Shopify Kargo Ücreti

02-03-2023 18:02'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 03-03-2023 17:02

Shopify Kargo Ücreti

E-ticaret alanında faaliyet gösteren pazaryerleri sayıca arttıkça farklı avantajlar sunabiliyor. Her ne kadar genel algı yalnızca alıcı odaklı avantajlar üzerinde olsa da aslında burada satıcı tarafında karşılaşılan pozitif detaylara da değinmek gerek. Çünkü artık e-ticaret hacmi tüm dünyada inanılmaz bir seviyeyi temsil edecek kadar büyüdü. Farklı pazaryeri ihtiyaçları doğdukça mevcut olanlar kadar yeni sistemler de çözüm odaklı olabiliyor. Shopify işte bu alanda pek çok kişinin ilk tercihi oluyor. Hatta Shopify kargo ücreti açısından şimdiye kadar görülmüş en avantajlı standartları sunuyor diyebiliriz. 
 
Kanada menşei bir çok uluslu şirket olan Shopify aynı zamanda Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde de mikro ihracat için geniş bir yelpaze sunuyor. Satıcılara hem bireysel hem de kurumsal olarak global satış yapma altyapısı sunuyor. Diğer alternatiflerine oranla Shopify e-ticaret altyapısı çok fazla pozitif detayla öne çıkabiliyor. Kargo entegrasyonu açısından çok geniş bir seçenek hacmini bünyesinde barındırması, daha rekabetçi fiyatlar yaratabilmesi, site içerisindeki dinamik ve son yıllarda milyar doları aşan cirosuyla dikkatleri üzerine topluyor.
 
Şüphe yok ki Shopify kargo gönderimi açısından kurumsal e-ihracat firmalarının sahip olduğu avantajlara bireysel kullanıcıların da erişimini kolaylaştırıyor. Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkede de ana tercih sebeplerinden birisinin bu olduğunu söyleyebiliriz. Şimdiye kadar e-ihracat sektörüne girmek isteyen ve risk faktörünü minimal oranda tutmayı amaçlayan herkesin ilk olarak Shopify mağazası açmak istemesi bunun bir getirisidir. 
 
Shopify ücretli mi gibi bir soru işaretinin çok sık karşımıza çıkması pazaryeri komisyon oranları, kargo ücretleri ve ayrıca satış için abonelik bedellerinin ciddi rakamlara ulaşmasından kaynaklanıyor. Burada Shopify ücretsiz kargo avantajıyla pek çok kullanıcısının kalbini kazanıyor diyebiliriz. Yani mağazanızı diğer pazaryerlerinin aksine direkt olarak Shopify üzerinden açarak e-ticarete başlarsanız kargo maliyetinizi minimal düzeye indirebilirsiniz. Ödeyeceğiniz aylık mağaza abonelik ücreti dahilinde tedarikçiden ücretsiz kargo hizmetinden faydalanabilirsiniz. 
 
