Yurtdışı Hızlı Kargo Çözümleri

13-02-2023 13:22'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 16-02-2023 13:50

Yurtdışı Hızlı Kargo Çözümleri

E-ticaret ve hatta e-ihracat söz konusu olduğunda en nitelikli olan unsurların başında fiyat avantajı ve hızlı teslimat geliyor. Bu bağlamda da hem alıcı tarafının memnuniyeti hem de satıcının kârlılığı açısından lojistik sürecin çok iyi yönetilmesi gerektiği kanısına varabiliyoruz. Ürünün çıkış noktası ile varış noktası arasındaki tüm operasyonu yönetebilecek firmaların var olması e-ticareti günümüz noktasına taşımış durumda. Yurtdışı hızlı kargo çözümleri sunan hem global hem de ülkemizde kurulmuş öncü firmalar mevcut. 
 
Bu yüzden pek çok farklı lojistik firmasından hem yazılımsal açıdan hem de lojistik açıdan destek alabiliyoruz. Amazon ve benzeri olan e-ticaret platformlarında hızlı bir biçimde ürün göndererek müşteri memnuniyeti yakalamamızı sağlayan entegrasyonlar tamamlanmış durumda. Ek olarak tüm pazaryerleri ile yurtdışına hızlı ürün göndermemizi sağlayan atılımlar gerçekleşiyor. 
 
Yurtdışına kargo ne kadar zamanda gider sorusu eskiden çok daha uzun süreleri kapsayan cevaplara sahipti. Günümüzde ise günlerle ifade edilecek, adeta yurtiçi teslimat süreleriyle yarışabilecek bir hal aldı. Bunun en net sebeplerinden birisi elbette ki havayolu taşımacılığının kargo aşamasında da etkin bir rol oynamasıdır. Zira denizyolu ve karayolu ile taşımacılık her ne kadar kargo maliyetleri açısından avantajlı olsa da sürdürülebilir bir satış dinamiği için teslimat süresinin kısa olması çok önemlidir.
 
İşte bu yüzden de yurtdışı kargo süresi için havayolu taşımacılığı tercih ediliyor ve dünyanın dört bir noktasına günlerle ifade edilebilecek teslimat sürelerine erişilebiliyor. Günümüzde hızlı yurtdışı kargo gönderilerinin standart hale gelmesi bunun için sunulan yazılımsal destekler, pazaryeri entegrasyonları ve büyük operasyon faaliyetleri ile mümkün oluyor. Pek çok ülkede açılan lojistik depolama departmanları, aracı ve yerel olarak kullanılan partner kargo şirketleri ve teknolojik yatırımlar sayesinde düşen lojistik masraflarla beraber müşteri memnuniyeti kaçınılmaz oluyor. 
 

Yurtdışı Kargo Müşteri Hizmetleri Telefon

Yurtdışı kargo nasıl gönderilir diyenler için öncelikli olarak firma seçiminin öneminden söz etmeliyiz. Ki burada da müşteri hizmetleri aslında en önemli kıstaslar başında geliyor. Çünkü yalnızca alıcı taraf değil aynı zamanda satıcı taraf için de lojistik sürecine dair çok çeşitli standartlar olabiliyor. Özellikle de bu yüzden yurtdışı kargo müşteri hizmetleri telefonu ile 7 gün 24 saat irtibat kurabilmek aranan nitelikler arasına giriyor. 
 
Yurtdışı kargo gönderme aşamasında hızlı bir lojistik deneyim yaşamak için havayolu taşımacılığını mümkün kılacak bir firma tercih etmelisiniz. Ki aynı zamanda bunun için gerekli yatırımları yaparak tüm süreçleri profesyonel bir şekilde yönetmesi elzemdir. En basit şekliyle yurtdışı kargo şirketleri müşterisine anlık olarak lojistik aşamalara dair bilgi aktarımına odaklanmalıdır.
 
Seçeceğiniz yurtdışı lojistik firması bunu bir yazılım vasıtasıyla, satış yaptığınız pazaryeri ile bütünleşmiş olarak çalışan sistemiyle veya depolama gibi hizmetler sunduğu merkeziyle sağlayabilir. Aynı zamanda e-ihracat söz konusu olduğunda depolama ve kargo kadar önemli olan pek çok ölçütler işin içerisine dâhil olabiliyor.
 
