Yurt Dışı Kargo Ücreti 2023

25-01-2023 14:30'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 11-10-2023 03:04

Yurt Dışı Kargo Ücreti 2023

Türkiye’den yurt dışı kargo fiyatları gönderinin cinsine göre değişebildiği gibi gönderim türüne göre de farklılık göstermektedir. Örneğin ülkemizin coğrafi konumu göz önüne alındığında hem Uzakdoğu hem de Avrupa kanadıyla karayolu ve demiryolu bağlantısı olması, üç tarafının denizlerle kaplı oluşundan ötürü denizyolu taşımacılığının gelişmesi ve hava trafiğinde de kilit bir rol oynaması önem arz ediyor. Dolayısıyla yurtdışına kargo göndermek Türkiye’de tüm seçenekleri kullanabilmemize imkân tanıyor.
 
Elbette ki kargonun gönderiliş biçimi fiyatlar açısından önemli bir etkenken hangi ülkeye gönderileceği ve gönderilen ürünün cinsi de bağlayıcı olabiliyor. Gönderilecek numuneler, doküman ve belgeler ya da koliler belirli hesaplamalara tabii olup buna göre ücretlendiriliyor. Yurt dışı kargo ücreti 2023 yılında da aynı hesaplama formülüyle bize sonuç veriyor. 
 

Yurt Dışı Kargo Ücreti Hesaplama

Yurt dışı kargo fiyatları 2023 yılında aynı formül kullanılarak hesaplanıyor ve bu bağlamda da karşımıza çıkan tutarlar hedef ülke ve gönderim türüne göre değişebiliyor. Ancak temel anlamda kargonun genel gönderim masrafının tespit edilebilmesi için desi hesaplaması yapılıyor. 
 
Kargo desi hesaplama formülü ise gönderinin paketlendikten sonra eni, boyu ve yüksekliğinin çarpılması, elde edilen sonucun ise 5 bine bölünmesiyle mümkün oluyor. Bu sonuç Türkiye’den yurtdışına kargo gönderme ücreti açısından hacimsel ağırlık baz alındığı takdirde kullanılabiliyor. 
 
Ancak kargo gönderilerinde hacim kadar önemli olan bir diğer faktörün ağırlık olduğunu da unutmamak gerekiyor. Eğer ki bu formüle göre elde ettiğimiz değer 6 ise ve bu gönderinin ağırlığı 2 kilogram ise hacimsel ağırlık üzerinden fiyatlandırma yapılıyor. Hacim ve ağırlık değerlerinden hangisi daha yüksekse yurtdışı kargo fiyatları için baz alınan kriter o oluyor. 
 

Yurt Dışı Kargo Fiyatlandırma

Yurt dışı kargo ücretleri hesaplama araçlarıyla çok kolay bir biçimde bulunabiliyor. Tabii ki burada gönderi için söz konusu olacak temel transfer tutarı bulunmuş olmasına karşın bazı önemli detayları dahil ederek tekli istemek en makul opsiyon olarak görülüyor. Çünkü Türkiye’den Bulgaristan’a, Amerika Birleşik Devletleri’ne veya Japonya’ya kargo gönderimi yapılabiliyor. 
 
Bu şartlar altında yurtdışına kargo gönderme ücretleri 2023 yılında hedef ülke bazında değişebildiği gibi gönderinin nasıl iletildiğine bağlı olarak da değişebilir. Halen daha en hızlı Express yurtdışı kargo hizmetinin uçakla havayolu taşımacılığı sayesinde yapıldığını vurgulamak gerek. Buna istinaden en uygun taşımacılık seçeneğinin ise daha uzun teslim süresine karşılık uygun fiyatlardan ötürü denizyolu olduğunu hatırlatabiliriz. 
 

Online Yurtdışı Kargo Ücreti Teklif

Lojistik firmalarının sayıca artması ve online entegrasyonun üst noktalara tırmanmasıyla rekabet oranında ciddi artış gözlemlendi. Dolayısıyla Türkiye’den yurtdışına kargo fiyatları için belirli bir ücret çizelgesi değil tekli usulü de çalışmak mümkün oldu. 
 
Bunun en büyük avantajı tabii ki tek seferde çok sayıda ürün gönderen firmaların kârlılığını arttırması ve aynı zamanda e-ihracat yapanların bundan faydalanması oldu. Çünkü internet alışverişleri ve özellikle ihracat alanında sürekliliğin söz konusu olduğu bir transfer sürecine rastlamaktayız. 
 
