Avrupa’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

03-02-2023 12:41'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 03-02-2023 15:53

Avrupa’ya Kargo Nasıl Gönderilir?

Fast Express; Türkiye’den tüm Avrupa ülkelerine uluslararası doküman, koli ve paket taşımacılığı ve dağıtılmasında profesyonellik ilkesi ile hareket ederek en ekonomik ve uygun yurtdışı kargo fiyatları ile sorunsuz hizmet vermektedir. Memnun müşteri portföyünü her zaman bir adım önde tutarak global açıdan hem ticari hem de teknolojik gelişmeleri hizmet anlayışımızla birleştirerek Türkiye’den Avrupa’ya kargo ağında ve diğer uluslararası ülkelerdeki hizmet ağımızı genişletmeye devam ediyoruz.
Türkiye ve Avrupa ülkelerinin uluslararası ticari faaliyetleri her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Birçok orta ölçekli ve büyük işletmeler Avrupa ülkelerine kargo gönderimi sayısını neredeyse 2 katına çıkarmıştır. Hal böyle olunca Türkiye’den Avrupa’ya hem uygun fiyatlarla hem de hızlı bir şekilde ürün götürecek kurumsal bir yurtdışı firması ile çalışmak zaruri olmuştur. Fast Express Türkiye’nin herhangi bir noktasındaki Avrupa ülkelerine ürün taşımak konusunda yeterli mesleki tecrübeye ve bilgi birikimine sahip olan en güvenilir ve en çok tercih edilen nakliye firmaları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Avrupa Kargo

Türkiye’den Avrupa’ya kargo gönderirken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi de Avrupa ülke sınırları içinde mal gönderimlerinde farklı özellikteki malların çeşitleridir. Çünkü Avrupa’ya gönderilen ürünler gümrük muhafaza memurları tarafından titizlikle incelenmektedir. İncelenen ürünler gümrükte resmi işlemlere tabi tutulur. Bu noktada Fast Express Avrupa’ya ürün gönderimi konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Türkiye’nin en çok tercih edilen firması olarak Fast Express gümrük mevzuatına oldukça hakim yurtdışı taşımacılık firmalarından biridir. Bu bağlamda tüm ürünlerin gönderilip gönderilemeyeceğini danışabilirsiniz. Bazı Avrupa ülkelerinde ise gümrük muafiyeti esastır. Avrupa Kargo gönderileri için gümrük muafiyetine takılmayan ürünler seçmek gereklidir. Hangi ürünlerin legal hangi ürünlerin gönderime uygun olup olmadığını Fast Express destek ekibine danışabilirsiniz.

