Trendyol Yurtdışı Ürün Gönderme

08-09-2022 15:42'de Oluşturuldu Son Güncelleme : 29-11-2022 02:50

Trendyol Yurtdışı Ürün Gönderme

Yurtdışına ürün göndermenin son zamanlarda oldukça kolaylaştığı şu dönemde Trendyol yurtdışı ürün gönderimi konusunda büyük kolaylıklar sağlıyor. Uluslararası kargo şirketlerinin yanında yurt içi kargo şirketleri de yurtdışına ürün gönderme konusunda büyük avantaj sağlıyor. Her firmanın kargo gönderme standartları gönderim süresi ve fiyatlandırması farklı olduğundan güvenilir bir kargo araştırması yapmak gerekiyor. Trendyol ile işbirliği halinde olan Fast Express yurtdışı ürün gönderimi konusunda en iyi yurtdışı kargo şirketlerinden biri. Yurtdışına Fast xpress ile ürün göndermenin avantajları arasında şunlar yer alıyor:
• Güvenilir hizmet sunduğundan işiniz için daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
• İletişim kolaylığı sunduğundan kargo ile her türlü bilgiye kolay ulaşabilirsiniz.
• Gönderinizin boyutu ne olursa olsun rekabetçi fiyatlara anında ulaşabilirsiniz.
• Yurtdışına gönderim için ürün ve hizmet hakkında birçok firma ile görüşmek yerine sadece tek bir firma ile işlemlerinizi halledebilirsiniz.
• Ekonomik yurtdışı ücretleri ve uygun ödeme koşulları ile her türlü gönderiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
Trendyol yurtdışı ürün gönderimi için teslimat süresi 2 gün ile 2 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süreyi belirleyen faktörler arasında taşınacak gönderinin hacmi, nereye gideceği ve nasıl gönderileceği bulunmaktadır. Yurtdışına kargo gönderimi yaparken ne kadar sürede gönderileceği merak konusu oluyor. Çıkan kargonun 1 günde teslim edilebileceği gibi 60 günde teslim edilebileceğinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Ayrıca teslim süresinin gümrük şartları yüzünden uzayabileceğini hesaplayarak da gönderim yapılması gerekiyor.

Trendyol Yurtdışı Kargo

Kozmetikten elektrikli ev aletlerine kadar birçok kategoride önemli bir satış hasılatına sahip olan Trendyol,2020 yıllından beri Avrupa’ya ürün gönderiyor. Trendyol yurtdışı kargo hizmeti ile aralarında İngiltere, İtalya, Yunanistan, İspanya ve Hollanda’nın bulunduğu 27 ülkeye hizmet veriyor. Türkiye’nin en çok alışveriş yapılan online e-ticaret platformu Trendyol, en iyi yurtdışı kargo firması Fast Express iş birliğiyle dünyanın birçok noktasına ürün gönderiyor. Modanın kalbinin attığı İtalya başta olmak üzere dünyaca ünlü giyim markalarının ülkesi İspanya’da hizmet verilen ülkeler arasında yer alıyor. Trendyol yurtdışı kargo, Türkiye’nin her bir köşesinde bulunan kargolarınızı düşük ücretler ve yüksek güvenlik ile yurtdışındaki adreslere sorunsuz bir şekilde ulaştırıyor. Online e-ticaret alışveriş sitesi deyince ilk akla gelen Trendyol ile kişisel kargolarınızı ya da ticari kargolarınızı yurtdışındaki adreslerine gönderebilirsiniz.
Ürünlerinizin potansiyel alıcı kitlesine ulaşması için hem yurt içindeki hem de yurtdışındaki bölgelere ulaştırmanız lehinize olacaktır. Bugüne kadar sayısız projelere ve işbirliğine imza atan Fast Ekpsress girişimcilere sunduğu destek ile Trendyol yurtdışı kargo üzerinde kolaylıkla ürün gönderimi yapabilmeyi sağlamaktadır. Türkiye’nin hangi bölgesinde olursanız olur ürünlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika’daki ülkelere ulaştırabilirsiniz. İster yıllık satış hacmi düşük bir firma olun isterseniz de düşük bütçeli bireysel bir satışı olun tüm ürün ve hizmetleriniz Trendyol yurtdışı kargo güvencesiyle dünyanın farklı noktalarına ulaştırılmaktadır.
Uzun süreden beri kapsamlı bir çalışma yürüten Fast Express yurtdışı kargo firması sadece e-satış değil aynı zamanda ihracat yapan büyük şirketlerin de kargo hizmetlerini üstlenmektedir. Bu hizmetler ekonomik kargo ücretleri ile yapılmaktadır. Trendyol yurtdışı kargo 10 yılı aşkın tecrübesi ve bilgi birikimi ayrıca kurmuş olduğu donanımlı alt yapısı ile dünyanın dört bir noktasına kargo gönderimi yapmaktadır. Dilerseniz online e-ticaret girişimcisi olarak Fast Exress’in sağladığı Trendyol yurtdışı kargo hizmeti ile daha üst seviyelere taşıyarak dünyanın farklı bölgelerinde bulunan potansiyel alıcılara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Trendyol Yurtdışı Kargo Ücreti 