Akla hemen Shopify mağaza fiyatları geliyor olabilir. Bunun için de e-ticaret hacminize bağlı olarak seçebileceğiniz üç farklı kullanıcı planı sunuluyor. Ayrıca bu planlar aylık ve yıllık ödeme seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Yıllık planlarda da belirli seviyelerde bir indirim olması kârlılığı arttırmayı başarıyor. 
• Shopify Basic 
Shopify Basic mağaza modelinin en çok tercih edilen model olması direkt olarak fiyat avantajından kaynaklanıyor. Direkt olarak aylık plan dahilinde kullanmak istiyorsanız aylık abonelik ücreti 32 $ olarak görünmektedir. Ancak Shopify yıllık abonelik alımlarında bu tutar 24 $ olarak son derece avantajlı bir hal alıyor. Basit raporlama ve 2 yönetici hesap erişimi hakkı tanıyan bu hesapta 1.000 envanter hakkı sunuluyor. 
• Shopify Standart 
Shopify hesabı standart olarak tercih edildiğinde aylık plana göre 92 $ fiyatlandırma olduğu görülüyor. Eğer yine yıllık plan almak istiyorsanız 69 $ gibi oldukça rekabetçi bir fiyat ile karşılaşıyorsunuz. 1.000 envanter hakkının yanında raporlar profesyonel bir biçimde sunuluyor. Mağaza için atanabilecek total yönetici hesabı sayısı ise 5’e yükseliyor. 
• Shopify Advanced 
Shopify ücreti olarak en yüksek meblağa sahip olan Advanced üyelik planında ise aylık 399 $ bir meblağ ile karşılaşmak mümkün. Yıllık abonelik alımlarında bu tutar ciddi bir indirime giriyor ve aylık 299 $ ile binlerce dolar kâr ediliyor. Sahip olacağınız mağazada envanter hakkınız dışında en önemli avantaj tabii ki özelleştirilebilir rapor alanıdır. Ayrıca tamamıyla profesyonel e-ticaret firmalarına yönelik tasarlanmış bu abonelik paketinde yetkili hesap sayısı 15’e çıkmaktadır. 
 
Shopify satış yapma aşamasına geçmeden önce sistemin ne kadar aktif bir altyapıya sahip olduğunu, kargo sürecinin sorunsuzluğunu, uygun oranlarla işlem yapabilme potansiyelini görmek için deneme süresine dahil olabilirsiniz. Shopify deneme süresi 3 gün ile sınırlı olup bu süreçten faydalanmak adına kredi kartı bilginizi de paylaşmanıza gerek duyulmuyor. Ek olarak Shopify ücretsiz deneme sonucunda yerel fiyatlandırma dahilinde de ayarlamalar yapabildiğinizi vurgulamalıyız. 
 

Shopify Kargo Anlaşması

Shopify kargo anlaşması belki de platformun en önemli e-ticaret devlerinden birisine dönüşmesinde altın noktalardan birisidir. Bir e-ihracat firmasına sahipseniz ve mikro ihracat yapıyorsanız sizin için en büyük gider kalemi kargo olacaktır. Kargonun maliyetli bir aşamaya karşılık gelmesi dışında sorunlu süreçleri de beraberinde getirdiği unutulmamalıdır. Her alıcı hızlı teslimat istemesine karşın en uygun fiyatları aramaktadır. Uygun fiyata hem hızlı hem de güvenli yurtdışı kargo seçeneği ise satıcı tarafında zorlanılan noktalardan birisidir.
 
Shopify kargo süreci ile ilgili en önemli kriterin anlaşma olduğu aşikâr. Burada satıcı olarak sizin yapmanız gereken şey kendinize en uygun mağaza profili ni bulmak ve aboneliği satın almaktır. Bu bağlamda kargo için size sunulacak inanılmaz geniş bir yelpaze arasından seçim yapmanız mümkün kılınacaktır. Çünkü Kanada merkezli e-ticaret platformunun dünya çapında pek çok kargo şirketi ile anlaşmalı olduğunu, bu sayede oldukça avantajlı fiyatları bize sunduğunu söyleyebiliriz. 
 
Akla takılan ilk sorulardan birisi Shopify Türkiye’de hangi kargo ile çalışıyor olabilir. E-ihracat yapmanın yanı sıra yurt içerisinde de satış gerçekleştiriyorsanız platform buna imkân tanıyor. Hem dünyanın her noktasına hem de yerel olarak satış yapmak daha büyük bir kârlılığa neden olabiliyor. Haliyle Türkiye’de de ulusal kargo firmaları ile partnerliği bulunuyor. Hem yurtdışına hem de ülkemiz içerisinde en uygun fiyatlarla ve ücretsiz kargo seçenekleriyle teslimat yapılmasına olanak tanıyor. 
 
