Ptt Yurtdışı Kargo Takip

18-08-2021 11:30'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 05-06-2024 18:16

Küreselleşmenin etkisiyle uluslararası gönderi yapmak insan hayatının olağan bir işlemi haline gelmiştir. Farklı ülkelerde yaşayan tanıdık ya da müşterilere kargo göndermek yaygın bir işlemdir. Ancak yurtdışı gönderileri çoğu zaman alıcı ve gönderici açısından karmaşık bir yapıya sahiptir. Gönderinin teslim edilmesi ve teslim alınması konularında güven sorunları ve yüksek masraflar kullanıcıların gözünü korkutur. Fast Express, yurtdışı gönderisi yapmak isteyen kişilerin karşılaştıkları bu sorunları ortadan kaldırmayı ve güvenli hizmet sunmayı amaç edinen bir firmadır. Bu sayede göndericisi veya alıcısı olduğunuz paketlerde kargo takip işlemi için endişelenmenize gerek kalmaz.

Yurtdışı gönderisi yapmak için çok sayıda kargo şirketi seçeneği bulunur. PTT kargo bu şirketlerden biridir. Hızlı ve güvenilir teslimat olanağı sayesinde PTT yurtdışı kargo gönderilerinde sıklıkla tercih edilir. PTT yurtdışı kargo gönderisi yapmak ve bu gönderilerin Fast Express güvencesi ile alıcıya ulaşmasını istiyorsanız doğru adrestesiniz.

PTT Barkod Numarası Nedir?

Barkod numarası PTT kargo takip işlemlerini takip edebilmeniz amacıyla oluşturulan, harf ve rakam içeren bir metindir. PTT yurtdışı takip kodu hem göndericiye hem de alıcıya SMS üzerinden iletilir. PTT barkod numarası sayesinde kargonuzun nerede olduğu, alıcıya ne zaman teslim edileceği ve teslim alan kişi bilgileri gibi çok sayıda bilgiye erişmek mümkündür. PTT yurtdışı kargo takibi yapmak için de bu barkoda ihtiyaç duyulur. PTT yurtdışı kargo takip no olarak da adlandırılan barkod numarası ilgili bağlantı adresi üzerinden girildiğinde kargoya dair tüm bilgiler karşınıza çıkar. Bu sayede kargonuzun güncel durumunu pratik ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

PTT Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT yurtdışı kargo, barkod sorgulama işlemi oldukça pratik bir işlemdir. Bu sorguyu gerçekleştirmenin üç farklı yöntemi vardır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanır:

PTT Web Sitesi Üzerinden Barkod Sorgulama

Kullandığınız arama motoru üzerinden PTT yurtdışı takip sorgulama yazarak ilgili web sitesine ulaşabilirsiniz. Bu adreste sizden ilgili kutucuğa barkod numarasını girmeniz ve doğrulama işlemini yapmanız istenir. Doğrulama işlemi genellikle karmaşık harf ve rakamlar içeren bir görseldir. Bu görselde yer alan sembolleri doğru bir şekilde ilgili kutucuğa girerek PTT yurtdışı takip işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Kargo Takip Barkodu Sorgulama

PTT yurtdışı kargo kayıtlı gönderi takibi hizmeti üzerinden, e-devlet aracılığıyla kargonuzun durumunu görüntülemek mümkündür. PTT yurtdışı takip işlemi yapmak için barkod numaranızı ve doğrulama kodunu e-devlet üzerinden doğru kısımlara yazmanız gerekir. Böylelikle başarılı bir şekilde PTT yurtdışı kargo takip işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Kargo Takip Barkodu Sorgulama

Bu işlem diğer iki işlemden farklıdır. Çünkü PTT kargo müşteri hizmetleri numarasını aramanız gerekir. Çıkan sesli menüden yurtdışı gönderileri kargo takibi seçeneğini seçmelisiniz. Bu kısımda sizden barkod numaranızı girmeniz istenecektir. Bu yöntemle öğrenmek istediğiniz bilgilere erişebilirsiniz. Eğer barkod numaranızı bilmiyor veya hatırlamıyorsanız bu yöntemi kullanarak müşteri hizmetlerine de bağlanabilirsiniz. Müşteri temsilcisi kişisel bilgileriniz aracılığıyla size PTT yurtdışı kargo takibi hakkında merak ettiğiniz tüm yanıtları verecektir.

Fast Express yurtdışı gönderisi yapmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle e-ticaret gönderileri açısından hız ve güvenilirlik yüksek önem arz eder. Yurtdışı satışlarında müşterilerinizin memnuniyetini kazanmak istiyorsanız gönderilerinizi Fast Express güvencesi ile gönderebilirsiniz. Şirketin güvenilir ve ekonomik hizmet anlayışı sayesinde kargonuz hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Dilediğiniz her an kargo takip işlemi ile süreci kontrol edebilirsiniz. Fast Express kuruluşundan bu yana müşteri memnuniyetini esas alarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Siz de alıcısı ya da göndericisi olduğunuz PTT yurtdışı kargo için güvenilir, ekonomik ve hızlı Fast Express hizmetlerinden hemen şimdi yararlanabilirsiniz.

Avez-vous trouvé la réponse à la question que vous cherchiez?

Türkiye’den Almanya’ya hızlı ve en ucuz kargo gönderimi için firmamız kargonuzu kapınızdan alıp Almanya’daki belirttiğiniz adrese teslim etmektedir. Web sitemizden online kargo gönderisi oluşturabilir ya da iletişim sayfasından bizlere ulaşarak kargonuzu kolaylıkla gönderebilirsiniz. Hızlı ve güvenilir bir kargo gönderimi için sektörde en iyi hizmeti veren firmamız kargolarınızı uçaklarla hızlı ve ucuz göndermektedir.
Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderimi yapmak isteyen bireysel, kurumsal firmalar ve vatandaşlarımızın kargo fiyatlarını desi değerine göre hesaplıyoruz. Özenle hazırlanıp paketlenen kargo gönderileriniz en uygun fiyatlara gönderilmektedir. En güvenli ve hızlı kargo gönderim hizmeti veren firmamız kargolarınızın hacmini hesaplayarak en hızlı şekilde göndermektedir.

SERVICE CLIENTSSUPPORT EN DIRECTWHATSAPP