2010 yılında başarılı kadın girişimci Demet Suzan Mutlu tarafından kurulan Trendyol, 6 ay gibi kısıtlı bir sürede ABD merkezli yatırım şirketi Tiger Global’den yatırım aldı. Bu hamleyle global piyasada adından söz ettiren Trendyol, yurtdışı pazarında büyük yankı uyandırdı. Günümüzde dünyanın dört bir yanına elektronikten giyime, mobilyadan bijuteriye kadar birçok ürün gönderen Trendyol yurtdışı kargo Fast Express ortaklığıyla ekonomik bir şekilde hizmet vermektedir.
Trendyol yurtdışı kargo ücreti anlaşmalı olduğu yurtdışı kargo şirketine göre değişkenlik göstermektedir. Tüm e-ticaret firmaları yurtdışına ürün gönderirken mutlaka yurtdışı kargo firması ile anlaşmalı olurlar. Bu bakımdan ücretlerin kargo firmasının fiyat politikasının ücretlere yansıdığı görülmektedir. Trendyol ile yurtdışına ürün gönderim kanalında işbirliği içinde olan Fast Ekpress Türkiye’nin en uygun ve en ekonomik yurtdışı kargo ücretlerine sahip firmasıdır. Ayrıca ürünler sigortalı bir şekilde ve özel muhafazalı paketlerde yurtdışındaki istenilen adrese ulaştırılmaktadır.
Ticari maksatlı olmayan bireysel yurt dışı alışverişlerinde belirli bir gümrük limiti vardır. Çeşitli kargo şirketleri tarafından elinize ulaşacak ürünün değeri 1500 Euro’dan fazla olamaz. Ağırlığı ise brüt olarak 30 kilogramdan fazla olması kabul edilmemektedir. Yurtdışı kargo pazarına ihracat yapmak isteyen bireysel bir girişimci olarak ister 0.5 kg isterseniz de 20 kg olarak global yurtdışı kargo hizmeti veren firmalar ile gönderim yapabilirsiniz.