Shopify ücretsiz kargo için belirlediği kriterlere uyan her ürünü, ilgili lokasyon ve o lokasyon için anlaşmalı olunan kargo firmasının standartlarına göre şekillendiriyor. Çok düşük işlem ücretlerine sahip olması, gelişmiş bir kargo entegrasyonu sunması, dünya çapında hem perakende satış hem de dropshipping için en büyük alternatiflerden birisine dönüşmesi es geçilmemelidir. Pazaryerlerinde satış yaparken kargo entegrasyonunun ne kadar önemli bir unsur olduğundan söz etmiştik.
 
Shopify anlaşmalı kargo olarak farklı ülkelerde lokasyonunda öncü lojistik firmalarıyla çalışmaya özen gösteriyor. Bu da en uygun kargo ücretlerini bize sunarken aynı zamanda hızlı teslimat, hasarsız kargo ve kaliteli takip sistemlerini beraberinde getiriyor. Bir bakıma e-ticaretten insanların beklediği her şeyi bir arada sunmaya gayret gösteriyor. Komisyon oranlarında yarattığı ve tabiri caizse rekabet edilemeyecek düzeyde avantajlı olan oranlar kargo entegrasyonuy ile bambaşka bir seviyeye ulaşıyor. Günümüz e-ticaret trendlerinden birisine dönüşen platformun hızlı kargo seçenekleri de ülkeden ülkeye değişiyor.
 
Shopify kargo bölgeleri dahilinde sabit ücretle gönderim şansını sunabiliyor. Avrupa Birliği bölgesi için bu çok ciddi bir satış grafiği yaratabiliyor. Aynı durum Amerika, Kanada ve hatta diğer tüm ülkeler için de geçerliliğini koruyor. Ucuz kargo ve hızlı teslimat ikilisinin bir araya gelerek e-ticarette beklentileri karşılayabilecek bir nokta yarattığını net bir biçimde fark etmiş görünüyor. Zira dünyanın neresine giderseniz gidin e-ticaret ile ürün satın almak isteyenlerin ilk iki önceliği bu kriterler oluyor. 
 

Shopify Shipping Kargo Ücreti Hesaplama

Shopify kargo hesaplama ile çok daha kolay bir biçimde müşterilerinizden talep edeceğiniz kargo tutarını belirleyebilirsiniz. Burada temel olarak alacağınız pek çok farklı kriter var. Ki Shopify shipping tarafından baz alınan kargo hesaplama formülü de alışılmış standart formülle eşdeğerdir. En, boy ve yükseklik değerlerinin çarpımıyla elde edilen desiye göre ve kargonun ağırlığına bağlı olarak fiyatlandırma yapılır. Tabii ki burada standart olarak tek bir kargo fiyatından söz etmek olanaksız. 
 
Yalnızca lokasyon olarak değil lokasyon bazlı olarak birçok farklı kargo şirketiyle entegrasyon içerisinde olduğundan Shopify kargo ücretleri buna bağlı olarak da değişebilir. Dikkat etmeniz gereken ana unsurlardan birisi kargo hesaplamaları için mevcut kargo firmalarının baz aldığı kriterleri es geçmemektedir. 
• Kargonun çıkış noktası
• Kargonun varış noktası
• Kargonun maddi değeri
• Kargonun gerçek ağırlığı
• Kargonun paketlendiği kutunun ölçüleri
• Kargonun hacimsel ağırlığı
• Kargo hizmeti için seçilen opsiyon 
 
Burada çok sabit olarak görülen ve hemen hemen her e-ticaret sitesinde sipariş verirken önemli fiyat belirteçleri arasında olan faktörler var. Örneğin bir kargonun çıkış yeri ve varış yeri elbette ki mevcut fiyatlandırmayı etkiliyor. Buna ek olarak ise tabii ki kargolanacak olan ürünün detayları fiyatı belirleyen etken oluyor. Bunun içinse tüm dünyada olduğu gibi hem hacimsel ağırlık hem de gerçek ağırlık baz alınıyor. Desi yani hacimsel ağırlığını öğrenebilmek için üründen ziyade ürünün kutu boyutları ve paketleme sonrası eriştiği boyutlar baz alınıyor. Eni, boyu ve yüksekliğinin çarpımıyla ortaya çıkan desinin Shopify kargo ücreti hesaplama noktasında önemi büyük. 
 