Türkiye’den Avrupa’ya Kargo Ücretleri

Avrupa Dünya’nın 7 kıtasından biri olarak yer almaktadır. Asya, Afrika ve Amerika ile birlikte en önemli yerleşkeler bu kıtalar üzerindedir. Avrupa’nın yüzölçümü 10 milyon kilometre kareyi bulmaktadır. Buranın nüfusu ise yaklaşık 730 milyon olarak hesaplanmıştır. Avrupa’da toplamda 64 ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerin 50’si bağımsız,8’i bağımlı son kalan 6 ülke ise tanınmamış ülkeler arasında yer almaktadır. Fast Express bahsi geçen tüm Avrupa ülkelerine Türkiye’nin her bir noktasından güvenilir, ekonomik ve hızlı taşımacılık işlemleri gerçekleştirmektedir. 
Avrupa’ya gönderilecek kargolarınız en uygun ve ucuz fiyatlarla götüren Fast Express yurt dışı kargo Avrupa’daki her durum ve koşulu gözeterek uygun fiyatlı kargo hizmeti sunmaktadır. Evrak, dosya, doküman, pasaport, hediye, numune, paket, eşya, koli ve buna benzer ürünleri kısa süren teslimat süreleri ile adrese gönderim yapmak mümkündür. Avrupa kargo teslimat süreleri özellikle yakın bölgelerin teslim süresi genellikle birkaç gündür. Türkiye’den Avrupa’ya kargo ücretleri için Fast Express kurumsal web sitemiz üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. 
Avrupa kargo ücretlerimiz oldukça uygun fiyatlıdır ve sitemizde güncel Avrupa kargo fiyatları kampanyalarımız devam etmektedir. Kargonuz tüm Türkiye genelinde bulunduğunuz ildeki adresten alınır ve aynı gün transfer işlemleri gerçekleştirilmek üzere yola çıkılır. Genel olarak Avrupa ülkelerine teslimat süresi tatil ve bayram günleri ile uzak destinasyonlara teslim edilmesi gibi nedenlerden dolayı beklenen günde ulaşmayabilir. Türkiye’den Avrupa’ya kargo ücretleri kilogram bazında değişkenlik göstermektedir. Desi ve hacim hesapları üzerinden ortaya çıkan yurtdışı kargo ücretlerini web sitemizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Avrupa kargolarınızda göndereceğiniz kargonun ölçüsü 30 kilogram üzerinde seyrediyorsa Fast Express ekip arkadaşlarımız ile görüşüp özel fiyat alabilirsiniz. Normal şartlarda sistem üzerinden 30 kg üzerinde ürün gönderimi için standart fiyat ortaya çıkacaktır. Bu nedenle web sitemizdeki iletişim bölümünden gönderilerinizin durumu hakkında bilgi vererek yeni fiyatlandırma çizelgesi talep edebilirsiniz.
Almanya kargo, Hollanda kargo, Fransa kargo ve İngiltere kargo gibi bölgelere teslim edilecek ürün gönderimleri anlaşmalı olduğumuz uluslararası kargolar üzerinde kolay ve hızlı bir şekilde gönderilmektedir. Online Avrupa kargo gönderileriniz hakkında Fast Express müşteri temsilcisi gecikme ve benzeri gibi herhangi bir soruna mahal vermeden sizinle iletişime geçerek gönderileriniz hakkında bütün bilgileri paylaşmaktadır. Ayrıca size verilen takip numarası ile adım adım Avrupa’ya gönderilen kargonuzun son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Doküman harici ve belirli değerin üzerinde olan gönderileriniz için Avrupa’daki alıcı bölge gümrük mevzuatı ilkelerine göre gümrük vergisine tabi tutabilir. Bu konu hakkında güvenilir ve işinin ehli bir yurtdışı kargo firması size yardımcı olacaktır. Avrupa’ya gidecek olan yurtdışı kargo ödemelerinizi kolay ve güvenilir bir şekilde online kanallardan, kredi kartı ya da banka havalesi yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Kargo Fiyatları

Türkiye’den Avrupa’ya ürün gönderimi yaparken en uygun Avrupa kargo fiyatları için dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlar arasında en dikkat edilecek basamak is ürünün paketlenmesidir. Doğru paketleme şekli ile kargo fiyatlarını daha düşük ödeyeceğinizi bilmelisiniz. Örneğin Avrupa’ya 10 adet kablosuz mouse gönderimi yapacaksanız bu ürünlerin kırılma ve hasar riskine karşı koli yapmanız şart olacaktır. Ayrıca koli içine koymadan ürünlerin özel muhafazalı paketlerle gönderilmesi de zorunludur. Ürünün dışını güzel bir koruyucu malzeme ile paketledikten sonra uygun bir koliye yerleştirmek gerekmektedir. Çünkü kolinin en, boy ve yüksekliği ile kutunun ağırlığı fiyatları etkileyen faktörler arasındadır. Elbette ki fiyatlar konusunda tek etki alanının paketleme olduğu düşünülmemelidir. Avrupa’ya gönderilecek ürünün kilometre cinsinden mesafesi de fiyat belirleyici bir faktördür. Yani İngiltere’ye teslim edilecek bir kargo ile Fransa’ya gönderilecek kargonun aynı fiyatta olması pek mümkün değildir. 
İçinde yer aldığımız çağdaki farklılaşan teknoloji ve yeni tüketici dinamiklerinin oluşması Türkiye’de firmaları ve imalat yapan tüm fabrikaları Avrupa’ya ürün göndermeye sevk etmiştir. Bu ihtiyaçlar çoğalmaya devam ederken diğer bir yandan arz ve talebe göre kargo fiyatları da değişmiştir. Müşteri hizmetlerine online olarak ya da telefon yoluyla bildirmeniz durumunda Avrupa’ya gidecek olan gönderileriniz bulunduğunuz noktadan teslim alınmaktadır. Avrupa’nın birçok noktasına yurtdışı kargolar ile hızlı gönderim yapmak mümkündür. Avrupa kargo fiyatları oldukça ekonomik olmakla beraber karşı ödemeli olarak gönderim hizmetlerimiz de söz konusudur.