Trendyoldan Yurtdışına Sipariş

Geniş ürün yelpazesi ile Türkiye’nin en çok alışveriş yapılan online e-ticaret sitesi Trendyol yurtdışına sipariş konusunda pek çok farklı ülkeye hizmet vermektedir. Trendyol birçok Avrupa ülkesine ürün teslimatı yapmaktadır. Trendyol’un şu anda gönderim yaptığı ülkeler arasında  Almanya, Hollanda, Fransa, Büyük Britanya, Belçika, İspanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, İrlanda, İtalya, Portekiz, Lüksemburg, Finlandiya, Polonya, Danimarka, İsveç, Slovakya, Yunanistan, Romanya, Hırvatistan, Estonya, Letonya, Malta, Bulgaristan, Slovenya ve Litvanya gibi ülkeler yer almaktadır. Almanya’da yaşayan kişiler trendyol.de üzerinden güvenilir bir şekilde sipariş verebilmektedir. Almanya dışında farklı ülkelerde yaşayan vatandaşlar ise en.trendyol.de üzerinden ülke seçimini gerçekleştirerek sipariş vermeleri mümkündür.
Trendyol, erkek ve kadın giyiminin yanı sıra çocuk giyimi alanında da kendi giyim markasına sahip olup uygun fiyatı ve malzeme kalitesi ile popüler bir alışveriş sitesidir. Trendyol mağazası, mağazaların talep ettiği özel koşulları yerine getirdikten sonra indirimden alabileceğiniz bazı mağazaların indirim kuponları sunmaktadır. Trendyol doğrudan yurtdışına gönderim yapmaz ancak Türkiye’nin en güvenilir ve dünyanın her yerine uluslararası gönderim sunan Fast Ekspress ile siparişlerinizi kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.
Web tarayıcınızda www.trendyol.com adresine gidin ve giriş yapın “Üye Ol” butonundan üyelik oluşturduktan sonra hem yurt içi hem de yurt dışı alışveriş keyfi yaşamaya başlayın. Satın almak istediğiniz ürünü sepetinize ekledikten sonra adresinizi tanımlayın. Ürün ödemesini banka kartı ya da kredi kartı ile yaptıktan sonra alışverişiniz onaylanacaktır. Bazı mağazalar ücretsiz kargo imkanı sunmaktadır. Bu yerlerden alışveriş yaparak daha uygun alışveriş yapmak da mümkün olmaktadır.

Trendyol Yurtdışı Alışveriş Kargolama

Trendyol’da mağazası olan küçük ya da büyük ölçekte şirketler e-ihracat yoluyla oldukça yüksek satış rakamları elde ediyor. Ayrıca bu site üzerinde hedef pazarlara ulaşmak da normale göre daha hızlı ve kolay oluyor. Uluslararası arenada her daim bir adım önde olan e-ticaret şirketlerinden birisi olan Trendyol, yurtdışı alışveriş platformları arasında lider konumda bulunuyor. Trendyol e-ticaret pazarını kıtalararası ülkelere taşıdığı biliniyor. Her yıl özel günlerde, Şanslı Cuma ve kupon indirimi günlerinde Trendyol yurtdışı alışveriş pazarı bir hayli yoğun oluyor. Fast Exsress kargosu ile Trendyol yurtdışı alışverişi güvenilir ve hızlı bir şekilde yürütülüyor. Cazip fırsatlar ve kampanyalar sayesinde yurtdışı menşeili ürünler tahmin edilenden daha ekonomik ve hızlı bir şekilde temin ediliyor.
Birçok kişi kıyafet ve elektronik eşya alanında yurtdışından alışveriş yapmayı tercih ediyor. Yurtdışı markalarının spesifik özellikler sunması ve sıra dışı olması alışverişi daha cazip kılıyor. Yurtdışı alışverişi konusunda internette farklı şekilde hizmet ağına sahip birçok online e-ticaret alışveriş sitesi yer alıyor. Fakat Türkiye’den kilometrelerce uzakta olan dış ülkeden güvenilir ürün alma fikri her zaman tereddütte bırakıyor. Bu bağlamda dünyanın birçok noktasına ürün gönderimi yapan Fast Exress ortaklı Trendyol devreye giriyor. Müşteri memnuniyeti ve kurumsal çalışma disiplini ile Trendyol yurtdışı alışverişi yapmak güvenilir oluyor. Ayrıca ödeme kolaylığı sunan fırsatları da bu siteden yurtdışı alışverişi yapmayı popüler kılıyor.
Avrupa’dan sipariş ettiğiniz ürünlerde üretici garantisi her zaman geçerli olmayabilir. Hatalı, arızalı veya zarar görmüş ürünlerin teslimatı yapıldıktan sonra 30 gün içerisinde iade edilmesi durumunda sipariş için ödediğiniz tüm meblağ yine banka hesabınıza geri gönderilir. Tüketici kaynaklı bir sebepten dolayı (örnek olarak yanlışlıkla verilen sipariş) ürün iadesi yapıyorsanız, paranızı tam olarak geri alabilmek için ürünün teslimatı yapılan günden sonraki iş gününü hesaba katarak 14 gün içerisinde iade etmeniz gerekir.