Bunun dışında bazı e-ticaret platformları bu seçeneği sunmasa da hızlı kargo teslimatı için bir opsiyona rastladığımızı vurgulayalım. Aslında bu teknik açıdan bakıldığında alıcı tarafın seçimi ve ek ücret ödemeyi kabul etmesiyle alakalı olarak görülebilir. Ancak satıcı olarak siz de kargo ücretlerine dair belirli düzenlemeler yapmış olabilirsiniz. Ki Shopify kargo limitleri için de belirli standartlar belirlemiş durumda.
 
Yani belli tutarlar arasında kargo bedeli olarak yansıyabilecek meblağlar direkt olarak belirlenmiş durumdadır. Buna bağlı olarak daha yüksek bir tutar yazabilmek mümkün değildir. Ancak Shopify hızlı kargo için de tıpkı standart kargo için olduğu gibi belirli bir tutar belirleyebilirsiniz. Örneğin 2 $ değerinde bir tutar belirtirseniz kargo hizmeti için alıcının ödeyeceği meblağ bu olur. Daha yüksek bir kargo tutarı söz konusu ise siz karşılarsınız. 
 
Bu tip durumlarda hem alıcının hem de satıcının hakkını korumak için oldukça gelişmiş bir ara yüze sahip olan Shopify kargo şirketleri ile anlık siparişleri değerlendirmektedir. Siparişe göre ve seçilmiş adres detaylarına bağlı olarak zaten size kargo tutarı bilgisi yansıtılır. Siz bu tutar üzerinden dünyanın her noktasına kargo gönderimi yapabilirsiniz. Yeniliklere açık olan ve e-ticaret sektörüne yeni bir soluk getiren Shopify kargo süreci hakkında da pek çok adım atmayı sürdürüyor.
 
Örneğin kargo sürecinde yerel teslimat hizmeti için iki farklı seçenek sunulabiliyor.
• Yerel Teslimat ile Adrese İletim
Posta kodu ile beraber alıcının vermiş olduğu adrese kapıya kadar teslim edilen gönderileri kapsar. Bunun için hem teslimat ücreti belirlenebilir hem de minimum sipariş tutarı gibi kriterler ile maliyetler kontrol altında tutulabilir.
• Siparişlerin Mağazadan Gel Al İle İletimi 
Müşterilerin bulundukları lokasyonda mağazadan alma seçeneği mevcutsa bu sunulabilir. Hem müşteri ile ilişkileri geliştirmek, hem de maddi açıdan kâr sağlayarak verimli bir e-ticaret deneyimi yaşamak adına popülerdir. 
 

Shopify En Ucuz Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır?

Shopify ucuz kargo metodu olarak pek çok satıcının arayış içerisinde olduğu biliniyor. Aslında burada olabilecek en avantajlı lojistik altyapıyla karşılaşacağınızı hatırlatalım. Çünkü kargo entegrasyonu açısından Shopify rakiplerine kıyasla pek çok avantaja sahip. Bunun getirisini sipariş ekranından teslimat aşamasına kadar her alanda gözlemleyebiliyoruz. Kargo anlaşması dahilinde e-ticaret platformunun özellikle dünya genelinde lojistik devleriyle çalışıyor olması inanılmaz bir artıya dönüşüyor.
 