Örnek olarak gümrükleme işlemleri, fatura ve vergilendirmeler, ürün iadeleri ve iade talepleri, alıcı tarafından doğan problemler ve müşteri desteği olarak sıralamak mümkündür. Tüm bunlar lojistik firmasının bünyesinde çözümleyebileceği standartlar olmakla beraber size 7 gün 24 saat boyunca ulaşım şansı tanıması, telefon desteği sunması ve sorularınıza yanıt verebilmesi gerekmektedir. 
 
Seçmiş olduğunuz yurtdışı kargo firması müşteri hizmetleri telefonu ile size ulaşım şansı tanıyabileceği gibi mail desteği veya canlı yardım gibi seçenekler de sunabilir. Hatta pek çok uluslararası kargo şirketinin fiziksel olarak hem kargo teslim noktası olan, hem de müşteri hizmetleri odaklı çalışan çok sayıda ofisinin olduğunu da hatırlatalım. 
 

PTT Yurtdışı Kargo Hizmetleri

Türkiye’nin hem kamusal anlamda önemli bir değeri olan hem de lojistik sektörünün öncüsü olan kuruluşu PTT’dir. PTT yalnızca Türkiye genelinde gelişmiş bir lojistik ağına sahip değildir. Aynı zamanda dünya genelinde her noktaya gönderi ulaştırabileceğiniz bir alternatiftir. Bu yüzden dünya üzerindeki her noktaya gönderim yapabilir, 124 ülkeye ise anlık olarak kargonuzun durumunu kontrol ederek kargo çıkarabilirsiniz. 
 
Posta kolisi vererek yurtdışına gönderin için harekete geçtiğinizde birden fazla seçenek ile farklı ücretlendirmeler sunulabilir. Öncelikli olarak PTT yurtdışı kargo hizmeti hem havayolu gibi hızlı seçenekleri, hem de karayolu ve denizyolu gibi daha uzun süreli fakat çok daha uygun fiyatlı gönderim seçeneklerini kapsar. Bu yüzden hiçbir şekilde mağduriyet yaşatmadan tüm müşterilerine aynı kalitede hizmeti sunmayı amaçlayabilir.
 
Sorunsuz teknik desteği sayesinde ve Türkiye menşei olması sebebiyle her an iletişime geçme ve fiziksel olarak da ulaşabilme şansınız olacaktır. PTT yurtdışına kargo gönderme işlemlerinde dört farklı koli standardı belirlemiştir.

Teslim Alma Haberli Yurtdışı Gönderi

Bu seçenek Türkiye’den yurtdışına göndermiş olduğunuz kargonuz karşı tarafa ulaştığında imzalatılacak olan bir teslim tutanağını kapsar. Alıcı bu tutanağı imzaladıktan sonra sistem üzerinden size kargonun teslimatına ilişkin bilgi aktarımı yapılır. 

Değerli Yurtdışı Gönderi

Gönderinizin içerisindeki ürün belli bir değere sahipse uluslararası lojistik mevzuatına göre sigortalanabilir. Bu bağlamda her ülkenin farklı standartları ve limitleri bulunmaktadır. PTT ile yurtdışına kargo gönderme işlemini yaparken değerli yurtdışı koli seçeneğiyle ürünün değerini geçmeyecek şekilde beyanda bulunarak ürününüzü garantiye alabilirsiniz. Bu ürünün çalınması, kaybolması ya da zarar görmesi gibi durumlarda ürün bedelinin temin edilmesi noktasında sağlanan bir güvencedir. 

Karşı Ödemeli Yurtdışı Gönderi

Ödeme şartlı olarak geçen ve yurtdışı gönderiler için de geçerliliğini koruyan gönderi biçimi ise aslında yakından bildiğimiz kapıda ödeme sisteminin bir başka varyasyonudur. Yine ülkelere, ülkelerin mevzuatlarına göre ürün sınırlamaları ve limitler söz konusudur. Buna bağlı olarak uygun bir varış yerine PTT yurtdışı kargo gönderimi yaparsanız ve kapıda ödeme seçeneği söz konusu olursa teslimat anında gönderi tutarı etiket üzerindeki total tutar ile tahsil edilir. Ardından göndericiye aktarılır. 