En uygun fiyatlarla hizmet vermek, bunu güvenli bir biçimde sunmak, hızlı gönderilerle dünyanın her noktasına kargo taşımacılığı yapmak lojistik şirketlerinin birincil vizyonuna dönüştü. Yurtdışı kargo ücretleri tekli usulüyle alındığında ticaret hacmine göre de belirlenebilen özel fiyatlandırmalarla karşı karşıya kalabiliyoruz. 
 

Yurtdışı Kargo Gönderim Ücretleri

Yurt dışı kargo göndermek istediğinizde ürünlerin hem çıkış ülkesinde hem de hedef ülkede yasaklı ürünler arasında olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda uluslararası taşımacılık mevzuatlarında transit geçilen ülkelerde de yasadışı olan ürünlerin kargo süreçlerinin başlamayacağına dair net detaylar yer alıyor.
 
Yurtdışı kargo gönderi ücreti hesaplarken desi ve ağırlık bilgisinin hemen ardından tabii ki mevcut destinasyonlara geliniyor. Keza hangi ülkeye gönderim yapılacağı fiyatları direkt olarak etkileyen bir unsur. Ülke bazında fiyatlandırmalar için teklif alabileceğiniz gibi dilerseniz e-ihracat gibi düzenli bir biçimde gönderim sağlayacağınız alanlarda özel fiyatlarla tanışabilirsiniz. 
 
Türkiye’den yurtdışına kargo göndermek ne kadar tutuyor sorusunun özellikle internetten alışveriş ve e-ihracat büyümeleriyle doğru orantılı olduğunu ifade etmek gerekiyor. Tabii ki alışverişlerde güvenilirlik, teslimat süresi ve fiyatlandırma birbirinden ayrılmaz kriterler olarak ele alınmaya devam ediliyor. 
 

Yurtdışı Navlun Ücreti Hesapla

Yurtdışına gemiyle kargo göndermek isteyenlerin en merak ettiği şey elbette ki navlun ücreti oluyor. İlk olarak navlun nedir ve nasıl hesaplanır noktasında bazı temel kriterlere göz atalım. Navlun bedeli denizyolu taşımacılığında kullanılan bir terimdir ve taşınan yük, mal veya gönderi için gemi işletmesine ödenen tutarı temsil eder. 
 
Dolayısıyla yurtdışı navlun ücretleri için de en belirleyici faktör hedef ülkeye dönüşebiliyor. Çünkü kat edilecek mesafe, o destinasyondaki yoğunluk, gönderim tarihi gibi kriterlere bağlı olarak navlun bedelleri artabiliyor veya azalabiliyor. 
 
Yurt dışı navlun ücreti hesaplarken gemi işletmesinin belli bir tarifeye uygun olarak hareket ettiğini söylemek gerek. Özellikle günümüzde en ucuz yurtdışı kargo fiyatları gemilerle yapılan denizyolu taşımacılığıyla karşımıza çıkıyor. Haliyle navlun bedeli e-ihracat açısından kârlılığı belirleyen temel kargo kalemine dönüşebiliyor. 
 

Yurt Dışı Gönderi Ücreti Hesaplama

Eğer uygun fiyata yurtdışına kargo göndermek gibi bir amacınız varsa bunu yapabilmeniz için denizyolu taşımacılığını tercih etmeniz gerekiyor. Elbette ki günümüz lojistik sektörünün hacminin büyümesi, sürekli olarak yeni hedef noktaların hizmet ağına dahil olması, daha fazla arz talep oluşmasıyla beraber ortaya çıkan rekabet ortamı havayolu taşımacılığında da ücretleri aşağıya çekebiliyor.
 
Bu doğrultuda yurtdışı gönderi fiyatı hesaplama araçlarında navlun bedeli kadar düşük olmasa da uçakla taşımacılık tercih edebilirsiniz. Tabii ki burada en önemli kriterin teslimat süresi olduğunu da vurgulamadan geçemeyiz. Çünkü havayolu ile gönderilen kargolar çok hızlı bir biçimde dünyanın her noktansa teslim edilebiliyor. 
 
Gemiyle gönderilen kargolar düşük navlun bedellerinden ötürü cazip görünse de havayolu taşımacılığı kadar hızlı ve efektif olamayabiliyor. Yine de e-ihracat hacmine bağlı olarak, müşteri portföyünüze ve onların beklentilerine odaklanarak yurtdışı kargo ücreti hesaplamalarını iki alternatif için de yapabilirsiniz. 
 