Shopify kargo ücreti nasıl hesaplanır noktasında da bu dev lojistik şirketlerinin anlık olarak entegrasyona dahil olması işleri kolaylaştırıyor. Şöyle ki e-ticaret platformunun sipariş ekranında müşteri direkt olarak kargo firması tarafından belirlenmiş ve hesaplanarak iletilmiş olan kargo tutarını görüyor. Sizin ekstra olarak bir şey yapmanıza gerek kalmadan müşteriden kargo maliyetini almanızı mümkün kılıyor. Tabii ki burada da müşteri portföyü ve alışveriş alışkanlıkları sizi e-ticaret açısından farklı kanallara sürükleyebilir.
 
Mesela tüm ürünleriniz için 2 $ sabit kargo tutarı girerek daha büyük bir potansiyele hitap etmeyi deneyebilirsiniz. Hatta daha da öteye giderek tüm ürünlerde 0 $ kargo bedeli girmeniz halinde ücretsiz kargo seçeneğini müşterilerinize sunmuş olacaksınız. Dilerseniz 100 $ ya da 200 $ gibi alışveriş limitlerinin üzerine çıkıldığında ücretsiz kargo seçeneğinin müşterilerinize iletilmesi gibi opsiyonlara da sahip olabilirsiniz. Yani her halükarda e-ticaret açısından önemli olan tüm unsurlar sunulmuş oluyor. İşte buna istinaden Shopify kargo fiyatları global olarak ele alındığında son derece avantajlı görünüyor. 
 
Ücrete esas ağırlık gönderinin gerçek ağırlığı olduğunda Shopify kargo fiyatlandırma ölçeği aşağıdaki gibi bir tabloyla satıcılara sunuluyor.
• 0 kg ile 0,5 kg arası olan kargolarda: 4,99 TL 
• 1 lbs ile 4,99 lbs arası olan kargolarda: 9,99 TL 
• 5 lbs ile 9,99 lbs arası olan kargolarda: 19,99 TL 
 
Burada müşterilerinize Shopify kargo seçenekleri dahilinde özel opsiyonlar açabileceğinizi de hatırlatmak gerekiyor. Buna örnek vermek gerekirse mağazanızdan yapılacak 3 kilogram ve altı ürün alışverişlerinde sabit olarak 6 $ fiyat belirleyebilirsiniz. 
 
Yine 3 kilogram ve üzeri için 9 $ sabit kargo bedeli belirlemek sizin tercihinize kalıyor. Pek çok avantajı bir arada tutan e-ticaret platformunun Shopify ücretsiz kargo arayışında olan binlerce müşterisi olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Hem Türkiye’de hem de global anlamda tüm ülkelerde ücretsiz kargonun ciddi bir satın alma algısı yarattığından şüphe yok. 
 

Shopify Kargo Şirketleri

Shopify hangi kargo ile gönderim yapıyor diye merak edenlere e-ticaret platformunun çokuluslu olduğunu ve global pazarda hizmet verdiğini hatırlatalım. Dolayısıyla farklı ülkelerde farklı kargo firmaları ile partnerliği bulunuyor. Hem daha uygun fiyatlara taşımacılık mümkün hale getiriliyor hem de teslimat ağının genişliği ile kargo teslim süresi en hızlı noktaya çekiliyor. Ayrıca kargonun niteliklerine ve Shopify kargo anlaşması dahilindeki seçimlerinize bağlı olarak entegrasyon ekranında yalnızca ilgili şirketleri listeleyebiliyorsunuz. 
 
Bu bağlamda da direkt olarak ilgili kargonun fiyatlandırması müşteriye gittiğinden kârlılık ve tutarlılık mümkün kılınıyor. Aynı zamanda kargo entegrasyonuna dahil olan ve olmayan kargo firmaları olduğunu da bilmek gerekiyor. Shopify kargo firmaları listesi önceden mağazalarla paylaşıldığı için seçerek aktif hale getirdiğiniz kargo firmaları sizin ürünleriniz için direkt standartlara bağlı fiyatlandırmalar yapıp yansıtabiliyor. 
 
