Amazon FBA Depo En Uygun Kargo Gönderme

08-09-2022 15:24'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 04-09-2023 19:49

Amazon FBA Depo En Uygun Kargo Gönderme

Yurtdışına gönderilecek olan ürünleri hazır hale getirdikten sonra Amazon FBA ile kolaylıkla Amazon depolarına gönderim yapılabilmektedir. Amazon FBA 2006 yılında yurtdışı satış yapan firmalara depolama ve lojistik alanlarında uygun çözümler sunmak için geliştirilmiş bir hizmettir. Ürünler depolara sevk edildikten sonra geriye kalan paketleme, nakliye ve iade gibi tüm operasyonel işlemler firma tarafından yerine getirilir. Fast Express ürünlerinizi Amazon depolarına sorunsuz bir şekilde gönderir. Sipariş olduğu zaman ise Amazon FBA sayesinde ürünler firmanız adına paketlenir ve müşteriye ulaştırılır. Amazon hesabından ürün gönderirken hangi ürünlerin FBA olacağını işaretledikten sonra “Changed to Fulfilled by Amazon” sekmesinden ürünleri FBA’ya dönüştürebilirsiniz.
Fast Express firmamıza danışarak ürünlerin Amazon FBA ile nasıl gönderiminin yapılacağı konusunda ayrıntılı ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Amerikalı satıcıların yüzde 73’ü bu hizmeti genellikle her ürün gönderimi için kullanıyor. FBA yoluyla ürün gönderiminin avantajları şu şekilde sıralanabilir:
• İndirimli kargo ücretlerinden faydalanmak 
• Lojistik ve nakliye konusunda sıkıntı yaşamamak
• İade işlemlerinden muaf olmak
• Uygun ücretler ile limitsiz depolama hakkına sahip olmak
• Müşterileri prime ayrıcalıkları ile tanıştırmak
• Mükemmel bir dış kaynak müşteri potansiyeline sahip olmak
Amazon FBA ile gönderim yaparken öncelikle ürünlerinizi Amazon’un “Fulfillment Centers” noktalarına teslim ediyorsunuz. Ürünleriniz depoda belli bir hiyerarşiye göre sınıflandırıldıktan sonra sipariş alan ürününüz yönetim süreci Amazon tarafından yerine getiriliyor. Sonraki adımları kapsayan paketlenme, teslimat süreci ve diğer işlemlerin hepsi Amazon yetkilileri tarafından organize ediliyor. Amazon FBA ile ürün gönderiminde paketleme, geri alma, müşteri iadesi ve depolama için ayrı ücretler ödenmektedir.

Amazon Yurtdışı Kargo

Amazon yurtdışı kargo 100’den fazla ülkeye farklı ürün ve emtia sevk ederek taşımacılık alanında uluslararası e-ticaret hizmeti veren bir kargo firmasıdır. Türkiye’nin yurtdışı nakliye operasyonları için en çok tercih edilen firması Fast Express olarak Türkiye’den yurtdışında yer alan Amazon depolarına her türlü eşyanın gönderimini yapmaktayız. Bireysel ve şirket olarak iki farklı kategoride müşterilerin talep ettikleri paket gönderimleri sorunsuz bir şekilde Amazon varış noktasına teslim edilmektedir. Yurtdışı kargo firmamız Avrupa ve Asya Amazon lokasyonları dahil olmak üzere Amerika ve Afrika’daki Amazon depolarına kargo sevkiyatı gerçekleştirmektedir.
Amazon yurtdışı kargo yüksek kaliteli ve hızlı kargo hizmeti sayesinde en büyük uluslararası kargo şirketi unvanını kazanmıştır. Yurtdışına ürün gönderimi konusunda Amazon kargo güvenilir servis ağı, uygun gönderim ücretleri ve global alt yapısı ile en iyisidir. Ülke dışındaki bir bölgeye satış yapmak istenen ürün alıcısına gönderilirken Amazon yurtdışı kargo seçenekleri ile kolay ve hızlı bir şekilde gönderilebilir. Türkiye’den Amazon kargo depolarına ürün teslimatı Fast Express güvencesiyle tüm uluslararası taşımacılık kaideleri gözetilerek gönderilmektedir. Deponun kıtalararası bölgede olması durumunda havayolu taşımacılığı seçenekleri ile Amazon depolarına uygun fiyatlarla ürün gönderimi gerçekleştirilmektedir.