Ticari Yurtdışı Gönderi

Tüm vergilendirmeleri dâhil olmak üzere basitleştirilmiş usule aykırı olmayan, dolaylı temsile dâhil ve değeri 7.500 € bandını aşmamış gönderiler ticari yurtdışı gönderi olarak PTT tarafından gönderilebilmektedir. Bu bağlamda PTT tüm aşamaları koordine ederek ilgili kişiye e-posta yoluyla bunları aktarabilir. Gümrük beyanı ve tüm aşamalar PTT tarafından üstlenildiği için limit dâhilinde olan gönderiler yasal bir biçimde kabul edilerek hedef noktaya ulaştırılabilir. 
 
PTT yurtdışı kargo süresi tabii ki hedef ülkeye ve hangi kargo seçeneğinin tercih edildiğine göre değişebilir. Özellikle havayolu, karayolu ve denizyolu ile gönderilerde süreç farklılıkları daha net gözlemlenir. Örnek olarak havayolu ile gönderim sürelerini koli bazında ve uçak metoduyla şöyle süreçlerle görmek mümkün.
• Türkiye’den Amerika Birleşik Devletlerine: 10-14 gün
• Türkiye’den Avustralya’ya: 8-12 gün
• Türkiye’den Almanya’ya: 7-10 gün
• Türkiye’den Finlandiya’ya: 7-10 gün
• Türkiye’den Kanada’ya: 8-15 gün
• Türkiye’den Portekiz’e: 8-17 gün
• Türkiye’den İngiltere’ye: 7-10 gün
• Türkiye’den Azerbaycan’a: 7-11 gün
• Türkiye’den Japonya’ya: 10-14 gün
• Türkiye’den Çin’e: 10-15 gün
• Türkiye’den Brezilya’ya: 10-13 gün 
 

Yurt Dışı En Hızlı Kargo Gönderim Hizmeti Veren Firmalar

Yurtdışı en hızlı kargo süreci tabii ki havayolu taşımacılığında üst noktaları temsil eden firmalarla mümkün olmaktadır. Ülkemizde de bunu başarıyla gerçekleştiren Türk Hava Yolları’nın kargo ayağını görmek mümkündür. Bunun dışında ekstradan hizmet sağlayan üçüncü taraf lojistik şirketleri aracılık hizmetleriyle ve anlaşmalarıyla pek çok kargo şirketiyle ortak bir çalışma standardı yakalayabiliyor. 
 
Yine en hızlı yurtdışı kargo seçeneği DHL, UPS ya da FedEx gibi dünya çapında hemen her noktaya erişim sağlayabilen lojistik devleri de sunabiliyor. Aslında burada kargonun cinsi, büyüklüğü, ne zaman gönderileceği gibi etkenler de önem arz ediyor. Özellikle günümüz dünyasında yolcu taşımacılığı yapan havayolu şirketleri dahi uçuşlarında belirli bir kargo kapasitesini etkin bir biçimde kullanıyorlar. Buna ek olarak kargo filolarını güçlendiren ve yalnızca kargo taşımacılığına yoğunlaşmış çok sayıda havayolu şirketi mevcut.
 
Denizyolu ve karayolu taşımacılığının çok daha ötesine geçmeyi başaran, kıtalararası transferleri bile inanılmaz seviyelere ulaştıran lojistik şirketleri mevcut. Örneğin Türkiye çıkışlı kargoları Avrupa Birliği bölgesine 2-3 günü inanılmaz süreçlerle ulaştırmayı başarabiliyorlar. 
 
Buna istinaden bir haftalık bir teslimat süresi ortalamasıyla Amerika Birleşik Devletleri dâhil Güney Amerika ve Kuzey Amerika ülkelerine, Uzakdoğu ve Afrika ülkelerine kargo gönderimini mümkün kılıyorlar. Yurtdışına hızlı kargo tabii ki standart gönderilerin dışında ekspres kargo seçenekleri olarak adlandırılıyor. Buna bağlı olarak gönderi ücretlerinde daha yüksek meblağlarla karşılaşmak mümkün hale gelebiliyor. Yine de e-ihracat yapan, düzenli satış gerçekleştirenlere çok uygun kargo ücretlerini teklif usulüyle sunan, en hızlı yurtdışı kargo hizmetini sağlayan lojistik şirketlerin varlığından söz etmek gerek. 
 

2023 Yılı En Uygun Yurtdışı Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır?

Yurtdışı kargo anlaşması yaparak e-ihracat yapmak özellikle kârlılığı arttırmak adına önemli bir adımdır. Çünkü anlaşmalar neticesinde firmaların en önemli avantajı önceden belirlenmiş miktarlar üzerinden kargo çıkışı yapabilmektir. Belirli bir satış dinamiği yakalamış ve bunu sürdürülebilir kılan e-ticaret firmaları ve bireysel hesaplarla satış yapan kullanıcılar bu seçeneği değerlendirmelidir.
 