Shopify ülkelere göre kargo seçimi noktasında oldukça üst düzey bir yapıya sahip. Örneğin aşağıda da yer aldığı üzere farklı bir ülkeye gönderim yaparken hem kargo şirketi tarafından hesaplama yapılabilen firmaları hem de bunun dışında kullanabileceğiniz lojistik şirketlerini görebilirsiniz.
• Shopify Amerika Kargo 
Shopify Amerika’ya kargo nasıl gönderilir diye soruyorsanız müşterilerinizin büyük çoğunluğu ABD sınırları içerisinde demektir. Bu aşamada Shopify Shipping ücretleri ile kullanabileceğiniz veya kargo anlaşması ücretleriyle sunabileceğiniz kargo firmaları UPS, USPS ve DHL Express’tir. Ayrıca anlaşmalı ücretlerinizi Fast Express ile de sunabilirsiniz. 
• Shopify Kanada Kargo
E-ticaret platformunun menşei olan Kanada çok sayıda müşteriyi bünyesinde barındırıyor. Shopify Kanada kargo süreci hakkında en önemli detay anlaşmalı ücretlerle yine FedEx ile beraber UPS’i kullanabiliyor olmaktır. Üstelik Shopify Shipping ücretleri dahilinde Canada Post kullanılabilir. Yine Canada Post ile de anlaşmalı ücretler sağlanarak müşterilere sunulabilir. 
• Shopify Avustralya Kargo
Avustralya’ya Shopify ile kargo çıkmak için anlaşmalı fiyatlarla FedEx ve UPS tercih edilebiliyor. Dilerseniz Shopify Shipping ücretleri dahilinde Sendle ile de kargo gönderimi yapabilirsiniz. 
• Shopify Birleşik Krallık Kargo 
İngiltere kargolarının yoğunluğu göz önüne alındığında Shopify UK kargo seçenekleri arasında UPS ve FedEx yine anlaşmalı ücretlerle sunulabiliyor. Hermes ile DPD ise direkt olarak Shopify Shipping ücreti ile kullanılabilir görünüyor. 
• Shopify Fransa Kargo 
Siparişlerin Fransa’ya gönderimi için UPS ve FedEx anlaşmalı ücretler ile Shopify satıcılarına hızlı teslimatlar sunuyor. Colissimo ile Shopify Shipping ücretleri dahilinde kargo gönderimi yapılabileceğinin altını çizelim. 
• Shopify Türkiye Kargo 
Shopify Türkiye kargo firması seçeneği olarak lokal teslimatlarda geniş bir teslimat ağına sahip olan, global teslimatlarda da atılımları devam eden iki firmayla çalışıyor. MNG Kargo ve Yurtiçi Kargo ile entegrasyonu bulunduğu için siparişler hızlıca sevkiyata alınabiliyor. 
• Shopify Diğer Ülkelere Kargo 
Dünyanın dört bir noktasına satış yapabileceğiniz bir platform olmasından ötürü Shopify kargo şirketleri için geniş bir yelpazeyi bünyesinde barındırıyor. Kargo entegrasyonu dahilinde FedEx ve UPS tüm dünya ülkeleri için anlaşmalı ücretlerle müşterilere sunulabiliyor. 
 
Shopify hangi kargo firması ile çalışıyor hususunda pek çok soru işareti olmasına karşın dünya devi pek çok firmanın aktif olduğunu vurgulayalım. Çünkü farklı ülkelerden müşterilere siparişlerini iletmek için böylesine geniş bir skalaya ihtiyaç duyulduğunu vurgulamak gerekiyor. Türkiye’de de Shopify siparişlerini kargoya vermek oldukça kolaylaştırılmış. 
 

Shopify Kargo Nasıl Gönderilir?

Shopify kargo nasıl yapılır noktasında tabii ki birincil kriter olarak hangi kargo firmasıyla çalışıldığı önem arz ediyor. E-ticaret devinin hızlı teslimat açısından pek çok kargo şirketiyle entegrasyonunun bulunması bir avantaja dönüşüyor. Ek olarak Türkiye’de de öncü kargo firmaları arasında olan alternatiflerle çalışılıyor. Kargonuzu sipariş sonrasında hali hazırda entegrasyona dahil olan firmaya direkt olarak teslim edebiliyorsunuz. 
 