Yurt Dışı Kargo Ülkelere Göre Ücret Hesaplama

Yurtdışına kargo gönderme ücretleri hesaplandığında en belirleyici faktörün hedef ülke olduğunu vurgulamıştık. Bu yüzden hangi noktaya kargo göndereceğinize ve hangi metot ile gönderilerinizi transfer edeceğinize göre çok değişken bir fiyat çizelgesiyle karşılaşabilirsiniz. Özellikle hedef ülke belirli olmadan ve gönderinizin nitelikleri bilinmeden yurtdışı kargo fiyatı ile ilgili bilgi verebilmek imkânsızdır. 
 
Ki bu doğrultuda yurt dışı kargo ücretleri ülkelere göre ne kadar diye merak edenlerin teslimat sürelerinden pay biçerek benzer aralıklarla karşılaşmayı umdukları görülebiliyor. Standart bir gönderinin Almanya, Fransa ve Hollanda gibi önemli ve bir o kadar yoğun destinasyonlara benzer teslimat sürelerine sahip olması şaşırtıcı değil. 
 
Ancak söz konusu faktör ücretler olduğunda bazı değişkenler devreye girebiliyor. Mesela yurt dışı kargo ücreti hesaplama 2023 yılında da aynı formül üzerinden uygulansa da artan maliyetlere bağlı olarak transfer tutarlarında yükseliş trendinin hakim olduğu görülebiliyor. 
 
Ayrıca karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu taşımacılığıyla yurtdışına kargo göndermenin mümkün olduğu son derece elverişli bir ülkede yaşamaktayız. Bunun getirisi olarak Avrupa ülkelerine bunların tamamıyla teslimat seçeneğimiz mevcut. Hızlı ve uygun fiyatlarla uçak tercih edebilir, en düşük fiyatlarla ise navlun bedeliyle denizyolu taşımacılığına yönelebiliriz. 
 

En Uygun Yurt Dışı Kargo Ücretleri

Her sektörde olduğu gibi lojistik sektöründe de en önemli noktanın ücretlendirme olduğunu vurgulamaya gerek yok. Yine de genel anlamda her zaman hizmet kalitesine odaklanmalı, güvenilirlikten ödün vermemeliyiz. Bunu bilhassa yurtdışı kargo ücreti için söylemek daha doğru olacaktır. 
 
En uygun fiyatlara sahip yurtdışı kargo şirketi ile çalışılması mevcut gönderilerinizin güvenliğini risk altına sokuyorsa, zamanında teslimat gibi bir süreç yaşayamıyorsanız çok büyük artılardan söz etmek imkânsız olacaktır. Dolayısıyla en uygun fiyatlı yurt dışı kargo şirketi için araştırmalarınızı yaparken size sunacakları güvenceleri, sektör tecrübelerini ve en önemlisi hızlı teslimat için ne gibi opsiyonlar sunabildiğine odaklanmalısınız. 
 
Bakıldığında ücret tarifelerinin daha yüksek hacimlerle kargo taşımacılığı yapan ve çok daha geniş bir ağa sahip olan firmalarda aşağıya doğru indiği gözlemlenebiliyor. Bu elbette ki tesadüf değil. Çünkü yapılan araştırmalar gösteriyor ki dünyanın belirli bölgelerine yapılan uçuşların neredeyse yarısının nihai amacı kargo taşımacılığıdır. 
 

Yurt Dışı En Ucuz Kargo Ücretleri

Ucuz yurtdışı kargo firmaları daha yüksek hacimlere sahip olduğundan dolayı cüzi miktarlarla hizmet verebiliyor. Örneğin havayolu firmalarının filolarına bakıldığında yolcu uçağı sayısının çok daha yüksek olduğu gözlemlenebiliyor. Ancak yolcu uçaklarının da kargo bölümleri mevcut ve aslında bu alanlarda da her sefer belirli bir düzeyde kargo taşımacılığı yapmaya olanak tanıyor. 
 
İşte tam bu noktada da bazı destinasyonlarda yolcu taşımacılığı ikinci plana geçecek seviyelere iniyor. Çünkü dünya üzerinde bitmek bilmeyen bir ticaret hacmi var ve internetin hayatımızın tam merkezinde olmasıyla birlikte yurt dışı kargo şirketleri rekabeti bir üst noktaya çıkarmaktan geri durmuyor.
 