Yurtdışı kargo anlaşması 2023 yılı içerisinde hem yerel firmalar hem de küresel lojistik şirketleri tarafından kullanıcılara sunuluyor. Burada asıl önemli olan nokta teslimat süresi için verilen ekspres hizmetler, hedef ülkede teslimat ağı için sunulan fırsatlar, depolama ve paketleme gibi aşamaların hangilerinin fiyata dâhil olduğudur. 
 
Eğer uygun fiyata yurtdışı kargo anlaşması yapmayı düşünüyorsanız teklif alacağınız firmalardan sadece kargo değil diğer hizmetlerin de bütününü kapsayan bir fiyat teklifi kabul etmeniz önemlidir. 
• Kargo ile yurtdışına transfer süreci
• Ürünlerin çıkış ülkesinde teslim edileceği noktalar
• Ürünlerin hedef ülkede teslimatı için sunulan imkânlar
• Ürünler için sigorta, ekspres kargo gibi seçenekler
• Ürünlerin depolanması, paketlenmesi ve etiketlenme hizmetleri
• Ürünler için gümrükleme ve vergilendirme hizmetleri 
 
Görüldüğü üzere yurtdışına en uygun kargo seçeneğini bulsanız dahi aslında lojistiği bir süreç olarak tüm detaylarıyla ele almak zorundasınız. Bu yüzden en ucuz yurtdışı kargo ücreti 2023 yılında da en iyi hizmeti sağlayanlar arasından belirlenebilir. 
 

Evden Eve Yurtdışına Kargo 

İnternetten alışveriş yapmanın en önemli büyüsü tabii ki hareket etmeden dilediğiniz ürüne sahip olabilme arzusudur. Bu da evden eve kargo teslimatıyla mümkün olmaktadır. Günümüzde satıcı ürününü evden kargoya vererek bir başka noktaya transfer edilmesini talep edebilir. Ki yurtdışında da eve teslimat seçeneği kargoların çok büyük bir çoğunluğunu oluşturuyor.
 
Yani temel anlamda bir ürünün Türkiye’den yurtdışına gönderilmesi kadar, yurtdışına gönderilen ürünün orada adrese teslim edilmesi de önem arz etmektedir. Bunu sağlayabilen firmaları tercih etmek yurtdışı hızlı kargo seçimini daha iyi yapmanızı sağlayabilir. Hatta ülkemizde dahi çok ciddi lojistik ağ problemlerinin yaşandığına şahit olduğumuz süreçler olmuştur.
 
Örneğin yurtdışından Türkiye’ye ulaşan bir ürünün bu ulaşım sürecinden daha uzun bir sürede Türkiye içerisinde adrese teslim edilememesi gibi sorunlar lojistik sektöründe ciddi atılımlara yol açmıştır. Aynı durumun yurtdışında da yaşanması müşteri memnuniyetini sarsacağı için anlaşması bulunan, yerel kargo şirketleriyle anlaşmalı, hızlı ve güvenli teslimatı temel alan lojistik firmaları ile çalışmanız gerekmektedir. Evden eve yurtdışı kargo hizmeti hem satıcı hem de alıcı tarafında memnuniyeti sağlayacak en temel ölçüttür. 
 

Yurtdışı Full Filment Hizmeti Veren Anlaşmalı Kargolar

Full Fillment By hizmeti olarak kalıplaşan kavram aslında bir lojistik ağın içerisinde olan tüm aşamaları sunan hizmet bütünüdür. Yurtdışına satış yapanların en önemli aksaklıkları kargo ve teslimat sürecinde yaşadıkları biliniyor. Ancak satış yapan tarafında bunun depolama, paketleme ve etiketleme kısmını da es geçmemek gerekiyor. Bunların tümünü kapsayacak, daha verimli bir lojistik süreci beraberinde getirecek olan yapıyı ise Full Fillment By hizmeti sağlıyor. 
 
Bunu sağlayan firmalar çeşitli e-ticaret platformları olabildiği gibi özel lojistik şirketleri de olabiliyor. Aslında temel düzeyde bir firmanın hedef ülkede veya şehirde bulunan bir lojistik operasyon merkezinin bulunması, burada depolama hizmeti ile beraber teslimat yapabilecek aracı kurumlarla koordineli çalışması tanımlama için yeterli olabilir.
 