Bu yapacağınız Shopify kargo anlaşması ile de ilintili bir detay olmakla beraber dropshipping için de önemli bir pazaryeri olduğunu unutmadan hareket etmeliyiz. Shopify dropshipping kargo için de müşteri memnuniyetini sağlayacak düzeyde bir atılım gerçekleştiriyor. Hatta son dönemlerde stoksuz e-ticaret denildiğinde majör rakipleriyle yarışır hale gelerek milyar dolarlık cirolar elde etmesi kargo sürecinin kusursuz işlemesinden kaynaklanıyor. 
 
Shopify ürünler kargoya nasıl verilir sorusuna yanıt olarak direkt dikkat edilmesi gereken ayrıntılara odaklanmakta fayda var. Örneğin kargo sürecinin e-ticaretin en önemli kriteri olduğunu anlayarak başlayabilirsiniz. Aynı zamanda pek çok önemli kriteri baz alarak bunlar ışığında hareket etmeniz müşteri memnuniyeti açısından önemli olacaktır. 
• Kargo profillerini belirleme ve ücretlendirme açısından seçimleri yapma
• İlgili siparişlere bağlı olabilecek kargo bölgelerini ayarlama, ilgili kargo bölgesinden uygun olan kargo firmasını seçme
• Kargo ücretlerini ayarlayarak sipariş sayfasında kargo şirketinin sunacağı fiyatı belirleme 
• Üçüncü taraf kargo şirketleri vasıtasıyla alınan kargo tekliflerini inceleme 
• Yerel teslimat seçeneklerini düzenleyerek müşteriye sunma
• Kargo paketleme aşamasında kullanılacak koli, kutu ve paketleri hazırlama. 
• Sevk irsaliyesi, barkod ve etiket işlemlerini yapma
• Kargo kontrol listelerini düzenleme, kontrol ve teyit etme
• Sabit kargo tutarı belirleme veya ücretsiz kargo seçeneği sunma
• Ücretsiz kargo seçeneğinde sipariş limiti belirleme
• Kargo ücretine bağlı olarak teslimat seçeneklerinin sürelerini belirleme
• Kargo teslimat tarihleri ile ilgili bilgi girişi
• Hızlı kargo seçeneği için fiyat belirleme
• Alternatif kargo fiyatları ile müşteriye opsiyon sunma 
 
Tüm bunlar Shopify kargo fiyatı açısından avantajlı bir atılım yapmanın en pratik yolu olarak düşünülebilir. Özellikle günümüzde çok sayıda kargo şirketinin varlığıyla avantajlı bir teslimat süreci yaşanmasına olanak tanıdığından şüphe yok. Bunu daha da öteye götürebilmek için müşterilerine kargo takip sistemlerini entegre etmeyi sürdürüyor. Her seferinde yeni ve faal kargo şirketlerini entegrasyonun bir parçası haline getiriyor. Sonucunda da hızlı, güvenli ve ucuz Shopify kargo hizmeti mümkün hale geliyor. 
 

Shopify En Ekonomik Kargo Firmaları 

Shopify ucuz kargo hizmeti kapsamında satıcıların dikkat edebileceği bazı ayrıntılar var. Müşteri açısından oldukça avantajlı bir standart yaratan e-ticaret platformu üçüncü taraf kargo şirketleri ile de bunu bambaşka bir seviyeye taşıyor. Çünkü yalnızca müşteri için değil aynı zamanda satıcı için de aynı avantajlar bu sayede sağlanmış oluyor. 
 