Dünyanın neresine olursa olsun her zaman sefer bulabileceğiniz, gerek kargo uçaklarıyla gerekse yolcu uçaklarının kargo bölümleriyle ciddi oranda taşımacılık hizmeti sağlayan kaliteli firmalar var. Ülkemizde dahi en bilindik ve uzun yıllardır sektörde varlığını sürdüren havayolu şirketleri bunun en net örneğini oluşturabiliyor. 
 
Daha fazla noktaya uçuş gerçekleştirmelerinden ötürü göndericiler ne zaman isterlerse o tarihe uygun bir gönderimle karşılaşabiliyorlar. Üstelik hali hazırda gerçekleşecek bir sefer olmasından ötürü ciddi bir fiyat avantajı da bizlere sunulmuş oluyor. Yurtdışı kargo gönderim ücreti için teklif alarak en uygun fiyatlarla karşılaşmak adına önemli bir adım atabilirsiniz. 
 

En Güvenilir Yurt Dışı Kargo Firma Ücretleri

Kargo taşımacılığı ile güvenilirliği direkt olarak bir bütünün parçaları şeklinde görebiliriz. Tabii ki söz konusu lojistik faaliyetin yurtdışı operasyonları kapsıyor olması güvenilirliği daha da önemli bir noktaya taşıyor. Güvenlik sadece doğru zamanda, doğru biçimde ve en uygun ücretlerle hedef noktaya ulaşmakla sınırlı değil.
 
Zira dilediğiniz tüm yurtdışı gönderiniz için sigorta hizmetinden faydalanabiliyor olmanız bile güvenilir yurtdışı kargo şirketlerini bulmak adına önemli bir göstergeye dönüşebilir. Bunun dışında her gönderinin farklı değerlemelere sahip olduğunu vurgulamak gerekiyor. İşte bu yüzden kıymetli gönderi standardında değerlendirilecek olan gönderilerinizin özenli bir biçimde hedefe ulaşmasını sağlayan çok sayıda şirketle karşılaşabilirsiniz. 
 
Artık uluslararası lojistik şirketlerinin neredeyse tamamı müşteri memnuniyetini ön plana alarak kargo sürecine ilişkin tüm adımları bünyesinde çözüme kavuşturuyor. Buna hem çıkış hem de varış noktasındaki depolama hizmetiyle gümrükleme süreci de dahildir. 
 
Bunları direkt olarak yurtdışı online kargo firması aracılığıyla çözdüğünüzde ise uzun süredir aklınızı kurcalayan pek çok soru işaretinden kurtulabiliyorsunuz. Ek olarak yurt dışı kargo ücretleri bu ek hizmetler, size sunulan sigorta gibi avantajlarla yeniden belirlenebiliyor. 
 

Yurtdışı Kargo Karşılaştırmalı Ücret Bulma

Yurtdışı kargo ücreti karşılaştırma işleminde tabii ki pek çok farklı firmanın teklini göz önüne alabilirsiniz. Türkiye’den yurtdışına kargo göndermek bazı şirketlerin ortaya koyduğu ekstra hizmetlerle, Express gönderi servisleriyle, ürün sigortalarıyla yüksek meblağlara ulaşabiliyor. 
 
Tabii ki bunun dışında standart gönderi olarak çok daha düşük meblağlarla da yurtdışı kargo gönderimi yapmak mümkün olabiliyor. Hatta ülkemiz sahip olduğu uluslararası limanlar sayesinde düşük navlun ücretleri ile pek çok destinasyona en uygun kargo işlemini yapmanıza olanak tanıyor. 
 
Yurtdışı kargo fiyatlarının karşılaştırması özellikle ülkemiz değerlerinden olan PTT ve yurtdışındaki partnerleri ile çok daha uygun fiyatları sunmasına sebep oluyor. Ancak yurtdışına gönderilecek olan tüm gönderilerde gönderim zamanı, gönderim türü ve hedef ülke önem arz ediyor. Aslında havayolu taşımacılığıyla en kaliteli şirketleri tercih ederek yine uygun fiyatlarla karşılaşmanız da gayet olasıdır. Bu sebeple karşılaştırmalı yurtdışı kargo ücretleri için güncel fiyat talebinizi iletmeyi unutmayın. 
 