Avrupa’ya Kargo

Türkiye’de Sanayi devrimi ile birlikte fabrikalar fazlalaşmış, işgücü ve sermaye gelişmiş ve istihdam da önemli ölçüde artmıştır. Ürünlerini daha fazla müşteri ile buluşturmak isteyen ve farklı yaş grubundaki insanlara tanıtmak isteyen şirketler yurtdışı kanalları üzerinden ihracat ve satış yollarını tercih etmiştir. Bu bağlamda Avrupa’ya kargo göndermek yapılacak en akıllı hamlelerden biri olacaktır. Eski zamanlarda 1980 ve öncesi de dahil olmak üzere Avrupa’ya kargo göndermenin ya da kargo almanın aylar süreceğinden herkes haberdardı. Ancak teknolojik aletler ortaya çıkınca ve bilgisayar teknolojileri devreye girince Avrupa’ya kargo göndermek daha hızlı olmaya başladı. Fast Ekspress gümrük mevzuatına hakim ve Avrupa’ya kargo gönderme konusunda tecrübeli bir kargo şirketi olarak uygun fiyatlar ve ödeme kolaylığı ile yurtdışı kargo gönderimi hizmetlerine hız kesmeden devam etmektedir.

Avrupa Kargo Şirketleri 

Türkiye’de ihracat yapan ve yurtdışına ürün gönderen birçok irili ufaklı firmalar en nihayetinde bir Avrupa kargo şirketine ihtiyaç duyar. Dünyadaki 7 kıtanın her bölgesine sorunsuz teslimat yapan birçok kargo şirketi bulunmaktadır. Bu kargoların fiyat politikaları, işlem prosedürleri, transfer merkezleri gibi önemli özellikleri değişken olabilir. Bir lojistik şirketi ile ortak olmak yalnızca güvenilir şekilde ürünlerinizin gönderimini sağlamakla kalmayarak ayrıca size her konuda yaratıcı çözümler sunabilmeli ve size kar getiren fikirler üretebilmelidir. Fast Express en iyi Avrupa kargo şirketleri arasında lider konumda bulunmaktadır.  Hem tecrübesi hem de nakliye operasyonlarına olan hâkimiyeti ile Fast Express Avrupa’ya ürün gönderimleri konusunda en çok tercih edilen kargodur.
Fast Express, çok taşıyıcılı bir nakliye ve e-ticaret müşteri hizmetleri çözümüdür. Yüzlerce çok kanallı perakendeciye, küresel markaya ve toptancıya, Avrupa’nın en büyük ve uluslararası paket taşıyıcılarının çoğuna tek bir erişim noktası sağlayarak sipariş yönetim sistemleriyle bütünleşir. Fast Express, kendini global alanda geliştiren en büyük paket dağıtım şirketidir. Türkiye’nin en çok tercih edilen firması olarak hemen hemen her ülkede ithalat ve ihracat nakliyesi ve tüm büyük pazarlarda yurtiçi nakliye hizmeti sunduğu Avrupa'da da faaliyet göstermektedir.
Bir kargo şirketinin Avrupa kargo şirketleri arasında sayılabilmesi için uluslararası standartlara vakıf olması ve Avrupa’nın tüm eyaletlerini ve bölgelerini çok iyi tanıması gerekir. Ayrıca tüm Avrupa ülkelerin gümrük mevzuatlarını yakından bilmesi gerekir. Avrupa’ya hangi ürünlerin gidip gidemeyeceği konusunda bilgi sahibi olmalı ayrıca müşterileri de bu konuda bilgilendirmelidir. Yalnızca bunun gibi özelliklere sahip olan kargo firmaları Avrupa’ya ürün gönderebilecek kargo firmaları olarak sayılabilir.