Trendyoldan Yurtdışına Kargo Hesaplama

Trendyol kargo ücreti Trendyol satıcıları için önem arz etmektedir. Çünkü satılan ürünün ücreti satıcıdan temin edilmektedir. Satılan ürünün hacmi ne kadar büyük olursa ve büyük kutularla gönderilirse kargo ücreti olarak yüksek rakamların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Trendyol’da yer alan bir ürünü müşteri satın aldığı zaman Trendyol ürünü müşteriye gönderme konusunda bilgilendirme mesajları gönderir. Bu prosedür yurt içi ve yurt dışı için de aynıdır. Müşteriye ürünü kargo ile gönderme sağlanırsa kargo firmasına nakit ödeme yapılmasına gerek olmaz. Ödemeyi Trendyol firması sizin için kargo firmasına yapar. Ürün müşterinin adresine teslim edildikten sonraki süreçte Trendyol şirketi ürün için ödemiş olduğu kargo ücretini ve komisyon ücretini ürünün fiyatından düştükten sonra geriye kalan parayı sizin hesabınıza aktarır.
Trendyol yurtdışına kargo hesaplama yaparken satıcı paneli üzerinden kargo ücretini desi ya da kilogram olarak hesaplamak mümkündür. Trendyol satıcı paneli bölmesinde yer alan Sipariş ve Kargo başlığı altında bulunan “Kargo İşlemleri” linkinde açılan ekranda Trendyol yurtdışı kargo ücreti hesaplama yapılabilmektedir.
Açılan ekranda ilgili yerlere gönderilecek ürünün en, boy ve yükseklik oranları yazıldığında sistem kargo ücretini otomatik bir şekilde hesaplamaktadır. Trendyol yurtdışı kargo hesaplama için bahsi geçen işlemlerin haricinde En x Boy x Yükseklik / 5000 formülünü kullanarak manuel kargo ücreti hesaplama yapabilirsiniz. Ayrıca Trendyol satıcı paneli Finans kategorisinde yer alan “Fatura Listeleme” linkinden gönderilen ürünlere ne kadar kargo ücreti kesildiğini görüntülemek mümkündür.
Trendyol yurtdışına kargo hesaplama yapılırken bazı kriterlere göre ödenecek kargo ücretinin ne kadar olacağı ortaya çıkmaktadır. Bu kriterler maddeler halinde şöyle ifade edilebilir:
• Kargonun gönderileceği ülke
• Kargonun teslim edileceği ülke kodu
• Kargonun maksimum ağırlığı
• En
• Boy
• Yükseklik
• Desi
• Özel Hizmetler
Yurtdışına kargo gönderilirken mesafenin kargo ücreti konusunda ne denli bağlayıcı olduğunu unutmamak gerekir. Örneğin Avustralya’ya gönderilecek bir kargo ücretinin Almanya’ya gönderilecek kargo ücretinden yüksek olması beklenir. Yurtdışına kargo gönderildiğinde kargonun ne aşamada olduğu, aktarımlarının nereye yapıldığı ve ne zaman varacağı gibi bilgiler Fast Exress tarafından takip edilmektedir. Gönderim yapan şahsa ya da kuruma bilgiler düzenli olarak iletilmektedir.

Haben Sie die Antwort auf die gesuchte Frage gefunden?


KUNDENDIENSTLIVE SUPPORTWHATSAPP