Yurtdışında Full Fillment hizmeti veren şirketler özellikle en uygun komisyon oranları ve ürün başı maliyetlerle süreci daha verimli yönetmenize katkıda bulunabiliyor. Çünkü satış aşamasını tüm basamaklarıyla ele aldığımızda depolamanın, paketlemenin ve kargonun çok farklı süreçleri temsil ettiğini görebiliyoruz. 
 
Yurtdışı Full Fillment firmaları tüm bu süreçleri hem profesyonel bir şekilde yönetiyor hem de uygun fiyatlar sayesinde kârlılığı arttırıyor. Bu sebeple hızlı bir biçimde çözüme ulaşmanızı mümkün kılıyor. Full Fillment hizmeti veren firmaların müşteri hizmetleri ile ödeme ve iade süreçlerinizi dahi yönetebiliyor olması %100 müşteri memnuniyeti standardına ulaşmanızı sağlayabiliyor. E-ticaretten bağımsız ve platformlardan ziyade lojistiğe yönelmiş firmalar sayesinde hem yazılımsal hem de lojistik desteğini tek bir kaynaktan alabiliyorsunuz. 
 

E-ticaret Lojistik Çözümleri

E-ticaret yapmaya başlamadan önce çözümlenmesi gereken en önemli kriter tabii ki lojistik süreçlerin yönetimidir. Başlı başına yalnızca yurtdışına kargo nasıl gönderilir sorusunu bununla özdeşleştirmek yanlış olacaktır. Ürünün cinsine, boyutuna, ağırlığına ve hatta saklanma koşullarına bağlı olarak değişken olan çok sayıda unsurdan söz etmek gerek. En basit şekliyle ürünlerin depolama maliyeti bile satışı etkileyebilecek düzeye gelebilir.
 
İşte bundan dolayı e-ticaret lojistik çözümleri hem ülkemizde hem de yurtdışında çok üst noktaları temsil edebiliyor. Yazılımsal destek sayesinde farklı platformlarla entegre biçimde kullanılabiliyor. Aynı şekilde kargo süreci hem ülkemizden yurtdışına, hem de yurtdışında eve teslim olanaklarına kadar planlanmış şekilde sürdürülüyor. Depolama hizmeti sayesinde listeye ulaşım, ürün saklama dışında stok takibi gibi detayları da karşılamış oluyorsunuz.
 
Hatta paketlemeden etiket ve barkot işlemlerine kadar her aşamayı üstlenen Full Fillment hizmetleri bulunabiliyor. Yurtdışı lojistik hizmeti veren firmaların havayolu taşımacılığı için alternatif sunması hızlı kargoyu mümkün kılarken aynı zamanda deniz yoluyla gemi aracılığıyla çok daha uygun fiyatlara kargo taşımacılığının kapılarını araladığını unutmamak gerekiyor. E-ticaret hem düşük maliyetlerle müşteriye uygun fiyatlı ürünleri sunmak, hem de alıcıya en hızlı şekilde kargoyu ulaştırmak üzerine kurgulanmış bir sanattır. Bunu gerçekleştirebilmek adına da yurtdışı kargo çözümleri alıcı ve satıcı tarafında nihai bir öneme sahiptir. 

Encontraste la respuesta a la pregunta que buscabas?

Dünya ülkelerine toplatılması istenen ürünler için Türkiye ye transfer süresi Almanya çıkış sonrası ekspres taşımalarda 2 iş günüdür. Karayolu olarak beyannameli aktarımlar ise 5 iş günüdür. Getirtilmek istenen malzemeler için Türkiye gümrüğüne girip, gümrük işleminden sonra adrese dağıtıma çıkarılabilir. Numune olarak nitelendirilen malzemeler için gümrük merci tarafından verilen karar doğrultusunda malzeme gümrük işlemine tabi tutulur veya serbest bırakılıp alıcıya teslimiz sağlanır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/
Dünya ülkelerine yapmak istediğiniz gönderinizin ödemesini alıcınızdan alabilmekteyiz. Sistemimiz üzerinde kurulu olan sistem ile alıcınıza link iletiyoruz. Alıcınız link üzerinden giriş yaparak hem kendisine gelecek gönderiyi görebilmekte hemde o link üzerinden ödemesini gerçekleştirebilmektedir. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICIO AL CLIENTESOPORTE VITALWHATSAPP