Hali hazırda Shopify en uygun kargo firmaları denildiğinde bu seçenek ağır basıyor. Çünkü birden fazla kargo şirketiyle en uygun olan teslimat seçeneği hangisiyse onu seçmeyi mümkün hale getiriyor. Ki burada karşılaştırma ekranı sayesinde pek çok farklı kargo firmasını birbiriyle kıyaslayabiliyoruz. Hem ücret anlamında hem de teslimat süresi anlamında en ideal seçimi yapabiliyoruz. Shopify hızlı kargo seçeneğinin de sipariş oranında ciddi bir artış yarattığından şüphe yok. 
 
Buna bağlı olarak Shopify kargo ücretleri hakkında bazı kriterleri önemli bir detay olarak satıcılarla paylaşıyor.
• Shopify Sabit Kargo Ücreti 
Dilerseniz bir satıcı olarak tüm ürünleriniz ya da seçtiğiniz bazı ürünler için lokasyondan bağımsız olarak sabit bir kargo tutarı belirleyebilirsiniz. Buna göre belirlediğiniz kargo ücreti 6 $ ise alıcılar ürünü sipariş ederken bu kargo ücretiyle karşılaşırlar. 
• Shopify Hızlı Kargo Ücreti
Shopify hızlı kargo için de fiyat belirlemenize olanak tanır. Yukarıdaki sabit kargo ücreti örneğinde olduğu gibi ürünlerinizi standart Shopify shipping kargo ile 6 $ fiyatla gönderiyorsanız ekstra olarak hızlı kargo seçeneği de ekleyebilirsiniz. Yine örnek olarak hızlı kargo tutarının da 17 $ olduğunu düşünelim. Burada alıcı sepetinde hangi ürün olursa olsun ister standart gönderimi, ister hızlı kargo seçeneğini seçebilir. 
• Shopify Fiyata Göre Değişken Kargo Ücreti
Herhangi bir alışveriş limitine göre kargo bedelini özelleştirebilirsiniz. Shopify kargo ücreti ayarlama sekmesinde bir limit koyabilirsiniz. Mesela yapılacak 30 $ altı siparişler için 6 $, 30 $ ve üzeri alışverişler içinse 11 $ kargo ücretini sabit olarak gösterebilirsiniz. Bu senaryoda alıcı 19 $ değerinde bir ürün alıyorsa 6 $ kargo ücretiyle karşılaşır. Eğer sepetindeki sipariş edilecek ürünler 38 $ ise bu kez 11 $ kargo ücreti ile karşılaşacaktır. 
• Shopify Ağırlığa Göre Değişken Kargo Ücreti
Shopify kargo ücreti hesaplama aşamasında da ağırlığın önemli olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden belli bir ağırlığın altında veya üstünde siparişler için farklı kargo bedelleri belirleyebilirsiniz. 
• Shopify Ücretsiz Kargo 
Kargo bedeli alanını 0 $ yapmanız durumunda ürünleriniz için herhangi bir kargo masrafı alıcıların karşısına çıkmayacaktır. Yani ürün ücretsiz kargo olarak gönderimi sağlanacak şekilde satılacaktır. Bunun için de belirli limitler konulabilmektedir. Örneğin 100 $ üzeri siparişler için Shopify bedava kargo aktif hale getirilebilir. 

Encontraste la respuesta a la pregunta que buscabas?

Günümüz koşullarında bireyler ve firmalar ihtiyaçlarını karşılamaları için kargo yapmak mecburiyetindedirler. İhtiyaçlarınızı minimum masraf ile gerçekleştirmeniz için Fast Express yurtdışı kargo firması olarak yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Dünya ülkelerine yapmak istediğiniz gönderinizin ödemesini alıcınızdan alabilmekteyiz. Sistemimiz üzerinde kurulu olan sistem ile alıcınıza link iletiyoruz. Alıcınız link üzerinden giriş yaparak hem kendisine gelecek gönderiyi görebilmekte hemde o link üzerinden ödemesini gerçekleştirebilmektedir. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICIO AL CLIENTESOPORTE VITALWHATSAPP