Amazon Prime Yurtdışı Kargo Ücreti

Amazon yurtdışı kargo ile ürünlerinin hızlı bir şekilde ulaşmasını isteyenler Amazon Prime yurtdışı kargoyu tercih etmektedir. Amazon Prime yurtiçi kargo gönderilerini ekspress, aynı gün teslimat ve standart teslimat kategorileri adı altında ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Amazon Prime yurtdışı kargo ücreti politikası ise ürün ve ürünün gönderileceği adrese göre değişkenlik göstermektedir. Fast Express firmamız ile Amazon Prime üyeliği sayesinde kargo gönderileriniz uygun ve makul fiyatlarla yapılmaktadır. 
Amazon depolarına gönderim ücreti hesaplanırken farklı kriterler esas alınmaktadır. Bunlardan ilki ürünün lokasyon bilgisidir. Gönderim yapılacak ülkeye göre fiyatlar da doğru orantılı olarak artar ya da azalır. Örneğin, Türkiye’ye daha yakın konumda bulunan Avrupa ülkeleri için yurtdışı kargo ücreti düşük iken denizaşırı ülkeler için daha yüksek bir ücret söz konusudur. Kargo ücreti hesaplaması için diğer bir etken ise ürünün boyutu, hacmi ve ağırlığıdır. Gönderim yapılacak paket büyük ve ağır ise kargo ücreti de ürünün kilogramına göre fazlalaşır. Fiyatların belirlenmesinde bir diğer dikkate alınacak unsur ise nasıl bir ürünün sevk edileceğidir. Eğer zarf, evrak ya da dosya gibi hacmi az ve hafif bir ürünse kargo ücreti düşük koli ya da ağır bir paket ise kargo fiyatı yüksek seyreder.
Amazon herhangi bir deposuna kargo gönderim taleplerinizde Fast Express firma ve şahıslar için desi ve hacim değerlerine göre fiyat sunmaktadır. Yurtdışı kargo gönderimi yapan firmalar arasında en çok tercih edilen firma olarak kargo gönderim ücretlerimiz müşterilerimiz uygun fiyat aralıkları baz alınarak hesaplanmaktadır.

Amazonda Kargolama Nasıl Yapılır?

Amazonda kargolama süreci belli adımlar takip edilerek yapılmaktadır. Öncelikli adım göndermek istediğiniz ürünlerin listesini oluşturarak kargonuza ekleyeceğiniz ürün adedini belirlemektir. Amazonda Ürün Ekle bölümünde Bilgisi Eksik Olan Ürünler ve Kaldırılması Gereken Ürünler gibi alt kategorilerden dilediğiniz ürünü ekleyip çıkartabilirsiniz.
Amazonda kargolama işlemleri için diğer bir basamak ise ürünleri yapısına ve çeşidine göre gruplandırmaktır. Hazırlık Kategorisi bölümünden göndermek istediğiniz ürünün yapısına uygun olarak seçim yapabilirsiniz. Kargo hazırlık aşamalarından birisi de ürünlere etiket eklemektir. Lojistik sürecini takip edebilmek için ürünlerde barkod olması zorunludur.
Kargoları kontrol etme sayfasında kargolar kontrol edilip onaylanabilir. Kargo kontrol etme sayfasında yer alan bilgiler şöyle sıralanır:
• Kargo adı
• Kargo Numarası
• Kargodaki MSKU sayısı
• Kargodaki her MSKU’nun birim adedi
• Alıcı
Kargoları görüntüledikten sonra dilerseniz mevcut kargoya ürün ekleyebilirsiniz. Hazır halde bulunan kargoya ürün eklemek aşağıdaki kurallara göre gerçekleştirilir:
1. Toptan paketlenmiş ürünler için toptan paketlenmiş ürün seçimi
2. Kargo planı ve mevcut kargonun menşei adresinin aynı olması
3. Eklemesi planlanan ürünlerin hedef lojistik merkezi ve mevcut kargonun hedef lojistik merkezi ile aynı olması
4. Eğer eklenmesi planlanan ürün Tehlikeli Madde içeriyorsa “Tehlikeli Madde” ibaresi yer almalıdır.
5. En sonunda her bir kargoyu düzenlemek için Kargoyu Düzenle bölümü aktif edilmelidir.
Kargo hazırlama süreci kargoyu tamamlamak için olan adımlar konusunda yol göstermektedir. Örneğin küçük paket teslimatı ya da parsiyel tır yükü olup olmadığı belirlenmelidir. Kargo ağırlığı 15 kilo ile 30 kg arasındaysa kolinin her bir yüzünde “Ağır Paket” yazısı bulunmalıdır.