Avrupa Kargo Hesaplama 

Avrupa kargo hesaplama konusunda ürün ve gideceği Avrupa bölgesi ile alakalı farklı değişkenler yer alabilir. Bu bağlamda kargo hesaplama yalnızca tek bir tarife üzerinden standart olmamaktadır. Örneğin hacmi büyük ve ağırlığı daha çok olan bir ürünün kargo ücreti ile bunun tam tersinde olan ürünün kargo ücreti aynı olmamaktadır. Ayrıca kargo hesaplama konusunda genel geçer bir formül olan en x boy x yükseklik/5000 kuralı da ücret hesaplaması yaparken bazı sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir Ayrıca kargo hesaplama konusunda ürünün ulaşacağı bölge oldukça önemlidir. Avrupa’da kısa mesafe bir yere ulaşması gereken kargo ile uzak mesafeye teslim edilmesi gereken yurtdışı kargo ücretleri konusunda farklılık olabilir.

Türkiye’den Avrupa’ya gönderilecek kargo miktarında bir kısıtlama var mıdır?

Avrupa’ya gönderilecek olan kargolarınızın ağırlık kapasitesinin 150 kilogramı ücretinin de 7500 Euro’yu geçmemesi gerekir. Farklı Avrupa ülkelerine göndereceğiniz ürünlerin bahsi geçen standartları geçmesi durumunda Fast Express kargo firmamız ile iletişime geçip ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Avrupa’ya kargo yapabilmek için şirketlerin her zaman büyük mü olması gerekir?

Avrupa’ya kargo yapmak isteyen küçük işletmeler ya da bireysel olarak e-ticaret ile uğraşan firmalar gönül rahatlığıyla ürün gönderebilir. Ayrıca ticari ürünlerinizin yanı sıra doküman, evrak, dosya, numune gibi ürünleri de göndermeniz mümkündür. Kampanya fiyatlarından faydalanmak için Fast Express internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’den Avrupa’ya ürün gönderilerinde alıcı tarafından kargo ücreti ödenebilir mi?

Avrupa’nın herhangi bir ülkesine göndereceğiniz ürünün kargo ücreti karşı taraflı olarak ayarlayabilirsiniz. Fast Express olarak alıcı kişiye link göndermekteyiz. Bu link üzerinden giriş yapan alıcı ürünü teslim almadan önce ücretini online üzerinden kolaylıkla yapabilmektedir. Ayrıca link’e giriş yaparak da gönderinizin hangi aşamada olduğunu görmeniz mümkündür. Alıcı kargo ücreti normal belirlenen kargo ücreti ile aynıdır.

Вы нашли ответ на интересующий вас вопрос??

Yurtdışından gelen paketiniz ithalat veya gümrüklü bir mal ise ve alıcı firma ise anlaşmalı gümrük müşavirinizin gümrük çekim işlemlerini tamamlaması beklenip sonrasında adresinize dağıtıma çıkarılacaktır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışına numune bazında gönderi sınırı tek konşimento için 150 kg.’dır. Yurtdışına ETGB / Mikro İhracat bazında gönderi sınırı tek konşimento için 300 kg.’dır. Yurtdışına Beyannameli gönderilerde kilogram sınırı bulunmamaktadır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

ОБСЛУЖИВАНИЕ КЛИЕНТОВЖИВАЯ ПОДДЕРЖКАВАТСАП