Yurt Dışı Express Uçak Kargo Ücreti

Yurtdışına hızlı kargo göndermenin yolu elbette ki Express kargo servislerinden geçiyor. Günümüzde yurtiçi lojistik operasyonlarda da karşımıza çıkan ve çok hızlı bir biçimde hedefe teslim edilen gönderiler ülke sınırları dışında da aynı standartlara sahip. Özellikle de haftalar süren, çok daha zahmetli süreçleri beraberinde getiren yurtdışına kargo gönderimi konusunda hızlı kargo opsiyonu büyük kolaylık sağlıyor.
 
Yurtdışı Express kargo firmaları aynı zamanda oldukça uygun fiyat tarifeleriyle hizmet veriyor. Bundan dolayı müşteri memnuniyetini üst segmente ulaştırmak hem alıcı hem de satıcı cephesinde mümkün olabiliyor. E-ihracat hacminden dolayı sürekli gönderim sağlayan firmalara daha uygun ve hızlı gönderi şansı tanınıyor. Alıcı taraf içinse birkaç günlük teslimat süreleri mümkün kılınıyor. 
 

Yurt Dışına En Hızlı Kargo Ücreti

Yurtdışına evrak göndermek ve koli göndermek arasında fiyat dışında süreç arkları da olabiliyor. Özellikle günümüz dünyasında numuneler, evraklar ve dokümanlar çoğu zaman Express kargo servisleriyle hedef ülkeye transfer ediliyor. Buna bağlı olarak desi ve ağırlıktan kaynaklı olan avantajla oldukça uygun fiyatlar söz konusu olabiliyor. 
 
Tabii ki en hızlı yurtdışı kargo kaç gün sürüyor sorusunun yanıtını vermeden önce sahip olmamız gereken bazı verilere değinmek gerekiyor. Yurtdışına kargo gönderirken seçeceğiniz destinasyon Makedonya olabileceği gibi aynı zamanda Tayland ya da Kanada da olabilir. İşte bu yüzden belirli teslimat süreleri, sabit bir yurtdışı kargo ücret tablosu paylaşmak olanaksızdır. 
 
Yine de yurtdışı hızlı kargo ücretleri özellikle global lojistik şirketler tarafından Express ve benzeri sınıflarla bize sunulmaktadır. Burada amaç gönderinin alıcıya en hızlı şekilde teslim edilmesi olsa da aynı zamanda standart gönderinin yanında en uygun fiyatların da yakalanmasıdır. 
 

Yurt Dışına En Ekonomik Kargo Navlun Ücreti

Yurt dışına gemiyle kargo göndermek bilhassa ülkemizde e-ihracat yapanlar için ciddi bir maliyet kârı yaratabilir. Çünkü ülke dışına yapılan satışlarda en büyük gider kaleminin nakliye ve kargo olduğunu rahatlıkla iade edebiliriz. İşte bundan dolayı gemi taşımacılığına son derece elverişli olan ülkemizden pek çok dünya ülkesine ucuz navlun bedelleri ile taşımacılık sağlanabiliyor.
 
Türkiye’de yurtdışı navlun fiyatları gönderinin cinsine ve mevcut gemi seferine bağlı olarak değişken olabilir. Ancak her halükarda yurtdışına kargo göndermenin en ucuz yolu olduğunun da altını çizmekte yarar var. Çok uzun yıllardır sürdürülen, güvenilir, hızlı ve ucuz kargo taşımacılığı için denizyolunu tercih edebilirsiniz.

Encontraste la respuesta a la pregunta que buscabas?

Dünya ülkesinden gelecek olan paketinizin ebat ve ağırlıklarına bakılarak uygun fiyatlar tarafınıza iletilmektedir. Kampanya fiyatlarımızı inceleyiniz www.fast-express.com/tr/kampanya/
Yurtdışı kargo gönderileri için taşıma yapılacak olan firma dan paketin hangi destinasyonlar üzerinden nasıl taşınacağı konusunda bilgi sorulmalıdır. Çok fazla aktarma geçirecek olan paketler fazla yükleme ve boşaltma yapılacağı için indirme ve yükleme işlemlerinde hasar görme olasılıkları da o derece fazla olacaktır. Kampanya fiyatlarımızdan faydalanabilmeniz için www.fast-express.com/tr/kampanya/

SERVICIO AL CLIENTESOPORTE VITALWHATSAPP