Amazon Kargo Nasıl Gönderilir?

Fast Express ile dilerseniz Amazon FBA olarak ya da Amazon müşterilerinize hızlı ve sorunsuz bir şekilde gönderim yapma imkanına sahipsiniz. Türkiye’den Amazon depolarına gönderim hizmetimiz yurtdışı standartlarına ve prosedürlere uygun olarak yapılmaktadır. Fast Express Amazon’a kargo işlemleri Türkiye’de bulunan bir lokasyondan ürünleri alıp yurtdışında bulunan Amazon depolarına veya herhangi bir müşteriye kargo teslimatı şeklinde gerçekleşmektedir. Amazon’a Kargo gönderimi yapılırken ürün ve mal değeri gümrük tarifesini aşan gönderiler için gönderilecek ülkede yer alan gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme yapılmaktadır. Sipariş tutarına göre gümrük vergisi alınmayan ülkeler şu şekilde örneklendirilebilir:
• Avrupa Birliği- 22 EUR ve altı siparişler
• Ukrayna- 150 EUR ve altı siparişler
• Kazakistan- 1.000 EUR ve altı siparişler
• Rusya- 1.000 EUR ve altı siparişler
• Azerbaycan- 1.000 EUR ve altı siparişler
• Amerika- 800 USD ve altı siparişler
• Avustralya- 800 USD ve altı siparişler
• Körfez Ülkeleri- 270 USD ve altı siparişler
FastExpress ile Amazon kargo gönderilerinizin takibini, kargonuzun çıkış noktasından diğer teslimat adresine kadar olan süreci sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Amazon’un herhangi bir bölgesindeki deposuna hızlı bir şekilde kargolama yapmak için ayrıcalıklı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
Yurtdışına kargo gönderirken uzun yolculukta ürünlerin zarar görmemesi için her tedbirin alınması gerekir. Özellikle hızlı teslimatların gerçekleşmesi gereken noktada Fast Express devreye girer. Türkiye’den yurtdışında yer alan Amazon depolarına Amazon uçak kargo ile gönderim yapılmaktadır. Hem hızlı hem de güvenilir bir yöntem olan havayolu kargo hizmeti uluslararası IATA kurallarına uyularak yapılmaktadır.
Türkiye’nin her bir noktasından Amazon yurt dışı kargo gönderimi yapmak istediğinizde Fast Express olarak kargolarınızı belirttiğiniz adresten alıp gideceği adrese teslim ediyoruz. Kargo gönderim işlemleri başladıktan sonraki tüm süreç Kargo takip numarası ile takip edilebilir. Kargonun son durumu, nerede olduğu ve muhtemel ulaşım süresi gönderi numarası ile öğrenilebilmektedir.

