak değil uçuşların yoğunluğuna göre uygun fiyat elde edilebilir. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

KUNDENDIENSTLIVE SUPPORTWHATSAPP