Türkiye’den Amazona Kargo 

Fast Express güvencesiyle Türkiye’den Amazon depolarına ürün gönderim işlemleri sorunsuz ve hızlı bir şekilde yerine getirilmektedir. Türkiye’den Amazon depolarına ürün gönderimi yaparken bazı kritik hususlara dikkat etmek şarttır. Hem gönderi maliyetlerini azaltmak hem de ürünlerin zarar görmesinden kaçınmak amacıyla dikkat edilmesi gereken önemli noktalar şu şekildedir:
• Gönderilecek ürünün cinsi ile ilgili tam bilgi sahibi olmak ve gümrük tarifeleri hakkında yeterli donanıma sahip olmak
• Ürün ile alakalı Amazon tarafından ya da gümrükten talep edilecek evraklar konusunda bilgi sahibi olmak
• Ürünlerin cinslerine uygun olacak şekilde etiketlenerek gönderimlerinin yapılması
• Ürün kolilerinin istenilen ölçü ve standartlara uygun olarak hazırlanması ve gönderilmesi
• Ürünün hacmi kontrol edilerek az yer kaplayacak şekilde koli yapılması ya da paketlenmesi
• Ürünün kolisinin hacmini genişletecek bombe ya da şişlik gibi olumsuzluklara yer verilmemesi
• Ürünün mal ve gümrük değerinin belirlenen esasların altında olup olmadığının kontrol edilmesi
• Ürünün mal ve gümrük değeri ülke bazında değişmekle birlikte KDV ve gümrük vergisine tabi olunacağı dikkate alınmalıdır.
Türkiye’de e-ticaret işi yapan şirketler ve şahıslar için Amazon’un yurtdışındaki depolarına ürün gönderimi yapmak amacıyla bazı evraklar talep edilmektedir. Bu evraklar Numune, beyannameli gönderiler ve ETGB için farklılık arz eder. Numune gönderiler için Konşimento ve Proforma Fatura, Beyannameli gönderiler için E-Fatura, Yükleme Notası, Packing List ve Konşimento istenmektedir. Ayrıca ETGB gönderileri için E-Arşiv Fatura, Invoice, ETGB bilgi formu ve Konşimento evrakları gerekmektedir.
Türkiye’den yurtdışına kargo gönderim süreleri farklı kriterlere bağlı olarak değişir. Amazon kargo yurtdışı gönderileri için ürünün hangi ülkeye gönderileceği kargo teslimat süresi için ilk değişken faktördür. Bununla birlikte tercih edilen gönderim şekli de teslimat süresinde etkilidir. En hızlı gönderim havayolu kargo ile yapıldığından ürünler belirlenen adrese daha kısa bir süre içerisinde ulaşmaktadır. Eğer Amazon FBA satıcısı iseniz lojistik ihtiyaçlarınıza da daha hızlı çözümler alabiliyorsunuz. Ürünlerinizi belirli Amazon deposuna gitmek için yola çıkardığınız zamandan itibaren kaç gün sonra müşterilerinize sunacağınızı ve stoklarda ne zaman yer alacağını Fast Express yurtdışı kargonun özel hizmetleri sayesinde öğrenebilirsiniz.
Türkiye’den Amazona kargo hizmeti Fast Express kargo firmamız tarafından 81 ildeki her noktadan sorunsuz bir şekilde teslim alınmaktadır. Teslim alınan ürünler küçük ya da büyük fark etmeksizin titiz bir çalışma yürüterek sevkiyat bölgelerine gönderilerek Amazon depolarına nakledilmesi için hazırlanmaktadır. Dünyanın her noktasındaki Amazon depolarına ürünler en uygun ve ekonomik yurtdışı kargo ücretleri esas alınarak gönderiye uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Fast Express müşteri hizmetlerinden kargonun son durumu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak mümkündür.

Encontraste la respuesta a la pregunta que buscabas?

Çevrenizde ucuza kargo taşımacılığı yapıyoruz diyen bir çok firma mevcuttur. Ancak önemli olan hız ve güvenilirliktir. Ucuz fiyat verip Avrupa’ ya 20 günde transfer edende mevcuttur. Biz Fast Express olarak 7/24 takip edebileceğiniz sistemimiz ile Avrupa’ya 1-2 iş günü transfer süresince teslimat sağlamaktayız. Aradığınızda ulaşabileceğiniz müşteri destek çalışanlarımız ürününüzün son durumu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirmektedir. İnternet sitemizde bulunan canlı destek platformundan bilgi sağlamaktayız. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Günümüz koşullarında artık e-ticaret ekonomi için büyük bir önem taşımaya başladı. Sizde E-ticaret yapmak istiyorsunuz ama yurtdışına nasıl gönderebilirim diye düşünüyorsanız iki adımda kargonuzu yurtdışına gönderebilirsiniz. Düzenli olarak çalışmak için kargo taşıma sözleşmesi karşılıklı imza altına alınırsa indirimli fiyatlardan yararlanılabilinir. İndirimli yurtdışı kargo fiyatlarına ulaşmak için Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Her türlü kırılacak malzemenizi özenle paketleyerek hasar görmesini ve her bir kenarına yaptığımız etiketler paketinizin kaybolmasını önlüyoruz. Titiz operasyon çalışmamız neticesinde Fast Express olarak güvenilirlik bizim için en önemli noktadır. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICIO AL CLIENTESOPORTE VITALWHATSAPP